Wielbicielki staroci łączcie się! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-16, 20:20   #61
MichailK
Zadomowienie
 
Avatar MichailK
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 165
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

A czy zna ktoś twory Acqua Di Genovy? Wiek niektórych kompozycji całkiem nobliwy, ciekaw jestem jak zniosły próbę czasu.
MichailK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 01:01   #62
porzeczki
Zadomowienie
 
Avatar porzeczki
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 093
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Cytat:
Napisane przez dzika truskawa Pokaż wiadomość
A ja dziś mam na nadgarstku Fendi EDT - pachnie starociem, szyprem, ostrym jak woda dla mężczyzn Ciekawy, musze zrobić solidny, globalny test. Szkoda, że nie ma większego ogona
A próbowałaś może klasyczną La Perlę? Jest podobna i trwałe (przynajmniej na mnie)
__________________

porzeczki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 06:07   #63
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

A czy znacie Magie Lancome? To prosty ale bardzo ładny zapach, zdecydowanie mocno z myszką. Otwarcie superaldehydowe, a później kilka subtelnych kwiatów. Takich zapachów już się dziś nie robi. Przy tym estetyczna buteleczka.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 16:59   #64
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Cytat:
Napisane przez morelle Pokaż wiadomość
A czy znacie Magie Lancome? To prosty ale bardzo ładny zapach, zdecydowanie mocno z myszką. Otwarcie superaldehydowe, a później kilka subtelnych kwiatów. Takich zapachów już się dziś nie robi. Przy tym estetyczna buteleczka.
Noir? Za gorzki jak dla mnie...ciekawa jestem też Climatu Lancoma, bo niuchałam w Douglasie reedycję staroci- i co? Oczywiście spece pomajstrowali

Kupiłam dwie urocze buteleczki Coty- L'Origan i Emeraude- w sumie, jak za tę cenę, to pozytywne zaskoczenie, rzeczywiście cień wielkości został, jednak trwałość niezadowalająca. Zapachy jakby z zasady bliskoskórne, bardzo przyjemnie się noszące- Emeraude ostrzejsze, bardziej charakterne, jednak mnie bardziej pasuje L'Origan- mający w sobie uroczą nutę rozgniecionej skórki pomarańczowej, na mnie się nie wysładza, choć w bazie pobrzmiewa wanilia
__________________
Nie jestem przesądna. To przynosi nieszczęście.


BRULION MALARSKI. Justyna Neyman.
http://justynaneyman.blogspot.com/

justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 17:45   #65
OlaVS
Zadomowienie
 
Avatar OlaVS
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 164
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

A propos Magie Noire i innych staroci - to też oprócz aldehydów i szyprów bardzo retro są nuty zwierzęce - choćby cybet. Nie wiem czy on też jest zastępowany obecnie jakimś syntetycznym odpowiednikiem - ale wciąż pachnie mi "retro". W sumie oczywiście stoję po stronie ginących gatunków zwierząt, ale chciałabym kiedyś powąchać prawdziwe piżmo czy ambrę....

Piekny przykład klimatu retro z cybecikiem to oczywiście oprócz Magie Noire - Bal a Versailles.


Edit:
Ha, spojrzałam, że Lancome oprócz znanej mi z dawnych lat Magie Noire ma też Magie - w kolekcji milenijnej reedycji. Ale nie wiem, czy one mają ze sobą coś wspólnego?...
__________________


Edytowane przez OlaVS
Czas edycji: 2010-02-17 o 17:54
OlaVS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 18:18   #66
Pin up girl
Zakorzenienie
 
Avatar Pin up girl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12 094
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Cytat:
Napisane przez OlaVS Pokaż wiadomość
A propos Magie Noire i innych staroci - to też oprócz aldehydów i szyprów bardzo retro są nuty zwierzęce - choćby cybet. Nie wiem czy on też jest zastępowany obecnie jakimś syntetycznym odpowiednikiem - ale wciąż pachnie mi "retro". W sumie oczywiście stoję po stronie ginących gatunków zwierząt, ale chciałabym kiedyś powąchać prawdziwe piżmo czy ambrę....

Piekny przykład klimatu retro z cybecikiem to oczywiście oprócz Magie Noire - Bal a Versailles.


Edit:
Ha, spojrzałam, że Lancome oprócz znanej mi z dawnych lat Magie Noire ma też Magie - w kolekcji milenijnej reedycji. Ale nie wiem, czy one mają ze sobą coś wspólnego?...
Potwierdzam, Bal a Versailles bardzo zwierzęcy

Magie i Magie Noire różnią się od siebie.
Nie wiem czy czasem nie pokręcę, ale Magie jest starsze.

Edytowane przez Pin up girl
Czas edycji: 2010-02-17 o 18:19
Pin up girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 18:29   #67
lady Vader
Rozeznanie
 
Avatar lady Vader
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 906
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Cytat:
Napisane przez Pin up girl Pokaż wiadomość
Magie i Magie Noire różnią się od siebie.
Nie wiem czy czasem nie pokręcę, ale Magie jest starsze.
-Magie są starsze-powstały w latach 50.(w ramach ciekawostki pierwotnie były sprzedawane we flakonie,w którym teraz sprzedawane jest Hypnose),Magie Noire to zapach z lat 70.

Dla mnie to dwa zupełnie różne zapachy-Magie jest bardzo aldehydowy,aż za bardzo-jest nieco gorzkawy,w tle nieco kwiatów i trochę pudru.Dla mnie niestety trąci mocno myszą.

Magie Noire nazwałabym orientalnym szyprem-według mnie grzebano mocno przy jego recepturze.Kiedy jeszcze był w Sephorze fascynował mnie bardzo-to był bardzo gęsty,miodowo-ziołowo-kadzidlany zapach.Piękny...Jakiś czas temu zakupiłam flakonik,ale to był cień dawnego Magie Noire-niestety.
__________________
Some organisms are so good at camouflage they forget they exist.
lady Vader jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-17, 18:46   #68
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Cytat:
Napisane przez OlaVS Pokaż wiadomość
Magie Noire
musze dokladniej obadac temat, jestem szczesliwa posiadaczka malej probeczki pamietam, ze kiedys mi sie podobal, ale faworytow mam innych w tej kategorii...

co myslicie o Madame Rochas?
Podobno to aldehydek...tylko do czego mozna go porownac? Mniej wiecej?
I jakie macie wrazenia?
Nie za bardzo mam gdzie przetestowac, a konczyc z kolejna flaszka calkowicie w ciemno tez nie chce.

No i jeszcze sporo mlodszy Byzance...Niby szypr, ale tez ma aldehydy, niektorzy twierdza, ze to orient...
I Eau de Rochas - z opisu nut wyglada na cytrusowego swiezaka, ale w skladzie ma mech i paczule
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 18:56   #69
OlaVS
Zadomowienie
 
Avatar OlaVS
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 164
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
musze dokladniej obadac temat, jestem szczesliwa posiadaczka malej probeczki pamietam, ze kiedys mi sie podobal, ale faworytow mam innych w tej kategorii...

A, do faworytów to ja też Magie Noire nie zaliczam. Ale uważam dokladnie jak Lady Vader, że coś przy nim podłubali - jak jeszcze MN stała spokojnie w perfumeriach EMPiK-u to pachniala kompletnie inaczej nix ta, której próbke także mnie udało się zdobyć.

LouLou, coś nasze myśli tropami podobnymi ostatnio chodzą, bo mnie i Madame Rochas, i Byzance kusi. To w takim razie czyja kolej na kliknięcie flakonu?...
__________________

OlaVS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 18:58   #70
Pin up girl
Zakorzenienie
 
Avatar Pin up girl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12 094
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
musze dokladniej obadac temat, jestem szczesliwa posiadaczka malej probeczki pamietam, ze kiedys mi sie podobal, ale faworytow mam innych w tej kategorii...

co myslicie o Madame Rochas?
Podobno to aldehydek...tylko do czego mozna go porownac? Mniej wiecej?
I jakie macie wrazenia?
Nie za bardzo mam gdzie przetestowac, a konczyc z kolejna flaszka calkowicie w ciemno tez nie chce.

No i jeszcze sporo mlodszy Byzance...Niby szypr, ale tez ma aldehydy, niektorzy twierdza, ze to orient...
I Eau de Rochas - z opisu nut wyglada na cytrusowego swiezaka, ale w skladzie ma mech i paczule
Madame testowałam kilka miesięcy temu - aldehydy są, szczególnie w otwarciu, potem dość ziołowo, ostro, zimno i z dystansem. Taki klimat ocieplają nieco kwiaty (dość wyraźnie czułam tam różę), ale to zapach trzymający na dystans generalnie.

Byzance mam - ciężko mi go do czegoś porównać, aldehydy i cytrusy w otwarciu, potem lekko słonawa nuta, która szybko znika, bardzo perfumeryjny, bardzo w stylu lat 80-tych. Przyjemny, kobiecy zapach.
Pin up girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 19:13   #71
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Cytat:
Napisane przez OlaVS Pokaż wiadomość

LouLou, coś nasze myśli tropami podobnymi ostatnio chodzą, bo mnie i Madame Rochas, i Byzance kusi. To w takim razie czyja kolej na kliknięcie flakonu?...
Sie pomysli. W kazdym razie gdybys wczesniej ktorys z nich rozbierala, to nie zapomnij o mnie, pisze sie na min 5
Ja sie zastanawiam nad nowym, meskim Guerlainem (tez retro ) Ale to dopiero jak uzupelnie zapas atomkow i dojde do ladu z tymi zakupami,ktore wlasnie organizuje...

Cytat:
Napisane przez Pin up girl Pokaż wiadomość
Madame testowałam kilka miesięcy temu - aldehydy są, szczególnie w otwarciu, potem dość ziołowo, ostro, zimno i z dystansem. Taki klimat ocieplają nieco kwiaty (dość wyraźnie czułam tam różę), ale to zapach trzymający na dystans generalnie.

Byzance mam - ciężko mi go do czegoś porównać, aldehydy i cytrusy w otwarciu, potem lekko słonawa nuta, która szybko znika, bardzo perfumeryjny, bardzo w stylu lat 80-tych. Przyjemny, kobiecy zapach.
Dokladnie tak to sobie wyobrazalam Boje sie tylko, ze Byzance moze byc samsarowato-kiczowaty, jako ze to 80te...
aaaa i zapomnialam spytac czy slodki?


Przyszedl mi jeszcze do glowy stary Chloe - charakterny zapachkwiatowy, zdecydowanie staroc
__________________

sure. fine. whatever.



Edytowane przez LouLou25
Czas edycji: 2010-02-17 o 19:35 Powód: dopisek
LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-17, 19:50   #72
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Jakoś wiedziałam, że w wątku pojawią się nicki Przedpiszczyń, wiedziałam
no i też poczułam się skuszona, żeby coś tam naskrobać...

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
I Eau de Rochas - z opisu nut wyglada na cytrusowego swiezaka, ale w skladzie ma mech i paczule
Eau mam próbkę, którą mogę służyć.

Mnie nurtuje ostatnio La Mome Balmaina z oferty Kaori.

A pamiętacjie Fidji?

Sentyment z dawnych czasów mam też do L`Air de Temps, chociaż -po ostatnim testowaniu w Superfarmie ochota na zakup mi przeszła.

Deci Delę przypomnę sobie solidnie- zaprzyjaźniona wizażanka ofiarowała się, że użyczy.

Madame Rochas też jestem ciekawa.
__________________
Kot najgorszego sortu

Edytowane przez Kota
Czas edycji: 2010-02-17 o 19:52
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 19:57   #73
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

post napisano o 20:57 ----------

[QUOTE=justynaneyman;17257 642]Noir? Za gorzki jak dla mnie...ciekawa jestem też Climatu Lancoma, bo niuchałam w Douglasie reedycję staroci- i co? Oczywiście spece pomajstrowali


To nie Magie Noir Justyno, tylko Magie - zupełnie inne perfumy Lancome. W przeciwieństwie do tych pierwszych są w białej szacie. Coś jak przeciwstawienie aniołka demonowi. A, dziewczyny już to wyjaśniły. Myszy jest w tych perfumach mnóstwo.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand

Edytowane przez morelle
Czas edycji: 2010-02-17 o 20:08
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 20:02   #74
Pin up girl
Zakorzenienie
 
Avatar Pin up girl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12 094
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
Dokladnie tak to sobie wyobrazalam Boje sie tylko, ze Byzance moze byc samsarowato-kiczowaty, jako ze to 80te...
aaaa i zapomnialam spytac czy slodki?


Przyszedl mi jeszcze do glowy stary Chloe - charakterny zapachkwiatowy, zdecydowanie staroc
Oj nie, z plastiku i gęstego samsarowego kremu nie ma nic.
W zasadzie ciężko mi go określic - trochę kwaskowy w otwarciu dzięki cytrusom, środek leciutko słonawy, gorzki nie jest wcale, słodki - może trochę, ale żadną słodyczą kwiatową, owocową czy jakąś ulepkową.
Warto poznać
Pin up girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 20:03   #75
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

[QUOTE=LouLou25;17260552]musze dokladniej obadac temat, jestem szczesliwa posiadaczka malej probeczki pamietam, ze kiedys mi sie podobal, ale faworytow mam innych w tej kategorii...

co myslicie o Madame Rochas?
Podobno to aldehydek...tylko do czego mozna go porownac? Mniej wiecej?
I jakie macie wrazenia?
Ja miałam, używałam i byłam bardzo zadowolona. Madame jest śliczna, choć faktycznie jest taka "damowata" i trochę chłodna. To połączenie irysa z przepyszną różą bułgarską. Do czego porównać, teraz nic nie przychodzi mi do głowy.Mam nadzieję, że nie pomyliłam zapachów, bo ja go kojarzę po prostu jako szypr.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand

Edytowane przez morelle
Czas edycji: 2010-02-17 o 20:07
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 20:10   #76
porzeczki
Zadomowienie
 
Avatar porzeczki
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 093
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
co myslicie o Madame Rochas?
Podobno to aldehydek...tylko do czego mozna go porownac? Mniej wiecej?
I jakie macie wrazenia?
Nie za bardzo mam gdzie przetestowac, a konczyc z kolejna flaszka calkowicie w ciemno tez nie chce.

No i jeszcze sporo mlodszy Byzance...Niby szypr, ale tez ma aldehydy, niektorzy twierdza, ze to orient...
I Eau de Rochas - z opisu nut wyglada na cytrusowego swiezaka, ale w skladzie ma mech i paczule
Madame Rochas nie testowałam, ale znam miejsce w Warszawie, gdzie możne je stacjonarnie kupić. Nie wiem niestety, czy mają testery.
Widziałam za to ostatnio na Allegro prawie pełne 50 ml Madame Rochas za 50 zł.

Eau de Rochas mam sporą miniaturkę i powiem tak: rzeczywiście jest cytrynowy, rześki, koloński. Mógłby robić za unisex. Jest przyjemny w temperaturach powyżej 30 st.
Zimą można mieć wrażenie, że przez przypadek użyłyśmy Przemysławki dziadka.
__________________

porzeczki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 20:16   #77
Córka D'artagnana
Zakorzenienie
 
Avatar Córka D'artagnana
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 957
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Kłania sie nisko stara wyjadaczka upsss....pijaczka staroci

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
....

Sentyment z dawnych czasów mam też do L`Air de Temps, chociaż -po ostatnim testowaniu w Superfarmie ochota na zakup mi przeszła.
...
Madame Rochas też jestem ciekawa.
Tez zwróciłam uwage na te starocie w Superpharmie.A ja ostrze sobie nosek na L'Air du Temps mam sentyment do tych perfum. Moze na wiosne?
Madame Rochas jest bardzo w stylu Chanel No19, przynajmniej na mojej skórze.

Edytowane przez Córka D'artagnana
Czas edycji: 2010-02-17 o 20:20
Córka D'artagnana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 21:30   #78
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Cytat:
Napisane przez Córka D'artagnana Pokaż wiadomość
Kłania sie nisko stara wyjadaczka upsss....pijaczka staroci


Madame Rochas jest bardzo w stylu Chanel No19, przynajmniej na mojej skórze.
Jest w tym dużo prawdy, tylko Madame jest jakby słodsza i bardziej "korzenna". Pewnie dlatego, że w 19 ma w sobie różę majową, a Madame bułgarską. Któras z Wizażanek trafnie okresliła w KWC, że jest to róża kandyzowana.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand

Edytowane przez morelle
Czas edycji: 2010-02-17 o 21:32
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 21:52   #79
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Cytat:
Napisane przez Pin up girl Pokaż wiadomość
Oj nie, z plastiku i gęstego samsarowego kremu nie ma nic.
W zasadzie ciężko mi go określic - trochę kwaskowy w otwarciu dzięki cytrusom, środek leciutko słonawy, gorzki nie jest wcale, słodki - może trochę, ale żadną słodyczą kwiatową, owocową czy jakąś ulepkową.
Warto poznać
yhym, nastepny must sniff

Cytat:
Napisane przez morelle Pokaż wiadomość
Ja miałam, używałam i byłam bardzo zadowolona. Madame jest śliczna, choć faktycznie jest taka "damowata" i trochę chłodna. To połączenie irysa z przepyszną różą bułgarską. Do czego porównać, teraz nic nie przychodzi mi do głowy.Mam nadzieję, że nie pomyliłam zapachów, bo ja go kojarzę po prostu jako szypr.
Przekonalas mnie, upolowalam sobie prawie cala 50tke na all, dluuugo to za mna chodzilo

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość

Eau mam próbkę, którą mogę służyć.

