skolioza 30*- 23 lata, co można jeszcze zdziałać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-28, 15:31   #1
kochaneczka
Rozeznanie
 
Avatar kochaneczka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 889
GG do kochaneczka
Question

skolioza 30*- 23 lata, co można jeszcze zdziałać?


Witajcie!
Ja tez mam skoliozę niestety..;/ (skolioza idiopatyczna w odcinku piersiowo- lędźwiowym)Mam 23 lata, nosiłam kiedyś gorset ortopedyczny (przez 3 lata) do 18 lat. Leczyłam się w Świebodzinie w LORO u dr Spillera. W wieku 15 lat miałam skoliozę 29 stopni, po 3 latach leczenia było 28 ( w miedzyczsie skrzywienie skakało w granicach 24-29 stopni). Wykonywałam ćwiecznia, nosiłam gorset ale jak widac niewiele to dało, tzn. zatrzymało dalsze skrzywienie( zawsze cos).

Teraz mam 23 lata, od ostatniej wizyty w LORO minie niedługo 5 lat. Nie robiłam zdjęcia RTG przez tyle czasu. Wczoraj byłam u lekarza rodzinnego z prośbą o skierowanie na zdjęcie i skierowanie do LORO. Zdjęcie już mam, wydaje mi się że skolioza się trochę jednak pogłębiła( ze 3 stopnie, więc koło 30 napewno mam), odczuwam teraz często bóle, przestałam ćwiczyć;/
Bylam dzis prywatnie u ortopedy i zalecił dalsze cwiczenia( z ulotki Fastum żel, nawet na nie nie spojrzał tylko powiedizał do pielęgniarki" prosze podać zestaw ćwiczen na kręgosłup" zenada!!) , basen - pływanie i masaże. Dziś ćwiczyłam już ok. godzinę, wydaje mi się że coś dało bo narazie mnie nic nie boli a już długo siedzę przed kompem.
Powiedzcie dziewczyny, czy faktycznie w moim wieku (23 lata) nie można już nic zrobić z 30 topniową skoliozą? Teraz mam zapał do ćwiczen, pływania itp.. (tylko dlaczego tak pozno??)
Chwytam się każdej informacji.. znalazłam w internecie taką stronę rehabilitanta z Kielc, który leczy skoliozy nawet u dorosłych osób i z bardzo dobrym skutkiem. (zobaczcie na zdjęcia RTG na jego stronie). http://www.skolio.pl/4.html
On jest chiropraktykiem, stosuje terapie manualno-odruchową, dla kazdego indywidualnie pokazuje cwiczenia no i za kazdym razem są inne cwiczenia do wykonywania w domu.
Co o tym sądzicie?
Bardzo proszę o jakikolwiek odzew bo tracę nadzieję.. ten ortopeda u którego dzis byłam prywatnie powiedział,że to nic nie dadzą takie zabiegi u chiropraktyka, bo juz nie rosnę i szkielet kostny juz się ukształtował.. Ja jednak chciałabym spróbować..
Pozdrawiam Was wszystkie
__________________
będę mamą...
08.11.2012 - czekamy na nasze maleństwo
kochaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 07:18   #2
kochaneczka
Rozeznanie
 
Avatar kochaneczka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 889
GG do kochaneczka
Dot.: skolioza 30*- 23 lata, co można jeszcze zdziałać?

nikt nie ma podobnego problemu? nie wierzę..:P
__________________
będę mamą...
08.11.2012 - czekamy na nasze maleństwo
kochaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 07:39   #3
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: skolioza 30*- 23 lata, co można jeszcze zdziałać?

Jak to "nic nie dadzą"?
Ćwiczenia pozwolą odbudować i wzmocnić naturalny gorset mięśniowy, podtrzymujący kręgosłup i odciążający go, a inne zabiegi mogą go relaxować i wspomagać - absolutnie warto! Ja zaczęłam pracować nad sobą bardzo późno, po 26 roku życia (tak wyszło, niestety, zbyt długo by opowiadać) i widzę ogromne efekty (tfu, odpukać): poza tym, że bóle są rzadsze, to jeszcze urosłam o 1 cm No i zakres ruchu mam pogłębiony, a jak zaczynałam, to płakać mi się chciało, że nie mogę czegoś w jedną stronę wykonać... Też słyszałam, że w "moim wieku" to już za późno na to, żeby coś wypracować, można jedynie powstrzymać zmiany - guzik prawda, przynajmniej w moim wypadku (tylko że ja z całą pewnością stopień skrzywienia miałam mniejszy, obyło się bez gorsetu).

