Nauka śpiewu - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-22, 15:14   #61
Faia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4
Dot.: Nauka śpiewu

Witam wszystkich. Odświeżam temat. Może znacie jakieś miejsce w Gliwicach, gdzie można się nauczyć czysto śpiewać Słyszę jak fałszuję, a chciałbym umieć śpiewać na tyle, bym się nie krępowała śpiewać razem ze znajomymi, czy podśpiewywać sobie pod nosem.
Mam dość głośny głos, aczkolwiek jak przychodzi do śpiewania to go w sobie tłamszę. Miałam przez 1 semestr emisję głosu na studiach.
Faia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 15:01   #62
RobertaPardo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 88
Dot.: Nauka śpiewu

No niestety, muszę zmartwić niektórych. Jako abslowentka Akademii Muzycznej muszę powiedzieć wszystkim którzy fałszują-nie macie wykształconego słuchu wysokościowego, a ten kształtuje się maksymalnie do 8 roku życia. Osoby które nie potrafią czysto intonować, nigdy nie będą miały takiej umiejętnośąci. Co innego w przypadku, dy śpiewamy czysto, ale powiedzmy "brzydko", wynika to z braku wykształconej techniki śpiewu, a to da się nadrobić Także wszystko musi ocenić zawodowiec. Niedużo czasu zajmie mu ocena, czy ktoś może śpiewać czy lepiej nie powinien Nie zgodze się tym samym z opinią, że nauczyć śpiewać można każdego. Niestety!
RobertaPardo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 21:17   #63
Nicość
Raczkowanie
 
Avatar Nicość
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 340
Dot.: Nauka śpiewu

chyba nie do końca jest tak,jak piszesz.
Ja mialam sluch absolutny,ukonczylam szkoły muzyczne w kasie instrumentalnej i wokalnej.Zerwalam jednak z muzyką, po drodze przeszlam kilka zalamań nerwowych i kuracji hormonalnych i co?fałszuję jak pijana świnia,niczego nie potrafię czysto zaśpiewać,glos mi z lini melodycznej "ucieka".Z tą różnicą jednak, ze ja siebie "słyszę",w odróżnieniu od osób,ktore już z natury fałszują.
Nicość jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 10:55   #64
Deep_Voice
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Dot.: Nauka śpiewu

Mam problem. Kocham śpiewać i z tego co mi mówią, potrafię. Ale niestety jestem "amatorką", chciałabym umieć więcej, dlatego ma pytanie: zna ktoś może jakiego świetnego nauczyciela śpiewu w Bielsku-Białej i okolicach??

Tutaj jest link do piosenki, którą śpiewam, gdyby kogoś zainteresowało: http://www.youtube.com/watch?v=XD3Ub...eature=channel

Pozdrawiam

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:52 ----------

Witaj... znasz może jakiś dobrych nauczycieli śpiewu z Bielska lub okolic?
Deep_Voice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 01:02   #65
broadwaydream
Wtajemniczenie
 
Avatar broadwaydream
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 2 469
Dot.: Nauka śpiewu

Cytat:
Napisane przez RobertaPardo Pokaż wiadomość
No niestety, muszę zmartwić niektórych. Jako abslowentka Akademii Muzycznej muszę powiedzieć wszystkim którzy fałszują-nie macie wykształconego słuchu wysokościowego, a ten kształtuje się maksymalnie do 8 roku życia. Osoby które nie potrafią czysto intonować, nigdy nie będą miały takiej umiejętnośąci. Co innego w przypadku, dy śpiewamy czysto, ale powiedzmy "brzydko", wynika to z braku wykształconej techniki śpiewu, a to da się nadrobić Także wszystko musi ocenić zawodowiec. Niedużo czasu zajmie mu ocena, czy ktoś może śpiewać czy lepiej nie powinien Nie zgodze się tym samym z opinią, że nauczyć śpiewać można każdego. Niestety!
Nie jest to prawdą!!! Przyjęto mnie do szkoły, mimo, iż na egzaminach wstępnych większość czasu śpiewałam pod dźwiękiem (oczywiście sprawdzono moją skalę i słuch później, po odśpiewanych piosenkach przy fortepianie, gdzie dźwięki wysokościowo były bezbłędne oraz potwierdzono oceną z egzaminu z KSu - zero błędów) , prowadząca nauczycielka śpiewu twierdziła w ów czas, że mam ogromny głos i nie mogę poradzić sobie z jego prawidłową emisją (dodam,że zdając wstępne miałam 20 lat, więc młoda nie byłam). Brak mi było korelacji słuch-śpiew, fałszowałam. Bardzo szybko było widać postępy i już po 2 latach nie było dźwięku, którego nie zaśpiewałabym czysto. Wniosek - można fałszować i nauczyć się śpiewać czysto dźwięki. Zapewne nie zawsze, ale skąd wiadomo, czym spowodowana jest akurat nasze zaburzenie?
__________________
W skrócie Brołdi
broadwaydream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 11:02   #66
RiotKitty
Rozeznanie
 
