Uczulenie na hybrydę - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Forum dla osób, które interesują się manicurem hybrydowy. Tutaj znajdziesz porady związane z technikami zdobienia paznokci. Poznasz plusy i minusy hybrydy.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-20, 10:59   #361
_malami
Raczkowanie
 
Avatar _malami
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 343
Dot.: Uczulenie na hybryde

Dziewczyny! Pomocy!

Już jakiś rok temu miałam uczulenie na Semilaca (pęcherze pod paznokciami, plamy na twarzy) jednak jakoś to wyleczyłam i było ok.
Zachciało mi się hybryd... No i co? Palce swędzą niesamowicie, a co najgorsze nad górną wargą oraz na brodzie pojawiły się czerwone, swędzące-piekące plamy Jak załagodzić to pieczenie? Mam TRIDERM oraz FUCIDIN które kiedyś używałam na tą 'alergię'.

Może znacie inne sposoby, głównie mi zależy na tym żeby troszkę zmniejszyć pieczenie i zaczerwienienie, bo wstyd do ludzi wyjść

Jutro oczywiście idę do dermatologa, jednak potrzebuję czegoś na teraz aby stan załagodzić
_malami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-20, 12:58   #362
marlena_smc
Rozeznanie
 
Avatar marlena_smc
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 889
Dot.: Uczulenie na hybryde

Jak czytam ten wątek to zaczynam wątpić w siłę rozumu ludzkiego...

Dziewczyny! Jeśli choć raz w przeszłości wystąpiła u was silna reakcja na dany produkt to dlaczego do cholerki po jakimś czasie (gdy myślicie, że problem niby zniknął) nakładacie hybrydy na całe dłonie nie przeprowadzając wcześniej próby uczuleniowej na wszystkie specyfiki, które będą używane? Nie wystarczy zmienić marki lakierów i myśleć "inny produkt, może nie będzie alergii". Bo morze to jest szerokie i głębokie...

Na przyszłość sprawdzajcie produkt przed nałożeniem. Lepiej poświęcić jeden dzień na próbę uczuleniową, niż potem przez kilka tygodni płakać, że palce puchną i wszystko swędzi. Myśleć! Używać rozumu!

Może trochę za ostro jadę, ale krew mnie zalewa jak czytam "hybrydy zniszczyły mi paznokcie (w domyśle: "i pewnie wcale nie dlatego że ściągałam je zębami, albo szorowałam pilnikiem #80") / mam uczulenie na hybrydy, ale co tam... nałożę jeszcze raz i zobaczę co będzie itp.
__________________
Moje Aliexpressowe zakupy i recenzje pazurkowe:
http://arvensisart.blogspot.com/

marlena_smc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-20, 13:44   #363
_malami
Raczkowanie
 
Avatar _malami
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 343
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez marlena_smc Pokaż wiadomość
Jak czytam ten wątek to zaczynam wątpić w siłę rozumu ludzkiego...

Dziewczyny! Jeśli choć raz w przeszłości wystąpiła u was silna reakcja na dany produkt to dlaczego do cholerki po jakimś czasie (gdy myślicie, że problem niby zniknął) nakładacie hybrydy na całe dłonie nie przeprowadzając wcześniej próby uczuleniowej na wszystkie specyfiki, które będą używane? Nie wystarczy zmienić marki lakierów i myśleć "inny produkt, może nie będzie alergii". Bo morze to jest szerokie i głębokie...

Na przyszłość sprawdzajcie produkt przed nałożeniem. Lepiej poświęcić jeden dzień na próbę uczuleniową, niż potem przez kilka tygodni płakać, że palce puchną i wszystko swędzi. Myśleć! Używać rozumu!