Mnie bardzo pomogły rehabilitantki, które podczas zajęć na sali gimnastycznej (szpital w systemie dziennym) pokazały mi cały układ ćwiczeń, między innymi z kijkiem (w domu ucięłam sobie kija od szczotki i ćwiczyłam na macie od jogi).

Basen i pływanie na plecach - rewelacja dla kręgosłupa. Samo leżenie na wodzie, masaże wodne (chociaż czasami "po" ból może być większy). Trzymam kciuki
__________________

Majowa galeria z różą w tle


Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 17:18   #4
Ewik86
Zakorzenienie
 
Avatar Ewik86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 6 051
Dot.: skolioza 30*- 23 lata, co można jeszcze zdziałać?

Też mam skoliozę- ok 30 stopni.
Sama zawaliłam sprawę- w dzieciństwie buntowałam się, nie chciałam ćwiczyć, mimo, że miałam robione gorsety to w nich nie chodziłam. I pogłębiła mi się właśnie do 30 stopni. Na szczęście jak na razie nic mnie nie boli- oby nie zaczęło... Obecnie ćwiczę aerobik- i dlatego chciałam Was zapytać- nie jest to zbyt szkodliwe? Czy skakanie może mi w jakiś sposób zaszkodzić?
__________________
Niebo czuwa nad tymi, którzy odeszli.





Dominika

Alicja
Ewik86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 00:31   #5
Antarktyda
Raczkowanie
 
Avatar Antarktyda
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 449
Dot.: skolioza 30*- 23 lata, co można jeszcze zdziałać?

Również mam skoliozę, a mam niespełna 18 lat.
Hm.. ja znam dobre ćwiczenia (tylko nie jestem pewna czy to zależy od str. skrzywienia)..
Są to normalne skłony. Ja mam do prawej nogi. Zalecane 300 dziennie... do lewej 30.
Tylko, że strasznie to zaniedbuję, z powodu lenistwa..
Ale przyznaje ze to baaardzo pomaga (ja robie okolo 100 zamiast 300 a i tak czuje roznice).
Po cwiczeniach automatycznie robie sie wyprostowana, wyższa. Gdy staje przed lustrem skolioza jest praktycznie niewidoczna!
Niestety jestem takim leniuchem..
eh..a teraz się przestraszyłam, że kiedy będę miała trochę więcej lat to też wystąpią bóle
A czy Ciebie już bolało jak byłaś w moim wieku?

AHA!!! Wazna rzecz dla kazdego kto ma skolioze - trzeba stać na lewej nodze.
Ofc najlepiej na dwóch. Zwrócmy uwagę, że mamy tendencję do opierania ciężaru ciała na prawej nodze - to jest jedna z hipotez powstania skoliozy.
O te stanie to chodzi wlasnie jak gdzies dluzej stoimy, np. w kosciele, czy w kolejce do kasy itp.
Ja juz mam nawyk stawania na lewej nodze

Pozdrawiam i życzę powodzenia w walce z "S" :P

---------- Dopisano o 01:31 ---------- Poprzedni post napisano o 01:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Ewik86 Pokaż wiadomość
Też mam skoliozę- ok 30 stopni.
Sama zawaliłam sprawę- w dzieciństwie buntowałam się, nie chciałam ćwiczyć, mimo, że miałam robione gorsety to w nich nie chodziłam. I pogłębiła mi się właśnie do 30 stopni. Na szczęście jak na razie nic mnie nie boli- oby nie zaczęło... Obecnie ćwiczę aerobik- i dlatego chciałam Was zapytać- nie jest to zbyt szkodliwe? Czy skakanie może mi w jakiś sposób zaszkodzić?

