Co zrobić jak już się najadłam? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-26, 12:16   #1
gosi@czek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 312
GG do gosi@czek

Co zrobić jak już się najadłam?


To pytanie nurtuje mnie od jakiegoś czasu... Staramy się zdrowo odżywiać. Wiemy, że najlepiej jest jeść częściej, ale mniej. Ale co zrobić jak już zjadło się dużo i właściwie do wieczora jest sie najedzonym. Coś takiego osłabia przemianę materii, ale z drugiej strony jeść na siłę? Co zrobić jak zjadło sie za dużo (oczywiście odpadają tutaj takie metody jak prowokowanie wymiotów, czy środki przeczyszczające)? Bo jeżeli już złamało sie zasadę to co zrobić żeby ją jakoś odpowiednio zbilansować?

Edytowane przez gosi@czek
Czas edycji: 2008-03-27 o 13:18
gosi@czek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 13:23   #2
Hei_di
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 420
GG do Hei_di
Dot.: Co zrobić jak już się najadłam?

Zdecydowanie UP,UP,UP !!
__________________
Akcja: racjonalne odżywianie
...i oczywiście TRENING!
Hei_di jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 13:46   #3
eweelinaa91
Zadomowienie
 
Avatar eweelinaa91
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 419
Dot.: Co zrobić jak już się najadłam?

Ciekawe pytanie.
Ja zwykle jak się przejem lub popełnię jakiś grzeszek piję herbatkę Ning Hong. Zmniejsza wyrzuty sumienia.
Jednak na pytanie czy jeść, gdy się człowiek przeje nie umiem odpowiedzieć. Zwykle staram się unikać takich sytuacji...
eweelinaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 16:00   #4
nat92
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 609
GG do nat92
Dot.: Co zrobić jak już się najadłam?

Pół godziny po obżarstwie piję czerwoną herbatę, a po ok 1.5h intensywnie ćwiczę
nat92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 16:04   #5
Olathe
Raczkowanie
 
Avatar Olathe
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Maz
Wiadomości: 96
Dot.: Co zrobić jak już się najadłam?

ostatnio na szczescie nie zdaza mi sie az tak duzo zjesc ale specjalna herbatka wydaje mi sie dobrym pomyslem. natomiast cwiczenia niebardzo... lepiej przezczekac chociaż 3 godzinki
(byc mzoe ja jestem leniwa i dlatego az 3h)
__________________
Piękne jest to czego się nie spodziewamy
Olathe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 16:41   #6
nat92
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 609
GG do nat92
Dot.: Co zrobić jak już się najadłam?

Zależy jaką kto ma przemianę materii. Jednemu wystarcza 1.5h, innym ledwo 3
nat92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 13:21   #7
gosi@czek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 312
GG do gosi@czek
Dot.: Co zrobić jak już się najadłam?

Chodzi mi o to, że np. zakładamy 5 posiłków dziennie no i przy trzecim (u mnie to wypada ok. godziny 14) zjadło się już naprzykład podwójną porcję i przegryzło czymś słodkim - czyli bomba klaoryczna i już właściwie nie odczuwa sie głodu do rana następnego dnia. Tylko, że zostały jeszcze dwa posiłki... Jeść je, nawet jeśli nie ma sie na nie ochoty? czy można sobie odpuścić?
gosi@czek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-27, 15:34   #8
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Co zrobić jak już się najadłam?

Cytat:
Napisane przez gosi@czek Pokaż wiadomość
Chodzi mi o to, że np. zakładamy 5 posiłków dziennie no i przy trzecim (u mnie to wypada ok. godziny 14) zjadło się już naprzykład podwójną porcję i przegryzło czymś słodkim - czyli bomba klaoryczna i już właściwie nie odczuwa sie głodu do rana następnego dnia. Tylko, że zostały jeszcze dwa posiłki... Jeść je, nawet jeśli nie ma sie na nie ochoty? czy można sobie odpuścić?
Od 14 do rana nie czujesz głodu... ? To Ty chodzisz spać o 19 ?

Może faktycznie jest jak piszesz w Twoim przypadku, ale dla mnie to jakaś abstrakcja i fizycznie niemożliwe, aby osoba, która zjadła około 14, o godzinie 21/22 nie była głodna...
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 15:57   #9
Olathe
Raczkowanie
 
Avatar Olathe
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Maz
Wiadomości: 96
Dot.: Co zrobić jak już się najadłam?

