Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-09-11, 16:24   #691
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

dzwoneczek90:
Brzmi jak lato, ale powinnaś zrobić przymiarkę kolorów.
Często wyniki takiego przymierzania dostarczają nowych informacji. Szczególnie porównaj kolory ciepłe i chłodne, czyste i przytłumione szarością lub brązem. Tak, żebyś mniej więcej mogła określić jak ciepłe czy chłodne mogą być kolory i jak czyste.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-13, 00:20   #692
alviczka_89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 10
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wypełniłam ankietę, i z góry przepraszam, ale nie potrafię oceniać tego czy kolor jest ciepły/zimny oraz czy jakiś mi pasuje czy nie. Najczęściej noszę dżinsy, i nie umiem dobierać kolorów ubrań. To jedna z wielu rzeczy jakie chciałabym [w sobie] zmienić, ale na pierwszy ogień chciałabym nauczyć się malować zgodnie ze swoim typie urody i dopiero wtedy zacząć myśleć o ciuchach. Jeszcze gorzej jest z określeniem odcienia cery... po prostu katastrofa, oglądałam się z godzinę w świetle dziennym, i nie dałam rady ocenić odcienia. Z ubraniami to samo - katastrofa.



1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Ogólnie raczej nie opalam się, a przynajmniej staram się unikać opalania. Parę razy przypaliłam np. ramiona czy plecy, i raczej najpierw były różowe, ale nie jasnoróżowe. Opalenizna raczej złocista nie była, ale bardzo szara też nie...



2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Oprawa raczej jasnobrązowa, oczy jasne-mieszane?. Teczówka raczej zielona czasem szarawa, ale wokół źrenicy żółte "płatki słonecznika". W efekcie kolor wychodzi "brudnawy", w niektórym oświetleniu są zielone, w innym szare lub nawet całe żółte.


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Znalazłam 3 piegi: popielato-brązowe.


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Nie wiem. Raczej jasna, ale nie wiem jak stwierdzic czy bardziej róż czy brzoskwinia czy oliwka. Rumieńce na policzkach mam różowe ale są to ślady po-trądzikowe; niestety zaniedbałam przez wiele lat cerę strasznie, kilka lat wyciskanych pryszczy, wągrów, nie stosowania kremów - a później lata braku starań o naprawę... dopiero od ok. 2 lat zmieniłam swoje postępowanie. Wydaje mi się ze skóra jest delikatnie, bardzo delikatnie zółtawa, taki cielisty kolor.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Raczej pośredni, ale włosy farbuję od kiedy pamiętam. Sądzę że oryginalny jest mysi, chociaż urodziłam się z czarnymi włosami i czarnymi oczami, później i to i to wyjaśniało włosy niemal do blondu, aż w okresie dojrzewania znów zaczęły ciemnieć. Odrosty mam brązowo-popielate.
Obenie włosy mam farbowane na ciemnofioletowy odcień.


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Jasny, różowy? Na pewno nie brzoskwinia.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze czuję się w ciemnych kolorach. Lubię fioletowy i czerwony, ale nie wiem ile z tego jest "dobrze wyglądam" a ile "lubię ten kolor, więc go ubieram, i dobrze się czuję bo go lubię".


8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Noszę czarne ubrania, brązowych nie posiadam prawie wcale.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Hm, nie wiem, raczej nie mam z tym problemu. Co prawda, intensywnie pomarańczowego stroju bym nie ubrała, ale intensywny fiolet...


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Różnie. Naprawdę nie wiem, jak to ocenić.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.


Nie wiem. Srebro noszę częściej, jeśli złoto to raczej pojedynczy złoty łańcuszek.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Raczej nie używam dużych wzorów i kontrastów, ale to bardziej z powodu braku figury i niechęci zwracania na nią uwagi.



Załączam swoje zdjęcia, może ktoś będzie w stanie ocenić. Zdjęcia robione w świetle dziennym, niestety "do lustra" jest także zdjęcie w mini-makijażu [podkład + tuszowanie rzęs i kreska], zdjęcie oka z bliska i skóry na wnętrzu przedramienia. Może to coś pomoże
Z góry dziękuję jak ktoś da radę wysnuć co za typem jestem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg z mini-makijarzem.jpg (32,3 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bez1.jpg (24,0 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bez3.jpg (23,7 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bez2.jpg (26,4 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oko.jpg (19,0 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg skin.jpg (8,0 KB, 4 załadowań)
alviczka_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-13, 21:25   #693
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

alviczka_89:

