Używanie kremów dla dzieci przez osobę dorosłą? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-04, 11:15   #1
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199

Używanie kremów dla dzieci przez osobę dorosłą?


A więc mam cerę alergiczną, wrażliwą, często suchą. Swego czasu miałam problem z takimi suchymi ale przy tym nieco czerwonymi plamami na policzkach Dermatolog przepisał mi Eris Pharmaceris Octopirox - krem kojący do twarzy. Oprócz tego używałam kremu nawilżającego Cethaphil. No ale z racji tego, że oba są dość drogie (Eris 30ml/30zł).. to chciałam znaleźć coś tańszego.

No i na jednej stronie wyczytałam, żeby używać kremu bambino dla dzieci?
Krem pielęgnacyjny przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji delikatnej skóry twarzy i ciała niemowląt oraz małych dzieci.

Czy skóra osoby dorosłej nie ma czasem innych...wymagań?

Krem bambino – można powiedzieć, że to taka wersja soft maści cynkowej. Delikatniejszy w konsystencji jak i działaniu. Dobrze ochrania i nawilża, skóra jest mięciutka a sam krem ładnie się wchłania choć pozostawia na skórze tłusty filtr. Ładny zapach.
Bez recepty
Postać: teoretycznie krem ale praktycznie zaliczyłabym bardziej pod łagodną maść

Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Ceresin, Talc, Zinc Oxide, Sorbitan Sesquioleate, Glycerin, Magnesium Sulfate, Lanolin Alcohol, Cetyl Alcohol, Tocopheryl, Acetate, Lactic Acid, Perfum, Citronellol, Coumarin, Hydroxycitronellal, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Cinnamyl Alcohol, Limonene, Geraniol, Benzyl Benzoate.
Cena: ok. 6 złotych / 75 ml

A jeszcze "Bambino krem ochronny z tlenkiem cynku": Aqua, Paraffinum Liquidum, Cera Microcristallina, Ceresin, Talc, Zinc Oxide, Sorbitan Sesquioleata, Glycerin, magnesium Sulfate, Lanolin Alcohol, Cetyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Lactic Acid, Parfum.

Edytowane przez bowszystkotoiluzjajest
Czas edycji: 2014-01-04 o 11:20
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 11:48   #2
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Używanie kremów dla dzieci przez osobę dorosłą?

Mnie bambino bardzo zapycha. Jak nie straszny ci świecący ryjek, to polecam maść z witaminą A. nie zapchała mnie nigdy i używam na mocne przesuszenia.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 15:15   #3
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Używanie kremów dla dzieci przez osobę dorosłą?

Sama stosowałam i nadal stosuje bambino gdy pojawią się jakieś podrażnienia zwłaszcza gdy mam katar i powycieraną skórę przy nosku. Świetnie łagodzi podrażnienia i przyspiesza regenerację. Jednak na skórę całej twarzy nie stosuję bo zupełnie nie odpowiada mi konsystencja, tak więc jak wygląda sprawa z zapychaniem nie wiem.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 18:57   #4
StarsBeachSunriseAndHe
Rozeznanie
 
Avatar StarsBeachSunriseAndHe
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 618
Dot.: Używanie kremów dla dzieci przez osobę dorosłą?

Używałam Bambino - tego w metalowej puszce. Nie wiem, czy chodzi o ten sam... Stosowałam go na noc, idealnie nawilżał i koił skórę. Rano budziłam się z idealnie wyrównanym kolorytem - nie musiałam stosować żadnego podkładu, czy BB. Jednak ma jedną znaczącą dla mnie wadę - efektem ubocznym stosowania przeze mnie tego kremu było bezustanne przybywanie zaskórników Walczę z nimi, a ten krem potęgował problem. Gdyby nie to, byłby moim ideałem.
__________________
Na mojej wymiankowej wish znajduje się tylko jedna rzecz:
SZUKAM KSIĄŻKI "GANDŻA" autorstwa Zygmunta MUŃKA Staszczyka !!!
Jeśli ją posiadasz - DAJ ZNAĆ!

