zaproszenie bez osoby towarzyszacej.pomozcie - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-28, 13:47   #31
iz0lek
Rozeznanie
 
Avatar iz0lek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: dom.
Wiadomości: 516
Dot.: zaproszenie bez osoby towarzyszacej.pomozcie

Cytat:
Napisane przez asva Pokaż wiadomość
mam30 lat jestem osoba samotną.Dostałam zaproszenie na slub i wesele do znajomych .Zaproszenie jest wystawione tylko dla mnie ,a chcciałabym pojsc z moim przyjacielem ,ktorego poznałam kilka miesiecy temu ,Znajomi o tym nie wiedzieli i zaproszenie wystawili tylko dla mnie ,Czuję sie teraz niezrecznie ,bo chciałabym sie na tym weselu pobawic,Moj przyjaciel wie o tym , ze mam pojsc na to wesele ,Co mam zrobic mam isc sama czy nie isc wcale ,
Tylko dusigrosze mogli wysłać ci takie zaproszenie
Jestem zdania, że osoby pełnoletnie zaprasza się z osobą towarzyszącą. Kiedyś zresztą i ja dostałam zaproszenie bez os. towarzyszącej, i po prostu nie poszłam na to wesele.
Na Twoim miejscu, jeśli dobrze znasz Młodych, skontaktowałabym się z nimi i powiedziała, że albo przyjdziesz z partnerem albo wcale. Niech oni zadecydują.
iz0lek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 15:16   #32
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: zaproszenie bez osoby towarzyszacej.pomozcie

Cytat:
Napisane przez iz0lek Pokaż wiadomość
Tylko dusigrosze mogli wysłać ci takie zaproszenie
Jestem zdania, że osoby pełnoletnie zaprasza się z osobą towarzyszącą. Kiedyś zresztą i ja dostałam zaproszenie bez os. towarzyszącej, i po prostu nie poszłam na to wesele.
Na Twoim miejscu, jeśli dobrze znasz Młodych, skontaktowałabym się z nimi i powiedziała, że albo przyjdziesz z partnerem albo wcale. Niech oni zadecydują.
Ja nie zapraszam z os. towarzyszącą ze względu na ograniczoną ilość miejsc i funduszy. Wybacz, wesele na 50 osób... gdybym do wszystkich pow. 18 lat musiała doliczyć po jednej osobie, wyszłoby mi wesele na około 70 osób. A to tylko najbliższa rodzina, a gdzie bliscy znajomi, których niestety musieliśmy zrezygnować? I wychodzę z założenia, że jeżeli ktoś nie przyjdzie, to jego strata
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 16:06   #33
iz0lek
Rozeznanie
 
Avatar iz0lek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: dom.
Wiadomości: 516
Dot.: zaproszenie bez osoby towarzyszacej.pomozcie

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Ja nie zapraszam z os. towarzyszącą ze względu na ograniczoną ilość miejsc i funduszy. Wybacz, wesele na 50 osób... gdybym do wszystkich pow. 18 lat musiała doliczyć po jednej osobie, wyszłoby mi wesele na około 70 osób. A to tylko najbliższa rodzina, a gdzie bliscy znajomi, których niestety musieliśmy zrezygnować? I wychodzę z założenia, że jeżeli ktoś nie przyjdzie, to jego strata
Wszyscy musieliby się dobrze znać, by mogło funkcjonować zapraszanie bez os. towarzyszących. Bo inaczej z kim taka osoba będzie rozmawiała i tańczyła jeśli przyjdzie sama?
Mój narzeczony też chce kilka osób zaprosić samych, bo twierdzi, że i tak z nikim by nie przyszli ale mi wydaje się to nie w porządku.
I osobiście wolę zaprosić mniejsze grono ale w parach, niż więcej znajomych ale bez par.
iz0lek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 20:23   #34
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: zaproszenie bez osoby towarzyszacej.pomozcie

Cytat:
Napisane przez iz0lek Pokaż wiadomość
Wszyscy musieliby się dobrze znać, by mogło funkcjonować zapraszanie bez os. towarzyszących. Bo inaczej z kim taka osoba będzie rozmawiała i tańczyła jeśli przyjdzie sama?
Mój narzeczony też chce kilka osób zaprosić samych, bo twierdzi, że i tak z nikim by nie przyszli ale mi wydaje się to nie w porządku.
I osobiście wolę zaprosić mniejsze grono ale w parach, niż więcej znajomych ale bez par.
Jeżeli zapraszam ciotki, wujków, kuzynostwo to po co mi ich osoby towarzyszące?? Czy w rodzinie nie można się świetnie bawić bez osób trzecich?
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 12:09   #35
iz0lek
Rozeznanie
 
Avatar iz0lek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: dom.
Wiadomości: 516
Dot.: zaproszenie bez osoby towarzyszacej.pomozcie

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Jeżeli zapraszam ciotki, wujków, kuzynostwo to po co mi ich osoby towarzyszące?? Czy w rodzinie nie można się świetnie bawić bez osób trzecich?
Bo np. nie mam ochoty żeby pijany wujek obściskiwał mnie w tańcu. Dlatego wolę mieć swojego partnera, tym sposobem nie muszę się bawić z kim popadnie.
Ja zdecydowanie jestem na nie, jeśli chodzi o pojedyncze zaproszenia. I nie poszłabym na takie wesele.
Zresztą widzisz w jakie zakłopotanie może to wprawić osobę zaproszoną (patrz: autorka wątku).
iz0lek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 14:11   #36
marta1210
mj
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 118
Dot.: zaproszenie bez osoby towarzyszacej.pomozcie

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Pozwolę się podpiąć pod temat.
Z TŻ robimy wesele na max 50 osób. Wstępnie zrezygnowaliśmy z kuzynostwa itp. Nie mamy ogromnej rodziny, ale samych najbliższych jest blisko 50 osób. W międzyczasie okazało się, że kilku możemy zaprosić, ale:
- wiem, że kuzyn ma dziewczynę i ostatnio oficjalnie pokazuje się z nią w śród rodziny (jednak rok temu na weselu kuzynki jej nie było)
- podobna sprawa tyczy się kuzynki.