Zacznij od przymiarki kolorów, to najwięcej powie i tobie, i mi. Po zdjęciach naprawdę trudno powiedzieć, to by musiały być zdjęcia szczególnie dobrze oddające kolor, w dobrym oświetleniu. Tak, to można tylko zgadywać, że np. wyglądasz na lato, ale bez przymiarki kolorów nie możemy tego wiedzieć na pewno.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-14, 01:15   #694
alviczka_89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 10
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Czy mogłabym prosić o poradę, jakie kolory najlepiej najpierw sprawdzić, i które typy mogą być pasujące? Trudno mi oceniać dopasowanie aż do 12... niestety większość mojej szafy to jeden dominujący kolor [czerń] . Jak na razie, w żadnym mierzonym kolorze, moja skóra nie wygląda zdrowo, ani w ciemnej zieleni i pomarańczowym [kolory zasłon], ani w żółtym, czerwonym, brązowym, niebieskim [ręczniki ], a przy zasłonięciu włosów - to nawet przeważnie pasujący mi fiolet nie pasuje... czy można określić typ urody jakimś alternatywnym sposobem/ Niestety, ale podoba mi się w doborze jedynie czarny - jakoś tak twarz szczuplejsza się wydaje, i wyraźniejsze rysy, i mniejsze cienie pod oczami..ale może [?] to tylko mi się wydaje?
Czytałam e-poradnik dotyczący kolorystyki [wiele to mi on nie pomógł] i była tam informacja że żółte plamki w tęczówkach mogą świadczyć o ciepłym typie? Czy to jakiś trop, czy raczej nie ma to znaczenia?
Wydaje mi się też, że z racji brązowych brwi/rzęs,mało wyraźnej oprawy oczu i prawdopodobnie brązowych włosów, mogę wykluczyć typy zimy? Zwłaszcza że tęczówka nie jest zbyt czystej barwy?
alviczka_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-14, 19:32   #695
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez alviczka_89 Pokaż wiadomość
Czy mogłabym prosić o poradę, jakie kolory najlepiej najpierw sprawdzić, i które typy mogą być pasujące? Trudno mi oceniać dopasowanie aż do 12... niestety większość mojej szafy to jeden dominujący kolor [czerń] . Jak na razie, w żadnym mierzonym kolorze, moja skóra nie wygląda zdrowo, ani w ciemnej zieleni i pomarańczowym [kolory zasłon], ani w żółtym, czerwonym, brązowym, niebieskim [ręczniki ], a przy zasłonięciu włosów - to nawet przeważnie pasujący mi fiolet nie pasuje... czy można określić typ urody jakimś alternatywnym sposobem/ Niestety, ale podoba mi się w doborze jedynie czarny - jakoś tak twarz szczuplejsza się wydaje, i wyraźniejsze rysy, i mniejsze cienie pod oczami..ale może [?] to tylko mi się wydaje?
Czytałam e-poradnik dotyczący kolorystyki [wiele to mi on nie pomógł] i była tam informacja że żółte plamki w tęczówkach mogą świadczyć o ciepłym typie? Czy to jakiś trop, czy raczej nie ma to znaczenia?
Wydaje mi się też, że z racji brązowych brwi/rzęs,mało wyraźnej oprawy oczu i prawdopodobnie brązowych włosów, mogę wykluczyć typy zimy? Zwłaszcza że tęczówka nie jest zbyt czystej barwy?
Tak, trzeba porównać kolory podobne, ale różniące się jakąś wartością, np. czerń głęboką i prawie czarny, biel czystą i złamaną (kremowy, ecru, szarawą biel). Kolory ciepłe z chłodnymi, czyste ze zgaszonymi itd.

Farbowane włosy trzeba zasłonić, a analizę robimy w bardzo dobrym świetle, dziennym albo mocnym świetle o kolorze zbliżonym do dziennego - np. odpowiednie świetlówki. Od biedy można spróbować w dobrze oświetlonym sklepie (albo w sklepie przy oknie).


Żółte plamki w tęczówkach mogą być również u typów chłodnych. Cechą decydującą o typie jest tak naprawdę kolor karnacji, oczy i włosy są drugorzędne, zresztą prawie każdy ma domieszkę pigmentów przeciwnych.


Nie ma co się zrażać, że na początku słabo widać efekty, może to być kwestia braku dobrych kolorów do przymiarki lub oświetlenia, ale też często trzeba się przestawić na inne postrzeganie siebie i kolorów.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-15, 13:46   #696
darktahini
Przyczajenie
 
Avatar darktahini
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 27
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

OPALANIE
Moja skóra opala się bardzo powoli, zazwyczaj po wakacjach ma jedynie lekko ciemniejszy, kremowy odcień. Wyjątkiem jest twarz, która bardzo szybko staje się czerwona jak burak, ale i na niej opalenizna zostaje dosyć delikatna

KOLOR OCZU

Jasnoniebieskie, z ciemniejszymi plamkami, z ciemnoszarą obwódką. Dookoła źrenicy złota obwódka.
Zależnie od stroju/otoczenia mogą wydawać się zielone lub szare.
Brwi czarne (b. ciemnobrązowe?), rzęsy czarne.


PIEGI
Brak piegów, jeśli latem jakieś złapię, są bardzo, bardzo jasne (niestety! )

CERA
Jasna, nieco żółtawa. Łatwo się czerwienię.

NATURALNY KOLOR WLOSOW
Średni, nieco popielaty brąz, z lekko czerwonawym poblaskiem w słońcu.

KOLOR UST
Jasny róż.