Szczerze mówiąc spotkałam się z dwiema bardzo różniącymi się od siebie wypowiedziami na ten temat.
Mianowicie kiedyś pewna pani doktor stwierdziła, że takie podskakiwanie, gwałtowne ruchy itd. są absolutnie niewskazane. Miałam wtedy chyba 16 lat i trenowałam jazdę konną - sugerowała z tego zrezygnować.
Wtedy też zapisałam się na taniec - również nie pozwoliła.
Wtedy to przezywalam, zostałam pozbawiona pasji.
Tak zaniedbałam jazdę konną, kiedy natrafiłam na pewnego pana doktora, który powiedział, że wszelki ruch, każdy sport jest jak najbardziej wskazany dla chorego kręgosłupa! Bowiem mięśnie muszą się rozwijać, a nie zamierać.
Powiedział, że jazda konna rowniez moze byc. Jednak juz sie odzwyczailam..

Osobiscie popieram tego doktora i Tobie radze nie rezygnowac z treninogow jakichkolwik - kręgosłup musi mieć mięśnie, żeby być silny.
__________________
"Wolę być jego dziwką, niż Twoją żoną!" - Rose (Titanic)


"
Antarktyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 22:50   #6
Madelie
Zadomowienie
 
Avatar Madelie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 713
Dot.: skolioza 30*- 23 lata, co można jeszcze zdziałać?

Jestem w podobnym wieku, również mam problem z wadą postawy, ale nie zdiagnozowany, bo gdy poszłam do lekarki pierwszego kontaktu po skierowanie do ortopedy, to powiedziała mi, że już na to za późno. Dostałam za to skierowanie na rehabilitację, ale lekarka oprócz przepisania mi zabiegów, nie raczyła nawet mnie zbadać, ani obejrzeć . Nie wiem już, czy powinnam upierać się przy tym ortopedzie i czy mój przypadek w ogóle nadaje się do leczenia, ale ten problem bardzo mi przeszkadza .
__________________
Blog podróżniczo-kulinarny dla ciekawych świata
Madelie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 09:15   #7
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: skolioza 30*- 23 lata, co można jeszcze zdziałać?

Wizyta u ortopedy jest koniecznością, tak samo rtg kręgosłupa (to już zapewne on zleci). W tym wieku jeszcze można bardzo wiele zrobić, trzeba tylko (tylko... ) znaleźć fizjoterapeutę, który się na tym naprawdę zna. No i liczyć się z naprawdę długotrwałą pracą nad sobą.
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-07, 19:29   #8
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Exclamation Dot.: skolioza 30*- 23 lata, co można jeszcze zdziałać?

Uwaga - pilnie szukam kontaktu z dziewczyną z problemami skoliozowymi, ale z Trójmiasta. Proszę o kontakt przez PW
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 02:43   #9
kamalaska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 446
Dot.: skolioza 30*- 23 lata, co można jeszcze zdziałać?

tez mam skolioze
kamalaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 13:09   #10
25malinka10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 176
Dot.: skolioza 30*- 23 lata, co można jeszcze zdziałać?

ja mam skolioze 20 stopni, czesto boli kregosłup ale ktos u góry dobrze napisał o tym staniu na prawej nodze - ja już stoje tylko na lewej albo dwóch
najgorsze ze skolioza ma to do siebie że oprócz problemu fizycznego mamy przez nia problem psychiczny
25malinka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 22:55   #11
Antarktyda
Raczkowanie
 
Avatar Antarktyda
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 449
Dot.: skolioza 30*- 23 lata, co można jeszcze zdziałać?

Cytat:
Napisane przez 25malinka10 Pokaż wiadomość
ja mam skolioze 20 stopni, czesto boli kregosłup ale ktos u góry dobrze napisał o tym staniu na prawej nodze - ja już stoje tylko na lewej albo dwóch
najgorsze ze skolioza ma to do siebie że oprócz problemu fizycznego mamy przez nia problem psychiczny
tak... ale wiesz, trzeba po prostu się pilnować, żeby chodzić w miarę możliwości prosto i naprawdę, nikt nie zauważy, że coś jest nie tak
__________________
"Wolę być jego dziwką, niż Twoją żoną!" - Rose (Titanic)


"
Antarktyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-27, 11:38   #12
kkaarroollaa
Raczkowanie
 
Avatar kkaarroollaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 204
Dot.: skolioza 30*- 23 lata, co można jeszcze zdziałać?

