Dieta rozdzielna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-01, 15:00   #1
serduszko02
Raczkowanie
 
Avatar serduszko02
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 34
Wink

Dieta rozdzielna


HEJ
Witam wszystkich (a właściwie to witam ponownie) raz już tu byłam jak się odchudzałam ale wyszła z tego klapa jedna wielka a właściwie to wręcz 10 kg do przodu Teraz czas się wziąć za siebie poważnie - mam problemy w kręgosłupem (bo za dużo dźwigać musi) i mój lekarz polecił mi "dietę rozdzielna".
poszperałam trochę w necie, nie wygląda ta dieta głupio - może ktoś z was już na niej był albo jest albo chce się do mnie przyłączyć w zmaganiach

zamieszczam kilka informacji o tej diecie:

Zasady diety rozdzielnej
Pozwala ona komponować posiłki według własnych upodobań. Nie wymaga rezygnacji z ulubionych produktów, wskazuje jedynie, jak je łączyć bez szkody dla zdrowia. Dieta rozdzielna dzięki swojej różnorodności dostarcza organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Dlatego możesz ją stosować przez całe życie.
Teoria dr. Haya w diecie rozdzielnej opiera się na założeniu, że cała żywność dzieli się na dwie podstawowe grupy: białkową i węglowodanową. Produkty z obydwu grup są inaczej trawione przez organizm (m.in. wymagają innych enzymów). Dlatego nie należy ich łączyć w trakcie jednego posiłku. Obciąża to bowiem układ trawienny i sprzyja m.in. przybieraniu na wadze. Dr Hay wyróżnia jeszcze jedną grupę: produkty neutralne, które można jeść zarówno z białkami, jak i węglowodanami.

Trzy grupy produktów w diecie rozdzielnej
 białka
- mięsa gotowane i pieczone, takie jak: rolada, gulasz, kotlety mielone, schab pieczony
- wędliny, np.: metka, wątrobianka, kabanosy, szynka gotowana i kiełbasa drobiowa
- gotowane ryby i owoce morza, np.: dorsz, łosoś, okoń, halibut, makrela, tuńczyk, pstrąg i flądra, małże, krewetki, raki, homary
- wyroby sojowe, np.: sos sojowy, tofu, pasztet sojowy
- jajka
- mleko i żółte sery, a szczególnie parmezan, edamski, ementaler czy tylżycki
- napoje, takie jak: herbaty owocowe, wytrawne wino, soki owocowe
- owoce jagodowe oprócz czarnych jagód (czyli truskawki, maliny i jeżyny)
- kwaśne jabłka, gruszki
- owoce pestkowe, np.: morele, brzoskwinie, wiśnie
- winogrona
- owoce cytrusowe, np.: pomarańcze i grejpfruty
- owoce egzotyczne (oprócz bananów, świeżych fig i daktyli);

 węglowodany
- zboża, np.: pszenica, żyto, ryż
- pieczywo, makaron i kasze
- ziemniaki
- kruche i słodkie jabłka
- miód
- mąka ziemniaczana;

 żywność neutralna
- tłuszcze, np.: oleje, miękka margaryna, masło
- jogurt, kwaśna śmietana, twarożek, maślanka, kwaśne mleko i kefir
- surowe lub wędzone wędliny
- surowe mięso, np. tatar
- surowe, marynowane lub wędzone ryby
- warzywa, takie jak: brokuły, kalafior, buraki, brukselka, kiszona kapusta, seler, szpinak, pomidor, marchewka, cebula, cykoria, świeża kukurydza, szparagi
- grzyby
- kiełki i zarodki
- zioła i przyprawy
- orzechy i nasiona
- bulion warzywny
- herbaty ziołowe
- żółtko.
serduszko02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 20:19   #2
serduszko02
Raczkowanie
 
Avatar serduszko02
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 34
Dot.: Dieta rozdzielna

widzę ze nie ma zainteresowania a ja zaczęłam od dziś
czekam z niecierpliwością na efekty
serduszko02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 20:52   #3
Ankhi
Rozeznanie
 
Avatar Ankhi
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 503
Dot.: Dieta rozdzielna

W sumie bardzo ciekawie to wygląda. Zastanawiam się, jakich efektów można oczekiwać. Szybsze, lepsze trawienie, nie wydymanie brzucha? Byłoby fajnie, bo strata wagi u mnie raczej nie wchodzi w grę.