Niestety, nie mamy tyle miejsca, aby zapraszać ich z osoba towarzyszącą.

Druga ważna rzecz. Moja chrzestna. Co prawda nigdy nie jest obecna na imprezach rodzinnych, co nie zmienia faktu, że zaproszenie wypada jej wręczyć. Jest po rozwodzie (chociaż bardziej wdową), ale żyje w nieformalnym związku z facetem, którego nikt w rodzinie nie akceptuje ze względu na charakter i alkoholizm. Nie znam go ale widziałam raz, może dwa. Nie chcę wyjśc na niewychowaną, z drugiej jednak strony wiem, że facet może popsuć nie tylko mój nastrój, ale także innych gości.
Co do partnera Matki Chrzestnej to sama powiedziałaś, ze nie widziałaś sie z chrzestną ponad 10 lat, także myśle że jesli on by sprawiał taki kłopot to ewentualne pominięcie go co prawda może urazić samą matke chrzestną ale dla Ciebie wyjdzie na plus że będziesz miała spokój ducha.

Jednak jeśli chodzi o kuzynostwo.. to wybacz możesz się na mnie wkurzyć, ale uważam że to by było niegrzeczne. Po pierwsze skoro to dwójka kuzynostwa to wychodzi na to że Ty "tragizujesz" zaproszenie dodatkowych 2 osób... Mówisz że sala jest na 50 osób... ale czy naprawde by się gdzieś 2 krzesełek nie dało bardziej ścisnąć i te osoby towarzyszące im zaprosić?.....
Gdyż co innego gdyby to był tylko jakiś tam chłopak kuzynki i dziewczyna kuzyna, ale jak sama powiedziałaś oni oficjalnie się z nimi pokazują wśród rodziny......To już jednak jakiś poważniejszy związek, że jeszcze nie jest sformalizowany no to nie oznacza że jest jakiś mniej znaczący.....

Moim zdaniem to jest tak samo jakby Twój kuzyn się zenił i zaprosił tylko Ciebie bez Twojego męża, a to dlatego że to Ty jesteś jego kuzynką a on przecież nie i Ci w odpowiedzi powiedział "a co Ty się wśród rodziny dobrze bawić nie umiesz?".... Tylko różnica taka ze Ty męża uważasz za rodzinę i tak samo poważnie on może podchodzić do swojej partnerki.
__________________
.
marta1210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 14:40   #37
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: zaproszenie bez osoby towarzyszacej.pomozcie

Cytat:
Napisane przez marta1210 Pokaż wiadomość
Co do partnera Matki Chrzestnej to sama powiedziałaś, ze nie widziałaś sie z chrzestną ponad 10 lat, także myśle że jesli on by sprawiał taki kłopot to ewentualne pominięcie go co prawda może urazić samą matke chrzestną ale dla Ciebie wyjdzie na plus że będziesz miała spokój ducha.

Jednak jeśli chodzi o kuzynostwo.. to wybacz możesz się na mnie wkurzyć, ale uważam że to by było niegrzeczne. Po pierwsze skoro to dwójka kuzynostwa to wychodzi na to że Ty "tragizujesz" zaproszenie dodatkowych 2 osób... Mówisz że sala jest na 50 osób... ale czy naprawde by się gdzieś 2 krzesełek nie dało bardziej ścisnąć i te osoby towarzyszące im zaprosić?.....
Gdyż co innego gdyby to był tylko jakiś tam chłopak kuzynki i dziewczyna kuzyna, ale jak sama powiedziałaś oni oficjalnie się z nimi pokazują wśród rodziny......To już jednak jakiś poważniejszy związek, że jeszcze nie jest sformalizowany no to nie oznacza że jest jakiś mniej znaczący.....

Moim zdaniem to jest tak samo jakby Twój kuzyn się zenił i zaprosił tylko Ciebie bez Twojego męża, a to dlatego że to Ty jesteś jego kuzynką a on przecież nie i Ci w odpowiedzi powiedział "a co Ty się wśród rodziny dobrze bawić nie umiesz?".... Tylko różnica taka ze Ty męża uważasz za rodzinę i tak samo poważnie on może podchodzić do swojej partnerki.
No widzisz... wesele na 50 osób przy rodzinie liczącej blisko 70 osób jest ciężko zorganizować. Kuzynostwo mam liczne a teraz do każdego doliczyć osobę towarzyszącą nie tylko podnosi koszty ale również zabiera miejsce, które wolałabym przeznaczyć dla kogoś innego, bliższego. Jak najbliższa rodzina ogranicza się do 10-15 osób, to super, niech sobie przychodzą z kim chcą. Zamężne kuzynki i żonatych kuzynów zapraszam wraz z małżonką/-iem. Musieliśmy zrobić z TŻ selekcję, bo koszty kosztami a miejsce miejscem. Sala jest dość mała i każda dodatkowa osoba negatywnie wpływa na komfort przy stole. I tak 50 osób to bardzo dużo więc będę się cieszyła, gdy ktoś nie przyjdzie (a dziadki TŻ na pewno nie przyjadą).