Może trochę za ostro jadę, ale krew mnie zalewa jak czytam "hybrydy zniszczyły mi paznokcie (w domyśle: "i pewnie wcale nie dlatego że ściągałam je zębami, albo szorowałam pilnikiem #80") / mam uczulenie na hybrydy, ale co tam... nałożę jeszcze raz i zobaczę co będzie itp.
W moim przypadku próba była, jakieś 3 tygodnie temu zrobiłam hybrydę tylko na 2 palcach, nic nie bolało było w porządku, nie nakładałam na pozostałe. W tym przypadku również nałożyłam tylko na dwa palce i co dziwne nie bolą mnie wcale, za to pozostałe palce które dotykały lakierów, odtłuszczacza itd. pieką ;/
_malami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 11:40   #364
tardisgirl60
Raczkowanie
 
Avatar tardisgirl60
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 443
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez marlena_smc Pokaż wiadomość
Jak czytam ten wątek to zaczynam wątpić w siłę rozumu ludzkiego...

Dziewczyny! Jeśli choć raz w przeszłości wystąpiła u was silna reakcja na dany produkt to dlaczego do cholerki po jakimś czasie (gdy myślicie, że problem niby zniknął) nakładacie hybrydy na całe dłonie nie przeprowadzając wcześniej próby uczuleniowej na wszystkie specyfiki, które będą używane? Nie wystarczy zmienić marki lakierów i myśleć "inny produkt, może nie będzie alergii". Bo morze to jest szerokie i głębokie...

Na przyszłość sprawdzajcie produkt przed nałożeniem. Lepiej poświęcić jeden dzień na próbę uczuleniową, niż potem przez kilka tygodni płakać, że palce puchną i wszystko swędzi. Myśleć! Używać rozumu!

Może trochę za ostro jadę, ale krew mnie zalewa jak czytam "hybrydy zniszczyły mi paznokcie (w domyśle: "i pewnie wcale nie dlatego że ściągałam je zębami, albo szorowałam pilnikiem #80") / mam uczulenie na hybrydy, ale co tam... nałożę jeszcze raz i zobaczę co będzie itp.
Nie można się nie zgodzić. Tylko niektórzy nie zdają sobie sprawy ze uczulenie może nastąpić po kilku dniach, czytałam o takich przypadkach, gdzie uczulenie było na palcach, zrobiły próby na przedramieniu i nic nie wyszło od razu to znaczy ze to coś innego musi być a nie ten zły semilac ;-) u mnie uczelnie wyszło po 5 dniach od zrobienia próby topem semilac wiec tez na początku myślałam że to nie to, a jak zrobiłam baza to wyszło dosłownie po godzinie.
Nadzieja matka głupich. Sama nie mam na razie reakcji na Cosmetics Zone ale nie będę malować paznokci od razu, bo włączam mózg ;-) owszem jest to super wygodne ale nie jak człowiek ma ochotę zadrapac się na śmierć i nie warto tracić zdrowia dla hybryd ;-)
tardisgirl60 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 23:39   #365
redeyes
Zakorzenienie
 
Avatar redeyes
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 309
Dot.: Uczulenie na hybryde

Hej.. Niestety również dołączyłam do grona uczuleniowców, jednak w moim przypadku cierpi tylko jeden palec - najmniejszy, na innych wysypka nie pojawiła się. Uczulenie wystąpiło po roku używania hybryd.. Oczywiście natychmiastowo ściągnęłam, ukojenie przyniosła maść ze sterydami. Po miesiącu przerwy postanowiłam 'zaryzykować' i ponownie zrobiłam sobie mani. Byłam bardzo ostrożna, uczulenie nie wystąpiło. Któregoś razu wykonywałam paznokcie mamie, w rękawiczkach no i następnego dnia znów pojawiły się bąble, tylko na małym palcu, ale był ich ogrom.. Zdecydowałam, że pozbędę się semilaców, szkoda.. trochę kolorów zdążyłam już nazbierać. Planuję zakup SPN, bo ponoć są hypoalergiczne, ale ciekawe ile w tym prawdy..
redeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 08:04   #366
Gejszalicious
Buszująca w hybrydach
 
Avatar Gejszalicious
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 829
Dot.: Uczulenie na hybryde

Wydaje mi się, że nie ma hypoalergicznych hybryd, bo wszystkie mają w swoim składzie aktualny, które są silnymi alergenami. Po prostu w jednych lakierach jest ich więcej w innych mniej

Edit: miało być "akrylany" a nie "aktulany" ala:
__________________

Edytowane przez Gejszalicious
Czas edycji: 2015-12-29 o 20:09
Gejszalicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 13:51   #367
redeyes
Zakorzenienie
 
