Przywileje laureatów konkursów w rekrutacji do szkoły średniej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-31, 21:39   #1
qqqww
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1

Przywileje laureatów konkursów w rekrutacji do szkoły średniej


Witam,
Powszechnie wiadome jest, iż laureaci konkursów kuratoryjnych w gimnazjach mogą ubiegać się o przyjęcie do każdej szkoły ponadgimnazjalnej w województwie, bowiem są oni zwolnieni z obowiązku przejścia procesu rekrutacyjnego.
Jednakże, spotkałam się gdzieś również ze stwierdzeniem, że w dodatku posiadanie tytułu laureata z jakiegokolwiek przedmiotu stwarza możliwość bezwarunkowego przyjęcia do klas o wszystkich profilach, tj. osoba laureat z np. historii może ubiegać się o miejsce w klasie mat-fiz, a mało tego zostanie przyjęta jako jedna z pierwszych, bowiem jest laureatem.

Średnio chciało mi się wierzyć w to powyżej, także dokonałam małego researchu.

Ze swojej strony poszperałam trochę w internecie i w pewnej ustawie o szkolnictwie znalazłam artykuł odnośnie mojego zapytania. Chodzi mi tutaj o to zdanie:. Absolwenci gimnazjów, (...) laureatami konkursów o zasięgu wojewódzkim (...), których program obejmuje w całości lub poszerza treści podstawy programowej co najmniej z jednego przedmiotu, przyjmowani są do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej niezależnie od kryteriów (...).

I tutaj moje pytanie odnośnie interpretacji powyższego tekstu:

Skoro laureaci z przedmiotu, który obejmuje treść podstawy przedmiotowej wybranej klasy profilowanej w liceum zostają przyjęci "z marszu", to czy dotyczy to:

- osoby, która jest laureatem konkursu o zasięgu wojewódzkim z języka angielskiego i która ubiega się o miejsce w klasie o profilu biologiczno - chemicznym, gdzie rozszerzane są przedmioty: biologia, chemia, a w formie podstawowej j. angielski, to czy osoba ta przyjmowana jest bez obowiązku przejścia p. rekrutacyjnego? I też jak to się ma w kwestii angielskiego jako przedmiotu rozszerzanego?


Serdecznie proszę o szybkie odpowiedzi. Z góry za wszelką pomoc ślicznie dziękuję. Pozdrawiam!
qqqww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-04, 09:28   #2
Laveitia
Raczkowanie
 
Avatar Laveitia
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 43
Dot.: Przywileje laureatów konkursów.

Tak, tak było, przynajmniej kilka lat temu. Myślę, że wiele się od tamtego czasu nie zmieniło
Laveitia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 16:50   #3
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Przywileje laureatów konkursów.

Miałam w klasie licealnej koleżankę, która na liście przyjętych miała 200 pkt z egzaminu gimnazjalnego (nie wiem, czy dziś to też jest max, ale wtedy było) a obok w nawiasie było napisane "laureat".

Gdy zapytałam ją z czego jest laureatką, odpowiedziała, że z biologii. A byłyśmy na profilu pol-hist-wos
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 11:24   #4
VeroV
Raczkowanie
 
Avatar VeroV
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: WWL
Wiadomości: 166
Dot.: Przywileje laureatów konkursów w rekrutacji do szkoły średniej

Jak ja 3 lata temu brałam udział w rekrutacji warszawskiej to dowolna olimpiada zapewniała z góry maksymalną ilość punktów do każdej klasy. Ale rok temu zmieniły się zasady i moja siostra w tym roku idzie do lo i ma szansę na laureata, ale nie do końca wiemy, jak ostatecznie będzie punktowana . Podejrzewam, że duże znaczenie ma twoje województwo, bo każde ma własne zasady punktowania.
VeroV jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-06 12:24:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:23.