Położnictwo studia - ZBIORCZY - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-01, 14:11   #91
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Położnictwo studia

.

Edytowane przez gwiazdka93
Czas edycji: 2012-07-01 o 16:46
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 15:17   #92
Avarice
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 104
Dot.: Położnictwo studia

A powiedzcie mi, nie wiem czy jest tu ktoś z Krakowa, czy lepiej iść na CM UJ czy WUM? Na obydwa powinnam się dostać, bo biologia poszła mi dobrze. Niewystarczająco dobrze, żeby być na lekarskim, ale położnictwo to był mój drugi wybór, więc jak w przyszłym roku nie poprawię matury, to zostanę i będę szczęśliwie(mam nadzieję, że tylko szczęśliwie:P) odbierała dzieci

Co myślicie, po czym lepiej będzie znaleźć pracę?
Avarice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 17:15   #93
Afrolla_113
Raczkowanie
 
Avatar Afrolla_113
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 69
Dot.: Położnictwo studia

Cytat:
Napisane przez Avarice Pokaż wiadomość
A powiedzcie mi, nie wiem czy jest tu ktoś z Krakowa, czy lepiej iść na CM UJ czy WUM? Na obydwa powinnam się dostać, bo biologia poszła mi dobrze. Niewystarczająco dobrze, żeby być na lekarskim, ale położnictwo to był mój drugi wybór, więc jak w przyszłym roku nie poprawię matury, to zostanę i będę szczęśliwie(mam nadzieję, że tylko szczęśliwie:P) odbierała dzieci

Co myślicie, po czym lepiej będzie znaleźć pracę?
Przepraszam, że zapytam, ale jaki miałaś wynik z biologii rozszerzonej?
Afrolla_113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 18:42   #94
Avarice
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 104
Dot.: Położnictwo studia

78% - z tego co czytałam na innym forum, dziewczyny pisały, że chyba ostatnia przyjęta osoba w 2011 miała 56%, więc chyba nie powinno być tak źle
Avarice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 19:39   #95
Afrolla_113
Raczkowanie
 
Avatar Afrolla_113
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 69
Dot.: Położnictwo studia

Cytat:
Napisane przez Avarice Pokaż wiadomość
78% - z tego co czytałam na innym forum, dziewczyny pisały, że chyba ostatnia przyjęta osoba w 2011 miała 56%, więc chyba nie powinno być tak źle
ja mam 68% i martwię się czy to wystarczająco.
Zła na siebie jestem, za te głupie błędy
Afrolla_113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 20:03   #96
exist_
Zakorzenienie
 
Avatar exist_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 728
Dot.: Położnictwo studia

.
__________________
Teraz nie czas myśleć o tym, czego nie masz.
Myśl, co potrafisz zrobić z tym co masz.

Edytowane przez exist_
Czas edycji: 2013-04-28 o 09:39
exist_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 04:58   #97
Afrolla_113
Raczkowanie
 
Avatar Afrolla_113
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 69
Dot.: Położnictwo studia

Cytat:
Napisane przez exist_ Pokaż wiadomość
Ja składam na UJ jedynie, mieszkam w okolicy i wierzę że się dostanę więc nie chcę tracić kasy na mieszkanie gdzie indziej.
Mnie na lekarski nigdy nie ciągnęło, ja marzę o byciu położną. Mam z matury rozszerzonej 78%, pierwszy próg na UJ rok temu było 65.

Zapraszam na UJ
Miejmy nadzieję, że się tam spotkamy pierwsza lista już 10-tego.
Afrolla_113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-04, 18:12   #98
eruannalle24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 35
Dot.: Położnictwo studia

Czy jest tu jakaś dziewczyna która studiuje/wybiera się na położnictwo na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym?
eruannalle24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 07:47   #99
zosiek0105
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 69
Dot.: Położnictwo studia

Cześć dziewczyny ja wybieram się na położnictwo do Bydgoszczy. Ciągle się zamartwiam nowi ludzie, nowe miasto i z tego co słyszałam mnóstwo nauki i nie zawsze przyjemne zajęcia... Niestety z moich zdobytych informacji wynika,że na CM są zajęcia w prosektorium... Ale podobno bywa też zabawnie przy zajęciach z laleczkami Jeżeli znajdzie się ktoś,kto wybiera się na CM to proszę o wiadomości chętnie was poznam
zosiek0105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 16:09   #100
Robaczeczek
Raczkowanie
 
Avatar Robaczeczek
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 55
Dot.: Położnictwo studia