KOLORY KTÓRE MI ODPOWIADAJĄ
Lubię niemalże wszystkie ciemne zielenie, te zgniłe, oliwkowe i butelkowe, a także brązy, szarości i granaty.Źle się czuję w jasnej bieli i czystej czerni (chociaż kiedyś nie nosiłam niczego poza nią), a także różu, błękitach i kolorze jasnoczerwonym. Podsumowując - wszelkie kolory ziemi i natury są jak najbardziej na tak Najlepiej przygaszone. Nie lubię ostrych barw, ale na ogół odpowiadają mi te ciepłe - jeśli ubiorę się w chłodne kolory, lubię dodać jakiś dodatek w ciepłym odcieniu. Wolę jednak nie szaleć, jeśli chodzi o wzory i kontrasty.
Co do makijażu - uwielbiam czarną kreskę na oku i z niej nie byłabym w stanie raczej zrezygnować (ewentualnie mogłabym pomyśleć nad zmianą jej koloru). Nie przepadam za ciemnym kolorem na ustach.
darktahini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-15, 20:07   #697
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

darktahini:

To może być jesień, ale żeby się upewnić powinnaś zrobić przymiarkę kolorów.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-21, 20:42   #698
grungie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalas - opalam się dosyć szybko na złotawo-brązowawy kolor.


2. Kolor oczu - ciemne zielone, wpadające w oliwkę, mają brązowe plamki, oprawa oczu jest zdecydowana.


3. Piegi - nie posiadam piegów.


4. Cera - oliwkowy, rzadko kiedy się rumienię, jeśli już to na różowo.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny brąz, złotawo-brązowe przebłyski.


6. Kolor ust - jasny różowy.


[B]7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Dobrze czuję się w kolorze khaki, natomiast źle w odcieniach pastelowego niebieskiego.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? Myślę, że lepiej wyglądam w kolorze kremowym, szarym albo ciemnym brązie.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? W miarę, nie lubię jaskrawych kolorów.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy. Raczej tak, bardzo zgaszone.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.
Raczej bardziej pasują mi kolory ciepłe, tylko nie lubię w nich chodzić.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Myślę, że tak, tylko, że nie przepadam.
grungie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-21, 22:04   #699
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

grungie:

To może być jesień, zrób przymiarkę kolorów to powinno się wyklarować.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-22, 02:50   #700
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

@Wampierz

czy osoba z bardzo małym kontrastem, wyraźnie ciepła, o dość ciemnej cerze jak na polskie warunki (ale bez przesady), której pasują ciepłe kolory, a nie pasuje czerń może być jesienią czy raczej wiosną? które palety najlepiej wypróbować?
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-22, 11:09   #701
MrsClaudia
Raczkowanie
 
Avatar MrsClaudia
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 103
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - Baaardzo ciężko. Przez te wakacje bez przerwy próbowałam się opalić i ciągle jestem z jasną karnacją, ale jeżeli już się wyjątkowo opalę to pomału pod kolor brązu taki ciemny.


2. Kolor oczu
- Mam oczy niebiesko-zielono-szare, nikt nie potrafi powiedzieć jaki to jest naprawdę kolor. Tęczówki mają ciemniejszą obwódkę. Moje rzęsy jak i brwi są baaardzo ciemne i podkreślone, zdecydowane.


3. Piegi - Nie występują


4. Cera - Jasny, chłodny kolor, ale nie jestem jeszcze blada


5. Naturalny kolor włosów - Jestem ciemną szatynką, ale widzę jakby trochę były rozjaśnione, nieraz wydaje mi się jakbym była w niektórych miejscach ruda - pod wpływem słońca.


6. Kolor ust jasny róż wpadający trochę w czerwień.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Wydaje mi się, że w takich matowych kolorach bardzo dobrze wyglądam. Żywych, niebieski, zielony, róż, zaś w kolorach typu beż, bordo już nie.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Prędzej bardzo ciemny szary.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Mogą być bardzo jaskrawe i bardzo intensywne, a mogą być takie delikatniejsze, w miarę.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Raczej nie, najlepiej wyglądam w mocnych kolorach, pozytywnych.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Bardziej ciepłe. W złocie wyglądam dobrze, ze srebrem już bym się mogła zastanowić.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- Lepiej mi jest w mniej drastycznych, delikatnych, beż wielkich wzorów i bez nakładania na siebie jak najwięcej ubrań wzorowatych, kolorowych.
MrsClaudia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-22, 20:23   #702
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
@Wampierz

czy osoba z bardzo małym kontrastem, wyraźnie ciepła, o dość ciemnej cerze jak na polskie warunki (ale bez przesady), której pasują ciepłe kolory, a nie pasuje czerń może być jesienią czy raczej wiosną? które palety najlepiej wypróbować?
Może być wiosną albo jesienią, patrzymy na czystość kolorów.