Avatar redeyes
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 309
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Gejszalicious Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że nie ma hypoalergicznych hybryd, bo wszystkie mają w swoim składzie aktualny, które są silnymi alergenami. Po prostu w jednych lakierach jest ich więcej w innych mniej
Kurcze, a może to wina lamp jest? Ja już zgłupiałam i sama nie wiem co mam myśleć, mam zwykłą UV..
redeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-30, 10:17   #368
mariposa404
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 10
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez redeyes Pokaż wiadomość
Kurcze, a może to wina lamp jest? Ja już zgłupiałam i sama nie wiem co mam myśleć, mam zwykłą UV..
Właśnie- lampy, a co powiecie na teorię, że to nie jest uczulenie a poparzenie?
mariposa404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-30, 15:53   #369
201606241103
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 29
Dot.: Uczulenie na hybryde

Też po użyciu po raz któryś tam hybrydy miałam na 2 dzień małe pęcherze wokół skórek i bąbelek na opuszce. Myślałam, że to uczulenie, poparzenie uv, nawet na kilka miesięcy odstawiłam ulubione hybrydy. Miałam wtedy leciwą lampe 9w uv, w której wymieniłam żarówkę uv na led. Wydawało się, że lakier po 3 nawet minutach był trochę miękki, jakby nie do końca urwardzony, w porównaniu ze stanem teraz. Szybciej też odpyskiwał. Teraz mam 36 w led+ccfl ową nową lampę. Lakier szybko się utwardza(dla pewności każda warswa 60s). I lakierozel jest twardy jak betonik. Nie mam od tego czasu zadnych problemów, nic mnie nie boli, nid swędzi, nie odpryskuje . Paznokcie są w idealnym stanie.
Dzjewczyny, zmieńcie lampy. Przecież wypełnienia stomatologiczne, czy uv, czy chemoutwardzalne, wszystko jedno; plastikowe butelki i inne rzeczy zazwyczaj nie uczulają i nie podrażniają, a nawet niemowlęta mają kontakt z plastykiem.
I nie róbcie nigdy "prób " z nieutwardzonym lakierozelem na skórę przedramienia! 95% ludzi ma objawy kontaktowej dermatozy po kontakcie z nieutwardzonymi zywicami!
Jak macie obawy i problemy , dla pewności można zrobić testy skórne u dermatologa. To bezpieczne i pewne!

Edytowane przez 201606241103
Czas edycji: 2015-12-30 o 16:06
201606241103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-30, 16:21   #370
redeyes
Zakorzenienie
 