Gdy z TŻ nie byliśmy jeszcze oficjalną parą, nie chodziliśmy razem na rodzinne imprezy bez wyraźnego zaproszenia, mimo iż mogłam (on również). Sytuacja zmieniła się po zaręczynach i ślubie. Na wesela też chodziłam bez "drugiej połówki" (jeszcze zanim byłam z moim TŻ).

Jeśli np. za miesiąc okaże się, że mamy 10 wolnych miejsc, wtedy będę prosić pominiętych w pierwszej 'selekcji'. Wtedy mogę pod uwagę brac i osobę towarzyszącą. Co jednak nie zmienia faktu, że bawić się z obcymi ludźmi na weselu nie jest fajne z mojego punktu widzenia.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-29, 15:14   #38
iz0lek
Rozeznanie
 
Avatar iz0lek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: dom.
Wiadomości: 516
Dot.: zaproszenie bez osoby towarzyszacej.pomozcie

Nie zdziw się jak kuzynostwo się pogniewa i nie dostaniesz w ogóle zaproszenia na ich śluby.
iz0lek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 17:44   #39
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: zaproszenie bez osoby towarzyszacej.pomozcie

Cytat:
Napisane przez iz0lek Pokaż wiadomość
Nie zdziw się jak kuzynostwo się pogniewa i nie dostaniesz w ogóle zaproszenia na ich śluby.
a powinnam być wdzięczna za zaproszenie? Mam serdeczną koleżankę, która wychodzi za mąż w przyszłym roku i już teraz, otwarcie powiedziała, ze zaprasza z przyjaciół osoby samotne albo bez os. towarzyszącej. Bo po pierwsze nie ma gdzie załatwić noclegu a po drugie po wstępnej kalkulacji jest przerażona kosztami.
Wiem, że trzeba mierzyć siły na zamiary, ale nie będę się powtarzała, że robię wesele TYLKO na 50 osób. 70 nie dam rady zmieścić na sali, chyba, że jeden drugiemu będzie siedział na kolanach. Jak ktoś ma dużą salę i fundusze na zaproszenie 100 osób, niech zaprasza znajomych z os. towarzyszącymi i kogo tam chce. Nie dając zaproszenia komuś, nie zwalnia mnie z obowiązku poinformowania o ślubie i pofatygowaniu się i wysłaniu zawiadomienia. Przecież to jest MÓJ ślub (nasz) i zapraszamy te osoby, które chcemy i musimy z obowiązku. Myślisz, że gdybym nie musiała, zaprosiłabym chrzestną? Niestety, jest moją chrzestną i jaka jest taka jest, ale jest moją chrzestną. Podobnie jest ze szwagrem. A czy ktos w przyszłości mnie zaprosi to jego sprawa. Zrobi kaweralne wesele (obiad kolacja i do domu) w gronie rodziców i świadków i też będzie super.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 20:41   #40
iz0lek
Rozeznanie
 
Avatar iz0lek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: dom.
Wiadomości: 516
Dot.: zaproszenie bez osoby towarzyszacej.pomozcie

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Myślisz, że gdybym nie musiała, zaprosiłabym chrzestną? Niestety, jest moją chrzestną i jaka jest taka jest, ale jest moją chrzestną.
Nie musisz, kto powiedział że masz taki obowiązek? To ona jest twoją chrzestną a nie ty jej, a ponieważ jej nie zależało na tobie i nie widziałyście się kupę czasu, ty teraz nie masz za co się rewanżować uwzględniając ją podczas zapraszania gości.
Moja chrzestna też mnie miała w d**** i nawet na komunii jej nie było, nie mówiąc już o tym by choć raz na kilka lat zadzwonić. Dlatego ja nie czuję żadnego obowiązku względem niej. Ty też nie powinnaś. Tym bardziej że robisz malutkie wesele i nad każdą osobą poważnie się zastanawiasz.
iz0lek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 17:42   #41
nestka
Raczkowanie
 
Avatar nestka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 476
Dot.: zaproszenie bez osoby towarzyszacej.pomozcie

ja kiedyś miałam jeszcze gorszą sytuację, mając 22 lata prawie zostałam zaproszona na ślub i wesele na jednym zaproszeniu razem z rodzicami oczywiście sama a byłam w związku z chłopakiem ponad dwa lata i młodzi go znali dla równowagi powiem, że mój starszy brat dostał zaproszenie z osobą towarzyszącą.. mimo iż był to ślub mojego brata ciotecznego nie poszłam...
nestka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-15, 13:14   #42
Kociak85
Zadomowienie
 
Avatar Kociak85
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 569
Dot.: zaproszenie bez osoby towarzyszacej.pomozcie