Polecam kupić sobie "atlas ćwiczeń korekcyjnych" owczarka jest tam naprawdę dużooo ćw na skoliozy. Dobre efekty daje poizometryczne releksacja przykurczonych mięśni po stronie wklęsłości łuku, ćwiczenia z metody Klappa (popytajcie fizjoterapeutów o tą metodę) ćwiczenia są łatwe z powodzeniem w domu można robić, a także PNF- żeby odwracać łuki skrzywienia.
kkaarroollaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 17:53   #13
25malinka10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 176
Dot.: skolioza 30*- 23 lata, co można jeszcze zdziałać?

chyba sobie taki kupie, ale najważniejsza jest samodyscyplina, trzeba trzymać sie prosto, spać w różych pozycjach nie tylko w jednej.
25malinka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 16:35   #14
Wenja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 442
Dot.: skolioza 30*- 23 lata, co można jeszcze zdziałać?

W tym wieku nie bardzo cokolwiek z ta skolioza zrobisz za pomocą ćwiczeń poniewaz masz juz "zkostnialy" skręgosłup :/ nie poprawisz wiec jej ani juz Ci sie ona nie poglębi. Zostanie taka jaka jest. Naprawić kręgosłup można jedynie metodą inwazyjna, ale przy 30' to nie ma sensu.
Wenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 08:25   #15
MoreeloWa
Raczkowanie
 
Avatar MoreeloWa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z Pomorza piszę ;pp
Wiadomości: 57
Dot.: skolioza 30*- 23 lata, co można jeszcze zdziałać?

Ja tez mam skolioze idiopatyczną i jade do ośrodka w Olsztynku tak zwanego -" Ameryką" czy coś... trudne jest zycie z tą "wadą" chciałam iść do gim. na profil sportowy- a nie mogłam .
MoreeloWa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 20:57   #16
jamr1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1
Dot.: skolioza 30*- 23 lata, co można jeszcze zdziałać?

stosownie powyższego problemu mogę polecić klinikę jednego Dr. Piluiko, specjalisty co do kręgosłupów, lecz jest jedno ale klinika znajduje się na Ukrainie

oto jest strona www kliniki http://www.piluiko.com.ua/pol/index.php
myślę, że znajdziecie jakąś korzystną informacje dla siebie

pozdrawiam
jamr1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 16:43   #17
Elvii
Zadomowienie
 
Avatar Elvii
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 1 053
Dot.: skolioza 30*- 23 lata, co można jeszcze zdziałać?

Kurcze, też mam skoliozę Najpierw 8 stopni ale teraz nie wiem ile.. chyba mi się pogłębiła ponieważ z jednej strony mam spore wcięcie w tali a z drugiej łagodny łuk.. tylko musze poszukać jakieś ćwiczenia na skolioze...
__________________

proszę, kliknij i obserwuj
http://viritka.blogspot.com/
Elvii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 18:15   #18
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: skolioza 30*- 23 lata, co można jeszcze zdziałać?

8 stopni to się w ogóle nie uznaje za skoliozę, ot, takie odchylenie. Ale jeśli masz wyraźną różnice w talii to pewnie jest już więcej. Tym niemniej ćwiczeń da skoliozę nie da się "poszukać", to musi dobrać fachowiec. Wybacz pytanie - a ile masz w tej chwili lat??
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 11:50   #19
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: skolioza 30*- 23 lata, co można jeszcze zdziałać?

Tak tylko sobie gdybamy czy bierzemy się za siebie, hę?
Bo jeśli chcecie działać, to:

* zdjęcia kręgosłupa (najlepiej nowe)
* lekarz pierwszego kontaktu daje skierowanie do ortopedy
* ortopeda zapisuje zabiegi, są to między innymi ćwiczenia pod okiem rehabilitantów (oraz masaże, kąpiele, naświetlania, prądy, itd, zgodnie z zapotrzebowaniem)
* jeśli nie zapisuje, należy koniecznie zmienić lekarza
* najlepiej, kiedy zabiegi trwają 2 lub 3 tygodnie, dzień w dzień

I teraz:
Czasami trzeba długo czekać na swoją kolej, czasami można umówić same zabiegi na sprzyjający okres, na przykład wakacje. O wizytę u ortopedy warto zabiegać już od stycznia, będzie więcej swobody (bo teraz, czyli pod koniec roku "limity" są z reguły wyczerpane).
__________________

Majowa galeria z różą w tle


Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-27, 18:54   #20
Monik88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4
Dot.: skolioza 30*- 23 lata, co można jeszcze zdziałać?