Avatar redeyes
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 309
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez tjanka Pokaż wiadomość
Też po użyciu po raz któryś tam hybrydy miałam na 2 dzień małe pęcherze wokół skórek i bąbelek na opuszce. Myślałam, że to uczulenie, poparzenie uv, nawet na kilka miesięcy odstawiłam ulubione hybrydy. Miałam wtedy leciwą lampe 9w uv, w której wymieniłam żarówkę uv na led. Wydawało się, że lakier po 3 nawet minutach był trochę miękki, jakby nie do końca urwardzony, w porównaniu ze stanem teraz. Szybciej też odpyskiwał. Teraz mam 36 w led+ccfl ową nową lampę. Lakier szybko się utwardza(dla pewności każda warswa 60s). I lakierozel jest twardy jak betonik. Nie mam od tego czasu zadnych problemów, nic mnie nie boli, nid swędzi, nie odpryskuje . Paznokcie są w idealnym stanie.
Dzjewczyny, zmieńcie lampy. Przecież wypełnienia stomatologiczne, czy uv, czy chemoutwardzalne, wszystko jedno; plastikowe butelki i inne rzeczy zazwyczaj nie uczulają i nie podrażniają, a nawet niemowlęta mają kontakt z plastykiem.
I nie róbcie nigdy "prób " z nieutwardzonym lakierozelem na skórę przedramienia! 95% ludzi ma objawy kontaktowej dermatozy po kontakcie z nieutwardzonymi zywicami!
Jak macie obawy i problemy , dla pewności można zrobić testy skórne u dermatologa. To bezpieczne i pewne!
Jaką lampę wobec tego proponujesz? Osobiście ta, którą posiadam dobrze utwardzała hybrydę. Wielokrotnie robiłam hybrydy znajomym i nie dostawały żadnego uczulenia bądź poparzenia
redeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-30, 22:41   #371
201606241103
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 29
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez redeyes Pokaż wiadomość
Jaką lampę wobec tego proponujesz? Osobiście ta, którą posiadam dobrze utwardzała hybrydę. Wielokrotnie robiłam hybrydy znajomym i nie dostawały żadnego uczulenia bądź poparzenia
Nieuważnie czytasz. Proszę , popatrz wyżej.
201606241103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-01, 18:27   #372
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez tjanka Pokaż wiadomość
Też po użyciu po raz któryś tam hybrydy miałam na 2 dzień małe pęcherze wokół skórek i bąbelek na opuszce. Myślałam, że to uczulenie, poparzenie uv, nawet na kilka miesięcy odstawiłam ulubione hybrydy. Miałam wtedy leciwą lampe 9w uv, w której wymieniłam żarówkę uv na led. Wydawało się, że lakier po 3 nawet minutach był trochę miękki, jakby nie do końca urwardzony, w porównaniu ze stanem teraz. Szybciej też odpyskiwał. Teraz mam 36 w led+ccfl ową nową lampę. Lakier szybko się utwardza(dla pewności każda warswa 60s). I lakierozel jest twardy jak betonik. Nie mam od tego czasu zadnych problemów, nic mnie nie boli, nid swędzi, nie odpryskuje . Paznokcie są w idealnym stanie.
Dzjewczyny, zmieńcie lampy. Przecież wypełnienia stomatologiczne, czy uv, czy chemoutwardzalne, wszystko jedno; plastikowe butelki i inne rzeczy zazwyczaj nie uczulają i nie podrażniają, a nawet niemowlęta mają kontakt z plastykiem.
I nie róbcie nigdy "prób " z nieutwardzonym lakierozelem na skórę przedramienia! 95% ludzi ma objawy kontaktowej dermatozy po kontakcie z nieutwardzonymi zywicami!
Jak macie obawy i problemy , dla pewności można zrobić testy skórne u dermatologa. To bezpieczne i pewne!
Mam taką lampę, jak Ty teraz i dalej mam uczulenie, to nie do końca kwestia lampy
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-03, 09:36   #373
201606241103
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 29
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez justyna_dt Pokaż wiadomość
Mam taką lampę, jak Ty teraz i dalej mam uczulenie, to nie do końca kwestia lampy
Do dermatologa. Zapomnij o hybrydach.
201606241103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-03, 20:36   #374
nrussell
Przyczajenie
 
Avatar nrussell
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 7
Dot.: Uczulenie na hybryde