---------- Dopisano o 21:23 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

MrsClaudia:
Polecam ci lekturę wczesnych wpisów na moim blogu (tych o kolorach) i przymiarkę kolorów (opis też u mnie na blogu). Przymiarka tak naprawdę przydaje się każdemu, a po twoim poście mam wrażenie, że przydałoby się żebyś się dowiedziała, jakimi pojęciami co do kolorów posługuje się analiza kolorystyczna. Może się to wydawać zbędne, ale tak naprawdę bardzo ułatwia postrzeganie i grupowanie kolorów i ta znajomość później procentuje ułatwionym wyborem kolorów, unikaniem pomyłek itd.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 15:10   #703
mapache
Przyczajenie
 
Avatar mapache
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Hej, czy mogłabym prosić Was o jakieś początkowe sugestie, co do mojego typu urody? Póki co odpowiem jedynie na pierwszą część pytań, a pominę te związane z kolorami ubrań, gdyż naprawdę ciężko mi cokolwiek na ten temat powiedzieć. Dotychczas ubierałam się w ciemną zieleń, odcienie szarości, brązu i czerni (chociaż ubrana całkiem na czarno nie wyglądam dobrze) ze względu na fakt, że nie chciałam się zbytnio wyróżniać. Brakuje mi odwagi, żeby założyć coś bardziej kolorowego i ciężko mi powiedzieć, co mi pasuje. Wydaje mi się, że w zbyt jasnych i jaskrawych kolorach nie wyglądam dobrze, ale może to tylko kwestia przyzwyczajenia.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Raczej ciężko, rzadko robię się bardzo czerwona, opalenizna jest raczej ciepła, brązowawa.


2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Zielono-szare, bardzo ciemna obwódka w porównaniu do samej tęczówki, w środku plamki w kolorze złoto-zielonym. Jeśli chodzi o oprawę oczu to jest ona dość jasna, rzęsy i brwi mam trochę jaśniejsze niż włosy i jest ich dość mało.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Piegów brak.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Raczej się nie rumienię. Wydaje mi się, że mam złotawą cerę, niezbyt jasną, ale strasznie ciężko mi ją określić.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Ciemny brąz, złotawe przebłyski.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Jasny różowy.

Edytowane przez mapache
Czas edycji: 2013-09-24 o 13:37
mapache jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 20:17   #704
Meell
Zadomowienie
 
Avatar Meell
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wampierz, jestem pełna podziwu dla pracy, jaką wkładasz w bloga i odpowiadanie tutaj, naprawdę, ogromny szacunek!

Oczywiście ja też chcę mieć pytanie... Z wypełnienia tej ankiety wyszłaby mi na pewno zima, więc nie chce odpowiadać na te wszystkie pytania. Jest mi dobrze tylko w chłodnych barwach, z tym że bardzo intensywne kolory podkreślają kontrasty w mojej urodzie - tj. np. w intensywnie czarnym mam jeszcze bledszą cerę, ciemniejsze włosy i bardziej czerwona usta, a w bardziej przygaszonych barwach też mi do twarzy, z tym że kontrasty w urodzie raczej też gasną. Czy to znaczy, że jestem intensywną zimą? Dodam, że mam bardzo blade, szaroniebieskie oczy w kontrastowej, praktycznie czarnej oprawie.
Meell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 00:29   #705
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

mapache:
Musisz przymierzyć kolory i sprawdzić, jak w nich wyglądasz. Inaczej nie da rady nic powiedzieć, oprócz tego, że jeśli faktycznie masz ciepłą karnację, to pewnie jesteś jakąś ciepłą porą roku.

---------- Dopisano o 01:29 ---------- Poprzedni post napisano o 01:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Meell Pokaż wiadomość
Wampierz, jestem pełna podziwu dla pracy, jaką wkładasz w bloga i odpowiadanie tutaj, naprawdę, ogromny szacunek!

Oczywiście ja też chcę mieć pytanie... Z wypełnienia tej ankiety wyszłaby mi na pewno zima, więc nie chce odpowiadać na te wszystkie pytania. Jest mi dobrze tylko w chłodnych barwach, z tym że bardzo intensywne kolory podkreślają kontrasty w mojej urodzie - tj. np. w intensywnie czarnym mam jeszcze bledszą cerę, ciemniejsze włosy i bardziej czerwona usta, a w bardziej przygaszonych barwach też mi do twarzy, z tym że kontrasty w urodzie raczej też gasną. Czy to znaczy, że jestem intensywną zimą? Dodam, że mam bardzo blade, szaroniebieskie oczy w kontrastowej, praktycznie czarnej oprawie.
Dziękuję.

Jesteś taka pewna? Najlepiej zrobić przymiarkę. Jeśli rzeczywiście świetnie wyglądasz w czarnym, białym i czystych, raczej chłodnych kolorach to znaczy, że jesteś zimą. Jeśli do tego najlepiej wyglądasz w bardzo chłodnych kolorach, to jesteś chłodną zimą i możesz wyglądać też ok w niektórych barwach chłodnego lata. Kolory intensywnej zimy są czystsze, ale też mają lekki dodatek ciepła.

Co do kolorów mocno zgaszonych, jeśli faktycznie takie kolory wyglądają znośnie, to porównaj je jeszcze raz z tymi najlepszymi, w dobrym świetle, bez makijażu. O ile u zim złe kolory nie wywołują takiego przytłoczenia i rozmycia twarzy jak w przypadku delikatnych typów w jaskrawiznach, to efekt pobrzydzenia jak najbardziej jest obecny, po prostu nie zawsze łatwo go zauważyć. Zwracaj uwagę na kolor skóry na twarzy i ogólny wygląd. No i upewnij się, że barwy są rzeczywiście zgaszone. Zimy nie musza nosić tylko bieli, czerni i bardzo jaskrawych kolorów - można też nosić czyste odcienie rozbielone, odpowiednio czyste i chłodne beże i szarości też należą do palety. Czysty granatowy też jest bardzo praktyczny.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 00:47   #706
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.