Uważam, że zapraszanie dorosłych osób bez osoby towarzyszącej jest nie na miejscu bez względu na to, czy jest ona w stałym związku czy też nie. Jeśli organizuje się małe wesele na 50 osób - wybieram tylko te osoby, na których najbardziej mi zależy ale zapraszam je z osobami towarzyszącymi. Jestem z moim M. ponad rok, zaręczyny jeszcze przed nami, ale nie wyobrażam sobie, żebym miała pójść na wesele bez niego z powodu braku miejsca czy kosztów. Jak byliśmy ze sobą 2 miesiące kuzyn wyprawiał wesele, a ponieważ było ono w miejscu zamieszkania jego przyszłej żony - musiał również załatwić noclegi. Nawet nie było mowy o tym, żebym może jednak sama przybyła na to wesele, bo taniej.
Moim zdaniem jeśli ktoś decyduje się organizować wesele z klasą, to jednak wypada zapraszać osoby dorosłe z osobą towarzyszącą. A jeśli nie ma się kasy, żeby wyprawić takie wesele, to ogranicza się listę osób np. do samej najbliższej rodziny.
No, ale ja to w ogóle uważam, że wesele to nie jest jedynie impreza dla młodych, ale ważne żeby goście też się dobrze czuli i bawili.
Kociak85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 15:35   #43
Olka171
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 24
Dot.: zaproszenie bez osoby towarzyszacej.pomozcie

A co myślicie o takiej sytuacji. Moja bliska kuzynka (siostra cioteczna) bierze ślub, ja mam 20 lat i dostałam zaproszenie bez osoby towarzyszacej. Przykro mi tym bardziej, że wie o tym że od dawna mam chłopaka, wesele nie jest małe bo na 180 osob. Dwa lata temu żenił się nasz wspolny kuzyn i rownież zaproszenia dla wszystkich "młodych" były bez osob towarzyszacych i własnie ta kuzynka która teraz bierze ślub nie przyszła bo stwierdziła że sama nie pojdzie a teraz powiela sytuację...
Poszłybyscie?
Olka171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 17:11   #44
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: zaproszenie bez osoby towarzyszacej.pomozcie

Cytat:
Napisane przez Olka171 Pokaż wiadomość
A co myślicie o takiej sytuacji. Moja bliska kuzynka (siostra cioteczna) bierze ślub, ja mam 20 lat i dostałam zaproszenie bez osoby towarzyszacej. Przykro mi tym bardziej, że wie o tym że od dawna mam chłopaka, wesele nie jest małe bo na 180 osob. Dwa lata temu żenił się nasz wspolny kuzyn i rownież zaproszenia dla wszystkich "młodych" były bez osob towarzyszacych i własnie ta kuzynka która teraz bierze ślub nie przyszła bo stwierdziła że sama nie pojdzie a teraz powiela sytuację...
Poszłybyscie?
Ja całe kuzynostwo, które nie jest w oficjalnych związkach (narzeczeństwo, małżeństwo) zapraszam bez osób towarzyszących ze względu na brak miejsca. 50 osób to bardzo mało na najbliższą rodzinę. a gdzie przyjaciele? Gdzie inni ludzie, na których mi zależy aby byli? Chociaż z drugiej strony, jeśli wesele jest na 180 osób to 'dodatkowa' osoba nie powinna wpłynąć na koszt. Na Twoim miejscu pogadałabym z kuzynką czy możesz przyjść z chłopakiem. Jak się nie zgodzi, możesz iśc z nim tylko na mszę i złozyć życzenia. Nie masz nic do stracenia
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 17:19   #45
Kociak85
Zadomowienie
 
Avatar Kociak85
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 569
Dot.: zaproszenie bez osoby towarzyszacej.pomozcie

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Ja całe kuzynostwo, które nie jest w oficjalnych związkach (narzeczeństwo, małżeństwo) zapraszam bez osób towarzyszących
A ja mam takie pytanie, z ciekawości. Bo nie rozumiem, co oznacza do końca termin "oficjalne związki". Jestem z moim facetem prawie 1,5 roku, a gdzieś od roku mieszkamy ze sobą. Rozumiem jednak, że nadal nasz związek traktowałabyś jako "nieoficjalny"? Staram się zrozumieć tok Twojego myślenia...
Kociak85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 17:32   #46
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: zaproszenie bez osoby towarzyszacej.pomozcie

Ja miała małe wesele na niecałe 60 osób.

Jednak nie wyobrażam sobie zaprosić dorosłej osoby bez osoby towarzyszącej


Na swoje wesele zaprosiłam osoby, które lubię, utrzymuje z nimi kontakt. Chciałam, żeby nasi goście się dobrze, komfortowo czuli na weselu, dobrze się bawili i wg mnie potrzebna jest do tego osoba tow.

Ja sama czułabym się urażona, gdyby koleżanka zaprosiła mnie bez osoby tow. Co ja niby miałabym sama robić na takim weselu, tańczyć z cudzymi wujkami

Cytat:
Napisane przez Kociak85 Pokaż wiadomość
Uważam, że zapraszanie dorosłych osób bez osoby towarzyszącej jest nie na miejscu bez względu na to, czy jest ona w stałym związku czy też nie. Jeśli organizuje się małe wesele na 50 osób - wybieram tylko te osoby, na których najbardziej mi zależy ale zapraszam je z osobami towarzyszącymi. Jestem z moim M. ponad rok, zaręczyny jeszcze przed nami, ale nie wyobrażam sobie, żebym miała pójść na wesele bez niego z powodu braku miejsca czy kosztów. Jak byliśmy ze sobą 2 miesiące kuzyn wyprawiał wesele, a ponieważ było ono w miejscu zamieszkania jego przyszłej żony - musiał również załatwić noclegi. Nawet nie było mowy o tym, żebym może jednak sama przybyła na to wesele, bo taniej.
A jeśli nie ma się kasMoim zdaniem jeśli ktoś decyduje się organizować wesele z klasą, to jednak wypada zapraszać osoby dorosłe z osobą towarzyszącą. y, żeby wyprawić takie wesele, to ogranicza się listę osób np. do samej najbliższej rodziny.
No, ale ja to w ogóle uważam, że wesele to nie jest jedynie impreza dla młodych, ale ważne żeby goście też się dobrze czuli i bawili.
W pełni się zgadzam z całym twoim postem.