Avatar RiotKitty
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 794
Dot.: Nauka Śpiewu

rozmawiałam kiedyś z kobietą, która uczyła śpiewu Kayah lata temu i powiedziała, że na początku kariery nawet ona brzmiała trochę jak Mandaryna
RiotKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 23:18   #67
groovee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 23
Dot.: Nauka śpiewu

Tu są dobre lekcje śpiewu rozrywkowego, sama chodzę od kwietnia do tej Pani i jestem zachwycona http://lekcjespiewu.warszawa.pl/
groovee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-17, 19:43   #68
kagandahan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3
Dot.: Nauka śpiewu

Śpiewu można nauczyć się dzięki codziennemu tzw. ,,szlifowaniu". Codzienne śpiewanie i staranie się-potem głos będzie o niebo lepszy. Aby udowodnić to wszystko prześlę filmiki podczas, gdy zaczynałam karierę śpiewu (http://ising.pl/nagranie/3kdp0tuujf,Szansa-Virgin) natomiast także w dzisiejszym dniu (http://ising.pl/nagranie/14gf2kvlhci...ycja_Markowska). To jest właśnie skutek codziennego trenowania śpiewu.
Wcześniej nie trafiałam na dźwięki, teraz robię to znacznie mniej. Jeśli kilka dni nie ćwiczę, mój głos staje się zły, tak jak na początku mojej kariery solowej. Także wziąć się do roboty i jeśli naprawdę się kocha to co się robi, to można to robić po kilkadziesiąt razy dziennie, tak jak w moim przypadku.
kagandahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 21:21   #69
kamitelon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3
Dot.: Nauka śpiewu

No pewnie, że można znaleźć. Ja swoją nauczycielkę znalazłam poprzez lokalna gazetę więc poszukaj. w agorze czy czy czymś podobnym widziałam mnóstwo takich ogłoszeń. Takie lekcje są maksymalnie bezstresowe, jak mi coś nie wychodzi to pani każe próbować dalej albo wymyśla inny sposób. A poza tym ja chodzę do szkoły muzycznej, ale mam tam tylko zajęcia grupowe ze śpiewu i teraz wiem, że nie byłoby szans żebym się tam nauczyła śpiewać. Zagrałam sobie na pianinie i stwierdziłam że mam tylko 2 oktawy głosu a kiedy pani mi powiedziała co i jak okazało się że mam 4. Więc radzę ci spróbować!
kamitelon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 21:31   #70
Roisin92
Rozeznanie
 
Avatar Roisin92
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Rypin
Wiadomości: 988
Dot.: Nauka śpiewu

