Jak znaleźć inwestora? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-20, 17:31   #1
Majeczka44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 80

Jak znaleźć inwestora?


Dziewczyny, mam dobry pomysł na interes w postaci portalu internetowego związanego z branżą kosmetyczną, tylko nie mam wystarczających środków. Zostawiałam ogłoszenia w kilku miejscach, ale bez odpowiedzi. Gdzie warto uderzyć, żeby znaleźć człowieka, który wyłoży jak współwłaściciel kilkadziesiąt tysięcy?
Majeczka44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 17:09   #2
kajankas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 432
Dot.: Jak znaleźć inwestora?

A próbowałaś przez serwisy internetowe stricte w tym temacie? I napisz coś więcej o tym - ile pieniędzy potrzebujesz i o co będzie chodziło w tym biznesie. Może zainteresowania nie widać ze względu na brak konkretów. Nie wiadomo czy potrzebujesz miliona czy dwóch tysięcy...
kajankas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-24, 12:52   #3
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Jak znaleźć inwestora?

A na co ten inwestor miałby wyłożyć kasę? Bo to jest kluczowa kwestia.
Może brakuje Ci kompetencji, a nie kasy?
Np. programisty, który 'stworzy' portal od strony technicznej, może grafika, może kogoś od biznesu, kto mógłby się zająć strategią?
Jeżeli nie masz kasy, nie masz super innowacyjnego pomysłu, to możesz:
1. Starać się o jakieś dofinansowanie unijne (przy tym trzeba mieć zwykle co najmniej 20% wkładu własnego na biznes), jeżeli znajdziesz odpowiedni program.
2. Jeżeli jesteś bezrobotna, postarać się o pieniądze z urzędu pracy, to będzie 20k. (Jest też jakiś nowy program skierowany tylko do kobiet, ale nie znam zasad, nie wiem, czy UP się tym zajmuje, 40k).
3. Możesz postarać się o nisko oprocentowany kredyt na działalność.
4. A najlepiej, jak znajdziesz sobie kompetencje na rynku, czyli osoby, które będą w stanie wykonać to, czego Ty nie potrafisz, oferując im za to % biznesu.

Na sam 'pomysł' portalu raczej żaden inwestor kasy nie wyłoży, bo się im to najzwyczajniej w świecie nie opłaca.
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-24, 17:22   #4
kajankas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 432
Dot.: Jak znaleźć inwestora?

Bardzo się mylisz przedmówczynio ;-)
Mnóstwo serwisów internetowych powstało w ten sposób, istnieją anioły biznesu, jakiś czas temu był nawet program telewizyjny, gdzie bogaci w zamian za część biznesu oferowali konkretną gotówkę - w ten sposób też rozwinięto kilka sporych portali internetowych ;-)
kajankas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-24, 21:22   #5
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Jak znaleźć inwestora?

Akurat siedzę w temacie przedmówczynio, więc coś tam raczej wiem
Znam większość seed i venture capital w Polsce, byłam w jednym z największych akceleratorów start-upów na świecie, znam wielu inwestorów prywatnych i mówię jak realnie wygląda sytuacja. Kasy na rynku jest dużo, dobrych pomysłów mało. Sam pomysł jest nic nie wart.
Telewizyjne programy rozrywkowe rządzą się swoimi prawami - tu się nie wypowiem, bo nie mam tv.
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 16:49   #6
kajankas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 432
Dot.: Jak znaleźć inwestora?

W Polsce w ostatnich latach cała masa projektów powstała ze środków UE. Widzę, że mieszkasz w Paryżu, to trochę inne realia. Pomysł jest wiele warto, o ile faktycznie zrobi wrażenie, będzie dokładnie opisany i faktycznie inwestor będzie widział jakieś szans na to, aby zarobić na tym jakieś pieniądze. Logiczne ;-)
kajankas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 17:05   #7
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Jak znaleźć inwestora?

Wyraźnie pisałam o Polsce, mieszkam od dłuższego czasu w Warszawie.
I podtrzymuję to co pisałam wyżej - sam pomysł jest nic nie wart, istotne są kompetencje i wykonanie, żaden inwestor nie rzuci kasy na sam 'pomysł', bez chociażby dokładnego projektu i prognozy finansowej.
Tu mała ściągawka dla autorki wątku: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Skad...u-7234588.html
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-26, 17:10   #8
kajankas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 432
Dot.: Jak znaleźć inwestora?