Proszę, przeszukaj swoje półki, zapytaj znajomych...
StarsBeachSunriseAndHe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 22:27   #5
Marika96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4
Dot.: Używanie kremów dla dzieci przez osobę dorosłą?

U mnie było bardzo podobnie, fajnie nawilżył skórę, przez 1 tydzień było super. Niestety po tygodniu strasznie zapchał, tragedia była.
Również polecam maść z wit. A )
Marika96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 22:33   #6
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: Używanie kremów dla dzieci przez osobę dorosłą?

No to chyba sobie daruję ten krem, jak ma zapychać.

Z kolei jeżeli chodzi o wit.A... używałam już kiedyś.. tylko że dla mnie jest za tłusty.. Na noc nie mogę używać, bo włosy mi się wtedy do niego poprzyklejają (myję włosy zawsze wieczorami).. Z kolei rano nie zdąży mi się wchłonąć w skórę, a muszę nałożyć podkład.

Więc chciałam właśnie jakiś nawilżający, ale nie taki tłusty jak wit.A...
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 22:43   #7
StarsBeachSunriseAndHe
Rozeznanie
 
Avatar StarsBeachSunriseAndHe
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 618
Dot.: Używanie kremów dla dzieci przez osobę dorosłą?

A rozważałaś może nawilżający Cetaphil? Osobiście używam od kilku miesięcy i to dla mnie najlepszy wariant spośród tych, które nie zatkają moich porów.

Nie jest tłusty, chociaż skóra się po nim nieco błyszczy - ale jak używa się go na noc, to wszystko jest elegancko. Również myję włosy wieczorem i jest w tej kwestii bezproblemowy. Kosztuje 30zł, ale za 250ml.
__________________
Na mojej wymiankowej wish znajduje się tylko jedna rzecz:
SZUKAM KSIĄŻKI "GANDŻA" autorstwa Zygmunta MUŃKA Staszczyka !!!
Jeśli ją posiadasz - DAJ ZNAĆ!

Proszę, przeszukaj swoje półki, zapytaj znajomych...

Edytowane przez StarsBeachSunriseAndHe
Czas edycji: 2014-01-04 o 22:48
StarsBeachSunriseAndHe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-04, 22:49   #8
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: Używanie kremów dla dzieci przez osobę dorosłą?

Cytat:
Napisane przez StarsBeachSunriseAndHe Pokaż wiadomość
A rozważałaś może nawilżający Cetaphil? Osobiście używam i to dla mnie najlepszy wariant spośród tych, które nie zatkają moich porów.
Pisałam, że miałam Własnie mi się kilka dni temu skończył Ale aktualnie szukam czegoś tańszego. Wtedy w aptece płaciłam ponad 35zł za 75 czy tam 85 ml. No i chciałam coś, co zredukowałoby zaczerwienienia ( tzn. w moim wypadku chodzi mi dokładnie o takie zaczerwienione suche placki, nie wiem)...a po Cetaphilu mi to nie znikało

Cytat:
Kosztuje 30zł, ale za 250ml.
No własnie ja wtedy w aptece ponad 35 za małe opakowanie , nie wiem dlaczego :/ dużego nie mieli wtedy (tzn. tylko emulsję do mycia, a nie krem).... i mam awersję od tamtego czasu :P

Edytowane przez bowszystkotoiluzjajest
Czas edycji: 2014-01-04 o 22:50
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 22:57   #9
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Używanie kremów dla dzieci przez osobę dorosłą?

Z kremów mniej tłustych mogę ze swojej strony zaproponować Dermosan, co prawda jest pół tłusty ale stosuję go na dzień i przykładam chusteczkę. Możesz robić to samo na noc. Dobrze nawilża, nie zapycha- przynajmniej mnie i kosztuje ok. 10 zł. Dobry jest też Fitomed w pomarańczowym opakowaniu, też nie zapycha a kosztuje ok. 12 zł.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 23:01   #10
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: Używanie kremów dla dzieci przez osobę dorosłą?