Cytat:
Napisane przez Ather Pokaż wiadomość
Od 14 do rana nie czujesz głodu... ? To Ty chodzisz spać o 19 ?

Może faktycznie jest jak piszesz w Twoim przypadku, ale dla mnie to jakaś abstrakcja i fizycznie niemożliwe, aby osoba, która zjadła około 14, o godzinie 21/22 nie była głodna...
mi sie zdarza czasem tak ale baaaardzo rzadko. ale w takim wypadku nie jem na sile....no bo po co?
__________________
Piękne jest to czego się nie spodziewamy
Olathe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 21:44   #10
Scarlet23
Zadomowienie
 
Avatar Scarlet23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 686
Dot.: Co zrobić jak już się najadłam?

Cytat:
Napisane przez Ather Pokaż wiadomość
Od 14 do rana nie czujesz głodu... ? To Ty chodzisz spać o 19 ?

Może faktycznie jest jak piszesz w Twoim przypadku, ale dla mnie to jakaś abstrakcja i fizycznie niemożliwe, aby osoba, która zjadła około 14, o godzinie 21/22 nie była głodna...
Ja mam problem w drugą stronę tzn nie czuje głodu od rana tzn wstaje o 8 ide do pracy i około 14tej dopiero chce mi się jeśc normalnie maskra nie potrafie sie zmusić żeby zjeśc to 1 i 2 śniadanie a wiadomo że to podstawa .Chodze spać tak koło 24 tej i kolacje jem koło 19-20
Scarlet23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 06:32   #11
gosi@czek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 312
GG do gosi@czek
Dot.: Co zrobić jak już się najadłam?

Cytat:
Napisane przez Ather Pokaż wiadomość
Od 14 do rana nie czujesz głodu... ? To Ty chodzisz spać o 19 ?

Może faktycznie jest jak piszesz w Twoim przypadku, ale dla mnie to jakaś abstrakcja i fizycznie niemożliwe, aby osoba, która zjadła około 14, o godzinie 21/22 nie była głodna...
NIe no, o 19 nie, ale tak właśnie koło 21/22 :P. Za to wstaję ok. 5:00.

Ale to rzeczywiście dość dziwne jest. Teraz staram się jeść regularnie, ale kiedyś to miałam tak, że przez cały dzień nie jadłam praktycznie nic, bo nie miałam czasu i nie czułam głodu, potem rano śniadania nie jadłam (wogóle nie miałam zwyczaju jedzenia śniadania) i dopiero na obiad sobie odbijałam. Właściwie z tego zauważyłam to jest właśnie klasyczny sposób odżywiania teraz u osób, które nie zwracają uwagi na to co jedzą, są zabiegane itp.. Cóż...każdy ma jakąś dietę... Co śmieszne, to u takich osób najczęściej pojawia się nadwaga. Tak było w moim wypadku. Później zmieniłam diete na regularną i wyrobiłam sobie nawyk śniadania. Właściwie wydawać by sie mogło, że jadłam więcej niż wcześniej, a schudłam.
gosi@czek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-28, 12:08   #12
kajazet
Raczkowanie
 
Avatar kajazet
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: z głowy
Wiadomości: 111
GG do kajazet
Dot.: Co zrobić jak już się najadłam?

Cytat:
Napisane przez Scarlet23 Pokaż wiadomość
Ja mam problem w drugą stronę tzn nie czuje głodu od rana tzn wstaje o 8 ide do pracy i około 14tej dopiero chce mi się jeśc normalnie maskra nie potrafie sie zmusić żeby zjeśc to 1 i 2 śniadanie a wiadomo że to podstawa .Chodze spać tak koło 24 tej i kolacje jem koło 19-20
To wynika ze złego trybu odżywiania, po jakimś czasie jak zmienisz dietę na zdrową będziesz maiła rano apetyt. Jak na razie proponuję zaczynać dzień jogurtem, to podobno wzmaga apetyt, ale nie próbowałam
__________________
21.03.2008 r - dietujemy
kajazet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 13:31   #13
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Co zrobić jak już się najadłam?

Cytat:
Napisane przez gosi@czek Pokaż wiadomość
Co śmieszne, to u takich osób najczęściej pojawia się nadwaga. Tak było w moim wypadku. Później zmieniłam diete na regularną i wyrobiłam sobie nawyk śniadania. Właściwie wydawać by sie mogło, że jadłam więcej niż wcześniej, a schudłam.
Ponieważ jedząc regularnie rozkręcamy metabolizm
A gdy przez połowę dnia nic nie jemy to z czasem spowolnimy sobie przez to przemianę materii i każda 'nadwyżka' będzie magazynowana przez organizm.

