Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy. - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Pokaż wyniki sondy: Czy może mi coś pomóc??
tipsy 114 19,45%
silna wola 397 67,75%
płyn 31 5,29%
-- 44 7,51%
Głosujący: 586. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-15, 12:37   #1561
MariolaWW
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 20
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Tipsy wydają sie być dobrym pomysłem Mnie na szczęście wystarczy,że pomaluję paznokcie - nienawidzę odprysków na paznokciach, więc automatycznie ich nie obgryzam. Jednak jak nie pomaluję i się zdenerwuję, to od razu :/
MariolaWW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 13:33   #1562
201612280917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 285
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Chciałam jeszcze przypomnieć jedną metodę, która mi pomogła, kiedy wszystkie paznokcie oprócz kciuków miały imponującą długość Jednak trochę głupio to wyglądało, kiedy miałam pomalowane paznokcie, wszystko pięknie, ładnie, a kciuki to tylko takie plamki lakieru zapuszczanie po jednym paznokciu. Dzięki temu udało mi się zapuścić wszystkie paznokcie.
201612280917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 15:32   #1563
19martyna95
Raczkowanie
 
Avatar 19martyna95
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 120
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez RozowaKotka Pokaż wiadomość
Chciałam jeszcze przypomnieć jedną metodę, która mi pomogła, kiedy wszystkie paznokcie oprócz kciuków miały imponującą długość Jednak trochę głupio to wyglądało, kiedy miałam pomalowane paznokcie, wszystko pięknie, ładnie, a kciuki to tylko takie plamki lakieru zapuszczanie po jednym paznokciu. Dzięki temu udało mi się zapuścić wszystkie paznokcie.
Ciekawe, nigdy o tym nie słyszałam.
Ale kto wie, może akurat mi pomoże.
19martyna95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 11:36   #1564
201612060923
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 6 533
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Ja też kiedyś bardzo obgryzałam paznokcie.
Zaczęłam w połowie 4-tej klasy podstawówki i obgryzałam tak przez 1,5 roku. Moje paznokcie były wtedy ziarnkami grochy z postrzępionymi brzegami-jakby ktoś rwał po nich niesamowicie ostrym, metalowym pilnikiem. Nigdy nie mogłam ich zapuścić, były cienkie jak bibułki, nakrapiane białymi plamkami. Okropne. W wakacje kiedy miałam iść do 6-tej klasy postanowiłam sobie-koniec z tym. Żadne gorzki lakiery nie pomogą, naprawdę. Dla mnie najlepszym sposobem był syrop na kaszel Sinecod. Był on traumą mojego dzieciństwa-jakieś słodko-gorzki ohydne coś, na samą myśl o nim chciało mi się wymiotować. No i dzięki temu nawet nie zbliżałam dłoni do zębów
Poza tym starałam się czasem robić taki wypasiony manicure-no bo jak napracujesz się, pazurki będą ładne to masz to niszczyć? Czasami prosiłam o to starszą siostrę, ona umiała zrobić ładne pazurki wtedy. Naprawdę, jak widzisz takie ładnie pomalowane paznokcie to aż szkoda ich obgryzać. No i motywacja! Wystarczy sobie pomyśleć jak to będzie kiedy skończymy z nałogiem, kiedy będziemy mieć ładne paznokcie. To pomaga, nawet w trudnych chwilach kiedy po te paznokcie chce się sięgnąć i poobgryzać.
Walczyłam kilka miesięcy z obgryzaniem. Kiedy już skończyłam byłam nieco rozczarowana, że te paznokcie były nie takie jak chciałam. Ale nie wracałam do nałogu i po dwóch latach malutkie, zaniedbane paznokcie zamieniły się w całkiem ładne. Po prostu trzeba być cierpliwym, bo idealny efekt wymaga czasu Ale to naprawdę się opłaca! Ja też często chciałam się poddać, ale po prostu pomyślałam, że już tyle czasu nie obgryzałam i teraz mam sobie tak po prostu odpuścić?
Wrzucam zdjęcie aby pokazać moje powody do dumy. Jest fatalnej jakości i lepiej oglądać je w miniaturce-po otworzeniu nie jest zdjęciem tylko rozmazanym czymś...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC-0102.jpg (81,3 KB, 54 załadowań)
201612060923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 21:52   #1565
Pluppy
Rozeznanie
 