Hej dziewczyny. Ja tez dołączam do grona nieszczesliwcow uczolonych na lakiery hybrydowe. Tak samo jak w wiekszosci przypadkow dostalam uczulenia po dluższym czasie używania Semilac. Pierwszy i drugi raz robilam hybryde u kosmetyczki produktami CND Shellac i wszystko bylo ok. Zakochalam sie i postanowilam ze sama bede robic sobie taki manicure bo zawsze ladnie wychodzilo mi malowanie paznokci a po co placic komus co 2 tyg. Oczywiscie postanowilam zaoszczedzic i zamowilam sobie zestaw Semilac. Byłam bardzo zadowolona , Piękne kolorki , latwo sie aplikowalo i trzymaly sie swietnie na pazurkach. Niefajnie sie zrobilo dopier kiedy dostalam uporczywego swedzenia na duzych palcach u stop... i przy skorkach cos sie saczylo i paskudne strupy mi sie w tym miejscu zrobily. Zwalilam wine na zel rozpuszczajacy skorki, w koncu to zawiera kwas wiec moglo podraznic. Lakier zostawilam w spokoju, nadal trwal na paznokciach w nienaruszonym stanie. Kolejny etap to ogromna wysypka a wlasciwie wielkie czewrone , swedzace i palace plamy na wewnetrznej stronie ud (od kolana do polowy uda) Poprostu plonely zywym ogniem!!! Wyjasnie od razu , ze ja mam glupi zwyczaj trzymania lakieru miedzy kolanami kiedy maluje paznokcie... i nieraz te waciki z resztkami lakieru poprostu klade na nogach (udach). Poszłam do lekarza i okazalo sie ze jest tak zle ze przez tydzien bylam na sterydach. Przeszło. Nadal nie wiedzialam ze to lakiery , zwalalam wine na proszek do prania itp, zwyczajnie w ogole do glowy mi nie przyszlo ze to moje ukochane lakiery. W koncu zauwazyłam , ze moje palce u dloni sa zaczerwienione i swedzace, i bardzo wrazliwe. Zawszekiedy nakladalam hybryde to samo. Milam nadzieje ze to moze cleaner albo tez zel do usowania skorek , ale zawsze bylo to samo wiec musialam sie poddac. Uczulał kazdy produkt : baza , top i kolor. Ostatnio poszlam do kosmetyczki zeby przetestowac Cnd shellac no i sie okazalo ze juz nie uzywaja shellac tylko gelish. Nie bylam specjalnie zadowolona ale skoro juz tam bylam to wykonano mi manicure gelish. Na drugi dzien uczulenie, ale nie takie straszne jak wczesniej. tylko pare krostek. Zmyłam mimo wszystko , po co sie meczyc. Zamowilam CND Shellac, jutro powiino przyjsc wiec dam wam znac jak to wyglada w moim przypadku Trzymajcie kciuki.
nrussell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-03, 21:28   #375
201606241103
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 29
Dot.: Uczulenie na hybryde

3mamy kciuki, oczywiście. Tak sobie czytam Twoj post jako przykład uczenia się na własnych błędach. Spodobał się shellac, dużo kosztuje wizyta, zrobie to sama: zaoszczędze i kupie coś tańszego, może być chińskie badziewie, co tam. Ważny wygląd i masa kolorów. Technologia malowania hybrydozelkami i bhp bez znaczenia. Nieutwardzony zel marnej jakości trafia na skórki palców, na uda. I jest uczulenie, Wybacz. Tak to w większości wypadków wygląda. Cenne jest to, ze się dzielisz z innymi swoimi doświadczeniami. Wiecie dziewczyny. Myśle, że jak już jest chęć malowania lakierożelami, hybrydami, trzeba zainwestować. W naukę, bo to nie tak dużo kosztuje, a jednak daje wiele cennych szczegółów, niewidocznych na pierwszy, a nawet 2 rzut przy oglądaniu internetu czy też pracy znanej stylistki. Zainwestować trzeba w materiały pierwszego gatunku, najlepiej produkcji usa lub eu, bo tam się znają, mają sprawdzone produkty, mają wysokie standardy produkcji, to są powazne sprawy, naprawdę. Jest sporo wysokiej klasy lakierozeli, trzeba kupić w prawidłowym miejscu, u dystrybutora, a nie na allegro , sorry. Przeciez wiadomo, ze w np Chinach kanister zelu sprzedają za grosze, mozna wybrać kształt butelki, nazwe, nawet imie ukochanego lub też produktu znanej marki. No, takie czasy. Jest sieć dystrybutorów, tam bezpiecznie. Drogo? A czy bez hybryd nie ma życia? Krótko, nie kupujcie badziewia. Wazny oczywiście tez sprzęt, lampy, jednorazowe pilniki , dobrej jakości metalowe przedmioty, które też na własny użytek trzeba sterylizować lub dezynfekować.bo skaleczone paluszki orzy kontakcie z zelem łatwiej mogą kontaktować ze szkodliwą substancją, bo naruszona jest wtedy bariera skórna, a zaifekowanie podrażnionej skóry zarazkami z waszych pilników ,cążek i radełek to jeszcze pogorszy sprawę. No i trzeba przestrzegać technologię , jak już producent solidny każe stosować takie a nie inne płyny, scrubfreshe i td,jak np w shellacu, to trzeba tak robić, a nie zamieniać na badziewne pierwsze z brzegu zamienniki z najbliższej drogerii. Bo możliwa jest interakcja pomiędzy poszczególnymi składnikami, tego się nie da przewidzieć, a i producent też nie przewiduje zazwyczaj współdziałania swoich produktów z innymi. Bo chemia to straszna rzecz czasem. Banalne? A to prawda.
Nie ryzykujcie. A jak macie problem, idzcie do specjalisty. I odstawcie hybrydy przy najmniejszej wątpliwości. Pozdrawiam.

Edytowane przez 201606241103
Czas edycji: 2016-01-03 o 21:39
201606241103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 10:35   #376
nrussell
Przyczajenie
 
Avatar nrussell
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 7
Dot.: Uczulenie na hybryde

Niestety masz troche racji. Ja chcialam zaoszczedzic przynajmniej na poczatek i kupilam Semilac. Ale BHP i higieny raczej przestrzegam tylko te buteleczki Semilaca troche ciekly i niestety cale byly klejace od tych produktow wiec kiedy je wycieralam to trzymalam sobie waciki pod reka ( na kolanie) zeby nie bylo , że kompletnie z lakierami sie nie umiem obchodzic i cala sie tym upapralam
Masz racje , że czasem dziewczyny wycinaja skorki az do mieska cazkami ktore leza byle gdzie zakurzone a pozniej maluja hybryda i pozalewaja te rany wtedy to sie nie dziwie ze jakies paskudztwa sie robia i lepiej isc do kosmetyczki. Ale sa tez dziewczyny ktore naprawde ladnie umieja zajac sie paznokciami same i siegaja po hybryde bo to jest swietma sprawa. Nie kazdy ma ochote wydac kilka stów na kurs szczegolnie jezeli malujemy tylko swoje pazurki czasem mamy czy kolezanki. Pożale sie jeszcze , ze ostatni manicure hybrydowy u kosmetyczki to byla totalna porazka, niby profesjonalny salon a dziewczyna nierowno pomalowala mi paznokcie i czesciowo pozalewala skorki, sama robie to duzo lepiej i staranniej. Jak sie umawialam to pytalam o cnd shellac i powiedzieli za maja a jak przyszlam na drugi dzien to sie okazalo ze nie maja bo teraz pracuja na gelish "bo jest lepszy i wieksze buteleczki". Ale zgadzam sie z toba , ze jak juz sie za to bierzemy to lepiej poczytac , poogladac filmiki i zaopatrzyc sie w porzadny sprzet i produkty i moze podpytac swoja kosmetyczke o wazne wskazowki i sprawy ktore sa czesto lekcewazone przez amatorki. wazne dla dziewczyn , ktore dopiero kupuja swoj pierwszy zestaw : to glownie nieutwarzdzone , lub nieodpowiednio utwardzone produkty uczulaja wiec trzymac w lampie ile trzeba i robic tak zeby produkt nie mial kontaktu se skora zeby nie skonczyc tak jak ja Teraz to wiem, uczcie sie na moich bledach.
nrussell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 12:16   #377
maarlin
Rozeznanie
 
Avatar maarlin
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Z końca świata
Wiadomości: 516
Dot.: Uczulenie na hybryde

tjanka dużo jadu i po co?Weź walnij wszystkich po łbach bo są doorniami...Uczulenie jedni mają inni nie,jak z alergią,jedni są wrażliwsi inni nie,po co takie ostre słowa.Zanim zajęłam się hybrydami używałam żeli i akrylu,żel opanowałam perfect, zawsze stosowałam się do rad dotyczących dezynfekcji i czystosci podczas stylizacji paznokci,zresztą uczyły mnie profesjonalne stylistki paznokci.Produktów używałam tylko ja,nie bawiłam się w pseudorobienie innym żeby "zarobić". I stało się,mam uczulenie,pogodziłam się z tym i sobie radzę, więc daruj sobie ten jad,nie wszystkie jesteśmy bezmyślnymi idiotkami.Dziewczyny piszą tu swoje przemyślenia ichcą wsparcia lub rad a nie morałów.Od tego jest mama z tatą.
maarlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 12:55   #378
201606241103
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 29
Dot.: Uczulenie na hybryde

Nrussel, bardzo się cieszę, że tak to odbierasz. Masz moje całkowite poparcie i bardzo szczerze, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze, bo jesteś mądrą i superodważną osobą. jeszcze raz gratuluję odwagi, że nie balaś się opowiedzieć o problemie i o tym, jak prawidłowo ten problem rozwiązujesz! Trzymam za Ciebie kciuki i serdecznie pozdrawiam!
Maarlin, stop, stop! Tu ludzie przychodzą z problemem i oczekują na konkretną, być może nieco ostrą poradę, małego kopniaczka , tak, tak! Nie myśl, prosze, że piszę do Ciebie, ty chyba rad nie potrzebujesz, więc nie czytaj, to proste. Kto potrzebuje pomocy, sam oceni, czy to rzeczowa porada i na temat, czy złośliwe gadu o niczym, jak, wybacz, twoja nie na miejscu uwaga!
201606241103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 12:15   #379
dcdfceaff93e0375d94849d7bb8d896cf48ca316_61dcc8e4a1e6f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 004
Dot.: Uczulenie na hybryde

Treść usunięta

Edytowane przez dcdfceaff93e0375d94849d7bb8d896cf48ca316_61dcc8e4a1e6f
Czas edycji: 2016-01-05 o 13:55
dcdfceaff93e0375d94849d7bb8d896cf48ca316_61dcc8e4a1e6f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-05, 13:29   #380
nrussell
Przyczajenie
 
Avatar nrussell
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 7
Dot.: Uczulenie na hybryde

Ja tak mialam. Co prawda najpierw cos wyszlo na duzych palcach u stop , ale po chwili zeszlo. Poźniej mialam na udach bo tam waciki zabrudzone semilakiem mialy kontakt z ciałem. Transportowalam moje lakiery z Polski i chyba byly zle dokrecone bo cale buteleczki sie kleily wiec je czyscilam cleanerem. Pozniej uczulenie roznioslo sie na okolice żeber. I to byly czerwone swedzace placki, jak sie podrapalam to strasznie piekly. Dopiero po jakims czasie wyszlo uczulenie w okolicach paznokci. No i jeszcze oczy mialam podraznione.
Dziewczyny! Właśnie przyszly moje nowe lakiery. Zamowilam zestaw CND Shellac. Czekam jeszcze na swiezutka lampe. Bo troche sie boje , że moja stara za slabo to utwardzi i znowu bedzie kuku...
Myslicie , ze zwykla uv 36w wystarczy? Z tego co wiem to nawet w salonach takich uzywaja i mowia ze dla wlasnych potrzeb nie ma sensu inwestowac w droga lampe.

Edytowane przez nrussell
Czas edycji: 2016-01-05 o 13:39
nrussell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 15:43   #381
ania_ldz
Przyczajenie
 
Avatar ania_ldz
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 12
Dot.: Uczulenie na hybryde

Według kart charakterystyk substancji chemicznych http://www.chemat.com.pl/katalog 3 z 4 podanych przez producenta składników mogą wywoływać objawy opisane przez Was:

- Phemyl bis (2,4,6-trimethylbenzoyl) Phosphine oxide - rozklada się do tlenku fosforu (V), który może reagować z wodą lub innym składnikiem tworząc kwas fosforowy (być może w kontakcie ze skórą i parą wodną na jej powierzchni dochodzi do tej reakcji stąd poparzenie) https://www.alfa.com/en/msds/POLISH/H61320.pdf

- Hydroxycyclohexyl phenyl ketone - dziala drażniąco na oczy w karcie charakterystyki podają, że należy używać go w rękawiczkach, masce i okularach ochronnych. https://www.alfa.com/en/msds/POLISH/L11377.pdf

- Hydroxyethyl methacrylate - drażniąco na skórę, oczy oraz powoduje alergie skórne.https://www.alfa.com/en/msds/POLISH/B24260.pdf