Powodzenia w dietkowaniu!
__________________
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi!

Edytowane przez Ankhi
Czas edycji: 2011-07-05 o 20:53
Ankhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 08:40   #4
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Dieta rozdzielna

Puk, puk, czy znajdzie się jeszcze jedno miejsce dla osoby takiej jak ja, która od poniedziałku jest na diecie rozdzielnej??

chciałabym dołączyć
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 17:51   #5
Felaa
Raczkowanie
 
Avatar Felaa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 289
Dot.: Dieta rozdzielna

Ja jestem na tej diecie jakieś 7-8 lat. Oczywiście czasem zdarzają mi się małe grzeszki, bo np. zjem kanapkę z białym serem.
O takim sposobie żywienia dowiedziałam się z książek Michała Tombaka. Nie jest to dieta odchudzająca, jest to po prostu prawidłowe łączenie pokarmów, aby pokarm mógł być prawidłowo trawiony, a nie gnił i zalegał w jelitach po kilka dni. Oczywiście dieta ta jest bardzo zdrowa, człowiek całe życie od dziecka powinien się tak odżywiać, a nie dopiero jak coś mu tam zacznie dolegać.
Taka ciekawostka jaką zauważyłam: stolec na takiej diecie jest bezwonny, nie ma gazów, a jak czasem się pojawią to również są bezwonne.
__________________
Podpisz petycję przeciwko okrutnemu zabijaniu psów w celach konsumpcyjnych

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/

Edytowane przez Felaa
Czas edycji: 2011-07-06 o 17:57
Felaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 18:14   #6
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Dieta rozdzielna

Felaa co masz na myśli pisząc kanapkę z białym serem........ (chleb + biały ser, czy chleb+...+biały ser)? bo chleb z białym serem można jeść (proszę mnie naprostować jeśli się mylę, muszę sobie poprzypominać wszystko)
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 21:48   #7
Felaa
Raczkowanie
 
Avatar Felaa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 289
Dot.: Dieta rozdzielna

Cytat:
Napisane przez lilijka3 Pokaż wiadomość
Felaa co masz na myśli pisząc kanapkę z białym serem........ (chleb + biały ser, czy chleb+...+biały ser)? bo chleb z białym serem można jeść (proszę mnie naprostować jeśli się mylę, muszę sobie poprzypominać wszystko)
Chleb to węglowodany, a biały ser to białko, więc nie można tego ze sobą łączyć. To jest najgłówniejsza zasada tej diety, nie łączyć węglowodanów z białkami.
__________________
Podpisz petycję przeciwko okrutnemu zabijaniu psów w celach konsumpcyjnych

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
Felaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-07, 10:05   #8
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Dieta rozdzielna

Cytat:
Napisane przez Felaa Pokaż wiadomość
Chleb to węglowodany, a biały ser to białko, więc nie można tego ze sobą łączyć. To jest najgłówniejsza zasada tej diety, nie łączyć węglowodanów z białkami.
tak masz rację...... ale ser biały (zwany twarogiem też) należy do grupy neutralnej... tak mam w tabelach
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 23:30   #9
Felaa
Raczkowanie
 
Avatar Felaa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 289
Dot.: Dieta rozdzielna

Ja w każdym bądź razie : sera białego, kefiru, jogurtu nie łączę z węglowodanami, dla mnie to białko, nie wiem dlaczego należą one do grupy neutralnej
__________________
Podpisz petycję przeciwko okrutnemu zabijaniu psów w celach konsumpcyjnych

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
Felaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 23:16   #10
AmorLady
Raczkowanie
 
Avatar AmorLady
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 88
GG do AmorLady
Dot.: Dieta rozdzielna

Ale przecież niektóre pokarmy należy wręcz łączyć żeby organizm przyswoił witaminy i minerały..np kasza + mięso, płatki + mleko itp Takie połączenia pokrywają wszystkie niezbędne składniki odzywcze. Też kiedyś eksperymentowałam z tym niełączeniem, fakt to czułam się lekko..ale po jakimś czasie słabłam i miałam złe wyniki badań. Więc nie wiem czy to takie zdrowe. Po tamtym wole nie ryzykować i jem wszystko normalnie. Przy niełączeniu drastycznie obcinane są kalorie, dlatego skutkiem ubocznym może być strata wagi..ale to pewnie woda i mięśnie. Sama nie wiem co o tym myśleć..zwłaszcza, że naukowych dowodów nie ma.
__________________
AmorLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 10:06   #11
serduszko02
Raczkowanie
 