Witam prosze o pomoc przy analizie typu urody. Wydaje mi sie, ze moge byc wiosna ale pewna nie jestem.

1. Jak się opalasz - raczej powoli, ale na ciepły - złotawo-brązowawy kolor.

2. Kolor oczu
- niebieskie. Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-rzcej jasna.


3. Piegi - nie mam


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Bardzo jasny, raczej cieply kolor. Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-chyba raczej czerwony


5. Naturalny kolor włosów - ciemny blond, ma złotawe przeblyski


6. Kolor ust sredni roz?


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? lubie kolor kremowy, rozowy, brzoskwiniowy, malinowy, czarny, bialy, bez. Nie przepadam za niebieskim, zielonym, zoltym.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Wydaje mi sie, ze i to i to mi pasuje.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Raczej tak


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
chyba niezbyt dobrze sie w nich czuje.


[B]11. Cieple


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- nie przepadam za wzorami i bardzo duzymi kontrastami




Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 10:17   #707
Meell
Zadomowienie
 
Avatar Meell
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość

Dziękuję.

Jesteś taka pewna? Najlepiej zrobić przymiarkę. Jeśli rzeczywiście świetnie wyglądasz w czarnym, białym i czystych, raczej chłodnych kolorach to znaczy, że jesteś zimą. Jeśli do tego najlepiej wyglądasz w bardzo chłodnych kolorach, to jesteś chłodną zimą i możesz wyglądać też ok w niektórych barwach chłodnego lata. Kolory intensywnej zimy są czystsze, ale też mają lekki dodatek ciepła.

Co do kolorów mocno zgaszonych, jeśli faktycznie takie kolory wyglądają znośnie, to porównaj je jeszcze raz z tymi najlepszymi, w dobrym świetle, bez makijażu. O ile u zim złe kolory nie wywołują takiego przytłoczenia i rozmycia twarzy jak w przypadku delikatnych typów w jaskrawiznach, to efekt pobrzydzenia jak najbardziej jest obecny, po prostu nie zawsze łatwo go zauważyć. Zwracaj uwagę na kolor skóry na twarzy i ogólny wygląd. No i upewnij się, że barwy są rzeczywiście zgaszone. Zimy nie musza nosić tylko bieli, czerni i bardzo jaskrawych kolorów - można też nosić czyste odcienie rozbielone, odpowiednio czyste i chłodne beże i szarości też należą do palety. Czysty granatowy też jest bardzo praktyczny.
Ja to pisałam oczywiście po przymiarce. Dziękuję za odpowiedź, wychodzi na to, że jednak intensywna zima, bo zgaszone kolory rzeczywiście pogarszają mi wygląd, a w intensywnych, nawet trochę ciepławych, wyglądam dobrze.
Meell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 10:47   #708
wizazanka91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 15
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziewczyny może Wam uda się rozszyfrować mój typ urody?

1. Jak się opalasz - szybko, zazwyczaj od razu na brązowo, chyba, że przesadzę ze słońcem.
2. Kolor oczu - piwne. Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)- zdecydowanie ciemna


3. Piegi - brak


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? dość ciemny, nieco oliwkowy kolor. Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-raczej czerwony (rumienię się dość często:/)


5. Naturalny kolor włosów - ciemny brąz


6. Kolor ust: lekko różowy, dość jasny?


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? bordowym, lubię błękit (ale taki dość nasycony) butelkową zieleń, taki żywy żółty (ale to głównie w lato, kiedy jestem mocniej opalona), ciemny brąz..za to źle się czuje w beżu, w pastelowych kolorach...pudrowym różu..nie przepadam również za pomarańczowym

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Wydaje mi się, że tak.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? W takich lepiej się czuję, niż w nazbyt pastelowych


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? całkiem dobrze się w nich czuję, ale muszą być w połączeniu ze zdecydowanym kolorem


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - raczej tak
wizazanka91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 12:13   #709
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Meell Pokaż wiadomość
Ja to pisałam oczywiście po przymiarce. Dziękuję za odpowiedź, wychodzi na to, że jednak intensywna zima, bo zgaszone kolory rzeczywiście pogarszają mi wygląd, a w intensywnych, nawet trochę ciepławych, wyglądam dobrze.
No to cieszę się, że odkryłaś swój typ. Właśnie w przypadku typów bardziej czystych często trudniej zauważyć zły wpływ zgaszonych niż odwrotnie.

---------- Dopisano o 13:09 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------

spaghettii - powinnaś zacząć od porządnie wykonanej przymiarki. Pasujące i niepasujące kolory najwięcej powiedzą o twoim typie.