Avatar Pluppy
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 570
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Mam pytanie, czy nowa część paznokcia może przyrosnąć do palca?
Przez długi czas obgryzałam nałogowo i były tak obgryzione, że miałam gołą część palca tam, gdzie powinno być jeszcze dużo paznokcia. Teraz mi odrastają no i właśnie, czy ta część jeszcze na palcu ma szansę przyrosnąć?
__________________
Włosomaniaczka od 08.09.2012
Walka o piękne paznokcie

bloguję urodowo
Pluppy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 22:24   #1566
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Pluppy Pokaż wiadomość
Mam pytanie, czy nowa część paznokcia może przyrosnąć do palca?
Przez długi czas obgryzałam nałogowo i były tak obgryzione, że miałam gołą część palca tam, gdzie powinno być jeszcze dużo paznokcia. Teraz mi odrastają no i właśnie, czy ta część jeszcze na palcu ma szansę przyrosnąć?
Płytka paznokcia może się wydłużyć, ale trwa to dosyć długo i w tym czasie nie można pod nimi grzebać
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 16:47   #1567
asiaklara
Raczkowanie
 
Avatar asiaklara
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: wołów
Wiadomości: 41
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Witam
Od dziś startuje ( nie pierwszy raz ) z nie obgryzaniem paznokci. ( o ile wogóle mogę jeszcze je tak nazywać).
Marze o tym aby przestać chować dłonie.
Obgryzam od dziecka ,a mam 30 lat ! Także moje pazurki- ogryzki wyglądaja masakrycznie.
Miałam już tipsy - chyba każdego rodzaju. Gorzkie lakiery na mnie nie działały .Raz w życiu ! Raz udało mi sie zapuścić je na dość przyzwoitą długość że nawet fajnie wyglądały. Odżywka złota SH działała u mnie cuda. Ale co z tego ....stres i chyba nudy znowu wygrały i pożerałam je ze złami w oczach ! wrrr !
Dziewczyny dzięki Wam uwierzyłam ze cuda się zdarzają!Zabieram się do roboty ! życzcie mi powodzenia i trzymajcie kciuki !.

Tym bardziej ze mam ciężki okres w życiu. Pokłociłam się z mężem ,spakowałam i wystawiłam walizki za drzwi.Wyjechał do Niemiec do roboty wróci za miesiąc.Ale nie wiem co dalej .Jak to możliwe ze człowiek po 12 latach małżeństwa ,mając 2 cudownych dzieciaków - nie potrafi z soba normalnie rozmawiać I co z tego że sie kochamy ?
- no tak ale to chyba nie w tym dziale te zwierzenia .... Tak czy siak obiecałam sobie że jak wróci będe miała może nie długie ale napewno ładniejsze pazurki od tego co w tej chwili mam na lapach !

Pozdrawiam cieplutko wszystkich walczących z nałogiem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!
asiaklara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-18, 18:27   #1568
201612280917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 285
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Mi płytka się już wydłużyła ok 2 mm po prostu nie można grzebać, dłubać. Było to trudne dla mnie (po zapuszczeniu paznokci miałam manię przejeżdżania pod nimi zębami ) ale jakoś dałam radę. Moja płytka ma średnio 1,2 cm długości, ale jeszcze brakuje mi 1 mm do pełnego przyrośnięcia do opuszka.
201612280917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 18:38   #1569
201612060923
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 6 533
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez RozowaKotka Pokaż wiadomość
Mi płytka się już wydłużyła ok 2 mm po prostu nie można grzebać, dłubać. Było to trudne dla mnie (po zapuszczeniu paznokci miałam manię przejeżdżania pod nimi zębami ) ale jakoś dałam radę. Moja płytka ma średnio 1,2 cm długości, ale jeszcze brakuje mi 1 mm do pełnego przyrośnięcia do opuszka.
Bądź cierpliwa, bo płytka szybko nie przyrasta, ja na swoją czekałam 2 lata, nie raz chciało mi się gmerać pod płytką itp., ale siłą woli się powstrzymywałam
201612060923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 18:56   #1570
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

ja też już drugi rok oczekuję
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 09:34   #1571
asiaklara
Raczkowanie
 