Poza tym nie rozumiem jak można dzielić związki na oficjalne i nie oficjalne
No chyba, że jacy gorliwi katolicy nie chcą, żeby na ich ślubie były osoby żyjące bez ślubu
__________________

Edytowane przez iizabelaa
Czas edycji: 2009-06-19 o 17:36
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 21:45   #47
Olka171
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 24
Dot.: zaproszenie bez osoby towarzyszacej.pomozcie

Pytac kuzynki o to czy moge przyjsc z chłopakiem napewno nie bede bo doskonale wie że mam kogoś i gdyby chciala to myśle ze dostała bym zaproszenie z nim. Pomysl z pojsciem na msze tez nie bardzo mogę zrealizowac bo wesele jest prawie 500km od mojego domu... Chyba nie pojde na to wesele i już, choc niezrecznie mi bardzo bo to bliska rodzina ale z drugiej strony ona zachowala sie podobnie gdy bylo wesele kuzyna.
Szczeze mowiac to nie rozumiem po co niektorzy ludzie robią wesele tzw. " zastaw sie a postaw sie" a tak tną po liczbie gosci. Sama wolalabym skromniejsze wesele, w wynajetej sali zamiast w lokalu ale nie oszczedzac na osobach towarzyszacych, dla mnie pojscie na wesele gdzie wiekszosc osob to malzenstwa albo dzieci bez osoby towarzyszacej to noc przesiedziana za stołem...
Olka171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 21:49   #48
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: zaproszenie bez osoby towarzyszacej.pomozcie

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Ja miała małe wesele na niecałe 60 osób.

Jednak nie wyobrażam sobie zaprosić dorosłej osoby bez osoby towarzyszącej


Na swoje wesele zaprosiłam osoby, które lubię, utrzymuje z nimi kontakt. Chciałam, żeby nasi goście się dobrze, komfortowo czuli na weselu, dobrze się bawili i wg mnie potrzebna jest do tego osoba tow.

Ja sama czułabym się urażona, gdyby koleżanka zaprosiła mnie bez osoby tow. Co ja niby miałabym sama robić na takim weselu, tańczyć z cudzymi wujkami



W pełni się zgadzam z całym twoim postem.

Poza tym nie rozumiem jak można dzielić związki na oficjalne i nie oficjalne
No chyba, że jacy gorliwi katolicy nie chcą, żeby na ich ślubie były osoby żyjące bez ślubu
Jeżeli zapraszam bliską koleżankę/przyjaciólkę oczywiste jest, że nie znam mojej rodziny i sama czułaby się źle. Ale jeżeli zapraszam bliską rodzinę, najbliższe kuzynostwo, to kto będzie tańczył z obcymi wujkami czy ciotkami?? Litości
Kto powiedział, że ktoś tu nie chce osób bez ślubu na weselu. Jeżeli to do mnie, to napisałam, że osoby bez ślubu/narzeczonych zapraszam bez osoby towarzyszącej. Bo z wesela 50-osobowego zrobiłoby się wesele 70-osobowe. A nie zrezygnuję z kochanych dziadków czy bliskiego wujostwa (bo są świetnymi ludźmi do zabaw) na rzecz obcego dla mnie chłopaka ledwo 18-letniej kuzynki. A kuzynka może bawić się na weselu z kuzynem w podobnym wieku i nie widzę w tym nic złego. Kilka lat temu nikt nie robił z powodu takich zaproszeń afery, nikt sie nie obrażał.
A jak nie będzie chciała przyjść trudno, zaproszę kogoś innego na miejsce kuzynostwa, ale zaoszczędzę trochę pieniędzy. Uważam, że prosić i dawać to za dużo. Może i jestem niemiła, ale nie mam juz ochoty tłumaczyć, kłócić się i mówić, że wesele jest na 50 osób a nie na 100.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 22:44   #49
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: zaproszenie bez osoby towarzyszacej.pomozcie

Cytat:
Napisane przez Olka171 Pokaż wiadomość
A co myślicie o takiej sytuacji. Moja bliska kuzynka (siostra cioteczna) bierze ślub, ja mam 20 lat i dostałam zaproszenie bez osoby towarzyszacej. Przykro mi tym bardziej, że wie o tym że od dawna mam chłopaka, wesele nie jest małe bo na 180 osob. Dwa lata temu żenił się nasz wspolny kuzyn i rownież zaproszenia dla wszystkich "młodych" były bez osob towarzyszacych i własnie ta kuzynka która teraz bierze ślub nie przyszła bo stwierdziła że sama nie pojdzie a teraz powiela sytuację...
Poszłybyscie?
Cytat:
Napisane przez Olka171 Pokaż wiadomość
Pytac kuzynki o to czy moge przyjsc z chłopakiem napewno nie bede bo doskonale wie że mam kogoś i gdyby chciala to myśle ze dostała bym zaproszenie z nim. Pomysl z pojsciem na msze tez nie bardzo mogę zrealizowac bo wesele jest prawie 500km od mojego domu... Chyba nie pojde na to wesele i już, choc niezrecznie mi bardzo bo to bliska rodzina ale z drugiej strony ona zachowala sie podobnie gdy bylo wesele kuzyna.
Szczeze mowiac to nie rozumiem po co niektorzy ludzie robią wesele tzw. " zastaw sie a postaw sie" a tak tną po liczbie gosci. Sama wolalabym skromniejsze wesele, w wynajetej sali zamiast w lokalu ale nie oszczedzac na osobach towarzyszacych, dla mnie pojscie na wesele gdzie wiekszosc osob to malzenstwa albo dzieci bez osoby towarzyszacej to noc przesiedziana za stołem...
Skoro kuzynka wie, że jesteście ze sobą, to popełniła nietakt