---------- Dopisano o 13:13 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------

wizazanka91:
Tobie też polecam zrobić przymiarkę. Zaobserwuj czy lepsze są kolory chłodne czy ciepłe i czy biel i czerń faktycznie są bardzo twarzowe czy może lepsze jakieś odcienie zbliżone - kremowy, ecru, "prawie czarne" itp.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-27, 18:37   #710
sophisticated_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 763
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
opalam sie bardzo ciezko .. jak sie opale to na taki lekki braz lekko przykurzony ale bardzo szybko mi taka opalenizna schodzi i znow jesttem biala


2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
kolor oczu mam jasno zielony brwi i rzesy mam jasne . teczowki maja ciemniejsze obwodki i mam tak jakby na nich zolte plamki

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
nie mam piegow


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
odcien cery-porcelanowy . niestey mam rowniez rumience ktore ogolnei rzecz biorac sa rozowe ale jak sie mocno zarumienie to na czerwono


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
jasny mysi braz


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
jasno rozowy


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
lubie cieple kolory jak np kobalt koral . zle czuje sie w bezu mam wrazenie ze wygladam blado

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
w bieli czuje ze moja twarz zlewa sie z danym ubraniem ale czern w sumie lubie

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
chyba nie bardzo sa jak dla mnie zbyt mocne


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
nie pasuja mi szarosci wygladam w nich blado smutno

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.
pasuja mi cieple kolory typu czerwien kobalt


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
mysle ze lepiej mi w dronbniejszych wzorach
sophisticated_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-27, 23:59   #711
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez sophisticated_ Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
opalam sie bardzo ciezko .. jak sie opale to na taki lekki braz lekko przykurzony ale bardzo szybko mi taka opalenizna schodzi i znow jesttem biala


2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
kolor oczu mam jasno zielony brwi i rzesy mam jasne . teczowki maja ciemniejsze obwodki i mam tak jakby na nich zolte plamki

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
nie mam piegow


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
odcien cery-porcelanowy . niestey mam rowniez rumience ktore ogolnei rzecz biorac sa rozowe ale jak sie mocno zarumienie to na czerwono


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
jasny mysi braz


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
jasno rozowy


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
lubie cieple kolory jak np kobalt koral . zle czuje sie w bezu mam wrazenie ze wygladam blado

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
w bieli czuje ze moja twarz zlewa sie z danym ubraniem ale czern w sumie lubie

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
chyba nie bardzo sa jak dla mnie zbyt mocne


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
nie pasuja mi szarosci wygladam w nich blado smutno

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.
pasuja mi cieple kolory typu czerwien kobalt


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
mysle ze lepiej mi w dronbniejszych wzorach
Tak wygląda kolor kobaltowy:
http://static.myvimu.com/photo/09/16640923_m.jpg
http://www.trendymania.pl/pg/7391/500/133347.jpg

Ogólnie nie jestem pewna czy rozumiesz do końca pojęcia takie jak kolory poszarzałe, złamane szarością, ciepłe, zimne, czyste, zgaszone. bez tego może być trudno się porozumieć.

Żeby sprawdzić, w jakich kolorach wyglądasz najlepiej, a w jakich najgorzej, powinnaś zrobić przymiarkę (instrukcja u mnie na blogu).

Postaraj się określić w jakich kolorach wyglądasz dbrze, nie chodzi tu o odcienie takie jak niebieski, żółty, czerwony itp. tylko raczej właściwości tych kolorów - czy bardziej ciepłe (koralowa czerwień, pomidorowa czerwień, słoneczna żółć) czy chłodne (karmin, magenta, cytrynowy). Czy błękit raczej taki:
http://www.mojeciuchy.pl/entityfiles...c1/3476436.jpg
Czy taki:
http://centrum-jedwabiu.pl/L/G/G_K14...ski-blekit.jpg
Itd. każdy kolor ma wersje chłodniejsze i cieplejsze.

Tak samo - czy barwy o kolorze czystym (niekoniecznie jaskrawe, jasne kolory też mogą być czyste) czy takie raczej z domieszką szarości albo brązu.

Czy raczej ciemne, raczej jasne, czy może nie ma to znaczenia.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-29, 10:05   #712
softgrey
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

czy jest jakaś podstawowa różnica między cool summer a soft summer?
przeglądałam palety ale ciężko mi podjąć decyzję w których kolorach wyglądam lepiej
softgrey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-30, 18:29   #713
soniuska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 19 197
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Hej proszę o analizę typu urody wg ankiety

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Opalam się dość szybko, odcień opalenizny raczej złotawo-brązowy.



2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Oczy zielone, tęczówki ciemniejsza obwódka, rzęsy naturalnie czarne, brwi też. Nie ma potrzeby żadnej henny.


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Na nosie po opalaniu są złotawe. Występują tylko latem, jest ich kilka.


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Ciężko stwierdzić, ale raczej jasna chłodna, być może oliwkowa, ale nie jest to typowy porcelanowy, z reguły podkłady są mi dobierane tak,że pasuje do mnie drugi odcień.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Raczej ciemne, jestem szatynką. Ale od kilku lat mam blond ombre.


