Krem pod oczy. Wątek zbiorczy. - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-06, 13:43   #271
madzialena103
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4
Dot.: Krem pod oczy

Tylko chodzi o to, że na stronie rossmana piszą, że ten krem ma w składzie kwas hialuronowy i dlatego się zastanawiam czy to nie za wcześnie...
http://www.rossnet.pl/oferta/?cId=24...830&prId=12026
madzialena103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 17:59   #272
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Krem pod oczy

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kwas_hialuronowy

to tylko krem pod oczy nie na cala twarz itp, nic Ci nie bedzie, poniewaz kazdy produkt ma dobrane proporcje stezenia kwasu...

jesli sie wahasz... to popros o rade farmaceutki, napewno pomorze Ci w doborze odpowiedniego dla Ciebie kremiku pozdrawiam
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 08:20   #273
madzialena103
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4
Dot.: Krem pod oczy

Wczoraj go kupiłam i nałożyłam wczoraj wieczorem i dzisiaj rano. Jedno mogę powiedzieć na pewno jest lepszy od garniera Będę go stosować regularnie i zobaczymy co poradzi na moje drobne zmarszczki i genetycznie odziedziczone cienie. Jak skończę tubkę to wystawie mu recenzje. Dziękuję za pomoc, bo wahałabym się chyba w nieskończoność...

Edytowane przez madzialena103
Czas edycji: 2010-09-07 o 10:23
madzialena103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 21:59   #274
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Dot.: Krem pod oczy

Kwas hialuronowy to naturalny skladnik w naszej skorze i mozna go stosowac nawet w wieku nastoletnim, gdyz doskonale nawilza. Ten krem raczej cieni nie zlikwiduje sadzac po skladzie, co najwyzej nawilzy skore.
madulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 12:27   #275
Lilly22
Zadomowienie
 
Avatar Lilly22
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 142
Dot.: Krem pod oczy. Watek zbiorczy.

Cześc dziewczyny!
Mam 23 lata, zmarszczek i cieni pod oczami brak, jednak mam suche kąciki zewnętrzne oczu, często mnie szczypią i swędzą, może to od łez, bo oczy mi łzawią kiedy wieje. Czy powinnam używać kremu pod oczy i jeśli tak to jakiego? Czy wystarczy mi normalny krem nawilżający?
Z góry dzięki za odp!
__________________
Prawo kształtu:
"Kot przyjmuje kształt naczynia, w jakim się znajduje" moje dzieciaczki: Bobuś, Tolusia i Fido
Antoine de Saint-Exupéry:
"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostanie"
Lilly22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 13:21   #276
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Krem pod oczy. Watek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Lilly22 Pokaż wiadomość
Cześc dziewczyny!
Mam 23 lata, zmarszczek i cieni pod oczami brak, jednak mam suche kąciki zewnętrzne oczu, często mnie szczypią i swędzą, może to od łez, bo oczy mi łzawią kiedy wieje. Czy powinnam używać kremu pod oczy i jeśli tak to jakiego? Czy wystarczy mi normalny krem nawilżający?
Z góry dzięki za odp!
ja pod koniec dnia mam strasznie wysuszone okolice oczu i nasady nosa i świetnie działa na to żel HA z olejem arganowym (albo jakimś innym olejem)
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 22:13   #277
teresaswit2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1
Smile krem pod oczy.

Witam.Od niedawna używam kremu pod oczy,a właściwie dwóch:Korres evening primrose i Garnier youthful radiance.Korres nakładam na noc,natomiast Garnier używam na dzień,czy mogę używac tych dwóch różnych kremów w ten właśnie sposób?Czy to nie szkodzi skórze pod oczami?Pozdrawiam
teresaswit2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-26, 20:35   #278
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: krem pod oczy.

mozesz uzywac w taki sposob jak piszesz, tylko zwroc uwage czy nie mają w skladzie alkoholu denat. bo jeli tak to lepiej odstaw- wysusza wówczas
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 14:42   #279
dziwak13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1
Krem pod oczy SORAYA BEAUTY THERAPY KURACJA DOTLENIAJĄCA