Powiem tak: był czas (bardzo głupio postępowałam) kiedyś, że jadałam o godzinie 6 rano śniadanie i później około 15 - 16 obiad i to było wszystko. Można do tego przyzwyczaić organizm, ale skutki tego są opłakane, dlatego odradzam każdemu nieregularne jedzenie a tym bardziej odchudzanie się przez głodówki.

Gdy zmieniłam nawyki żywieniowe i przyzwyczaiłam organizm do regularnych posiłków co 3 - 4 h teraz wystarczy pół godziny więcej przerwy a mnie już skręca z głodu



Padło pytanie "co zrobić gdy zostały dwa posiłki a ja nie jestem głodna"... nie wiem jak na to odpowiedzieć, nawet pomijając fakt, że jest to fizycznie rzadko spotykane zjawisko to... nie chcę nikogo wprowadzić w błąd.
Zasada jest taka np. w przypadku dziewczyn z zaburzeniami odzywiania: Miałaś 'napad'? - ochłoń i nie zawalaj diety, mimo tej jednorazowej nadwyżki kalorii zjedz pozostałe planowane lekkie posiłki... Po prostu nie powinno się burzyć tego harmonogramu.

Tak więc...
Wydaje mi się, że mimo wszystko jakiś lekki posiłek od pory obiadowej powinien być... dla własnego zdrowia.
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 13:37   #14
Scarlet23
Zadomowienie
 
Avatar Scarlet23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 686
Dot.: Co zrobić jak już się najadłam?

Cytat:
Napisane przez kajazet Pokaż wiadomość
To wynika ze złego trybu odżywiania, po jakimś czasie jak zmienisz dietę na zdrową będziesz maiła rano apetyt. Jak na razie proponuję zaczynać dzień jogurtem, to podobno wzmaga apetyt, ale nie próbowałam
Dzięki za radeNo wąłsnie muszę spróbować wprowadzić w życie te 5 posiłków bo niestety przyzwyczaiłam orgaznizm do 3 posiłków a to zdecydowanie mi nie służy będę na początek próbować z jorutem z musli
Scarlet23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 14:19   #15
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: Co zrobić jak już się najadłam?

Cytat:
Napisane przez Ather Pokaż wiadomość
Powiem tak: był czas (bardzo głupio postępowałam) kiedyś, że jadałam o godzinie 6 rano śniadanie i później około 15 - 16 obiad i to było wszystko. Można do tego przyzwyczaić organizm, ale skutki tego są opłakane, dlatego odradzam każdemu nieregularne jedzenie a tym bardziej odchudzanie się przez głodówki.

Gdy zmieniłam nawyki żywieniowe i przyzwyczaiłam organizm do regularnych posiłków co 3 - 4 h teraz wystarczy pół godziny więcej przerwy a mnie już skręca z głodu
Potwierdzam, nie wyobrażam sobie, jak miałabym w szkole przeżyć bez II śniadania (czasem i III), jestem tak przyzwyczajona, że co 3 godzimy włącz mi się mały głód
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 11:14   #16
Hypnotic Eyes
Wtajemniczenie
 
Avatar Hypnotic Eyes
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 258
Dot.: Co zrobić jak już się najadłam?

A ja mam trochę inne pytanie. Z reguly jestem glodna co 3-4 godziny, ale czasem mam tak, ze zjem sniadanie o normalnej objetosci i jestem przjedzona. Za ok. 3 godziny dalej nie czuje sie glodna. Czy w tym wypadku mam zmuszac sie do II śniadania czy może odpuścić, bo sama juz nie wiem. ?
__________________
Do you like my tight sweater?

Photoblog
Hypnotic Eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 12:38   #17
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Co zrobić jak już się najadłam?