Avatar asiaklara
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: wołów
Wiadomości: 41
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

4 doby bez wkladania do dzioba ! Uzywam Eveline 6w1. Do tego łykam Calcium pantothenicum 4 tabletki dziennie , wcieram olejek rycynowy i wyciskam na skorki capivit a+e.
No własnie nie dosć ze pazurów nie mam , to jeszcze mam twarde ,bolace skorki .! jak moge im jeszcze pomoc ? Pliss !
asiaklara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-25, 11:18   #1572
Bee88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Hej, mam podobny problem, lat 25 :/ Co Ty na to żeby zacząć razem? Zaczynam nieobgryzanie od dziś, właśnie złożyłam na allegro zamówienie na odżywki itp. Juz kilka razy mi się udawało ale zawsze wracałam do tego paskudnego nawyku
Bee88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 13:46   #1573
aghnieszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Jej, obgryzałam od ZAWSZE. Bylam znerwicowanym dzieckiem, do tej pory borykam się z różnymi ruchami na tle nerwowym (chyba). Moje paznokcie wyglądały tragicznie, bolały, robiły się skórki, które też wygryzałam, bolało jeszcze bardziej i mimo że starałam się tego nie robić, paznokcie były po prostu straszne. Wiele razy próbowałam nie obgryzać, jednak wystarczył delikatny stresik, nuda, nie wiem głód i po pazurach.
Próbowałam wszystkiego: od gorzkich lakierów, po zaklejanie palców plastrami. Nic nie pomagało przez lata.
Teraz mam w miare zadbane paznokcie, staram się o nie dbać, jednak kiedy zdarzy się coś bardziej stresującego znów je obgryzam (jednak nie do takiej formy jak kiedyś, nie dopuszczam do tego zeby wygryźć je do krwi). Po prostu kiedy zobaczylam w jakim stanie są moje dłonie na tle innych, że nie moge ich pomalować kolorem (do tej pory tego nie robie, bo się wstydze tego co obgryzanie zrobiło mi z paznokciami, odziedziczylam kształt po ojcu, jest boski, a moje paznokcie powoli zaczynały przypominać łopatki)
Co zrobiłam? Dla mnie najtrudniejszym etapem jest ten etap odrastania, kiedy są na tyle krótkie, że mam ochotę je wtedy obgryźć. Spróbujcie sobie zapuścić troszkę, pomalujcie (chociaż u mnie wygląda to straasznie, pazury przed opuszki, brr) Kiedy już mi odrosną troszkę, maluje je, zaczynam bardziej dbać o skórki, wycinam, maluje, papram paluchy w oliwie, cytrynie, kremuje dłonie, a to wszystko po to by MIEC ZABDANE DŁONIE, bo nic mnie tak nie motywuje jak to ze tak się starałam, mam je teraz obgryźć? o nie nie nie.
Może jest to u Was też kwestia jakiś nerwic, urazów z dzieciństwa i ma podłoże psychologiczne? Trzymam kciuki za wasze NIEobgryzanie.
Co do odżywek, Eveline 8w1, preparat Joko taki różowy, przyspieszający wzrost z pokrzywą i milionem innych rzeczy, olejek i maseczka nawilżająca z Joko, krem do rąk na zimę z Sorayi i Dove super nawilżający, olejek rycynowy, to moje typy.
Powodzenia kochane
aghnieszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 21:21   #1574
doleo
Zakorzenienie
 
Avatar doleo
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 074
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Bee88 Pokaż wiadomość
Hej, mam podobny problem, lat 25 :/ Co Ty na to żeby zacząć razem? Zaczynam nieobgryzanie od dziś, właśnie złożyłam na allegro zamówienie na odżywki itp. Juz kilka razy mi się udawało ale zawsze wracałam do tego paskudnego nawyku
Ja też już kilkakrotnie "miałam" to za sobą, ale kiedy uda mi się skończyć z obgryzaniem, zaczyna się zrywanie Najlepiej szło przy pomocy Eveline 8w1, ale dopadły mnie skutki uboczne i teraz boję się, żeby cokolwiek mi na tych palcach zostało... Ale zauważyłam, że największą motywacją jest nieobgryzanie do jakiejś okazji, mnie ostatnio udało się zapuścić za opuszki, bo zbliżała się studniówka