Cytat:
Napisane przez soulsweeper Pokaż wiadomość
Tak to piszę zainspirowana wątkiem o talentach.
Dziewczyny, jak myślicie, czy można nauczyć spiewu osobę nie przejawiającą talentu w tej dziedzinie? Oczywiście bez cudów, ale po prostu tak, by mogła śpiewać czysto, powiększyć swoją skalę... Strasznie bym tego chciała, ale nie wiem jak się do tego zabrać. Mam nawet nienajgorszy słuch, ale niezbyt imponujący głos. Na pewno nie wchodzi w grę szkoła muzyczna, bo tam jednak trzeba mieć jakieś zdolności, ale słyszałam o osobach, które podejmują się indywidualnej nauki właśnie takich jak ja. Macie może jakieś doświadczenia w tej kwestii albo wiecie coś więcej?
to zależy co to znaczy osoba nie przejawiająca talentu aczkolwiek skoro jest słuch to można sporo zrobić. Rozciąganie skali wymaga czasu i cierpliwości no i przede wszystkim konsekwencji, ale się opłaca Jeśli chodzi o barwę, to już gorzej, wprawdzie nie da się jej zmienić, żeby była niewidomo jak zachwycająca, ale odpowiednia technika może sprawić, że będzie się miło słuchało. Jeśli chodzi o indywidualne lekcje, to możesz albo poszukać kogoś prywatnie , ale wtedy sporo to kosztuje, albo w domu kultury w twoim mieście.
__________________

'Psycho, groupie, coccaine, crazy..'


Roisin92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 21:52   #71
anlaya
Zakorzenienie
 
Avatar anlaya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3 146
Dot.: Nauka śpiewu

Ja skończyłam dwa stopnie szkoły muzycznej, klasa wokalu +instrument (fortepian), mam tzw. słuch absolutny i sądzę, że nie da się wyuczyć słuchu muzycznego. Natomiast, jeśli osoba ma słuch-tzn. słyszy, że fałszuje, jest w stanie nauczyć się poprawnego technicznie i przede wszystkim czystego śpiewu.
A co do lekcji, to indywidualne zajęcia z osobą kompetentną są na pewno pierwszym krokiem. Warto zrobić rekonesans wśród znajomych, czy popatrzeć na fora internetowe i poczytać opinie. Ja poza tym polecam chór, ja udzielałam się przez wiele lat w akademickim chórze, gdzie mieliśmy zajęcia z emisji, także indywidualne. No a śpiewanie w chórze to sama frajda

ps: polecam http://tonometric.com/

Edytowane przez anlaya
Czas edycji: 2010-12-28 o 22:11
anlaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-15, 08:16   #72
PaulinaPawska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 18
Dot.: Nauka śpiewu

Uczyłam się kiedyś śpiewać jak byłam w Gdyni. Chodziłam do szkoły New Drum School. Myślałam że oni przyjmują tylko dzieci, które idzie coś nauczyć, ale mnie też przyjęli. I powiem szczerze że już nie piszczę ;D Teraz przynajmniej jestem w stanie coś zaśpiewać. Nie jest to wysoko ale normalnie jakoś mi wychodzi. Nie chodziłam tam długo (niestety) bo czas mi na to nie pozwolił i kolejna przeprowadzka. Ale wspomnienia z tą szkołą są niesamowite
PaulinaPawska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 08:31   #73
PaulinaPawska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 18
Dot.: Nauka Śpiewu

moja mała chrześnica chodziła przez jakiś czas do Akademii Rocka w Gdańsku... Nie wiem czemu przestała chyba brak pieniążków. Ale jak u mnie była opowiadała z takim zapałem czego się uczyła, zademonstrowała mi nawet i powiem naprawdę ładnie nauczyli ją śpiewać. Myślę że warto troszkę zainwestować. Sprawię jej prezent na urodziny
PaulinaPawska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 10:35   #74
kr0p
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 26
Dot.: Nauka Śpiewu

Cytat:
Napisane przez PaulinaPawska Pokaż wiadomość
moja mała chrześnica chodziła przez jakiś czas do Akademii Rocka w Gdańsku... Nie wiem czemu przestała chyba brak pieniążków. Ale jak u mnie była opowiadała z takim zapałem czego się uczyła, zademonstrowała mi nawet i powiem naprawdę ładnie nauczyli ją śpiewać. Myślę że warto troszkę zainwestować. Sprawię jej prezent na urodziny
Pewnie, że warto! Syn mojej koleżanki z kolei uczył się tam gry na gitarze i teraz śmiało można powiedzieć, że wymiata!
kr0p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-04 11:35:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:25.