Avatar serduszko02
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 34
Dot.: Dieta rozdzielna

miło mi, ze cos sie ruszyło na forum w sumie to mi wstyd teram bo ja miałam małe załamanie - przyleciała koleżanka z Anglii i małe załamanie w diecie nastąpiło - ale szybko się poprawie
2 dni temu zamówiłam sobie książkę o diecie rozdzielnej z przepisami i w ogóle, czekam aż przyjdzie i do dzieła
Mam pomysł może wrzucimy tu kilka przepisów na posiłki (śniadania obiady kolacje) zawsze to sprawdzone jedzonko jest leprze zapraszam nowych chętnych dietkujacych rozdzielnie "w kupie siła "
serduszko02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-12, 18:55   #12
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Dieta rozdzielna

serduszko nie ma co się wstydzić, mi też się zdarza skok w bok jak to się mówi, jednak stosuję ją już od tygodnia i czuję się lepiej. Robię to bez żadnych wspomagaczy, bo karmię piersią jeszcze. Nawet zauważyłam, że córeczka więcej pije mleczka

Z mojego jedzenia to:
Śniadanie: kromka chleba, masełko (cienko posmarowane) i do tego osobno pokrojony w plastry pomidor i kawałek ogórka zielonego. Jak mam w lodówce to daję jeszcze szczypiorek. To mój zestaw od jakiegoś czasu
Obiad: dzisiaj zjadłam pierś z kurczaka z przyprawami zawinięte w folię alu i "uduszone" w piekarniku do tego fasolka szparagowa zielona i kalafior, bo to mi zostało.
Kolacja u teściowej: chleb z pomidorem, ogórkiem i cebulką

Z obiadowych zestawów to jeszcze napiszę tak:

1.Faszerowana papryka: pieczarki, papryka, cebulka czosnek, mozzarella, przyprawy (wg uznania)
2.Pierś z kurczaka (przyrządzona jak powyżej) z sałatką warzywną (z ograniczoną ilością majonezu - została z niedzieli, więc trzeba było spożytkować)
3. Dorsz zapiekany w piekarniku z tymiankiem solą i pieprzem w folii alu. a do tego albo marchewka na gęsto albo zestaw jarzyn z sosem jogurtowym
4. (babcia dała mi wywar mięsny) więc dołożyłam kalafiora i marchewkę i wyszła pyszna zupka kalafiorowa

Muszę coś pokombinować na obiady węglowodanowe

Z przekąsek to obecnie: (2 śniadanie i podwieczorek)
banan, nektarynki, czasami sałatka owocowa z jogurtem naturalnym itp.

5.Sałatka jajeczno-warzywna: posiekane jajko na twardo, 1 papryka, posiekana cebulka (tradycyjna, zielona, szczypiorek wg uznania), pomidor, 2 ogórki małosolne. Wymieszać doprawić i smacznego

Serduszko z tej listy co wkleiłaś na początku nie zgadza mi się, że jabłko słodkie i kruche to grupa węglowodanowa, bo pamiętam, że jak pytałam się o ryż z jabłkami, to p. doktor powiedziała mi, że owszem można to łączyć, ale pod warunkiem, że to będzie kwaśne jabłko typu Szara Reneta.......

Edytowane przez lilijka3
Czas edycji: 2011-07-12 o 19:03
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 08:06   #13
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Dieta rozdzielna

no i wątek umarł śmiercią naturalną szkoda, wielka szkoda..... działam dalej sama
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 10:13   #14
tigerino
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 325
Dot.: Dieta rozdzielna

lilijka pisałas o książce i dosżła i jak wrażenia co ciekawegow niej co jadasz na sniadania obiady kolacje???I jak rezultat i jak twoje samopoczucie?
tigerino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 18:20   #15
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Dieta rozdzielna