Ostatnio zrobiłam sobie na kartce takie odliczanie, numerki od 1 do 100. Każda dziesiątka jest wyróżniona, jako kolejny etap. Coś na zasadzie małych kroczków do wielkiego sukcesu Może któraś chce się przyłączyć do takiej "akcji"? Będzie raźniej
__________________
gdyby wszyscy mieli po cztery jabłka
gdyby wszyscy byli silni jak konie
gdyby wszyscy byli jednakowo bezbronni w miłości
gdyby każdy miał to samo
nikt nikomu nie byłby potrzebny
doleo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 18:49   #1575
Bee88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Ja się przyłączam do akcji! już mam dwa dni na swoim koncie!
Bee88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 17:11   #1576
Adasik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez doleo Pokaż wiadomość
Ja też już kilkakrotnie "miałam" to za sobą, ale kiedy uda mi się skończyć z obgryzaniem, zaczyna się zrywanie Najlepiej szło przy pomocy Eveline 8w1, ale dopadły mnie skutki uboczne i teraz boję się, żeby cokolwiek mi na tych palcach zostało... Ale zauważyłam, że największą motywacją jest nieobgryzanie do jakiejś okazji, mnie ostatnio udało się zapuścić za opuszki, bo zbliżała się studniówka

Ostatnio zrobiłam sobie na kartce takie odliczanie, numerki od 1 do 100. Każda dziesiątka jest wyróżniona, jako kolejny etap. Coś na zasadzie małych kroczków do wielkiego sukcesu Może któraś chce się przyłączyć do takiej "akcji"? Będzie raźniej
Ja też używam Eveline 8w1 i jestem zadowolona. nie wiem o jakich mówisz skutkach ubocznych, czy to chodzi o ten preparat? Bo narazie jestem z niego zadowolona.
Adasik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 18:58   #1577
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Chętnie się przyłączę do tych, które walczą z obgryzaniem Tak jak niektóre z Was obgryzam praktycznie całe życie tyle, że miałam dwie bardzo długie przerwy. Moje paznokcie wtedy były prześliczne A teraz jest tragedia, blee. W tym roku najprawdopodobniej się zaręczę i TŻ mi co kilka dni sprawdza dłonie, bo obiecałam, że na tę okazję zapuszczę pazury. Nie działa na mnie nic: ani żele, ani uwagi TŻ, sama muszę się zawziąć i tyle. Ech

Stara i głupia
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 00:22   #1578
Bee88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
Chętnie się przyłączę do tych, które walczą z obgryzaniem Tak jak niektóre z Was obgryzam praktycznie całe życie tyle, że miałam dwie bardzo długie przerwy. Moje paznokcie wtedy były prześliczne A teraz jest tragedia, blee. W tym roku najprawdopodobniej się zaręczę i TŻ mi co kilka dni sprawdza dłonie, bo obiecałam, że na tę okazję zapuszczę pazury. Nie działa na mnie nic: ani żele, ani uwagi TŻ, sama muszę się zawziąć i tyle. Ech

Stara i głupia

ha, miałam dokładnie tę samą motywację jak jakiś rok temu byłam w podobnej sytuacji i rzeczywiście zmobilizowałam się! niestety po paru miesiącach noszenia pierścionka wróciły moje okropne paznokcie
Bee88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 09:42   #1579
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Adasik Pokaż wiadomość
Ja też używam Eveline 8w1 i jestem zadowolona. nie wiem o jakich mówisz skutkach ubocznych, czy to chodzi o ten preparat? Bo narazie jestem z niego zadowolona.
Tu poczytasz o skutkach ubocznych klik
tymena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-04, 18:40   #1580
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Bee88 Pokaż wiadomość
ha, miałam dokładnie tę samą motywację jak jakiś rok temu byłam w podobnej sytuacji i rzeczywiście zmobilizowałam się! niestety po paru miesiącach noszenia pierścionka wróciły moje okropne paznokcie
Mam nadzieję, że i mi uda się zmobilizować Ale że na stałe, to nie wierzę
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 23:01   #1581
Bee88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

