Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV - Strona 129 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-17, 00:35   #3841
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

moge sobie troche ponarzekać?? nie jestem zadowolona ze swoich ostatnich zakupów...
- seria alva rhassoul: krem myjący - fajny, spray regenerujący - też (no...mógłby lepiej nawilżać, dlatego stosuję na noc)ale krem oczyszcający...jak narazie dla mnie za słaby, głownie ze względu na nawilżanie tzn zostawia całkiem ładny mat na twarzy ale po nałożeniu lily lolo odstają mi suche skórki:/
przetestowałam krem z 3 rzeczami: ze sprayem alvy - tragedia - bylam tak sucha, że musiałam zmyć makijaż i malować się ponownie; 2 razy z mgiełką phenome - nawilżenie ok, ale przez pierwszą godzinę miałam czerwone placki na twarzy bo widocznie mgiełka nie polubiła się z kremem; kolejny raz użyłam pod krem kropelke hauszkowego olejku do twarzy - nawilżenie było ok, ale po 3 h twarz okropnie się świeciła i makijaż był rozmazany...sama nie wiem co by tu jeszcze spróbować

- krem maska algowa orientana - łokropny niewypał jak dla mnie, użyłam na noc ze 3 razy, długo się wchłania (w tym czasie się klei, trochę jak po przedawkowaniu mgiełki z phenome), jak już się wchłonie to buziak jest ładnie gładki ALE z tym się idzie spać, a jak rano wstałam to miałam niesamowity łoj na twarzy (a wg producenta miało to działać hamująco na łojotok) po tych trzech razach trochę się zniechęciłam...może po dłuższym używaniu sytuacja by się ustabilizowała, ale jak przeczytałam na forum że maske robią małe chińskie rączki to już zupełnie straciłam na nią ochotę
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-17, 09:33   #3842
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 714
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Kremik, o którym piszę to GaiaCreams. Mój to ten: http://polska.gaiacreams.com/KREM_NA...4_5810261.aspx wzbogacony jeszcze dwoma olejami: truskawkowym i różanym. O ile pamiętam
o mój boże, jak możesz pokazywać takie rzeczy jak mi źródełko w tym miesiącu wyschło
i jeszcze piszecie o obniżce w AO- serca nie macie

a ja wczoraj miałam fajną przygodę - zachciało mi się zrobić moją ulubioną płukanke do włosów z piwa Ciechan - więc poszłam do sklepu monopolowego koło mnie, nieświadoma jak musi wyglądać kobieta w zaawansowanej ciąży kupująca piwo
Pan sprzedający był nieco zakłopotany więc mu powiedziałam że to piwo nie pasteryzowane więc zdrowe
__________________
"All I've done is run fast. I don't see why people should make much fuss about that."
- Fanny Blankers-Koen

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie

Edytowane przez 123sciri
Czas edycji: 2012-03-17 o 09:35
123sciri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-17, 10:01   #3843
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
moge sobie troche ponarzekać?? nie jestem zadowolona ze swoich ostatnich zakupów...
- seria alva rhassoul: krem myjący - fajny, spray regenerujący - też (no...mógłby lepiej nawilżać, dlatego stosuję na noc)ale krem oczyszcający...jak narazie dla mnie za słaby, głownie ze względu na nawilżanie tzn zostawia całkiem ładny mat na twarzy ale po nałożeniu lily lolo odstają mi suche skórki:/
przetestowałam krem z 3 rzeczami: ze sprayem alvy - tragedia - bylam tak sucha, że musiałam zmyć makijaż i malować się ponownie; 2 razy z mgiełką phenome - nawilżenie ok, ale przez pierwszą godzinę miałam czerwone placki na twarzy bo widocznie mgiełka nie polubiła się z kremem; kolejny raz użyłam pod krem kropelke hauszkowego olejku do twarzy - nawilżenie było ok, ale po 3 h twarz okropnie się świeciła i makijaż był rozmazany...sama nie wiem co by tu jeszcze spróbować