Co sądzicie o tym kremie czy na codzień do pielęgnacji jest polecany? Mam trochę problem z cieniami pod oczami więc dodatkowo potrzebuje kremu, który je trochę zniweluje. Czekam na odpowiedź
dziwak13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 10:41   #280
Ania09121983
Zadomowienie
 
Avatar Ania09121983
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 1 751
Dot.: Krem pod oczy. Watek zbiorczy.

wiem wiem wiem...powinnam zapoznac sie z trescia watku ale jak widze dawno nikogo tu nie było a przez ten czas napewno pojawiło sie kilka dobrych sprawdzonych przez was produktów.
dobiegam powoli do 30 (28) od niedawna dopiero zaczeła stosowc krem pod oczy, teraz stosuje flos lek zel. rano kiedy sie budze mam normalnie pogięta skóre pod oczami i taka sucha;/ czy możecie mi polecic cos fajnego i tłustego pod oczy na noc zeby sobie fajnie i zdrowo działało bo jedna ten zel jest za delikatny. z gory dziekuje za odpowiedzi
__________________


"Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było".
Ania09121983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 18:35   #281
xTync
Wtajemniczenie
 
Avatar xTync
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2 881
Krem pod oczy.

Witam!
Od prawie zawsze borykam sie z sucha skora pod oczami i wokol nich. Skora robi sie czerwona i strasznie napieta, czesto mnie tez szczypie.. I teraz pytanie. Mam 17 lat i czy moge juz zaczac uzywac nawilzajacego kremu pod oczy? Czy moze to jednak zbyt wczesnie?
__________________
xTync jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-31, 18:54   #282
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Krem pod oczy.

Pewnie, że możesz
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 20:46   #283
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 977
Dot.: Krem pod oczy.

jak najbardziej
trzeba bylo zapytac na chomikowym
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 10:53   #284
xTync
Wtajemniczenie
 
Avatar xTync
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2 881
Dot.: Krem pod oczy.

Haha racja, trzeba bylo
__________________
xTync jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 12:50   #285
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Krem pod oczy.

Polecam ci serię hypoalergiczną FlosLek.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 15:11   #286
Dziumdzia
Raczkowanie
 
Avatar Dziumdzia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Z tamtąd.
Wiadomości: 295
Dot.: Krem pod oczy.

Krem pod oczy jak najbardziej, ale wybierz taki dopasowany do Twojego wieku i typu skóry
Dziumdzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 15:38   #287
effulla
Zakorzenienie
 
Avatar effulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 392
Dot.: Krem pod oczy.

Jasne, że możesz. Te z FlosLeku są świetne i niedrogie. Wieczorem możesz nakładać grubszą warstwę a rano cieniutką i delikatnie wklepywać.
__________________
effulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-07, 15:18   #288
xTync
Wtajemniczenie
 
Avatar xTync
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2 881
Dot.: Krem pod oczy.

Dziekuje ! Pod korektor pod oczy musze miec bo wyglada to nie estetycznie, takie suche ..
__________________
xTync jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 15:00   #289
Monika 8 4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 176
Dot.: Krem pod oczy. Watek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Ania09121983 Pokaż wiadomość
wiem wiem wiem...powinnam zapoznac sie z trescia watku ale jak widze dawno nikogo tu nie było a przez ten czas napewno pojawiło sie kilka dobrych sprawdzonych przez was produktów.
dobiegam powoli do 30 (28) od niedawna dopiero zaczeła stosowc krem pod oczy, teraz stosuje flos lek zel. rano kiedy sie budze mam normalnie pogięta skóre pod oczami i taka sucha;/ czy możecie mi polecic cos fajnego i tłustego pod oczy na noc zeby sobie fajnie i zdrowo działało bo jedna ten zel jest za delikatny. z gory dziekuje za odpowiedzi
hej ja też dobijam do 30 i ja od kilku lat stosuję maść ochronną z wit. A pod oczy i na powieki na noc trochę grubiej ale także na dzień tylko, że cieniutko bo jest na badzie wazeliny. Witamina A działa przeciwzmarszczkowo, krem ma prosty skład bez nadmiaru zbędnej chemii, tani, wydajny jest rewelacyjny pod warunkiem, że nie ma się uczulenia na któryś składnik.
Monika 8 4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-12, 15:28   #290
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Krem pod oczy. Watek zbiorczy.