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

różowo czerwone, nasycone.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Uwielbiam jasne jeansy, do tego bluzki już różnie, raczej są to jasne kolory.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

Wolę się w kremowym i szarym niż czarnym i białym.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

Zdarzało mi się latem nosić kolory neonowe.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Różnie. Naprawdę nie wiem, jak to ocenić.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.

Noszę z reguły jasne stroje, nie lubię ponurych ciemnych odcieni, choć w połączeniu czerń z kremowym i do tego jasne dodatki jak najbardziej.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

myślę, że kontrasty nie byłyby złe, bo jestem dość szczupła, ale z reguły ubieram się monochromatycznie, mniejsze wzory i zestawienia kolorów.
soniuska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 10:34   #714
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez softgrey Pokaż wiadomość
czy jest jakaś podstawowa różnica między cool summer a soft summer?
przeglądałam palety ale ciężko mi podjąć decyzję w których kolorach wyglądam lepiej
Tak, chłodne lato ma kolory skrajnie chłodne, takie lodowate, często niebieskawe. To są najlepsze kolory dla lata a kolory ciepłe, nawet te ciepławe są nietwarzowe. Typy zupełnie chłodne słabo tolerują ciepłe tony w ubraniu i kosmetykach, nawet jeśli takie tony pojawiają się u nich naturalnie we włosach i oczach. Świetnie wyglądają w kosmetykach o bardzo chłodnym kolorze (szminka, róż), chociaż te kosmetyki w opakowaniu potrafią wyglądać zupełnie dziwnie i nienaturalnie chłodno. Chłodne lato ma małą domieszkę pigmentów zimowych, więc kolory nie są ekstremalnie zgaszone, tylko tak trochę - bardziej niż chłodnej zimy, ale mniej niż łagodnego lata.


Łagodne lato potrzebuje kolorów mocno zgaszonych, jego najlepsze kolory mają domieszkę ciepła, są prawie neutralne. Najsłabiej wygląda w kolorach czystych i intensywnych. Ma lekki wpływ jesieni stąd "podwójne" zgaszenie - kolory mają domieszkę szarości a do tego malutki dodatek beżu. W makijażu też najładniej wyglądają takie kolory, chociaż w pudełku mogą się wydawać bure czy szarawe.

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:32 ----------

soniuska:

Najlepiej, żebyś zrobiła przymiarkę kolorów i przyjrzała się jak faktycznie różne kolory oddziałują na twój wygląd. Z tego, co opisałaś, to brzmi raczej jak wiosna, ale nie ma co zgadywać, przecież chcemy znać dokładny wynik.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 11:38   #715
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dzięki za nowy wpis na blogu!
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 16:37   #716
Unelma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 14
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ten wątek to coś dla mnie! Od dawien dawna starałam się określić swój typ kolorystyczny, ale zawsze coś mi nie wychodziło... Przed tą analizą mogę powiedzieć, iż celuję, że jestem jesienią lub zimą, ale nie mam pojęcia, jakim konkretnie podtypem Bardzo dziękuję za wątek!

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Opalanie? A co to takiego? Szczerze, to nie pamiętam, kiedy ostatni raz się opaliłam - preferuję swój naturalnie blady odcień cery - lecz niestety wciąż "czuję" opaleniznę. Bolesny, piekący róż, po zaledwie parunastu minutach na słońcu, który po paru tygodniach po prostu schodzi z ciała.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Mam oczy zielono niebieskie. Wokół źrenicy są zielonkawe, natomiast obwódki wokół tęczówki mam niebieskie. Plamek chyba nie mam - są raczej "czyste".
Oprawa oczu jest dość ciemna, lecz nie są to hebanowe brwi i rzęsy.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Ciepłe? Nie, nie. Raczej srebrnawe. Szare.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Jest to chłodny odcień bladości (fototyp A), można by określić go porcelanowym. Rumienię się, jak jest mi gorąco, ale nie jestem do końca pewna, jaki to kolor ;_;

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Naturalnie włosy mam średnie, ale raczej ciemne niż jasne, o chłodnym odcieniu. Jak byłam mała, miałam czekoladowobrązowe włosy, o odcieniu chłodnym, natomiast teraz mam nieco jasniejsze.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Mam ciemnoróżowe usta, o zdecydowanym kolorze - idealnie pasuje na mnie szminka o odcieni chłodnego, intensywnego różu.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Czuję się dobrze w mocnych, ale w ciemnych kolorach. Neony nigdy nie były "po mojej stronie". Preferuję klasyczną czerń, fiolety, granaty i chłodne zielenie, natomiast źle wyglądam w odcieniach ziemi - oliwka, brązowy, pomarańczowy czy żółty. Czerwień może być, pod warunkiem, iż ma chłodny odcień.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Mogłabym chodzić tylko i wyłącznie w bieli i w czerni. Brązów nie lubię, źle mnie dopełniają.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Intensywne, ale zdecydowanie chłodne i ciemne. Żadne neony, czy złota.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Szaroniebieski, szarozielony czy szaroróżowy... lubię te kolory i dobrze w nich wyglądam (znacznie lepiej w szaroniebieskim czy szarozielonym niż w szaroróżowym), lecz preferuje kolory mocniejsze.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.