Na moje "oko" lepiej nie stosować Semilaków w ciąży, podczas karmienia. A w czasie wykonywania manicure dobrze wietrzyć pomieszczenie, wykonywać zabieg w rękawiczkach oraz z przyłbicą lub chociaż w okularach ochronnych + maseczka.
ania_ldz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 16:25   #382
Gejszalicious
Buszująca w hybrydach
 
Avatar Gejszalicious
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 829
Dot.: Uczulenie na hybryde

ania_ldz świetna robota, na pewno wielu osobom pomoże ta strona


Mam pytanie do dziewczyn, które są uczulone na hybrydy. Czy zanim pojawiły się u was objawy takie jak swędzenie, pieczenie, bąbelki z płynem to miałyście jakieś inne niepokojące objawy podczas lub chwilę po malowaniu paznokci?
Chodzi mi np. o podrażnienie oczu i skóry, które mijało po kilkunasty minutach lub po kilku godzinach?
__________________
Gejszalicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-06, 09:52   #383
maarlin
Rozeznanie
 
Avatar maarlin
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Z końca świata
Wiadomości: 516
Dot.: Uczulenie na hybryde

Gejszalicious zdarzało mi się pieczenie oczu,kilka razy poczułam mdłości,ale zwaliłam to na zapach hybryd i światło lampy.Teraz kiedy spytałaś już nie jestem pewna, co mogło być przyczyną-czy nie początki uczulenia.
maarlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-06, 10:18   #384
Gejszalicious
Buszująca w hybrydach
 
Avatar Gejszalicious
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 829
Dot.: Uczulenie na hybryde

Ja mam obawy, że u mnie też może kiedyś wystąpić uczulenie, bo po malowaniu paznokci mam zaczerwienioną i podraznioną cerę i oczy. Raz po malowaniu wzornikow też miałam mdłości, ale zawaliłam to na zjedzenie czegoś co mi mogło zaszkodzić :/

Mam jednak nadzieję, że nie dojdzie do tego, bo ani ja ani członkowie mojej rodziny nie mają żadnych alergii
__________________
Gejszalicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 09:52   #385
maarlin
Rozeznanie
 
Avatar maarlin
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Z końca świata
Wiadomości: 516
Dot.: Uczulenie na hybryde

U mnie też nikt z rodziny nie ma alergii.
maarlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 10:08   #386
redeyes
Zakorzenienie
 
Avatar redeyes
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 309
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez maarlin Pokaż wiadomość
U mnie też nikt z rodziny nie ma alergii.
u mnie tak samo

wczoraj zamówiłam lakiery spn, jak przetestuję to dam znać zastanawiam się tylko czy dalej używać odtłuszczacza z diamonds cosmetics (mam całą butlę) czy zwykłego alkoholu..
redeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 10:12   #387
maarlin
Rozeznanie
 
Avatar maarlin
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Z końca świata
Wiadomości: 516
Dot.: Uczulenie na hybryde

Odtłuszczacz nie ma znaczenia,ale spróbuj zobaczymy.
maarlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 10:58   #388
redeyes
Zakorzenienie
 
Avatar redeyes
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 309
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez maarlin Pokaż wiadomość
Odtłuszczacz nie ma znaczenia,ale spróbuj zobaczymy.
Spotkałam się z takimi opiniami, że odtłuszczacz również może uczulać..
redeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 11:20   #389
Gejszalicious
Buszująca w hybrydach
 
Avatar Gejszalicious
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 829
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez redeyes Pokaż wiadomość
Spotkałam się z takimi opiniami, że odtłuszczacz również może uczulać..
biorąc to na chłopski rozum, czy ktokolwiek zna osobę uczuloną na alkohol? ludzie, aceton i alkohol nie uczulają owszem, podrażniają skórę i błony śluzowe, ale nie uczulają dlatego jakim cudem cleaner może uczulić?
__________________
Gejszalicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 14:35   #390
Paloma1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 4
Dot.: Uczulenie na hybryde

Hej dziewczyny nie ma nic gorszego od Semilaca tylko ręce sobie przez nich zniszczyłam chciałabym spróbować hybrydy z innej firmy ale w sumie troszkę się boję słyszałam dużo dobrych opinii o Gelish możecie coś mi doradzić?!
Paloma1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-08 18:24:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:09.