Masz trzy opcje:
- zapytać jej, o co chodzi
- zabrać normalnie TŻeta, a na jej zdzziwioną minę powiedzieć, że sądziłaś, że jeste jedno zaproszenie na was dwoje
- nie jechać
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-19, 23:36   #50
Bakteryika
Wtajemniczenie
 
Avatar Bakteryika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 281
Dot.: zaproszenie bez osoby towarzyszacej.pomozcie

Cytat:
Napisane przez nestka Pokaż wiadomość
ja kiedyś miałam jeszcze gorszą sytuację, mając 22 lata prawie zostałam zaproszona na ślub i wesele na jednym zaproszeniu razem z rodzicami oczywiście sama a byłam w związku z chłopakiem ponad dwa lata i młodzi go znali dla równowagi powiem, że mój starszy brat dostał zaproszenie z osobą towarzyszącą.. mimo iż był to ślub mojego brata ciotecznego nie poszłam...

Ja wam co powiem, sama odwalilam 2 gafy zapraszajac ludzi. Poniewaz mieszkam daleko od dobrych lat i nie widze mojego kuzynostwa, szczegolnie dalszego za czesto (mniej wiecej tyle czasu ile mnie nie ma), stanelam gdzies na wieku kuzynow 10 lat i mniej. I nagle sie okazuje ze maja narzeczonych/narzeczone, gdzies mi te lata przelecialy.
Skontaktowali sie ze mna pytajac czy moga przyjsc z kims - mi sie glupio zrobilo, przeprosilam i powiedzialam ze bedzie to przyjemnosc poznac ich towarzyszy zycia. W miedzyczasie fajnie pogadalismy i nawiazlismy blizszy kontakt, bo tak glupio, przeciez to rodzina.
I nie chce nikogo usprawiedliwiac ani obwiniac za zaproszenia bez osoby towarzyszacej, ale na pewno warto pogadac.
Gdyby oni nie zadzwonili, ja bym dalej byla nieswiadoma, prawdopodobnie by nie przyjechali, a ja dowiedzialabym sie na weselu jaka glupote popelnilam. Dopiero rodzinna draka by wyszla.
A tak wszyscy sa szczesliwi.
Bakteryika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 12:38   #51
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: zaproszenie bez osoby towarzyszacej.pomozcie

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Jeżeli zapraszam bliską koleżankę/przyjaciólkę oczywiste jest, że nie znam mojej rodziny i sama czułaby się źle. Ale jeżeli zapraszam bliską rodzinę, najbliższe kuzynostwo, to kto będzie tańczył z obcymi wujkami czy ciotkami?? Litości
Kto powiedział, że ktoś tu nie chce osób bez ślubu na weselu. Jeżeli to do mnie, to napisałam, że osoby bez ślubu/narzeczonych zapraszam bez osoby towarzyszącej. Bo z wesela 50-osobowego zrobiłoby się wesele 70-osobowe. A nie zrezygnuję z kochanych dziadków czy bliskiego wujostwa (bo są świetnymi ludźmi do zabaw) na rzecz obcego dla mnie chłopaka ledwo 18-letniej kuzynki. A kuzynka może bawić się na weselu z kuzynem w podobnym wieku i nie widzę w tym nic złego. Kilka lat temu nikt nie robił z powodu takich zaproszeń afery, nikt sie nie obrażał.
A jak nie będzie chciała przyjść trudno, zaproszę kogoś innego na miejsce kuzynostwa, ale zaoszczędzę trochę pieniędzy. Uważam, że prosić i dawać to za dużo. Może i jestem niemiła, ale nie mam juz ochoty tłumaczyć, kłócić się i mówić, że wesele jest na 50 osób a nie na 100.
Ale masz prawo zaprosić na swoje wesele i nie zaprosić kogo tylko chcesz, to twoja sprawa

Ja tylko napisałam jak JA UWAŻAM, a ja uważam, że zapraszanie bez osób towarzyszących jest nietaktem.

Ja zaprosiłam wszystkich gości na moje wesele z os. tow., ponieważ chciałam, żeby się dobrze czuli i się dobrze bawili, a wg mnie jest do twego potrzebna osoba towarzysząca. A robiłam małe wesele, na niecałe 60 osób, zaprosiłam tyle osób na ile mnie było stać.

Ja bym nie poszła na wesele, jeśli ktoś zaprosiłby mnie bez TŻ, bo nie miałabym zamiaru czekać kiedy jakiś kuzyn czy wujek poprosi mnie do tańca. Koszmarna sytuacja zamiast bawić się z ukochanym to być skazanym na wujków.