dziewczyny i ja tak samo jak wy....30 sie zbliża;/
kremów pod oczy używam właściwie od niedawna. Do tej pory były to żele z flosleka jednak to nie to bo od razu czuję ściagnietą skórę;/
maść z wit A to ciekawe rozwiązanie...tylko czy nie jest za ciężka.
na dozie znalazłam takie kremy i zastanawiam sie nad kupnem obu
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...tamina-b5.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-pod-oczy.html
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 18:31   #291
Monika 8 4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 176
Dot.: Krem pod oczy. Watek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
dziewczyny i ja tak samo jak wy....30 sie zbliża;/
kremów pod oczy używam właściwie od niedawna. Do tej pory były to żele z flosleka jednak to nie to bo od razu czuję ściagnietą skórę;/
maść z wit A to ciekawe rozwiązanie...tylko czy nie jest za ciężka.
na dozie znalazłam takie kremy i zastanawiam sie nad kupnem obu
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...tamina-b5.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-pod-oczy.html
hej ja kiedyś miałam taki ze świetlikiem i też mi ściągał skórę pod oczami. Chyba w te wakacje albo w tamte na polsacie był taki amerykański program dr oz chyba tak się nazywał i on właśnie mówił aby na noc smarować się kremem z wit. A bo to przeciwzmarszczkowo działa i właśnie na tym kremie co ja mam jest przecież retinol czyli na zmarszczki idealny. Owszem jest bardzo tłusty i nie każdemu to odpowiada ale tylko nim smaruje oczy i ma chyba tylko 3 składniki. Ja to nawet cieniuteńko na dzień się smaruje, trochę się świeci ale wtedy nie widać zmarszczek i pudru nie nakładam na oczy fajny efekt. Wiem, że nie każdemu takie coś odpowiada więc samemu lepiej przetestować. Ja nie lubię jak w czymkolwiek jest dużo chemii. Myślę, że im mniej składników tym lepiej.

nawet jest tutaj https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...itamina-a.html

Edytowane przez Monika 8 4
Czas edycji: 2012-11-12 o 18:39
Monika 8 4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 20:48   #292
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Krem pod oczy. Watek zbiorczy.

aha
może zanim cos kupię zastosuję kilka razy tę maść
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 08:29   #293
Monika 8 4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 176
Dot.: Krem pod oczy. Watek zbiorczy.

hej śmiało mogę tą maść polecić pod warunkiem, że się nie ma uczulenia na nią bo moja koleżanka ma. Wczoraj jak Ci odpisywałam to dopiero z ciekawości zerknęłam na jej recenzję (nie musiałam na nie wcześniej zerkać bo dla mnie jest wyśmienita) i miło mnie zaskoczyło, że u innych osób też się sprawdza jako krem pod oczy aż sama dodałam recenzję
Mam nadzieję, że u Ciebie też się sprawdzi bo to cudo za tak niską cenę. Pozdrawiam
Monika 8 4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 09:35   #294
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Krem pod oczy. Watek zbiorczy.

zastosowałam na noc tę maść, rano wstałam a jej już nie było;/ i albo przez noc starłam ja o poduszkę albo skóra wszystko wypiła.
Oczy nie piekły i nic nie ściągało a to najważniejsze pozostanę na razie przy tej maści

właśnie dołożyłam grubszą warstwę skoro mam dziś dzień domowy przed książkami.