- krem maska algowa orientana - łokropny niewypał jak dla mnie, użyłam na noc ze 3 razy, długo się wchłania (w tym czasie się klei, trochę jak po przedawkowaniu mgiełki z phenome), jak już się wchłonie to buziak jest ładnie gładki ALE z tym się idzie spać, a jak rano wstałam to miałam niesamowity łoj na twarzy (a wg producenta miało to działać hamująco na łojotok) po tych trzech razach trochę się zniechęciłam...może po dłuższym używaniu sytuacja by się ustabilizowała, ale jak przeczytałam na forum że maske robią małe chińskie rączki to już zupełnie straciłam na nią ochotę
Seria rhassoul alvy nie nie jest seria nawilżającą. To seria do walki z problemami cery. Więc ani spray ani krem nie są w stanie wystarczająco nawilżyć wymagającej pod tym kątem cery. Trzeba im cos do duetu dobrac. Chyba krem i spray najlepiej stosowac na noc z dodatkiem czegos nawilżającego. Mi krem na dzień tez nie bardzo pasuje, chociaz mat naprawde super!
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-03-17 o 10:06
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-17, 10:13   #3844
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Tyle piszecie o różnych serach z witaminą C - nikt nie wspomniał o gotowym zestawie z ZSK serum z SAP (naturalne, bezolejowe),z fajną formą witaminy C, która ma dodatkowo działanie antybakteryjne, więc dla trądzikowców jak znalazł. Ja mam i sobie chwalę, czasem nawet kremu nawilżającego nie nakładam.
http://zrobsobiekrem.pl/pl/p/Serum-1...amina-C-25-g/4

niestety tonik w sprayu Cattiera zostawia na twarzy błyszczącą powłoczkę
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-17, 13:00   #3845
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Znalazłam płyn do higieny intymnej i jestem zaskoczona, bo wydawało mi się, że na biomanii sa tylko produkty naturalne i eko
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-17, 13:05   #3846
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Dziewczyny podpowiedzcie mi czym moge wzbogacić krem-fluid Alverde na niedoskonałości? Wczoraj nałożyłam go na dzień i spowodował ogromny przesusz na mojej buzi. Czy można pod niego wrzucić jakiś olej bądź wymieszać go z jakimś olejem?Albo czy ten kremik naturado co mam nadawałby się pod?
Faktycznie on fajnie matuje, ale mnie tylko na dwie godzinki, później miałam wrażenie, że z tego wysuszenia skóra zaczęła się bardziej przetłuszczać, a i przy nakładaniu zaszczypało trochę.
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-17, 13:10   #3847
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Dziewczyny podpowiedzcie mi czym moge wzbogacić krem-fluid Alverde na niedoskonałości? Wczoraj nałożyłam go na dzień i spowodował ogromny przesusz na mojej buzi. Czy można pod niego wrzucić jakiś olej bądź wymieszać go z jakimś olejem?Albo czy ten kremik naturado co mam nadawałby się pod?
Faktycznie on fajnie matuje, ale mnie tylko na dwie godzinki, później miałam wrażenie, że z tego wysuszenia skóra zaczęła się bardziej przetłuszczać, a i przy nakładaniu zaszczypało trochę.
Można zmieszać z olejem lub kremem, nie widzę przeszkód. A jakie masz oleje na stanie?
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-17, 13:15   #3848
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Obecnie tamanu, w drodze róża i malina. A ten tamanu to trochę barwi skórę, jest taki żółty. Mam jeszcze żel hialuronowy 1% ale próbowałam go na wszystkie sposoby i niestety, ale ja jakaś dziwna jestem, albo on nie jest dla mnie. Zamówiłam sobie jeszcze kolagen z elastyną. To wszystko przy okazji zakupów na zks, bo nie opłacało się samego kwasu zamawiać.
Chciałam tylko zapytać czy nie ma żadnych przeszkód żeby ten krem z czymś mieszać Póki co będę próbować z tym co mam.
A powiedzcie mi, czy to, że on mnie po nałożeniu zaszczypał to chyba nie jest normalne?
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-17, 13:19   #3849
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Obecnie tamanu, w drodze róża i malina. A ten tamanu to trochę barwi skórę, jest taki żółty. Mam jeszcze żel hialuronowy 1% ale próbowałam go na wszystkie sposoby i niestety, ale ja jakaś dziwna jestem, albo on nie jest dla mnie. Zamówiłam sobie jeszcze kolagen z elastyną. To wszystko przy okazji zakupów na zks, bo nie opłacało się samego kwasu zamawiać.
Chciałam tylko zapytać czy nie ma żadnych przeszkód żeby ten krem z czymś mieszać Póki co będę próbować z tym co mam.
A powiedzcie mi, czy to, że on mnie po nałożeniu zaszczypał to chyba nie jest normalne?
Ja nic takiego nie mam przy uzywaniu kremu alverde. Może jakis składnik Cie drazni.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-17, 13:24   #3850
oshin85
Raczkowanie
 
Avatar oshin85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 170
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Czesc Jak juz wczesniej napisalam kupilam SVR Xerliage i zauwazylam ze jest tam kwas mlekowy, ale nie w duzej ilosci. Czy moge go stosowac na dzien?
Moja siostra kupila mi pare produktow Alverde : tonik do zanieczyszczonej; ampulki do suchej; mleczko i krem- nie wiem dokladnie do jakiej cery
__________________
Na przekor kosmetyczce olejem maszcze twarz(. Obym krzywdy sobie nie zrobila.)
I szukam kwasow ktore beda bez prafiny i glikoli !!!
oshin85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-17, 13:39   #3851
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

no to zaszalałam wiosna idzie wiec można. Kupiłam w Kosmetykach Natury
1. Krem do rak BeSave
2. Mleczko do demakijazu BeSave
3. Żel pod prysznic relaksujacy BeSave
4.Szampon pokrzywowy Logona
5 Olej wspaniały
6 Balsam do ciała Lavera
7. Samoopalacz Lavera
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-17, 13:42   #3852
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Obecnie tamanu, w drodze róża i malina. A ten tamanu to trochę barwi skórę, jest taki żółty. Mam jeszcze żel hialuronowy 1% ale próbowałam go na wszystkie sposoby i niestety, ale ja jakaś dziwna jestem, albo on nie jest dla mnie. Zamówiłam sobie jeszcze kolagen z elastyną. To wszystko przy okazji zakupów na zks, bo nie opłacało się samego kwasu zamawiać.
Chciałam tylko zapytać czy nie ma żadnych przeszkód żeby ten krem z czymś mieszać Póki co będę próbować z tym co mam.
A powiedzcie mi, czy to, że on mnie po nałożeniu zaszczypał to chyba nie jest normalne?

Szczypanie jeszcze nie oznacza niczego złego, może krem zawiera jakies antybakteryjne olejki eteryczne lub alkohol zaszczypał w miejscach podrażnionych już wcześniej czy na rozdrapanych krostkach. Gorzej jeśli pojawi się zaczerwienienie, które nie znika i podrażnienie.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-17, 13:42   #3853
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Dziewczyny podpowiedzcie mi czym moge wzbogacić krem-fluid Alverde na niedoskonałości? Wczoraj nałożyłam go na dzień i spowodował ogromny przesusz na mojej buzi. Czy można pod niego wrzucić jakiś olej bądź wymieszać go z jakimś olejem?Albo czy ten kremik naturado co mam nadawałby się pod?
Faktycznie on fajnie matuje, ale mnie tylko na dwie godzinki, później miałam wrażenie, że z tego wysuszenia skóra zaczęła się bardziej przetłuszczać, a i przy nakładaniu zaszczypało trochę.
Jak opisujesz swoje reakcje na kosmetyki, to caly czas mam wrazenie, że masz wrażliwą skórę, przesuszoną jeśli nie odwodnioną.. Koniecznie nawilżaj ją mocno!
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ja nic takiego nie mam przy uzywaniu kremu alverde. Może jakis składnik Cie drazni.
Ja również nie mam...
Cytat:
Napisane przez oshin85 Pokaż wiadomość
Czesc Jak juz wczesniej napisalam kupilam SVR Xerliage i zauwazylam ze jest tam kwas mlekowy, ale nie w duzej ilosci. Czy moge go stosowac na dzien?
Moja siostra kupila mi pare produktow Alverde : tonik do zanieczyszczonej; ampulki do suchej; mleczko i krem- nie wiem dokladnie do jakiej cery
SVR to nie są naturalne produkty, myślę więc iż powinnaś zadać to pytanie w bardziej odpowiednim wątku
A Alverde bardzo lubię, mam nadzieję, że uda mi się w środę skoczyć do DM bo jadę służbowo do Cieszyna
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-17, 13:44   #3854
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez oshin85 Pokaż wiadomość
Czesc Jak juz wczesniej napisalam kupilam SVR Xerliage i zauwazylam ze jest tam kwas mlekowy, ale nie w duzej ilosci. Czy moge go stosowac na dzien?
Moja siostra kupila mi pare produktow Alverde : tonik do zanieczyszczonej; ampulki do suchej; mleczko i krem- nie wiem dokladnie do jakiej cery
Fajne zakupy, a jesli chodzi o SVR to moze zapytaj na wątkach kwasowych, czy nie wymaga filtra.

Cytat:
Napisane przez francuzzka Pokaż wiadomość
no to zaszalałam wiosna idzie wiec można. Kupiłam w Kosmetykach Natury
1. Krem do rak BeSave
2. Mleczko do demakijazu BeSave
3. Żel pod prysznic relaksujacy BeSave
4.Szampon pokrzywowy Logona
5 Olej wspaniały
6 Balsam do ciała Lavera
7. Samoopalacz Lavera
WOW !!!
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-17, 13:46   #3855
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez francuzzka Pokaż wiadomość
no to zaszalałam wiosna idzie wiec można. Kupiłam w Kosmetykach Natury
1. Krem do rak BeSave
2. Mleczko do demakijazu BeSave
3. Żel pod prysznic relaksujacy BeSave
4.Szampon pokrzywowy Logona
5 Olej wspaniały
6 Balsam do ciała Lavera
7. Samoopalacz Lavera
klask i:Mnie nie stać na kosmetyki, trzeba ubrania kupować
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-17, 15:04   #3856
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Szczypanie jeszcze nie oznacza niczego złego, może krem zawiera jakies antybakteryjne olejki eteryczne lub alkohol zaszczypał w miejscach podrażnionych już wcześniej czy na rozdrapanych krostkach. Gorzej jeśli pwojawi się zaczerwienienie, które nie znika i podrażnienie.
Właśnie zaczerwienienie tez wystąpiło, ale wyszłam na dwór i trochę pomogło. Dokładnie tak samo jak po tym kremie z AMB, policzki i okolice nosa czerwone. Ja to jakimś wyjątkowym wrażliwcem jestem albo to jakiś składnik, eh gdybym się na tych składach znała i mogła jakieś wnioski wyciągnać to już bym się wyrzekała tych nieodpowiednich dla mnie.
No nic spróbuję go pomieszać z czymś.

---------- Dopisano o 15:04 ---------- Poprzedni post napisano o 14:59 ----------

[QUOTE=gayenka;32979047]Jak opisujesz swoje reakcje na kosmetyki, to caly czas mam wrazenie, że masz wrażliwą skórę, przesuszoną jeśli nie odwodnioną.. Koniecznie nawilżaj ją mocno!

Ja również nie mam...

Mi też się wydaje, że jest wrażliwa i to bardzo, odwodnienie mówisz? możliwe, nie znam się, ale i tak ciągle się świecę. Wiem, że nie ma kosmetyku cud, który po jednym nałożeniu dogłębnie mnie nawilży, więc daję sobie czas z tym naturado. Czym bym tej buzi nie umyła to od razu jest taka ściągnięta, a ta Logona do mycia też mnie podrażnia, również płoną mi po niej policzki. Próbowałam mieszać ją z żelem do mycia i jakby lepiej, ale długo tym zestawem buzi myć nie mogę. Z drugiej zaś strony to boję się wysypu po jakichś tłuściochach i tak już dużo mam tego wszystkiego na buzi.

Co by tu jeszcze sobie kupić?
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-17, 15:12   #3857
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Vanilia ja chyba na Twoim miejscu poszłabym w kierunku serum - wtedy łatwiej kontrolować co w nich siedzi i eliminować składniki, które Ci nie służą.
Może spróbuj innych, bardziej nawilżających niż tamanu olejów? Jest ich tak dużo, że napewno cos dla siebie znajdziesz. I jest też duzo lekkich olejów, które rzadko zapychaja. Jeśli HA Ci nie słuzy to poszukaj innych nawilżaczy - swojego czasu na naturalisie był bardzo fajny nawilżacz cukrowy. Mi tez bardzo dobrze słuzył jedwab hydrolizowany, panthenol. Wszystkie 3 to raczej w miare bezpieczne składniki ale lepiej sie upewnij i poczytaj najpierw.
Olej i dodatkowe nawilżacze możesz dodawac do kremu naturado - łatwiej je będzie wówczas stosowac. Albo sam olej i nawilżacze.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-17, 15:18   #3858
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Mi też się wydaje, że jest wrażliwa i to bardzo, odwodnienie mówisz? możliwe, nie znam się, ale i tak ciągle się świecę. Wiem, że nie ma kosmetyku cud, który po jednym nałożeniu dogłębnie mnie nawilży, więc daję sobie czas z tym naturado. Czym bym tej buzi nie umyła to od razu jest taka ściągnięta, a ta Logona do mycia też mnie podrażnia, również płoną mi po niej policzki. Próbowałam mieszać ją z żelem do mycia i jakby lepiej, ale długo tym zestawem buzi myć nie mogę. Z drugiej zaś strony to boję się wysypu po jakichś tłuściochach i tak już dużo mam tego wszystkiego na buzi.

Co by tu jeszcze sobie kupić?
Czym nawilżasz buzię?
Używasz lagony, która mocno oczyszcza, kremów oczyszczajacych, sprayu...

Przestaw się na delikatne oczyszczanie skóry, regularne nawilżanie, możesz nakładać mniej kosmetyku, ale częściej. Skóra się swieci, bo jest przesuszona i próbuje się odbudować, a nie dlatego że jest tłusta! Najlepiej świadczy o tym fakt, że jest ściągnięta po myciu.
Odstaw mocne oczyszczacze, nawilżaj skórę, stosuj delikatne produkty. Najpierw musisz ją porządnie nawilżyć, ukoić.. wiem z własnego doświadczenia, że zbyt dużo oczyszczania szkodzi skórze skłonnej do wyprysków, zaburza jej równowagę.
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-17, 15:20   #3859
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Vanilio Olej tamanu nie nawilża za bardzo oleje w ogóle są posądzane o wysuszanie (powierzchniowa utrata wody z naskórka czy coś takiego) dlatego warto mieszać olej z kropelką kw. hialuronowego. Olej tamanu jak dla mnie - a mam chyba z 10 różnych olei na stanie - jest najostrzejszy, bardzo wysuszający (zresztą zaleca się go punktowo na krostki) Ja stosowałam przez krótki czas sam, bezpośrednio na skórę (tylko na jeden obszar - czoła, miał mi pomóc na moje problemy dermatologiczne - ale przesuszył tak,że się mało nie wydrapałam do krwi

Glinka Logony też nie jest super łagodna - mnie też szczypie, białej wręcz nie jestem w stanie nałożyć na twarz, bo pali (nakładam tylko na dekolt) ona cudnie oczyszcza, ujędrnia, ale łagodna nie jest

Dziewczyny; zróbmy burzę mózgu:
Co najlepiej, najłagodniej nawilży (prawdopodobnie) odwodnioną skórę Vanilii??????????????????
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-17, 15:39   #3860
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Vanilio Olej tamanu nie nawilża za bardzo oleje w ogóle są posądzane o wysuszanie (powierzchniowa utrata wody z naskórka czy coś takiego) dlatego warto mieszać olej z kropelką kw. hialuronowego. Olej tamanu jak dla mnie - a mam chyba z 10 różnych olei na stanie - jest najostrzejszy, bardzo wysuszający (zresztą zaleca się go punktowo na krostki) Ja stosowałam przez krótki czas sam, bezpośrednio na skórę (tylko na jeden obszar - czoła, miał mi pomóc na moje problemy dermatologiczne - ale przesuszył tak,że się mało nie wydrapałam do krwi

Glinka Logony też nie jest super łagodna - mnie też szczypie, białej wręcz nie jestem w stanie nałożyć na twarz, bo pali (nakładam tylko na dekolt) ona cudnie oczyszcza, ujędrnia, ale łagodna nie jest

Dziewczyny; zróbmy burzę mózgu:
Co najlepiej, najłagodniej nawilży (prawdopodobnie) odwodnioną skórę Vanilii??????????????????
ja podałam swoje propozycje juz wyżej.
ponadto fajne by były jakies dobre maseczki nawilżające, ale ja testowałam na razie tylko laverę (porazka), logona (taka sobie). Więc nie mam dobrej propozycji w tej materii.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-17, 15:49   #3861
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Z maseczek moim zdaniem bardzo fajnie nawilża aloesowa maska algowa Bielendy. Oczywiście położona na jakieś serum (u mnie Dermogal A+E).
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-17, 15:57   #3862
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość

Dziewczyny; zróbmy burzę mózgu:
Co najlepiej, najłagodniej nawilży (prawdopodobnie) odwodnioną skórę Vanilii??????????????????
A ja jakoś mam trudności, żeby coś zdecydowanie polecić (sorki za autocytat

Po moim ostatnim mega peelingu retinolowym, po którym skóra odchodziła mi całymi płatami, była czerwona i piekąca - ratowałam się lekkim lotionem z Phenome (Hypo-allergenic) ale dodawałam do niego całkiem sporą kroplę żelu HA z peptydami...
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-17, 16:08   #3863
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez francuzzka Pokaż wiadomość
no to zaszalałam wiosna idzie wiec można. Kupiłam w Kosmetykach Natury
1. Krem do rak BeSave
2. Mleczko do demakijazu BeSave
3. Żel pod prysznic relaksujacy BeSave
4.Szampon pokrzywowy Logona
5 Olej wspaniały
6 Balsam do ciała Lavera
7. Samoopalacz Lavera
piękne

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Czym nawilżasz buzię?
Używasz lagony, która mocno oczyszcza, kremów oczyszczajacych, sprayu...

Przestaw się na delikatne oczyszczanie skóry, regularne nawilżanie, możesz nakładać mniej kosmetyku, ale częściej. Skóra się swieci, bo jest przesuszona i próbuje się odbudować, a nie dlatego że jest tłusta! Najlepiej świadczy o tym fakt, że jest ściągnięta po myciu.
Odstaw mocne oczyszczacze, nawilżaj skórę, stosuj delikatne produkty. Najpierw musisz ją porządnie nawilżyć, ukoić.. wiem z własnego doświadczenia, że zbyt dużo oczyszczania szkodzi skórze skłonnej do wyprysków, zaburza jej równowagę.
przychylam się do opinii gayenki. ja jak zaczynałam przygodę z kosmetykami naturalnymi to też miałam problem z przesuszeniem mimo trądziku, a właśnie przez te wszystkie apteczne wysuszające serie. zaczęłam myć delikatnym żelem, przecierałam hydrolatem i na to krem nawilżający. Na noc oczyszczałam, tonizowałam i tylko punktowo olej Nigella. Pomogło na przesuszone policzki, skóra się uregulowała i mniej świeci, tylko trądzik został...
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-17, 17:28   #3864
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 714
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Vanilio Olej tamanu nie nawilża za bardzo oleje w ogóle są posądzane o wysuszanie (powierzchniowa utrata wody z naskórka czy coś takiego) dlatego warto mieszać olej z kropelką kw. hialuronowego. Olej tamanu jak dla mnie - a mam chyba z 10 różnych olei na stanie - jest najostrzejszy, bardzo wysuszający (zresztą zaleca się go punktowo na krostki) Ja stosowałam przez krótki czas sam, bezpośrednio na skórę (tylko na jeden obszar - czoła, miał mi pomóc na moje problemy dermatologiczne - ale przesuszył tak,że się mało nie wydrapałam do krwi

Glinka Logony też nie jest super łagodna - mnie też szczypie, białej wręcz nie jestem w stanie nałożyć na twarz, bo pali (nakładam tylko na dekolt) ona cudnie oczyszcza, ujędrnia, ale łagodna nie jest

Dziewczyny; zróbmy burzę mózgu:
Co najlepiej, najłagodniej nawilży (prawdopodobnie) odwodnioną skórę Vanilii??????????????????
jak ja zaczynałam stosować kosmetyki naturalne to poszłam na minimalizm i mi posłużył -czyli trochę wybranego leju (jojoba,słodki migdał etc)+HA
Francuzzka super zakupy
__________________
"All I've done is run fast. I don't see why people should make much fuss about that."
- Fanny Blankers-Koen

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-17, 18:11   #3865
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Vanilio, na Twoim miejscu postawiłabym na dwa środki myjące wieczorem (micel i mydło - cudowne jest les argiles z czerwoną glinką). Rano tylko micel. Na noc nie nakładała bym nic, pod oczy i na przesuszone miejsca krem z dodatkiem oleju lub olej + ha. A na dzień krem AA eco z rokitnikiem. Będę go zachwalać jeszcze długo. Dziewczyny polecają maseczkę rewitalizującą dr Hauschki.
Na początek im mniej tym lepiej, trzeba dać skórze się przyzwyczaić do nowych kosmetyków i nowej pielęgnacji.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-17, 18:14   #3866
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez francuzzka Pokaż wiadomość
no to zaszalałam wiosna idzie wiec można. Kupiłam w Kosmetykach Natury
1. Krem do rak BeSave
2. Mleczko do demakijazu BeSave
3. Żel pod prysznic relaksujacy BeSave
4.Szampon pokrzywowy Logona
5 Olej wspaniały
6 Balsam do ciała Lavera
7. Samoopalacz Lavera
Ciekawa jestem czy będziesz zadowolona z oleju wspaniałego-czego Ci oczywiście życzę
Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
A ja jakoś mam trudności, żeby coś zdecydowanie polecić (sorki za autocytat

Po moim ostatnim mega peelingu retinolowym, po którym skóra odchodziła mi całymi płatami, była czerwona i piekąca - ratowałam się lekkim lotionem z Phenome (Hypo-allergenic) ale dodawałam do niego całkiem sporą kroplę żelu HA z peptydami...
Jeśli chodzi o phenome to ja polecam krem do mycia twarzy nawilżający.Cudny jest

No i pomyslałam o kremach Hauschkilekka róża
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-17, 20:31   #3867
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Heja heja, jeszcze a propo kwaszenia to ja aktualnie stosuję olejek z kwasem salicylowym. I albo jak zwykle radośnie sobie wmawiam, albo faktycznie parę porów na nosie się oczyściło. