Przetwory ogórki itp - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-06, 21:58   #1
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176

Przetwory ogórki itp


Witajcie złapałam bakcyla na zrobienie sałatki szweckiej czy któraś was ma przepis sprawdzony oraz na korniszony, dawniej robiła moja mama ale nie smakowały za bardzo :/ czy jeszcze czas jest aby zrobić ogórki czy już za późno?. Może ktoś pochwali się swoimi przetworami.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 13:30   #2
Dommii877
Raczkowanie
 
Avatar Dommii877
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 54
Dot.: Przetwory ogórki itp

u nas zawsze śa konserwowe, a polecam jeszcze z curry
Dommii877 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-16, 11:14   #3
wiolcia.m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 297
Dot.: Przetwory ogórki itp

Witam trochę późno na przepisy , ale może przydadzą się za rok. Na sałatkę szwedzka nie posiadam przepisu ale na ogórki konserwowe tak , które robię od 20 lat

OGÓRKI KONSERWOWE
4 łyżki soli, 14 łyżek cukru, 2 szkl. octu 10%, 12 szkl. wody, ogórki, czosnek, pieprz ziarnisty, ziele angielskie, gorczyca, koper, chrzan, liście laurowe.

Między poukładane w słoikach ogórki włożyć 2 ząbki czosnku, ziarna pieprzu, ziele angielskie, 1 liść laurowy, ziarna gorczycy, koper, chrzan. Pasteryzować 30 min.

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 11:17 ----------

OGÓRKI NA OSTRO

SKŁADNIKI: 2,5 kg ogórków, 3 łyżeczki chili, czosnek, sól.
ZALEWA: 1,5 szklanki octu, 8 łyżek oleju, 3 szklanki cukru.


Ogórki umyć, odciąć końce, długie przeciąć na pół, pokroić na osiem cząstek. Zasypać solą, odstawić na 6 godzin, aż puszczą sok. Do ogórków wsypać 3 łyżeczki chili, dodać rozgnieciony czosnek. Wymieszać. Zagotować zalewę. Ogórki włożyć do słoików i zalać zalewą. Pasteryzować.

---------- Dopisano o 12:14 ---------- Poprzedni post napisano o 12:12 ----------

ZIMOWA SAŁATKA


SKŁADNIKI: 50 dag białej kapusty, 50 dag papryki, 2 cebule, 50 dag pomidorów, 2 kwaśne jabłka, 3 szkl. wody, ½ szkl. octu 10%, sól, pieprz, cukier, ziele angielskie, liść laurowy.

Kapustę poszatkować, posolić. Cebulę i pomidory pokroić w plasterki, jabłka w słupki. Z papryki wyciąć pestki, pokroić, na 5 min wrzucić do wrzątku, osączyć. Warzywa wymieszać. Przełożyć do słoików. Wodę zagotować z octem i przyprawami, gorącą zalać warzywa. Pasteryzować 20 min.
__________________


Edytowane przez wiolcia.m
Czas edycji: 2017-11-16 o 11:09
wiolcia.m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-16, 11:16   #4
gosia91krk
Przyczajenie
 
Avatar gosia91krk
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 15
Dot.: Przetwory ogórki itp

Cytat:
Napisane przez wiolcia.m Pokaż wiadomość
Witam trochę późno na przepisy , ale może przydadzą się za rok. Na sałatkę szwedzka nie posiadam przepisu ale na ogórki konserwowe tak , które robię od 20 lat

OGÓRKI KONSERWOWE
4 łyżki soli, 14 łyżek cukru, 2 szkl. octu 10%, 12 szkl. wody, ogórki, czosnek, pieprz ziarnisty, ziele angielskie, gorczyca, koper, chrzan, liście laurowe.

Między poukładane w słoikach ogórki włożyć 2 ząbki czosnku, ziarna pieprzu, ziele angielskie, 1 liść laurowy, ziarna gorczycy, koper, chrzan. Pasteryzować 30 min.

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 11:17 ----------

OGÓRKI NA OSTRO

SKŁADNIKI: 2,5 kg ogórków, 3 łyżeczki chili, czosnek, sól.
ZALEWA: 1,5 szklanki octu, 8 łyżek oleju, 3 szklanki cukru.


Ogórki umyć, odciąć końce, długie przeciąć na pół, pokroić na osiem cząstek. Zasypać solą, odstawić na 6 godzin, aż puszczą sok. Do ogórków wsypać 3 łyżeczki chili, dodać rozgnieciony czosnek. Wymieszać. Zagotować zalewę. Ogórki włożyć do słoików i zalać zalewą. Pasteryzować.

---------- Dopisano o 12:14 ---------- Poprzedni post napisano o 12:12 ----------

ZIMOWA SAŁATKA


SKŁADNIKI: 50 dag białej kapusty, 50 dag papryki, 2 cebule, 50 dag pomidorów, 2 kwaśne jabłka, 3 szkl. wody, ½ szkl. octu 10%, sól, pieprz, cukier, ziele angielskie, liść laurowy.

Kapustę poszatkować, posolić. Cebulę i pomidory pokroić w plasterki, jabłka w słupki. Z papryki wyciąć pestki, pokroić, na 5 min wrzucić do wrzątku, osączyć. Warzywa wymieszać. Przełożyć do słoików. Wodę zagotować z octem i przyprawami, gorącą zalać warzywa. Pasteryzować 20 min.
Aż się głodna zrobiłam
__________________
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
- Jonathan Carroll
gosia91krk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-16, 11:17   #5
wiolcia.m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 297
Dot.: Przetwory ogórki itp

MIESZANKA WARZYWNA

SKŁADNIKI: 50 dag marchwi, 20 dag pietruszki, 20 dag selera, 20 dag pora, 20 dag fasolki szparagowej, 20 dag kalafiora, 2 szklanki. przecieru pomidorowego, olej.

Warzywa korzeniowe zetrzeć na tarce, por pokroić w pół-krążki, fasolkę i kalafior obgotować i pokroić. Warzywa korzeniowe i por wyłożyć na ½ szklanki rozgrzanego oleju, podsmażyć, zalać 2 szklankami wrzątku, gotować 8 min, dodać fasolkę i kalafior, zalać przecierem, zagotować. Rozłożyć do słoików, zamknąć, pasteryzować 20 min.
__________________

wiolcia.m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-16 12:17:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:29.