U mnie mija właśnie tydzień bez obgryzania tak sobie myślę, że jeśli (a na pewno!) się uda zapuścić pazurki to przejdę się do manicurzystki w celu położenia na nich żelu- dla mnie to chyba jedyna szansa, że znowu ich nie obgryzę jak będą dłuższe i nie daj Boże jeden się złamie...
Bee88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 09:13   #1582
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Bee88 Pokaż wiadomość
U mnie mija właśnie tydzień bez obgryzania tak sobie myślę, że jeśli (a na pewno!) się uda zapuścić pazurki to przejdę się do manicurzystki w celu położenia na nich żelu- dla mnie to chyba jedyna szansa, że znowu ich nie obgryzę jak będą dłuższe i nie daj Boże jeden się złamie...
Jeśli żele mają Ciebie powstrzymywać przed obgryzaniem to powinnaś je robić regularnie, bo jak je zdejmiesz to paznokcie będą w takim stanie, że na bank zachce znów Ci się je obgryzać


Ja w ogóle zauważyłam, że po ponad roku mam manię wkładania rąk do buzi (jak małe dziecko), ale nie obgryzam paznokci i nawet mnie do tego nie ciągnie. Myślę, że wygrałam z nałogiem skoro mogę trzymać ręce w buzi i paznokcie są bezpieczne
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 20:02   #1583
Bee88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Jeśli żele mają Ciebie powstrzymywać przed obgryzaniem to powinnaś je robić regularnie, bo jak je zdejmiesz to paznokcie będą w takim stanie, że na bank zachce znów Ci się je obgryzać


Ja w ogóle zauważyłam, że po ponad roku mam manię wkładania rąk do buzi (jak małe dziecko), ale nie obgryzam paznokci i nawet mnie do tego nie ciągnie. Myślę, że wygrałam z nałogiem skoro mogę trzymać ręce w buzi i paznokcie są bezpieczne
No jak rok już wytrzymujesz to myślę, że masz spokój zazdroszczę, ja za każdym razem po max. pół roku wracałam do nałogu

Z tymi żelami pewnie masz rację, żele tak naprawdę mi się W OGÓLE nie podobają (nie ma to jak naturalne, piekne paznokcie) i wiem, że jak mam zapuszczone wyglądają naprawdę ładnie, ale chciałabym mieć pewność, że to już na stałe więc sama nie wiem ehh co robić...

Masz jakiś magiczny sposób jak nie wrócić do tego świństwa?
Bee88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 20:20   #1584
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Mi bardzo pomogło skupienie się na dbaniu o paznokcie- używanie odżywek, piłowanie, malowanie kolorowymi lakierami, zabiegi na skórki itd. Dzięki temu lubiłam na nie patrzeć, przestałam się wstydzić i to było mega motywacją. Najgorzej było się powstrzymywać jak oglądałam filmy albo podczas sesji (stres) i wtedy zwykle zajmowałam ręce czymś innym, np. przekąskami
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 20:24   #1585
201612060923
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 6 533
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Pamiętam jak to ja kiedyś obgryzałam. Jestem osobą, która jest non-stop narażona na stres(nauka, siedzenie w szkole gdzie nikt cię nie lubi, nauka). Kiedy obgryzałam paznokcie to wystarczyło, żeby coś mnie lekko zestresowało i już-pazury w buzi. Za każdym razem kiedy stresowałam się i chciałam obgryzać, patrzyłam na te strzępy i myślałam ,,Boże, co ja robię?" Paznokcie moje naprawdę wyglądały wtedy okropnie. I za każdym razem, w walce z obgryzaniem pomagało mi to myślenie w stylu ,,Dziewczyno, opamiętaj się, wiesz co ty robisz?". To pomogło mi bardzo i w rzucaniu obgryzania i w kształtowaniu siebie samej-czyli jak radzić sobie ze stresem i umacniać pewność siebie
201612060923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 12:37   #1586
Bee88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Na razie sie trzymam zakupiłam tę słynną Eveline Maksymalny wzrost paznokci i zaczynam kurację 10 dniową. Wcześniej używałam naprawde wysokopółkowego preparatu na wzrost ale przyspieszenia nie zauważyłam :/
Bee88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 13:08   #1587
201612060923
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 6 533
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Bee88 Pokaż wiadomość
Na razie sie trzymam zakupiłam tę słynną Eveline Maksymalny wzrost paznokci i zaczynam kurację 10 dniową. Wcześniej używałam naprawde wysokopółkowego preparatu na wzrost ale przyspieszenia nie zauważyłam :/
Eveline Maksymalny Wzrost to bardzo dobra odżywka! Miałam kiedyś zaszczyt jej używać i naprawdę działała Gdybym potrzebowała długich paznokci w jakieś 2 tygodnie to wiem gdzie szukać. Ta odżywka nie jest taka, że od razu będziesz mieć długie paznokcie-na porządną długość trzeba czekać jakiś tydzień, dwa, ale naprawdę się opłaca! Bee88, mogę ci śmiało powiedzieć, ze dobrze wybrałaś odżywkę-te z Eveline są świetne
201612060923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 21:22   #1588
muffin96
Przyczajenie
 