Sentyment z dawnych czasów mam też do L`Air de Temps, chociaż -po ostatnim testowaniu w Superfarmie ochota na zakup mi przeszła.

Madame Rochas też jestem ciekawa.
Super Ja sie chetnie podziele swiezo upolowanym Madame
Olu jesli chcesz tez Ci podesle razem z odlewkami
L'air de Temps tez widzialam w Superpharmie w calkiem zgrabnym zestawiku, bardzo niedrogim...niestety testerow nie mieli

Cytat:
Napisane przez porzeczki Pokaż wiadomość
Madame Rochas nie testowałam, ale znam miejsce w Warszawie, gdzie możne je stacjonarnie kupić.
Wlasnie upolowalam prawie pelna 50tke za 60 kilka zl, wyszlo prawie tak samo. Wycieczki odloze sobie na pozniej, na razie skupiam sie na poruszaniu po kilku ulicach na krzyz

Cytat:
Napisane przez Córka D'artagnana Pokaż wiadomość
Madame Rochas jest bardzo w stylu Chanel No19, przynajmniej na mojej skórze.
to dobrze wrozy, 19tke b lubie
__________________

sure. fine. whatever.



Edytowane przez LouLou25
Czas edycji: 2010-02-17 o 21:55
LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-17, 23:35   #80
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Madame Rochas i Femme były ostatnio w promocji w Supherpharmie- testery też. Eau de Rochas wąchałam na warszawskim zlocie i strasznie mi się spodobała- mimo zupełnego zaskoczenia sympatyczną cukierkowatością w eleganckim, świeżym wydaniu
Oj, chyba muszę Was pocytować, bo pamięć mam do bani!
__________________
Nie jestem przesądna. To przynosi nieszczęście.


BRULION MALARSKI. Justyna Neyman.
http://justynaneyman.blogspot.com/

justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 09:56   #81
porzeczki
Zadomowienie
 
Avatar porzeczki
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 093
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Cytat:
Napisane przez Córka D'artagnana Pokaż wiadomość
Kłania sie nisko stara wyjadaczka upsss....pijaczka staroci

Tez zwróciłam uwage na te starocie w Superpharmie.A ja ostrze sobie nosek na L'Air du Temps mam sentyment do tych perfum. Moze na wiosne?
Madame Rochas jest bardzo w stylu Chanel No19, przynajmniej na mojej skórze.
Witamy

Skoro Madame przypomina Chanel 19 i jest chłodna to ja bardzo stanowczo reflektuję na testy

Justyno, nie wiedziałam, że i Madame Rochas jest w Super Pharm. Myślałam, że tylko Femme, za którą nieszczególnie przepadam.

Lou Lou, ten sklepik jest na Placu Bankowym przy metrze Ratusz(przedłużenie Marszałkowskiej w stronę pólnocną).
__________________

porzeczki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 17:52   #82
Pin up girl
Zakorzenienie
 
Avatar Pin up girl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12 094
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Lou Lou, gratuluję, świetny nabytek

Cristalle EdP - nie wiem czy się do staroci kwalifikuje, ale otwarcie jest bossskie Szkoda tylko, że potem zmierza w kierunku Allure, to już mnie j mi się podoba...
Pin up girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 18:09   #83
Córka D'artagnana
Zakorzenienie
 
Avatar Córka D'artagnana
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 957
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Cytat:
Napisane przez morelle Pokaż wiadomość
Jest w tym dużo prawdy, tylko Madame jest jakby słodsza i bardziej "korzenna". Pewnie dlatego, że w 19 ma w sobie różę majową, a Madame bułgarską. Któras z Wizażanek trafnie okresliła w KWC, że jest to róża kandyzowana.
Zgadzam się,ze Madame jest słodsza natomiast ta "korzennośc" na mojej skórze jest raczej miodowo-aldehydowa,ciężka, w ogólnym zarysie to Madame są damulkowato-ciotkowe czego w zadnym razie nie można powiedzieć o Chanel No19.


Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
...

to dobrze wrozy, 19tke b lubie
Jednak trzeba na sobie sprawdzić, ja wole zdecydowanie No19

Cytat:
Napisane przez porzeczki Pokaż wiadomość
...