Nie mówiąc już o sytuacji, kiedy ja mam siedzieć sama przy stole, bo jestem osobą bez ślubu, a obok mnie siedzi np. moja kuzynka, w tym samy wieku co, którą zaproszona z os. tow., bo jest mężatką lub nosi na palcu pierścionek zaręczynowy, dla mnie taka sytuacja jest nie do przyjęcia.
Dlatego jeżeli mnie nie było by stać na zaproszenie kuzynki z TŻem, to bym jej wogóle nie zapraszała.

Ale to tylko moje zadnie i nie każdy musi się z nim zgadzać.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 11:27   #52
maggie123
Zakorzenienie
 
Avatar maggie123
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 248
Dot.: zaproszenie bez osoby towarzyszacej.pomozcie

Cytat:
Napisane przez Kociak85 Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie, z ciekawości. Bo nie rozumiem, co oznacza do końca termin "oficjalne związki". Jestem z moim facetem prawie 1,5 roku, a gdzieś od roku mieszkamy ze sobą. Rozumiem jednak, że nadal nasz związek traktowałabyś jako "nieoficjalny"? Staram się zrozumieć tok Twojego myślenia...
ja moich kuzynów, którzy mają po 15-18 lat zapraszam bez osób towarzyszących. tych kuzynów jest cała gromada, bo z 15 osób, więc dodatkowe 15 to dużo większy koszt. poza tym, z tego co wiem, żadne nie jest aktualnie z nikim. a po co mają znajdować sobie kogoś na siłę na tę jedną noc. dla mnie to nie są oficjalne związki, bo związek oficjalny wcale nie musi być poświadczony obrączką lub pierścionkiem. ktoś z kimś jest, ok niech przyjdzie z nim, ale jak musi kogoś wykombinować i specjalnie brać kolegę czy koleżankę to uważam to za zbyteczne. tym bardziej, że to spora gromada i znają się ze sobą i mogę się ze sobą bawić

---------- Dopisano o 12:27 ---------- Poprzedni post napisano o 12:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Skoro kuzynka wie, że jesteście ze sobą, to popełniła nietakt

Masz trzy opcje:
- zapytać jej, o co chodzi
- zabrać normalnie TŻeta, a na jej zdzziwioną minę powiedzieć, że sądziłaś, że jeste jedno zaproszenie na was dwoje
- nie jechać
to byłby dopiero nietakt. lepiej w ogóle nie jechać a nie wparadować z kimś niezaproszonym. jeśli nie chcesz się pytać, czy możesz pojechać z chłopakiem, to po prostu olej wesele, ale nie jedź tam z nim bez wcześniejszego powiadomienia, bo będzie ci głupio, jak nie będzie dla niego miejsca.
byłam w ten weekend na weselu, gdzie nieproszone na wesele przyszło małżeństwo z dwójką dzieci. jak dla mnie sytuacja niewyobrażalna, bo zwyczajnie nie było dla nich miejsca (lokal normalnie pękał w szwach - swoją drogą co właściciele lokali nie zrobią, żeby zarobić jak najwięcej. wygodnie i komfortowo byłoby przy 100 osobach a oni twierdzili, że 150 się pomieści i tak nie było jak się ruszyć)
__________________
O miłości, macierzynstwie, pasji, pracy, codzienności czyli blogujemy

http://sukcespisanyszminka.com

Zapraszam
maggie123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 13:23   #53
Kociak85
Zadomowienie
 
Avatar Kociak85
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 569
Dot.: zaproszenie bez osoby towarzyszacej.pomozcie

Cytat:
Napisane przez maggie123 Pokaż wiadomość
ja moich kuzynów, którzy mają po 15-18 lat zapraszam bez osób towarzyszących.
Wiesz, ja mówię o osobach dorosłych (czyli tak właśnie mniej więcej od 18 lat wzwyż). U mojej siostry na ślubie zaproszone było nasze kuzynostwo, które miało wtedy 14 i 16 lat bez osób towarzyszących ale to było 3 lata temu. Dlatego jak ja będę brała ślub, a to gdzieś za 2 lata to wtedy będą już mieli po ok.20 lat i pomimo tego, że nie przepadam za nimi, to będę zapraszać ich z osobami towarzyszącymi. W przypadku młodych osób sprawa się ma inaczej. Ale ja cały czas mówię o osobach dorosłych
Kociak85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 18:54   #54
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: zaproszenie bez osoby towarzyszacej.pomozcie

Cytat:
Napisane przez Kociak85 Pokaż wiadomość
Wiesz, ja mówię o osobach dorosłych (czyli tak właśnie mniej więcej od 18 lat wzwyż). U mojej siostry na ślubie zaproszone było nasze kuzynostwo, które miało wtedy 14 i 16 lat bez osób towarzyszących ale to było 3 lata temu. Dlatego jak ja będę brała ślub, a to gdzieś za 2 lata to wtedy będą już mieli po ok.20 lat i pomimo tego, że nie przepadam za nimi, to będę zapraszać ich z osobami towarzyszącymi. W przypadku młodych osób sprawa się ma inaczej. Ale ja cały czas mówię o osobach dorosłych

Dokładnie, ja też cały czas piszę o osobach pełnoletnich a nie dzieciach
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 08:38   #55
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: zaproszenie bez osoby towarzyszacej.pomozcie

osobom samotnym dawaliśmy zaproszenie tylko z ich nazwiskami, mało eleganckie jest dopisanie"z osoba towarzyszącą", ale dając zaznaczaliśmy, że oczywiście jeśli chcą z kimś przyjść to oczywiste.
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 10:37   #56
kitek_fm
Rozeznanie
 