Avatar muffin96
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: InoLove
Wiadomości: 25
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Witam. Też walczę z obgryzaniem paznokci, od jakiejś czwartej klasy podstawówki - dopiero wtedy sobie uświadomiłam problemu rodziców i w domu, itp. Robię to w momentach stresu, niestety. Najgorsze jest to, że zapuszczę do ładnej długości i się ich pozbywam w ten okropny sposób, bo już nie daje rady. Od czasu do czasu pomaluję odżywką, od święta utwardzaczem, który chyba nie działa tak jak powinien.
Piszecie tak o tej odżywce z Eveline, że chyba się skuszę. Zobaczymy jednak, jak będzie teraz. Zapuściłam już do pewnej długości i mnie kusi.
__________________
muffin96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 21:36   #1589
201612060923
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 6 533
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

muffin96-ja mogę polecić ci różową odżywkę Eveline S.O.S dla kruchych i łamliwych paznokci Ja tą odżywkę będę zachwalać i polecać po wsze czasy...
Też kiedyś obgryzałam paznokcie. Najważniejsze-nie łamać się! Piszesz, że udaje ci się zapuścić paznokcie, dopiero potem je niszczysz obgryzaniem. Jednak potrafisz zapuścić pazura! To jest ważne-kiedy masz w miarę paznokcie i znowu zechcesz je obgryzać to pomyśl sobie-tyle zapuszczania ma iść na marne? Znam ten sposób, często mi pomagał kiedy to ja walczyłam z obgryzaniem w 6 klasie podstawówki, czyli kiedy miałam 12 lat. Dziś mam 16 i ładne paznokcie-a kiedy je obgryzałam to one wyglądały tragicznie...
201612060923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 22:43   #1590
muffin96
Przyczajenie
 
Avatar muffin96
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: InoLove
Wiadomości: 25
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Abisans-dzięki, rozejrzę się za tym lakierem.
Tak, na samo szczęście zapuszczam - chyba jakoś od drugiej gimnazjum do tego przywykłam, bo wcześniej takie długości jak mam teraz były dla mnie wyczynem. Nigdy nie miałam jednak paznokci długich "poza palec", a pięknie wyglądają. Staram się pozytywnie myśleć tak jak mówisz, a dodatkową motywacją jest dziewczyna, która spotykam w autobusie w czasie jazdy do szkoły - jest ona posiadaczką idealnych czerwonych paznokci, tak ślicznie wypiłowanych nigdy nie widziałam... Wstyd mi wtedy za moje, bo to po prostu tragedia, co mam palcach - jak ją widzę to wciskam dłonie do kieszeni. :/ Dzięki Bogu pominęły mnie białe plamki, o których kiedyś tak dużo słyszałam. I skórki tak samo, spotykałam takie przypadki - strasznie wyglądały te palce, jakby były ciągle zakrwawione.
No to jesteśmy w równym wieku (nie wiem kiedy masz urodziny, bo mi ostatniego marca stuka 17 ). Przez to też się dziwnie czuje, bo pozbyłam się już trądziku, a paznokcie nie zadbane - dłońmi się też zajmuje, ale co mi z tego, skoro i tak przez obgryzanie to nieestetycznie wygląda.
__________________
muffin96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-13 13:00:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:52.