Cytat:
Napisane przez zosiek0105 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny ja wybieram się na położnictwo do Bydgoszczy. Ciągle się zamartwiam nowi ludzie, nowe miasto i z tego co słyszałam mnóstwo nauki i nie zawsze przyjemne zajęcia... Niestety z moich zdobytych informacji wynika,że na CM są zajęcia w prosektorium... Ale podobno bywa też zabawnie przy zajęciach z laleczkami Jeżeli znajdzie się ktoś,kto wybiera się na CM to proszę o wiadomości chętnie was poznam
Dostałam się dzisiaj na położnictwo do CM w Bydgoszczy.
Do prosektorium idzie się przyzwyczaić, to tylko tak strasznie brzmi
Robaczeczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 08:53   #101
magdao93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 13
Dot.: Położnictwo studia

Hej szukam współlokatorki do mieszkania w Katowicach. Chętni niech piszą na gg 9144001 lub na pocztę klaudia19011993@o2.pl. Wybieram się na SUM.
magdao93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-19, 10:39   #102
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Położnictwo studia

Robaczek i zosiek ja też sie wybieram do Bydgoszczy na położnictwo nie mogę sie doczekać kiedy zaczną sie studia kontaktowałam sie z kolezanka ktora jest na 3 roku. Zajęcia w prosektorium wytrzymamy wiem, że już od listopada bedą zajecia w szpitalach.

zosiek miasto na pewno szybko poznasz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 22:05   #103
Kasia225
Raczkowanie
 
Avatar Kasia225
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 415
Dot.: Położnictwo studia

tez ide na poloznictwo, ale do Kielc.. ;<
__________________
Kocham
Kasia225 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 16:07   #104
eruannalle24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 35
Dot.: Położnictwo studia

Ja dostałam sie na położnictwo w Gdańsku
eruannalle24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 17:11   #105
bleskotka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5
GG do bleskotka
Dot.: Położnictwo studia

Mam pytanie do dziewczyn, które są już w trakcie studiów położniczych.

Zostałam przyjęta na dzienne położnictwo we Wrocławiu i dopiero teraz natrafiłam na ten wątek. I muszę przyznać, że zaczęłam się mocno bać, ale nie widoków na porodówce, ciężkiej pracy czy anatomii. Wszystkie wspomniałyście o tym, że studia i praktyki zabierają mnóstwo czasu. Ja będę na studiach musiała utrzymać się sama, do tej pory miałam nadzieję, że podjęcie pracy weekendowej lub wieczorowej będzie możliwe. Teraz zaczynam mieć wątpliwości. Jedyną możliwością na zdobycie dodatkowych pieniędzy będzie stypendium socjalne lub naukowe, ale bądźmy szczerzy - nikt nie utrzyma się za takie pieniądze. Czy jest tu może jakaś studentka położnictwa, która połączyła naukę i pracę dodatkową z zadowalającym skutkiem?
bleskotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 21:06   #106
candy111
Zakorzenienie
 
Avatar candy111
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Ziemia :)
Wiadomości: 4 171
Dot.: Położnictwo studia

Ja osobiscie nie pracuje ale mam w grupie osoby ktore pracuja. Jedna z nich w kinie inna w restauracji. Obecnie bedziemy na 3 roku. Mozna pogodzic prace ze studiami jesli sie chce.
candy111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 17:56   #107
mischellin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
Dot.: Położnictwo studia

Hej dziewczyny : ) I ja mam kilka pytań... Czy istnieje możliwość studiowania położnictwa w trybie zaocznym? A do studentek tego wspaniałego kierunku - jak wyglądają zajęcia z biochemi i biofizyki? Czy problem ze znalezieniem pracy po takim kierunku jest duży? I czy wiecie może jakie są przeciwskazania zdrowotne do pracy w tym zawodzie? Bardzo Was proszę o pomo. Pozdrawiam.
__________________
Łatwo się zgubić, gdzieś między marzeniami.
Otaczani szarymi problemami.
Osądzani pochopnie...
mischellin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 18:07   #108
candy111
Zakorzenienie
 
Avatar candy111
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Ziemia :)
Wiadomości: 4 171
Dot.: Położnictwo studia

Cytat:
Napisane przez mischellin Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny : ) I ja mam kilka pytań... Czy istnieje możliwość studiowania położnictwa w trybie zaocznym? A do studentek tego wspaniałego kierunku - jak wyglądają zajęcia z biochemi i biofizyki? Czy problem ze znalezieniem pracy po takim kierunku jest duży? I czy wiecie może jakie są przeciwskazania zdrowotne do pracy w tym zawodzie? Bardzo Was proszę o pomo. Pozdrawiam.
W Warszawie nie ma zaocznych. Dopiero magistra można zaocznie robić. Jak ja byłam na 1szym roku to z biochemii były tylko wykłady. Obecnie nie wiem. Z biofizyki były ćwiczenia. Np. usg. Myślę, że znalezienie pracy nie jest problemem jeśli jest się dobrym w tym co się robi. Przeciwwskazania moim zdaniem to problemy z kończynami dolnymi bo jednak jest to praca, w której trzeba się ruszać. Jeśli masz jakieś pytania to pisz.
candy111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 14:43   #109
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Położnictwo studia