Nie miałam na myśli samego pomysłu, tylko konkrety, liczby i projekt. To logiczne, że nikt nie rzuci dużej kasy bez analizy, bez względu na to, jak bardzo jest bogaty. A jeśli chodzi jeszcze o inne adresy, które warto abyś przejrzała to np. http://bazarstron.pl/?q=pl Da się coś znaleźć.
kajankas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 21:05   #9
EraZarabiania
Przyczajenie
 
Avatar EraZarabiania
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1
Dot.: Jak znaleźć inwestora?

a myślałaś o finansowaniu społecznościowym tzw. crowdfunding, może warto spróbować może właśnie w ten sposób
EraZarabiania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 13:27   #10
Majeczka44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 80
Dot.: Jak znaleźć inwestora?

Dzięki za konkrety - oczywiście niczego nie odpuściłam.
mia - adres przeglądałam, dzięki za wartościowe informacje, sporo tego, uważam, że to co mam przygotowane jest na tyle ciekawe, że inwestora znajdę.
kajankas - projekt zostanie tam zgłoszony po weekendzie, muszę tylko trochę to przerobić pod nich. Wygląda to wiarygodnie. Jakiś istotny serwis powstał w ten sposób?
Majeczka44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 02:24   #11
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Jak znaleźć inwestora?

Cytat:
Napisane przez Majeczka44 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam dobry pomysł na interes w postaci portalu internetowego związanego z branżą kosmetyczną, tylko nie mam wystarczających środków. Zostawiałam ogłoszenia w kilku miejscach, ale bez odpowiedzi. Gdzie warto uderzyć, żeby znaleźć człowieka, który wyłoży jak współwłaściciel kilkadziesiąt tysięcy?
najlepiej szukać w internecie bo dociera wszędzie, jak masz jakieś pomysły oprócz netu to też je wykorzystaj, tylko podaj jakieś konkrety, raczej nikt nie wyłoży kasy jeśli nie pozna konkretów,

np

jak ten portal miałby na siebie zarabiać - planujesz coś sprzedawać i wysyłać ludziom czy bardziej na reklamach ?

po jakim czasie portal zacząłby na siebie zarabiać ?

co z tego będzie miała osoba która pożyczy kase na rozwój - oddasz z procentem czy będziesz się dzielić zyskami ?

na co konkretnie potrzebujesz kasy ?

czy takich portali jeszcze nie ma na rynku, a jak są to jaka to jest ilość czyli jaka konkurencja ?

bez takich konkretów możesz szukać i nie znaleźć

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2015-03-03 o 02:25
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-04, 17:11   #12
kajankas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 432
Dot.: Jak znaleźć inwestora?

Era - a czym to się różni od tego, o czym pisałam? Nie ma co dziewczynie mącić w głowie. Jeśli ktokolwiek jej odpowie z serwisu o którym wspominałam to powinna spróbować. O ile faktycznie jesteś tego pomysłu pewna. Inną kwestią są tutaj warunki...
kajankas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 21:28   #13
Majeczka44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 80
Dot.: Jak znaleźć inwestora?

Zgłosiłam na bazar stron, odezwali się, ale na razie bardziej chodziło o doprecyzowanie niż o ofertę.
Kolejna kwestia - czytałam, że mają być uruchomione kolejne środki z UE, więc jeszcze rozważam spróbować złożyć wniosek.
Majeczka44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 16:54   #14
kajankas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 432
Dot.: Jak znaleźć inwestora?

Kasa z Unii jest, ale raczej nie na projekty internetowe - wydawało mi się, że to się skończyło w ubiegłym roku. Jakie źródło tej informacji? Podejrzewam, że odechciało im się dawania środków na takie projekty, bo przyznawano po pół miliona, a te serwisy znikały po okresie, kiedy faktycznie miały obowiązek działania.
kajankas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 22:02   #15
Majeczka44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 80
Dot.: Jak znaleźć inwestora?