Cytat:
Napisane przez tigerino Pokaż wiadomość
lilijka pisałas o książce i dosżła i jak wrażenia co ciekawegow niej co jadasz na sniadania obiady kolacje???I jak rezultat i jak twoje samopoczucie?
to serduszko pisała o książce

ja mogę od siebie powiedzieć tak, z pewnymi ustępstwami mam ok 1,5kg mniej...... jestem 2 tygodnie na tej diecie (niestety z grzeszkami) bez wspomagaczy
dla mnie jest ok tylko muszę pilnować pór jedzenia, bo inaczej czuję się ciut słabo
z wypróżnianiem rewelacyjnie.... nie ma zaparć, a organizm sam się oczyszcza
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 08:39   #16
tigerino
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 325
Dot.: Dieta rozdzielna

To ładny wynik osiągnęłaś,00, w krótkim czasie i powodzenia
tigerino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 21:40   #17
Felaa
Raczkowanie
 
Avatar Felaa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 289
Dot.: Dieta rozdzielna

Dziewczyny, znalazłam w necie taką stronę z opisem diety rozdzielnej i jest tam napisane, że sery i jogurty zaliczane są do grupy białkowej, a znowu na innych stronach, że do neutralnej, więc ja już zgłupiałam, ale zawsze trzymałam się zasady, że jogurty i twarożek to białko.
http://www.edieta.pl/serwis/Dieta-doktora-Haya,29,20

Jak łączyć, czyli 'co z czym' (skopiowane z powyższego linka)
  • Jaja z warzywami zielonymi
  • Mięso i zielone warzywa
  • Chleb, ziemniaki z warzywami zielonymi
  • Rośliny zbożowe i zielone warzywa
  • Rośliny strączkowe z warzywami zielonymi
  • Zielone warzywa z wszelkimi białkami
  • Orzechy i zielone warzywa lub kwaśne owoce
  • Tłuszcze zwierzęce z roślinami zbożowymi
  • Owoce słodkie z kwaśnym mlekiem i jogurtami
  • Owoce kwaśne z orzechami, kefirem, kwaśnym mlekiem i in. kwaśnymi owocami
Tylko zastanawia mnie to, dlaczego jest napisane, że jaja, mięso, zboża, strączkowe można łączyć tylko z zielonymi warzywami. A z marchewką, selerem, papryką, pomidorem, burakiem to już nie można łączyć?
__________________
Podpisz petycję przeciwko okrutnemu zabijaniu psów w celach konsumpcyjnych

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/

Edytowane przez Felaa
Czas edycji: 2011-07-19 o 21:52
Felaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 06:33   #18
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Dieta rozdzielna

Felaa też natknęłam się na tę stronę. Jednak ja trzymać się tych reguł wg kartek, które otrzymałam....... tam jest to grupa neutralna zakwaszona... o to w tym chodzi. (chyba)
Chciałabym wiedzieć co pisze w tej książce no ale nie posiadam jej i nie mogę sprawdzić.
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 07:34   #19
jolanp
Raczkowanie
 
Avatar jolanp
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 36
Dot.: Dieta rozdzielna

Tak czytam co napisalyscie i chyba tez sprobuje. Bede w miare mozliwosci pisala jakie sa efekty... tylko ze u mnie ciezko z silna wola, wiec nie wiem co wyjdzie
jolanp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-20, 07:45   #20
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Dieta rozdzielna

Cytat:
Napisane przez jolanp Pokaż wiadomość
Tak czytam co napisalyscie i chyba tez sprobuje. Bede w miare mozliwosci pisala jakie sa efekty... tylko ze u mnie ciezko z silna wola, wiec nie wiem co wyjdzie
zapraszamy, bo wątek umiera.......
ja też mam słabą silną wolę, a raczej jej nie mam. Mimo wszystko staram się
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 21:52   #21
tigerino
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 325
Dot.: Dieta rozdzielna

0Dziewczyny podczytuje i ja z ty7ch co nie mają slinej woli jesli chodzi o diety m,am napady jedzenia i głodu na słodkie jakbym uzalezniona była i przy gorszych dniach a ostatnio więcej takich jestemw domuz dwójka 5 lat w grudniu i rok w sierpniu i momentami amm dosc starszak daje niexle w kosć i najchetniej uciekam w słodkie co zaczyna byc widac mozę dałabym rade diete rozdzielna już nie jem od poniedziałku chleba i ziemniaków moze fajnie by było jakbyscie swoje jdłospisy codzienne wklejały wtedy byłoby wiadomo co jak i jakby ktoś bład popełnił mozna by było go skorygowac?
tigerino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 22:16   #22
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Dieta rozdzielna

tigerino kilka postów wcześniej wstawiłam moje zestawy jedzeniowe

jutro przede mną wielkie wyzwanie, bo nie mam grahama w domu, a jestem nauczona na śniadanie zjeść kromkę chlebka....... no i kicha, trzeba będzie kombinować ostro
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 22:57   #23
Felaa
Raczkowanie
 