Edytowane przez _Angelina_
Czas edycji: 2012-11-13 o 09:38
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 09:55   #295
Monika 8 4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 176
Dot.: Krem pod oczy. Watek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
zastosowałam na noc tę maść, rano wstałam a jej już nie było;/ i albo przez noc starłam ja o poduszkę albo skóra wszystko wypiła.
Oczy nie piekły i nic nie ściągało a to najważniejsze pozostanę na razie przy tej maści

właśnie dołożyłam grubszą warstwę skoro mam dziś dzień domowy przed książkami.
Ja też tak robię jak siedzę w domu to nakładam tak sporawo a mi też czasem się po nocy ściera ale i tak skóra jest fajna Jak ostatnio nie nałożyłam na noc to miałam strasznie sucho pod oczami. Najbardziej spodobała mi się wypowiedź jednej osoby z recenzji zacytuje "Pod oczy ponoć ok (moja mamcia stosowała ją tak przez całe życie i w wieku 40paru lat nie ma nawet załamania wokół oczu)" Ja w sumie muszę powiedzieć, że jak na swój wiek to naprawdę skórę pod oczami mam w bardzo dobrej kondycji nie wiem czy to geny czy ta maść ja tą maść mam prawię przez 24 godziny na oczach a właściwie pod oczami
Monika 8 4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 21:49   #296
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Krem pod oczy. Watek zbiorczy.

Maść z wit.A jest świetna pod oczy. Skóra staje się miękka i nawilżona, delikatne zmarszczki wydają się wyprasowane . Już od dawna ją stosuję na noc. Na dzień używam kremów z Dermiki, chyba najbardziej mi służą.
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 15:08   #297
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Krem pod oczy. Watek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Ania09121983 Pokaż wiadomość
wiem wiem wiem...powinnam zapoznac sie z trescia watku ale jak widze dawno nikogo tu nie było a przez ten czas napewno pojawiło sie kilka dobrych sprawdzonych przez was produktów.
dobiegam powoli do 30 (28) od niedawna dopiero zaczeła stosowc krem pod oczy, teraz stosuje flos lek zel. rano kiedy sie budze mam normalnie pogięta skóre pod oczami i taka sucha;/ czy możecie mi polecic cos fajnego i tłustego pod oczy na noc zeby sobie fajnie i zdrowo działało bo jedna ten zel jest za delikatny. z gory dziekuje za odpowiedzi
Widzę, że to 28 to jakaś magiczna cyfra. Ja też zaczęłam myśleć o tym, że czas się za siebie zabrać, młodym się wiecznie nie będzie. Moja mama ma okropnie pomarszczone powieki, pomimo, że cerę ma super, ale te powieki są okropne, ciężko malować. Chcę tego uniknąć, przynajmniej na tyle na ile się da. Mam krem pod oczy z Garniera. Staram się używać regularnie, ale same wiecie jak to jest. Małe dziecko mi w tym dodatkowo nie pomaga. Mam pytanie, jeśli chodzi o tą maść. Czy ona nie jest przypadkiem taka mocno żółta? Boję się, że nadmierne jej stosowanie może zabarwić brzydko skórę. Widziałam efekt u pani, która taką maść stosowała na paznokcie, masakra. Z drugiej strony, jakby tak co parę dni? Może i rzęsy by się poprawiły??? Może polecicie coś jeszcze?
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 19:19   #298
Monika 8 4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 176
Dot.: Krem pod oczy. Watek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
Widzę, że to 28 to jakaś magiczna cyfra. Ja też zaczęłam myśleć o tym, że czas się za siebie zabrać, młodym się wiecznie nie będzie. Moja mama ma okropnie pomarszczone powieki, pomimo, że cerę ma super, ale te powieki są okropne, ciężko malować. Chcę tego uniknąć, przynajmniej na tyle na ile się da. Mam krem pod oczy z Garniera. Staram się używać regularnie, ale same wiecie jak to jest. Małe dziecko mi w tym dodatkowo nie pomaga. Mam pytanie, jeśli chodzi o tą maść. Czy ona nie jest przypadkiem taka mocno żółta? Boję się, że nadmierne jej stosowanie może zabarwić brzydko skórę. Widziałam efekt u pani, która taką maść stosowała na paznokcie, masakra. Z drugiej strony, jakby tak co parę dni? Może i rzęsy by się poprawiły??? Może polecicie coś jeszcze?
ta maść z wit. A Hasco Lek nie jest żółta i nie barwi skóry. Ja się tą maścią smaruje zawsze jak umyje zęby czyli 2 razy dziennie. Weszło mi to w krew tak jak mycie zębów
Monika 8 4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 19:54   #299
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: Krem pod oczy. Watek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Monika 8 4 Pokaż wiadomość
hej ja kiedyś miałam taki ze świetlikiem i też mi ściągał skórę pod oczami. Chyba w te wakacje albo w tamte na polsacie był taki amerykański program dr oz chyba tak się nazywał i on właśnie mówił aby na noc smarować się kremem z wit. A bo to przeciwzmarszczkowo działa i właśnie na tym kremie co ja mam jest przecież retinol czyli na zmarszczki idealny. Owszem jest bardzo tłusty i nie każdemu to odpowiada ale tylko nim smaruje oczy i ma chyba tylko 3 składniki. Ja to nawet cieniuteńko na dzień się smaruje, trochę się świeci ale wtedy nie widać zmarszczek i pudru nie nakładam na oczy fajny efekt. Wiem, że nie każdemu takie coś odpowiada więc samemu lepiej przetestować. Ja nie lubię jak w czymkolwiek jest dużo chemii. Myślę, że im mniej składników tym lepiej.