Cytat:
Napisane przez Hypnotic Eyes Pokaż wiadomość
A ja mam trochę inne pytanie. Z reguly jestem glodna co 3-4 godziny, ale czasem mam tak, ze zjem sniadanie o normalnej objetosci i jestem przjedzona. Za ok. 3 godziny dalej nie czuje sie glodna. Czy w tym wypadku mam zmuszac sie do II śniadania czy może odpuścić, bo sama juz nie wiem. ?
Dziewczyny... nie ma na to reguły, nie podchodźcie do jedzenia ściśle wg zasad. Przecież wiadomo, że nic się nie stanie jeśli danego dnia nie będziemy miały ochoty na II śniadanie i go po prostu nie zjemy. Jak jesteśmy chore i również wtedy nie jemy bo nie mamy apetytu lub kończy się to wizytą w toalecie - to świat się nie zawala. Przecież nie jest to regularne.

Troszeczkę więcej swobody i beztroskiego podejścia. Jedzenie ma być przyjemnością.
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 13:39   #18
Hypnotic Eyes
Wtajemniczenie
 
Avatar Hypnotic Eyes
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 258
Dot.: Co zrobić jak już się najadłam?

Cytat:
Napisane przez Ather Pokaż wiadomość
Dziewczyny... nie ma na to reguły, nie podchodźcie do jedzenia ściśle wg zasad. Przecież wiadomo, że nic się nie stanie jeśli danego dnia nie będziemy miały ochoty na II śniadanie i go po prostu nie zjemy. Jak jesteśmy chore i również wtedy nie jemy bo nie mamy apetytu lub kończy się to wizytą w toalecie - to świat się nie zawala. Przecież nie jest to regularne.

Troszeczkę więcej swobody i beztroskiego podejścia. Jedzenie ma być przyjemnością.
Dzięki Tak też zawsze robiłam. Tylko chciałam się upewnić czy to dobrze
__________________
Do you like my tight sweater?

Photoblog
Hypnotic Eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 13:41   #19
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Co zrobić jak już się najadłam?

Przede wszystkim to tak strasznie NORMALNIE, a to dla Ciebie chyba najważniejsze, prawda ?
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-29, 14:13   #20
Hypnotic Eyes
Wtajemniczenie
 
Avatar Hypnotic Eyes
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 258
Dot.: Co zrobić jak już się najadłam?

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
Przede wszystkim to tak strasznie NORMALNIE, a to dla Ciebie chyba najważniejsze, prawda ?
jasne
__________________
Do you like my tight sweater?

Photoblog
Hypnotic Eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 19:08   #21
deMitia
Rozeznanie
 
Avatar deMitia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 746
Dot.: Co zrobić jak już się najadłam?

Jeść dalej- gdy nie czujesz głodu łatwiej jest kontrolować porcje i to co jesz.
deMitia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 20:23   #22
201705250937
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3 097
Dot.: Co zrobić jak już się najadłam?

Cytat:
Napisane przez deMitia Pokaż wiadomość
Jeść dalej- gdy nie czujesz głodu łatwiej jest kontrolować porcje i to co jesz.

Yhhh dziwne podejście.
201705250937 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 20:49   #23
insomnieux
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 493
Dot.: Co zrobić jak już się najadłam?

a mi sie zdarza zjesc na przykład sniadanie a poczuc głod dopiero pod wieczor. ale to kiedy jestem strasznie zajęta, w normalne dni jadam co 3 godziny(bułki, batoniki) a i tak musze w domu zjesc porządny obiad.
insomnieux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 10:47   #24
MamaJulii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 18
Dot.: Co zrobić jak już się najadłam?

Ja nie jestem w stanie regularnie ustalać sobie posiłków, bo wtedy będę o nich ciągle myślała. Jem, kiedy jestem głodna, ale rzeczywiście dość mocno skupiam się na tym, żeby było to małe porcje. W innym wypadku po prostu źle się czuję.
MamaJulii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 15:26   #25
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Co zrobić jak już się najadłam?

Cytat:
Napisane przez MamaJulii Pokaż wiadomość
Ja nie jestem w stanie regularnie ustalać sobie posiłków, bo wtedy będę o nich ciągle myślała. Jem, kiedy jestem głodna, ale rzeczywiście dość mocno skupiam się na tym, żeby było to małe porcje. W innym wypadku po prostu źle się czuję.
To źle i dobrze jednocześnie. To, że jesz kiedy jesteś głodna i nie myślisz ciągle o jedzeniu to duży plus. Ale zauważ, że czasami głód może pojawić się już godzinę po posiłku (świadczyć to będzie o dużej zawartości cukru w poprzednim posiłku, wysokim IG i małej ilości błonnika). A jak wiesz, nawet wg lekarzy - powinno się jeść regularnie w odstępie ok. 3h.
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:47.