Swieżo po kursie-kilka problemów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-26, 14:23   #1
Samarqa
Raczkowanie
 
Avatar Samarqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 101

Swieżo po kursie-kilka problemów


Witam, z góry mówię że jestem po kursie ale mam kilka problemów.
Niedawno robiłam pierwszą swoją korektę i coś jest nie tak... Na kursie mówiono mi że jak spiłuje wszytskie zapowietrzenia i nierówności to nakładam tylko żel ostatni czyli nabłyszczający i juz gotowe. Mi coś tu nie pasuje bo po tej korekcie juz na drugi dzien zaczął odpadać żel;/ jak zrobić prawidłowo korektę?
I jeszcze mam problem z pewną klientka której non stop coś sie łamie i odpada, innym sie tak nie dzieje;/ Czy jest możliwe że jej organizm nie toleruje żelu?
I jeszcze przy okazji mam pytanie jak się żeluje naturalną płytkę? bno na kursie tego nie miałam;/
Samarqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 14:33   #2
lauracrow
Rozeznanie
 
Avatar lauracrow
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 609
Dot.: Swieżo po kursie-kilka problemów

NIEEE... co oni Ci nagadali ...
korekta, czy uzupełnienie, bo to różnica ... ale po spiłowaniu zapowietrzeń nie wystarczy sam nabłyszczajacy... napewno nie... musisz nadlac ten ubytek tym żelem, którym robiłaś całośc... potem wszystko wyrównac pilnikiem i dopiero nabłyszczacz...

są osoby, na płytkach których żel może się nie trzymac... może spróbuj dwa razy wytrawic primerem... i nie zalewac skórek...

a na naturalną płytkę robisz dokładnie tak samo jak przedłuzając z wykluczeniem naklejenia tipsa lub ewentualnego podłożenia formy ... z małą róznica, że primer idzie wtedy na całośc, a nie na ten skrawek płytki bez tipsa
__________________
moja pasja, moje życie-
http://crowstudiock.blogspot.com/
lauracrow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 14:55   #3
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: Swieżo po kursie-kilka problemów

Ten sposób byłby poprawny, gdybyś pracowała na 1-fazówce, ale sam żel nabłyszczający nie trzyma się za bardzo naturalnej płytki, więc potrzebny pod spód jakiś inny żel. Oczywiście postępujesz tak jak przy normalnym przedłużaniu, czyli odsuwasz skórki (jeśli to potrzebne), matowisz, nakładasz primer itd.

Przy naturalnej płytce bardzo ważne jest zalanie żelem wolnego brzegu paznokcia
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 15:09   #4
Kathrinesss
Raczkowanie
 
Avatar Kathrinesss
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa
Wiadomości: 138
Dot.: Swieżo po kursie-kilka problemów

Co do tej jednej twojej klientki to wiesz zdarzają się takie osoby (ja też mam problemy z przedłużonymi pazurkami)
- Ma tłustą płytkę paznokcia (czasem odpadają całe po jakimś tygodniu)
- Obgryza ja, albo bawi się nimi (podważanie)
- Nie uważa na nie (powstają uszkodzenia mechaniczne)

A próbowałaś akryl (wydaje mi się dużo twardszy), 2 x primer?
Kathrinesss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 17:00   #5
anick88
Wtajemniczenie
 
Avatar anick88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 547
Dot.: Swieżo po kursie-kilka problemów

Cytat:
to nakładam tylko żel ostatni czyli nabłyszczający i juz gotowe.
tak sie robi, przy nieduzej korekcie na zelach jednofazowych, np firmy alessandro. tak ucza nawet na ich kursachwyrownujesz odrost i dajesz tylko glossa. przy nastepnej korekcie uzupelniasz zelem, przy kolejnej znow gloss i tak na zmiane. ale nie przy dwu-trzyfazowychnie napisalas jakich uzywasz, wiec tu moze tkwic problemprzy trzyfazowych kazda korekta wyglada tak samo.
Cytat:
I jeszcze przy okazji mam pytanie jak się żeluje naturalną płytkę? bno na kursie tego nie miałam;/
cieniej nakladajac zel, ale przy zachowaniu wszytkiech krzywych. koniecznie dokladnie otoczyc wolny brzeg.i polecam soak off.
Cytat:
I jeszcze mam problem z pewną klientka której non stop coś sie łamie i odpada, innym sie tak nie dzieje;/ Czy jest możliwe że jej organizm nie toleruje żelu?
jest mozliwe. sprobuje dwa razy primer tak jak dziweczyny napisaly. ale jest jeszcze jeden sposob aby zel sie trzymal przy problematycznej plytce. gruboziarnistym pilnikiem trzeba doslownie lekko musnac paznokiec tak zeby powstala krateczka.doslownie kilka szramek na skos. ale nie pilowac!!tylko tak przejechac delikatnie.
__________________
"Niektórym ludziom należałoby wytoczyć proces myślenia. "

nie mam polskich znakow. nie bede miec. trzeba z tym jakos zyc.
anick88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 18:14   #6
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Swieżo po kursie-kilka problemów

Wszystko już dziewczyny napisały dodam tylko,że jeśli paznokcie się łamią to jest to uraz mechaniczny. Rodzaj płytki nie ma nic do rzeczy.

A akryl nie jest mocniejszy od żelu.
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 21:26   #7
Samarqa
Raczkowanie
 
Avatar Samarqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 101
Dot.: Swieżo po kursie-kilka problemów

Właśnie używam żeli trzyfazowych, więc wprowadzono mnie w bład na kursie eh;/
Dziekuję wam za odpowiedzi, nieco mi rozjaśniłyśie to wszystko
Samarqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-28, 22:06   #8
kaera9xd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 17
Dot.: Swieżo po kursie-kilka problemów

Cytat:
Napisane przez Samarqa Pokaż wiadomość
Witam, z góry mówię że jestem po kursie ale mam kilka problemów.
Niedawno robiłam pierwszą swoją korektę i coś jest nie tak... Na kursie mówiono mi że jak spiłuje wszytskie zapowietrzenia i nierówności to nakładam tylko żel ostatni czyli nabłyszczający i juz gotowe. Mi coś tu nie pasuje bo po tej korekcie juz na drugi dzien zaczął odpadać żel;/ jak zrobić prawidłowo korektę?
I jeszcze mam problem z pewną klientka której non stop coś sie łamie i odpada, innym sie tak nie dzieje;/ Czy jest możliwe że jej organizm nie toleruje żelu?
I jeszcze przy okazji mam pytanie jak się żeluje naturalną płytkę? bno na kursie tego nie miałam;/

Przy 1-fazowych owszem
Moja płytka nie toleruje ani żelu, ani akrylu. Jest tak słaba, krucha,że praktycznie za każdym razem odpada ale tak jak ktoś już wcześniej napisał, jeżeli są to złamania to na pewno są to urazy mechaniczne.
Naturalną płytkę żeluje się tak samo jak i na tipsie, czy formie. Ale trzeba pamiętać o tym,żeby dokładnie zalać, nawet trochę wjechać pod pazurek. Najlepiej kupić żel do naturalnej płytki, jest on elastyczny i pracuje razem z paznokciem.

kaera9xd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:26.