Chciałam na wstępie odpowiedzieć na pytanie zawarte w temacie - czy w wieku 23 lat da się jeszcze coś zrobić ze skoliozą ? OCZYWIŚCIE, ŻE SIĘ DA !....to tak samo jakby zapytać : czy można nauczyć starszą osobę robić szpagat? Oczywiście, że można - tylko należy spytać po co? W przypadku skolioz odpowiedz jest prosta- po to by nie bolało, aby nie rozwinęły się przykurcze mm, aby lepiej funkcjonować i oczywiście dla walorów estetycznych również. W krajach zachodnich jeśli spytalibyście się specjalisty co to jest skolioza idiopatyczna?(bo widziałam ,że któraś z was pisała, że taką ma zdiagnozowaną) Odpowiedziałby, że skolioza idiopatyczna jest to wada postępująca o 14 stopni !!! w ciągu ROKU bez względu na leczenie, ćwiczenia itd. ...wiec generalnie nie masz pewnie takiej skoliozy. Większość skolioz ma inne podłoże czyli wynika z nieprawidłowego napięcia mięśniowego, złych nawyków itd. - wiele jest przyczyn. Uważam, że należy przede wszystkim znaleźć dobrego fizjoterapeutę który zajmuje się skoliozami - terapia manualna jak pisała któraś z was powyżej oczywiście, że może pomóc - nie koniecznie chiropraktyka - bardziej skłaniałabym się to miękkiej terapii manualnej , odpowiedniego instruktażu ( przyjmowanie prawidłowych pozycji w pracy, podczas aktywności, jak należy wstawać gdy kręgosłup boli ) dobranych indywidualnie ćwiczeń wykonywanych SYSTEMATYCZNIE . Możliwości jest wiele. Musicie tylko poszukać odpowiedniego specjalisty i nie możecie powiedzieć sobie, że macie przykładowo 23 lata i nic już nie możecie zrobić , w takim przypadku będzie juz tylko gorzej.

Edytowane przez Monik88
Czas edycji: 2009-12-27 o 19:36
Monik88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 23:12   #21
domini3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 252
GG do domini3
Dot.: skolioza 30*- 23 lata, co można jeszcze zdziałać?

Czy w wieku dwudziestu kilku lat da sie coś zrobic z mała skolioża jasen że sie da....Byc moze skolioza sie nie cofnie bo zkielet jest skostnialy juz, ale odpowiednio dobrana rehabilitacja, sumienna praca i ćwieczenia, wzmocnia gorset mięsniowy, poprawia sama postaę, ułozenie łopatek...takze trzeb azabrac sie do roboty i znalesc rehabilitanta ktory zajmuje sie własnie skoliozami. CO do skakania o ktore ktos pytal to oczywiscie jest niewskazane obiciaza bowiem juz i tak chory kręgoslup.
Pozdraiwiam
domini3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 11:04   #22
jahnettee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1
Dot.: skolioza 30*- 23 lata, co można jeszcze zdziałać?

Cytat:
Napisane przez stary.smok Pokaż wiadomość
Uwaga - pilnie szukam kontaktu z dziewczyną z problemami skoliozowymi, ale z Trójmiasta. Proszę o kontakt przez PW
ja jestem taką, czy prośba dalej aktualna?
jahnettee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 01:02   #23
sendenhorst
Raczkowanie
 
Avatar sendenhorst
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 283
Dot.: skolioza 30*- 23 lata, co można jeszcze zdziałać?

Też mam skoliozę, ale jestem nie co młodsza Wydaję mi się, że nigdy nie jest za późno. Wiadomo, im wcześniej tym lepiej, ale dobrze, że w ogóle masz jakieś chęci, bo na pewno będziesz czuć różnice w stosunku do tego gdybyś w ogóle nie dbała o kręgosłup. Ja ćwiczę na siłowni mój kręgosłup, tzn przede wszystkim wzmacniam mięśnie pleców, brzucha i pośladków
Chodziłam na masaże (musiałabym się znowu wybrać), dostałam zestawy ćwiczeń ale krótko je robiłam bo trenuję na siłowni. Ogólnie stosuję parę zasad(schylaj się tak a nie inaczej, podnoś coś tak a nie inaczej) no i na basen się wybieram... ale nie mam czasu zbytnio
sendenhorst jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 01:54   #24
Beatrisk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5
Dot.: skolioza 30*- 23 lata, co można jeszcze zdziałać?