Avatar Felaa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 289
Dot.: Dieta rozdzielna

U mnie dzisiaj na obiad była fasolka szparagowa, kalafior i mizeria z ogórków.
__________________
Podpisz petycję przeciwko okrutnemu zabijaniu psów w celach konsumpcyjnych

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/

Edytowane przez Felaa
Czas edycji: 2011-07-21 o 22:59
Felaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 07:55   #24
tigerino
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 325
Dot.: Dieta rozdzielna

A na śniadanie kolacje???
Czytam czytam i fajna ta wasza dietka bo to bardziej sztuka jedzenia zdrowego prawidłowego przez całe życie
lilijka i poradziłaś sobie bez grahamki??+
tigerino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 08:07   #25
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Dieta rozdzielna

tigerino tak.... zjadłam talerz pomidorów z cebulką no i niestety miskę owsianki na mleku (nie potrafiłam się powstrzymać)....... zapchałam się, ale nawet dobrze mi to zrobiło na mój układ trawienny Nie miałam żadnych przekąsek, obiadu też nie bo byłam w rozjazdach tylko podwieczorek i kolację, ale to standard bo chlebek z pomidorem i ogórkiem

---------- Dopisano o 09:07 ---------- Poprzedni post napisano o 09:05 ----------

Felaa ja też miałam taki zestaw jakiś czas temu na obiad, a do tego zamiast mizerii pierś z kurczaka z folii z piekarnika w przyprawach

Przed wczoraj na obiad miałam rybę z piekarnika (folia, sól, pieprz, tymianek) z groszkiem i marchewką. Pychaaaaaaa
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 15:07   #26
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Dieta rozdzielna

dziewczyny potrzebuję pomocy, bo pomidor i szpinak gotowany to białko (wg moich kartek od dietetyka)
mam straszną ochotę na gołąbki..... poratujcie jakimś dobrym przepisem.... zgodnym z wymogami
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 18:16   #27
tigerino
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 325
Dot.: Dieta rozdzielna

lilijka widziałas ten watek :
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post28293574
moze warto ciagnac jeden a tam wiecej dziewczyn sie udziela???
tigerino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 18:32   #28
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Dieta rozdzielna

hmmmm chyba masz rację... skoro nawet założycielki nie ma
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 19:03   #29
Felaa
Raczkowanie
 
Avatar Felaa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 289
Dot.: Dieta rozdzielna

Cytat:
Napisane przez lilijka3 Pokaż wiadomość
dziewczyny potrzebuję pomocy, bo pomidor i szpinak gotowany to białko (wg moich kartek od dietetyka)
mam straszną ochotę na gołąbki..... poratujcie jakimś dobrym przepisem.... zgodnym z wymogami
Pomidor i szpinak to białko? To są warzywa i należą do grupy neutralnej.
A co do gołąbków to mięso można zastąpić pieczarkami. Nie wiem czy będą dobre, bo takich nie jadłam, ale gdzieś widziałam taki przepis.

---------- Dopisano o 20:03 ---------- Poprzedni post napisano o 20:03 ----------

Cytat:
Napisane przez tigerino Pokaż wiadomość
lilijka widziałas ten watek :
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post28293574
moze warto ciagnac jeden a tam wiecej dziewczyn sie udziela???
To w takim razie i ja przenoszę się na ten wątek.
__________________
Podpisz petycję przeciwko okrutnemu zabijaniu psów w celach konsumpcyjnych

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
Felaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 11:58   #30
Arinan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4
Dot.: Dieta rozdzielna

Witam, chciałam do Was dołączyć. Stosuję dietę rozdzielną od dwóch tygodni z powodu nękającej mnie migreny i o dziwo głowa mnie nie bolała od tego czasu. Jednak czytając wasze wypowiedzi widzę, że popełniam błędy. Myślałam, że twaróg jest neutralny, a teraz to już nie wiem? I co jest bułeczka otrębowa, bo myślałam że otręby to węglowodany?
Arinan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:33.