nawet jest tutaj https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...itamina-a.html
Ja tylko dołożę swoje 3 grosze odnośnie pogrubionego - w maści jest tyle witaminy A i w takiej formie, że jej działanie przeciwzmarszczkowe jest zerowe. Bardziej widoczne jest okluzyjne działanie wazeliny, która może dawać efekt natychmiastowego (i tymczasowego) wygładzenia skóry.

A co do kremów z retinolem pod oczy, to ich prawie nie ma na rynku, bo retinol jest strasznie drażniącą substancją i cienka skóra wokół oczu bardzo ciężko go znosi. Jest retises eye firmy sesderma zawierający 0,05% retinolu, i kremy pod oczy avene eluage i ystheal o stężeniu 0,015% retinaldehydu. Niby niewielkie dawki, ale potrafią u niektórych osób nieźle wysuszyć skórę.
Nawet Liftaktiv retinol HA Vichy pod oczy wbrew nazwie wcale nie zawiera retinolu, tylko wit A w tej samej formie, która jest w linkowanej maści - palmitynian retinylu, tzw pro-retinol . Ona nie wpływa na produkcję kolagenu w skórze bo jest na to za słaba, ale ma szereg innych pozytywnych działań.
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-16, 07:46   #300
Monika 8 4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 176
Dot.: Krem pod oczy. Watek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez astray Pokaż wiadomość
Ja tylko dołożę swoje 3 grosze odnośnie pogrubionego - w maści jest tyle witaminy A i w takiej formie, że jej działanie przeciwzmarszczkowe jest zerowe. Bardziej widoczne jest okluzyjne działanie wazeliny, która może dawać efekt natychmiastowego (i tymczasowego) wygładzenia skóry.

A co do kremów z retinolem pod oczy, to ich prawie nie ma na rynku, bo retinol jest strasznie drażniącą substancją i cienka skóra wokół oczu bardzo ciężko go znosi. Jest retises eye firmy sesderma zawierający 0,05% retinolu, i kremy pod oczy avene eluage i ystheal o stężeniu 0,015% retinaldehydu. Niby niewielkie dawki, ale potrafią u niektórych osób nieźle wysuszyć skórę.
Nawet Liftaktiv retinol HA Vichy pod oczy wbrew nazwie wcale nie zawiera retinolu, tylko wit A w tej samej formie, która jest w linkowanej maści - palmitynian retinylu, tzw pro-retinol . Ona nie wpływa na produkcję kolagenu w skórze bo jest na to za słaba, ale ma szereg innych pozytywnych działań.
hej ja używam Retin-A (pochodna witaminy A) na trądzik (teraz zaskórnikowy) to znaczy, że lepiej by było zamiast tej maści smarować się tym Retin-A wtedy skóra się złuszczy i zejdą drobne zmarszczki. Tylko czy to dobre dla skóry pod oczami??? Bo mimo wszystko skórę pod oczami mam naprawdę super nie wiem czy to zasługa tej maści bo tylko nią się smaruję od kilku lat i nie chce tego zepsuć. Co o tym myślisz?Bo chyba po takiej dawce pochodnej wit. A z Retin-A kolagen się wytworzy?
Monika 8 4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-25 10:58:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:19.