Jeżeli chodzi o korekcję skolioz wprowadzono w Polsce innowacyjna metodę F.E.D. Metoda pochodzi z Hiszpanii, u nas są póki co tylko 4 ośrodki prowadzące ta metodę. Czytałam książke o metodzie, są tam opisane przypadki zmniejszenia łuku skoliozy pacjentów w różnym wieku, nie tylko do 18 roku zycia.
Na tej stronce jest wszystko o metodzie, jakie ma załozenia i na czym polega, widziałam ten osrodek i serdecznie polecam, mili i profesjonalni fizjoterapeuci
http://www.fedskoliozy.pl/
Myślę, że jest to duża szansa dla osób ze skoliozą, minus cena, ale to w końcu nasze zdrowie.
Beatrisk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 11:52   #25
tik tok
Raczkowanie
 
Avatar tik tok
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 44
Dot.: skolioza 30*- 23 lata, co można jeszcze zdziałać?

Też miałam skoliozę I stopnia. Było to w wieku 13 lat. Na szczęście udało mi się ją "zwalczyć". Dzięki mojej fizjoterapeutce dała mi ćwiczenia, które powinnam robić, oraz specjalne masaże, które mi robiła.
tik tok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 11:13   #26
sylwiakoszykowa
Rozeznanie
 
Avatar sylwiakoszykowa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: wieś
Wiadomości: 733
Dot.: skolioza 30*- 23 lata, co można jeszcze zdziałać?

skoro lekarz ci tak powiedział tzn że tak jest
__________________
wieżę tylko sobie nikomu innemu
sylwiakoszykowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 22:52   #27
bober111
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 876
Dot.: skolioza 30*- 23 lata, co można jeszcze zdziałać?

Czy jest możliwe żeby dostać się do fizjoterapeuty na nfz w wieku 22 lat. Na jedną wizytę żeby dowiedzieć się jakie się ma skrzywienie.
bober111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 23:16   #28
kamilak
Zadomowienie
 
Avatar kamilak
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 062
Dot.: skolioza 30*- 23 lata, co można jeszcze zdziałać?

Mozna zadzwonic i zapytac?
kamilak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 12:50   #29
patrysia34
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9
Dot.: skolioza 30*- 23 lata, co można jeszcze zdziałać?

Wiem, że ten temat jest już stary, ale postanowiłam się mimo to wypowiedzieć. Może akurat komuś się przyda Ja nie mam skoliozy, tylko hiperkifozę i to dosyć solidną. Dopiero w tym wieku tj. 23 lat trafiłam do prawdziwego fachowca. Wcześniej uparcie byłam leczona na skoliozę, której nie miałam, dodatkowo jak to młoda osoba buntowałam się, nie chciałam chodzić w gorsetach, dużo by tu mówić. Lekarz owszem powiedział, że trochę późno do niego trafiłam, jednak nie odesłał mnie z kwitkiem. Zlecił gorset, ćwiczenia, rehabilitację. Na moje pytanie, czy to może cokolwiek zmienić powiedział, że jego najstarszy pacjent miał 35 lat i jak się zabrał za siebie to mu się bardzo ładnie zmieniła sylwetka. Tak więc można próbować w każdym wieku. Każdy organizm reaguje inaczej. Lepiej próbować cokolwiek, niż pozwolić, by wada się pogłębiała.
patrysia34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 20:07   #30
kredkawdloni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 60
Dot.: skolioza 30*- 23 lata, co można jeszcze zdziałać?

Ja też tu jestem nowa, i też mam straszny problem z kręgosłupem, znaczy ze skoliozą i garbem a przez to deformacją żebra z lewej str.
Strasznie ciąży mi ten kompleks. Anie trafiłam na jakiegoś lekarza który chciałaby mi pomóc pomimo tego że tak wielu ich w życiu spotkałam.
kredkawdloni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 18:37:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:15.