Cytat:
Napisane przez mischellin Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny : ) I ja mam kilka pytań... Czy istnieje możliwość studiowania położnictwa w trybie zaocznym? A do studentek tego wspaniałego kierunku - jak wyglądają zajęcia z biochemi i biofizyki? Czy problem ze znalezieniem pracy po takim kierunku jest duży? I czy wiecie może jakie są przeciwskazania zdrowotne do pracy w tym zawodzie? Bardzo Was proszę o pomo. Pozdrawiam.
Na żadnej uczelni w PL położnictwo na poziomie licencjatu nie jest prowadzone w systemie zaocznym.
Problem ze znalezieniem pracy? Na pewno jest trudniej niż po pielęgniarstwie, ale w większych miastach nie jest to niemożliwe. Z tym, że trzeba pamiętać o nadchodzącym niżu demograficznym.
Przeciwwskazania zdrowotne..., na pewno wady kręgosłupa utrudniają pracę (dźwiganie pacjentek np.). Poza tym mocne nerwy, szybkość podejmowania decyzji i umiejętność radzenia sobie ze stresem to przydatne cechy osobowościowe.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-13, 15:20   #110
mischellin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
Dot.: Położnictwo studia

Więc może powiem wprost o co mi chodziło z przeciwskazaniami zdrowotnymi do wykonywania tego zawodu. Mam łuszczycę i o ile w obecnej chwili zmiany chorobowe mam tylko w takich miejscach, które można ukryć i nie będą się rzucać w oczy to nie mam żadnej gwarancji, że np. za rok czy za 10 lat nie będę miała zmian na dłoniach czy na twarzy. Teoretycznie chorobą nie da się w żaden sposób zarazić, ale wiadomo że ludzie bardzo różnie podchodzą do takich rzeczy. Myślicie, ze przez to mogłabym nie dostać zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwskazań do wykonywania zawodu? A nawet gdyby lekarz dał mi zaświadczenie to przecież samym rodzącym mogłoby to przeszkadzać. Co o tym myślicie? Bardzo dziękuję dziewczyny za odpowiedzi na wcześniejsze pytania : )
__________________
Łatwo się zgubić, gdzieś między marzeniami.
Otaczani szarymi problemami.
Osądzani pochopnie...
mischellin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 15:34   #111
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Położnictwo studia

Cytat:
Napisane przez mischellin Pokaż wiadomość
Więc może powiem wprost o co mi chodziło z przeciwskazaniami zdrowotnymi do wykonywania tego zawodu. Mam łuszczycę i o ile w obecnej chwili zmiany chorobowe mam tylko w takich miejscach, które można ukryć i nie będą się rzucać w oczy to nie mam żadnej gwarancji, że np. za rok czy za 10 lat nie będę miała zmian na dłoniach czy na twarzy. Teoretycznie chorobą nie da się w żaden sposób zarazić, ale wiadomo że ludzie bardzo różnie podchodzą do takich rzeczy. Myślicie, ze przez to mogłabym nie dostać zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwskazań do wykonywania zawodu? A nawet gdyby lekarz dał mi zaświadczenie to przecież samym rodzącym mogłoby to przeszkadzać. Co o tym myślicie? Bardzo dziękuję dziewczyny za odpowiedzi na wcześniejsze pytania : )
Zapytaj na forum.biolog.pl, tam są studenci medycyny, na pewno Ci powiedzą, czy jest to przeciwwskazanie, mnie się wydaje, że nie Poza tym jednak sporo rzeczy (odbieranie porodu, pielęgnacja ran itp.) wykonuje się w rękawiczkach, więc ew. łuszczyca na dłoniach nie rzucałaby się tak w oczy, ale to jest tylko moje zdanie.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 18:34   #112
baszka94
Raczkowanie
 
Avatar baszka94
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Wiadomości: 41
GG do baszka94
Dot.: Położnictwo studia

wracam do tematu po paru miesiącach
Jestem tegoroczną maturzystką, zdaję niestety tylko podstawę z biologii. Marzę o studiach położniczych. Któraś dziewczyna studiuje ten kierunek bądź wybiera się na uczelnię w Rzeszowie lub Katowicach?
baszka94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 11:49   #113
Kasia225
Raczkowanie
 
Avatar Kasia225
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 415
Dot.: Położnictwo studia