Mam pierwszy kontakt, który powiedzmy, że wygląda na wiarygodny. Nie mogę podawać szczegółów, ale ludzie, którzy się zgłosili mają taki kapitał w swojej firmie, że nie mogłam się zer doliczyć i działają w podobnej branż. Rozmawialiśmy. Na razie się nie ekscytuję - zobaczymy co powiedzą po zobaczeniu papierów. Obawiam się propozycji na poziomie - twoje zostaje 5 proc... Na coś takiego nie pójdę.
Majeczka44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 17:02   #16
kajankas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 432
Dot.: Jak znaleźć inwestora?

I wyszło coś z tego kontaktu? Podaj konkretnie - nawet jeśli nie, to napisz co mniej więcej ci zaoferowali i na jakich warunkach.
kajankas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 21:08   #17
Majeczka44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 80
Dot.: Jak znaleźć inwestora?

Jesteśmy bardzo blisko współpracy - moje będzie 30 proc. Biorąc pod uwagę wkład własny jeśli wszystko pójdzie tak jak myślę, to fajnie na tym wyjdziemy.
Bardzo konkretni ludzie - wszystkie materiały, które przygotowałam są analizowane przez fachowców z ich firmy, ale sądząc po tym co na razie piszą wszystko jest na dobrej drodze.
Majeczka44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 22:00   #18
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: Jak znaleźć inwestora?

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
Kasy na rynku jest dużo, dobrych pomysłów mało. Sam pomysł jest nic nie wart.
Tak, tutaj muszę się zgodzić - poza pomysłem jeszcze mnóstwo rzeczy decyduje o tym, czy anioł biznesu, inwestor prywatny, czy instytucja zdecyduje się na taki plan wyłożyć chociaż 10 zł.
Pewnie - świat jest pełen dobrych pomysłów, ale od pomysłu do dobrego biznesu to jednak droga jest daleka.
Ale próbować trzeba.
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-18, 13:51   #19
euGenia123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 10
Dot.: Jak znaleźć inwestora?

Bedzie ruszła program unijny 2014-2020 Inteligentny Rozwój, ma wlasnie na tym polegac, ze jesli ktos ma dobry innowacyjny pomysł, to wesprze go jakas firma. Sprawdz sobie.
euGenia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-18, 16:46   #20
kajankas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 432
Dot.: Jak znaleźć inwestora?

Autorka jest bliska załatwienia tematu, więc raczej nie skorzysta.

Co do postu dryda - do projektu trzeba przekonać i ten inwestor też musi mieć jakiś pomysł na jego realizację, a przede wszystkim musi mieć jakieś pojęcie na temat danego biznesu. Bo jeśli się kompletnie nie zna na tej branży to musi mieć sporą ekipę fachowców, aby ocenić sensowność inwestycji.
kajankas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 12:39   #21
euGenia123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 10
Dot.: Jak znaleźć inwestora?

Czasami lepiej zaczekac, zdobywajac nowe srodki mozna sporo zyskac.
euGenia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 17:00   #22
kajankas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 432
Dot.: Jak znaleźć inwestora?

Nie przy projektach internetowych. Tutaj za miesiąc może powstać coś identycznego. A jednak na kasę ze środków internetowych należy poczekać pół roku jeśli nie dłużej, zgadza się?
kajankas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 15:30   #23
euGenia123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 10
Dot.: Jak znaleźć inwestora?

A to racja, ze sie dlugo czeka. Ale tez przez te miesiące czekania można swój projekt zmodyfikować, ulepszyc
euGenia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 17:00   #24
kajankas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 432
Dot.: Jak znaleźć inwestora?

Chodziło oczywiście o środki europejskie, a nie internetowe ;-) Generalnie - z tego co widzę to dofinansowanie na takich zasadach będzie wygaszane. Zwyczajnie większość inwestycji zakończyła się jedną wielką masakrą i trudno się spodziewać, aby chcieli po raz kolejny rozdawać pieniądze na projekty, które znikają po koniecznym okresie.
kajankas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 07:32   #25
euGenia123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 10
Dot.: Jak znaleźć inwestora?

No te obecne programy sa juz inaczej skonstruowane niz poprzednie. Bardziej chodzi o wykorzystywanie istniejsącej struktury. Zobacz sobie tutaj ludzie rozmawiają o tym już konkretnie, podaja rozwiązania.
euGenia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-31 07:32:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:33.