Zdecydowanie zimne, intensywne. Ciepłe źle mnie dopełniają, nie lubię siebie w kremowym czy w brązie. To samo ze złotem - przy srebrze moja karnacja "rozświetla się" natomiast przy złocie wyglądam "niezdrowo".

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Lubię kontrasty, szczególnie czystą czerń i biel, lecz co do wzorów to nie mam pojęcia, niestety ;( raczej nie przepadam za wzorami, chyba że mówimy o dużych nadrukach na koszulkach.
Unelma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 16:37   #717
ciassteczkowa
Rozeznanie
 
Avatar ciassteczkowa
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 750
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Jak ja się cieszę że ten wątek istnieje, bardzo proszę o pomoc bo sama już nie wiem jaki mam typ urody

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

pierwsza opalenizna kończy się zazwyczaj poparzeniem (dlatego przyzwyczajam przez dwa tygodnie skórę w solarium korzystając z niego 4 razy po 5 min), jak skóra się przyzwyczai do opalania to już opala się bardzo szybko na kolor ciemnego brązu ale takiego lekko przykurzonego


2. Kolor oczu
- ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

oczy mam w kolorze żółtej zieleni, z małymi plamkami. Natomiast kolor obwódki jest zdecydowany i mocny w kolorze granatowej zieleni. Oprawa oczu jest ciemna zdecydowana czarna (czarne brwi i czane rzęsy)


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

brak piegów


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

skóra ma odcień oliwkowy, rumienię się na czerwono


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

ciemny chłodny odcień ciemnego brązu


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

usta chyba przygaszony koral, ewentualny przygaszony ciemny róż.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

dobrze się czuję w bieli, czerni, granacie, w zdecydowanych neonowych kolorach, w odcieniach zieleni (żywej trawy, ciemnej zieleni), odcienie złota, róż, kremy, kolor cytrynowy
źle się czuję w brązach, karmelach, pomarańczach, czerwieni, zieleni ale takiej zgniłej oraz jasnej przygaszonej, żółty ale słonecznikowy


8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
pasuje mi biel i czerń, ale w grafitowym kolorze też dobrze wyglądam, a suknię ślubną miałam śmietankową ponoć wydobyła blask z oczu i skóry


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

gdy jestem opalona pasuje mi kolor neonowy żółty,


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
pasuje mi jedynie taki delikatnie szaroróżowy


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.
uwielbiam kolor złoty, nie toleruję srebra. kolory preferuję zdecydowane, raczej zimne choć ciepłe też znajdą się w mojej szafie


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?[/QUOTE]
źle się czuję we wzorach, jeżeli kontrastuje już kolory to raczej dokładam jeden wyrazisty kolor który zestawiam z kolorem np czarnym lub bielą (np mięta i biel,
ciassteczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 11:37   #718
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Unelma:
Brzmi jak zima, ale zrób przymiarkę kolorów, żeby się upewnić jakie kolory są najlepsze, a które tylko uchodzą jako tako.

Jeśli słabo tolerujesz barwy nawet lekko ciepłe, to najprawdopodobniejsza wydaje się chłodna zima. Prawdziwe neony wyglądają naturalnie tylko na typach intensywnych, na pozostałych zimach będą do przyjęcia ale bez efektu zupełnej harmonii. Natomiast wszystkim zimom jest dobrze w kolorach dość intensywnych i czystych z chłodnej strony koła kolorów.

---------- Dopisano o 12:37 ---------- Poprzedni post napisano o 12:33 ----------

ciassteczkowa:

Polecam ci wykonanie przymiarki, instrukcja jest tutaj:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 18:48   #719
vvishyou
Raczkowanie
 
Avatar vvishyou
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 286
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Witajcie ,
Okazało się, że jestem zgaszonym latem i próbuję stworzyć własną wersję swojej szafy.
Czy może ktoś byłby chętny w doradzeniu mi konkretnych elementów i barw?
Pozdrawiam .

Edytowane przez vvishyou
Czas edycji: 2013-10-02 o 18:50
vvishyou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 21:46   #720
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez vvishyou Pokaż wiadomość
Witajcie ,
Okazało się, że jestem zgaszonym latem i próbuję stworzyć własną wersję swojej szafy.
Czy może ktoś byłby chętny w doradzeniu mi konkretnych elementów i barw?
Pozdrawiam .
Pierwsza sprawa, to jaki masz poziom kontrastu.
Poza tym zastanów się jakie kolory po prostu lubisz i jak lubisz się ubierać (ogólny styl, zestawy, konkretne fasony).

Inspiracji możesz poszukać pinterest itp., polecam też grupy na FB, gdzie inne zgaszone lata pokazują udane zakupy kosmetyczne i odzieżowe.
Oczywiscie na pintereście itp lepiej szukać profili dobrych kolorystek, trzeba pamietać, że nie kazdy wyguglowany zestaw czy paleta będą trafne.
Polecam np. tę:
http://www.pinterest.com/eleablake/the-soft-summer/

Z palet polecam tę, której używam na blogu - jest naprawdę dobra, kolorów jest dużo i można wychwycić podobieństwa między nimi.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:22.