Cytat:
Napisane przez Aaniol_apokalipsy Pokaż wiadomość
Z kremów mniej tłustych mogę ze swojej strony zaproponować Dermosan, co prawda jest pół tłusty ale stosuję go na dzień i przykładam chusteczkę. Możesz robić to samo na noc. Dobrze nawilża, nie zapycha- przynajmniej mnie i kosztuje ok. 10 zł. Dobry jest też Fitomed w pomarańczowym opakowaniu, też nie zapycha a kosztuje ok. 12 zł.
A używałaś może Unibasis 5 Plus?
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 23:10   #11
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Używanie kremów dla dzieci przez osobę dorosłą?

Nie nigdy nie próbowałam Unibasis 5 Plus, z kremów nawilżających jakich próbowałam to gdy byłam młodsza niva- nie dla mnie. Pharmaceris A lekki nawilżający i multilipidowy, dobrze wspominam, wspomniany fitomed, farmix, dermosan i linooeparol. Pewnie jeszcze kilka by się znalazło ale z reguły nawet nie kończyłam opakowania bo moja skóra bardzo źle to znosiła- albo brak nawilżania, albo straszny zapychacz.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-04, 23:14   #12
StarsBeachSunriseAndHe
Rozeznanie
 
Avatar StarsBeachSunriseAndHe
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 618
Dot.: Używanie kremów dla dzieci przez osobę dorosłą?

Cytat:
Napisane przez bowszystkotoiluzjajest Pokaż wiadomość
Pisałam, że miałam Własnie mi się kilka dni temu skończył Ale aktualnie szukam czegoś tańszego. Wtedy w aptece płaciłam ponad 35zł za 75 czy tam 85 ml. No i chciałam coś, co zredukowałoby zaczerwienienia ( tzn. w moim wypadku chodzi mi dokładnie o takie zaczerwienione suche placki, nie wiem)...a po Cetaphilu mi to nie znikało


No własnie ja wtedy w aptece ponad 35 za małe opakowanie , nie wiem dlaczego :/ dużego nie mieli wtedy (tzn. tylko emulsję do mycia, a nie krem).... i mam awersję od tamtego czasu :P
Wybacz, przeoczyłam
__________________
Na mojej wymiankowej wish znajduje się tylko jedna rzecz:
SZUKAM KSIĄŻKI "GANDŻA" autorstwa Zygmunta MUŃKA Staszczyka !!!
Jeśli ją posiadasz - DAJ ZNAĆ!

Proszę, przeszukaj swoje półki, zapytaj znajomych...
StarsBeachSunriseAndHe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 12:29   #13
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Używanie kremów dla dzieci przez osobę dorosłą?

Bo bambino ma na pierwszych miejscach składu parafinę, która po prostu wiele cer zapycha i daje uczucie złudnego nawilżenia, bo blokuje wodę, a po jakimś czasie stan cery się pogarsza.
Ja polecam Uriage D.S. Emulsion (dobrze robi zaczerwienieniom i suchym plackom!!!!!!!!!!! to mój odwieczny problem, z którym żaden krem aż do tego sobie nie mógł poradzić), ewentualnie jakieś rosyjskie kosmetyki typu Babuszka Agafia, one mają bezpieczne składy pod kątem chemii, tylko trzeba uważać jeśli ma się alergie na jakieś zioła na przykład, tak jak niektórzy mają na rumianek na przykład. Ja jeszcze z powodzeniem stosuję orientanę, aczkolwiek ich kremy nie są lekkie, są całkiem bogate, więc nie są dla każdego. Ale z Uriage jestem bardzo zadowolona, właśnie będę kupować trzecią tubkę.
A z kremów dla dzieci o wiele lepsze składy mają rossmannowskie babydream, moja przyjaciółka używa od lat z mojego polecenia.

Edytowane przez Lirriel
Czas edycji: 2014-01-07 o 12:30
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-07 13:29:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:11.