Skoro Madame przypomina Chanel 19 i jest chłodna to ja bardzo stanowczo reflektuję na testy
Koniecznie testy, ciekawa jestem ich.
Córka D'artagnana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 20:03   #84
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

[QUOTE=Córka D'artagnana;17283495]Zgadzam się,ze Madame jest słodsza natomiast ta "korzennośc" na mojej skórze jest raczej miodowo-aldehydowa,ciężka, w ogólnym zarysie to Madame są damulkowato-ciotkowe czego w zadnym razie nie można powiedzieć o Chanel No19.

Ostatnio mój barciszek stwierdził, że to 19 jest ciotowata i jak woda kolońska z kiosku. A obie wody bardzo lubię. Powiem tak, na mojej skórze kompletnie nie czuję aldehydów, tylko szypr, raczej własnie damulkowaty, a ciotkowy w granicach przyzwoitości, jak na staroć przystało. Masz rację z tymi testami, bo na każdym może pachniec inaczej.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 11:30   #85
Pin up girl
Zakorzenienie
 
Avatar Pin up girl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12 094
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Dziewczyny!
Znacie Mesmerize Avonu?
Z 1992 r., już nie produkowany...
Pin up girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 12:04   #86
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Pin up dostalas swoje maluszki Patou ? Do mnie juz doszly i jestem ZACHWYCONA Zapachy sa boskie!
Wiedzialam, ze tak bedzie- boskie i niedostepne
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 12:11   #87
Pin up girl
Zakorzenienie
 
Avatar Pin up girl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12 094
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
Pin up dostalas swoje maluszki Patou ? Do mnie juz doszly i jestem ZACHWYCONA Zapachy sa boskie!
Wiedzialam, ze tak bedzie- boskie i niedostepne
Ja dostanę w przyszłym tygodniu, tak się umówiłam ze sprzedającym.
Napisz więcej

PS. Część z nich, jak Adieu Sagesse czy Vacances pojawia się czasem na eBay'u, ale ceny skutecznie studzą mój zapał...

Edytowane przez Pin up girl
Czas edycji: 2010-02-20 o 12:12
Pin up girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 12:49   #88
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Normandie jest cudowny ciezki szypr, z wanilia i zywica; czuje cos na ksztalt suszonych owocow (troche jak w femme Rochas) ale tez kwiatow w starym stylu (czyli rozy, moze jasminu) i drzewa No i jeszcze wyraznie aldehydowy do tego, czyli komplet. Jeden z fajniejszych staroci jakie znam Zakochalam sie

L'heure Attendue jest pudrowy, ciezki, drzewno-kwiatowy z przyprawami, szyprowaty i slodkawy, tez bardzo mi sie podoba

Vacances kwieciuch z dusza, pachnie jak laka: konwaliami, bzem (!), boski bardzo naturalny (a za kwieciuchami nie przepadam...) lekko waniliowy (a moze tylko mi sie zdaje)
__________________

sure. fine. whatever.



Edytowane przez LouLou25
Czas edycji: 2010-02-20 o 12:51
LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 13:00   #89
Pin up girl
Zakorzenienie
 
Avatar Pin up girl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12 094
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
Normandie jest cudowny ciezki szypr, z wanilia i zywica; czuje cos na ksztalt suszonych owocow (troche jak w femme Rochas) ale tez kwiatow w starym stylu (czyli rozy, moze jasminu) i drzewa No i jeszcze wyraznie aldehydowy do tego, czyli komplet. Jeden z fajniejszych staroci jakie znam Zakochalam sie

L'heure Attendue jest pudrowy, ciezki, drzewno-kwiatowy z przyprawami, szyprowaty i slodkawy, tez bardzo mi sie podoba

Vacances kwieciuch z dusza, pachnie jak laka: konwaliami, bzem (!), boski bardzo naturalny (a za kwieciuchami nie przepadam...) lekko waniliowy (a moze tylko mi sie zdaje)
Po co ja je zamawiałam...
Teraz jak mi się zachce flaszek, to napewno zgon zaliczę
Pin up girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 19:07   #90
MichailK
Zadomowienie
 
Avatar MichailK
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 165
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Bardzo podobała mi się kreacja Lubina : Gin Fizz. Sam nie wiem czy to odpowiedni wątek, gdyż zapach zaprezentowany został w zeszłym roku, choć to podobno stara receptura.

Edytowane przez MichailK
Czas edycji: 2010-02-20 o 19:09
MichailK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-31 16:26:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:18.