Avatar kitek_fm
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 890
Dot.: zaproszenie bez osoby towarzyszacej.pomozcie

Cytat:
Napisane przez muron Pokaż wiadomość
osobom samotnym dawaliśmy zaproszenie tylko z ich nazwiskami, mało eleganckie jest dopisanie"z osoba towarzyszącą", ale dając zaznaczaliśmy, że oczywiście jeśli chcą z kimś przyjść to oczywiste.
A czemuż to dopisek z "osobą towarzyszącą" jest nieelegancki?Od kiedy? Wszędzie, w każdym poradniku jest napisane, że jak się nie zna towarzysza gościa, to trzeba napisać z osobą tow.
wg. mnie lepiej napisać z os. tow. niż bez. Jakby mi ktoś dał zaproszenie z moim nazwiskiem tylko i powiedział, że jak chcę to mam sobie przyjść z kimś - to dla mnie to dopiero byłoby nietaktem.
__________________

kitek_fm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 18:08   #57
iz0lek
Rozeznanie
 
Avatar iz0lek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: dom.
Wiadomości: 516
Dot.: zaproszenie bez osoby towarzyszacej.pomozcie

Cytat:
Napisane przez kitek_fm Pokaż wiadomość
A czemuż to dopisek z "osobą towarzyszącą" jest nieelegancki?Od kiedy? Wszędzie, w każdym poradniku jest napisane, że jak się nie zna towarzysza gościa, to trzeba napisać z osobą tow.
wg. mnie lepiej napisać z os. tow. niż bez. Jakby mi ktoś dał zaproszenie z moim nazwiskiem tylko i powiedział, że jak chcę to mam sobie przyjść z kimś - to dla mnie to dopiero byłoby nietaktem.
No właśnie, ja też jestem ciekawa
Zgadzam się z tym co napisałaś kitek
iz0lek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 11:33   #58
ewa2002
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 24
Dot.: zaproszenie bez osoby towarzyszacej.pomozcie

Cytat:
Napisane przez kitek_fm Pokaż wiadomość
A czemuż to dopisek z "osobą towarzyszącą" jest nieelegancki?Od kiedy? Wszędzie, w każdym poradniku jest napisane, że jak się nie zna towarzysza gościa, to trzeba napisać z osobą tow.
wg. mnie lepiej napisać z os. tow. niż bez. Jakby mi ktoś dał zaproszenie z moim nazwiskiem tylko i powiedział, że jak chcę to mam sobie przyjść z kimś - to dla mnie to dopiero byłoby nietaktem.
Ja dostałam ostatnio tak zaproszenie na ślub mojego brata ciotecznego, wręczył mi zaproszenie i powiedział że oczywiście z osobą towarzyszącą mam przyjść (że to tak jego narzeczona wypisywała i tak już zostało - ale narzeczona miała niezbyt zadowoloną minę).

Edytowane przez ewa2002
Czas edycji: 2009-08-13 o 07:34
ewa2002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 20:56   #59
Kamilkadenys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 17
Dot.: zaproszenie bez osoby towarzyszacej.pomozcie

popros znajomego o towarzyszenie w ceremoni slubnej,idzcie na nia razem , wreczciee kwiaty pokaz sie z nim
a pozniej zapros go moze na jakas kolacje?
Kamilkadenys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 04:15   #60
muchomorka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Miasto przelotowe na trasie Kraków - Zakopane :D
Wiadomości: 99
GG do muchomorka26
Dot.: zaproszenie bez osoby towarzyszacej.pomozcie

Wydaje mi się, że zapraszanie kogoś na wesele, chociażby samotnej, bez osoby towarzyszącej jest nieładne... Wszyscy moi goście (dorośli), nie wliczając małżeństw oczywiście , bez znaczenia czy to rodzina czy znajomi ze studiów zostali na liście uwzględnieni z osobami towarzyszącymi. Nawet ciotka, która od 3 lat (a za rok będzie 4) jest wdową dostanie zaproszenie z osoba towarzyszącą. Ja nie wnikam czy ktoś jest w związku czy nie, każdy dostaje możliwość przyprowadzenia kogoś z kim dobrze się czuje, z kim będzie się bawił. I wcale mi nie przeszkadza obecność osób "trzecich", to nawet szansa poznania znajomych moim znajomych.
Niejednokrotnie byłam zapraszana na wesela i nigdy nie zdarzyło się abym dostała zaproszenie bez towarzysza...i czasami szłam sama, czasami z kolegą, bratem, czy też z chłopakiem, ale zawsze miałam wybór bo formuła " z osobą towarzyszącą" nie jest tak zobowiązującą jak jej pominięcie.
Rozumiem, że wielokrotnie liczą się koszty, wtedy się "tnie" gości aby zaprosić tych najbliższych, ale trzeba to zrobić umiejętnie by nikomu nie zrobić przykrości.
A co do miejsc na sali...My najpierw zrobiliśmy wstępną listę i pod jej kątem szukaliśmy sali i teraz zamiast się zastanawiać kogo nie zaprosić, mamy problem z wolnymi stołkami Więc jak ktoś ma za dużo gości to serdecznie zapraszam oczywiście z osobami towarzyszącymi
__________________
18.09.2010
muchomorka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-26 16:44:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:34.