Ja studiuję, ale w Kielcach. Zycze powodzenia w dostaniu się na ten kierunek ^^. Jesli martwi Cię podstawa z biologii, to w Kielcach na pewno miałabyś okazję się dostac :P

aaa, moja kolezanka studiowala rok w Rzeszowie, a teraz się przeniosła. Mówiła, że bylo ciezko, ale ogolnie ten kierunek do łatwych nie nalezy. :P
__________________
Kocham
Kasia225 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 19:31   #114
Afrolla_113
Raczkowanie
 
Avatar Afrolla_113
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 69
Dot.: Położnictwo studia

Ja studiuję teraz w Krakowie Położnictwo na UJ i jestem właśnie po pierwszych praktykach w szpitalu. Niesamowite zderzenie teorii z praktyką. Tylko taka przygoda naprawdę może pokazać czy lubi się ten rodzaj pracy
Afrolla_113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 21:47   #115
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Położnictwo studia

Cytat:
Napisane przez Afrolla_113 Pokaż wiadomość
Ja studiuję teraz w Krakowie Położnictwo na UJ i jestem właśnie po pierwszych praktykach w szpitalu. Niesamowite zderzenie teorii z praktyką. Tylko taka przygoda naprawdę może pokazać czy lubi się ten rodzaj pracy
I jak wrażenia? Ktoś zrezygnował po praktykach?
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 19:38   #116
Kasia225
Raczkowanie
 
Avatar Kasia225
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 415
Dot.: Położnictwo studia

U mnie np. na kierunku z 5 osob.. i mysle ze na tym sie nie skonczy
__________________
Kocham
Kasia225 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 20:55   #117
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Położnictwo studia

Cytat:
Napisane przez Kasia225 Pokaż wiadomość
U mnie np. na kierunku z 5 osob.. i mysle ze na tym sie nie skonczy
Dlaczego jeśli można zapytać? Inne wyobrażenia?
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 09:16   #118
Kasia225
Raczkowanie
 
Avatar Kasia225
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 415
Dot.: Położnictwo studia

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Dlaczego jeśli można zapytać? Inne wyobrażenia?
Zrezygnowały bo nie chciały "myc czyjegos tyłka". (Praktyki trzeba tez odrobić na innych oddziałach, a moja grupa raz była na wewnętrznym, gdzie ludzie wymiotowali, w ogole nie byli zdolni do ruchu wiec niektorzy byli przerazeni) Chyba myslały, ze jak pojda na położnictwo zamiast na pielęgniarstwo to nie będą nic robić, tylko odbierac porody albo opiekowac sie noworodkami. Były tez takie dziewczyny, które nie dostały sie na medycynę i probują w tym roku. Nauczyły się przynajmniej trochę anatomii i fizjologii w tamtym semestrze.
Jedna tez była taka, która powiedziała, ze nie potrafi się nauczyć tych technik położniczych i idzie od nast. roku na pielęgniarstwo.
__________________
Kocham
Kasia225 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 09:33   #119
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Położnictwo studia

Cytat:
Napisane przez Kasia225 Pokaż wiadomość
Zrezygnowały bo nie chciały "myc czyjegos tyłka". (Praktyki trzeba tez odrobić na innych oddziałach, a moja grupa raz była na wewnętrznym, gdzie ludzie wymiotowali, w ogole nie byli zdolni do ruchu wiec niektorzy byli przerazeni) Chyba myslały, ze jak pojda na położnictwo zamiast na pielęgniarstwo to nie będą nic robić, tylko odbierac porody albo opiekowac sie noworodkami. Były tez takie dziewczyny, które nie dostały sie na medycynę i probują w tym roku. Nauczyły się przynajmniej trochę anatomii i fizjologii w tamtym semestrze.
Jedna tez była taka, która powiedziała, ze nie potrafi się nauczyć tych technik położniczych i idzie od nast. roku na pielęgniarstwo.

To ja mam inne kwiatki na swoim roku. Są dziewczyny które brzydzą sie porodu i otwarcie o tym mówią, ale nie zrezygnują bo im szkoda pół roku studiów. Jestem na pierwszym roku położnictwa na Collegium Medicum w Bydgoszczy
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 15:39   #120
Kasia225
Raczkowanie
 
Avatar Kasia225
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 415
Dot.: Położnictwo studia

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
To ja mam inne kwiatki na swoim roku. Są dziewczyny które brzydzą sie porodu i otwarcie o tym mówią, ale nie zrezygnują bo im szkoda pół roku studiów. Jestem na pierwszym roku położnictwa na Collegium Medicum w Bydgoszczy
i będą całe życie robić to co im się nie podoba.... ;x
__________________
Kocham
Kasia225 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-21 09:44:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:09.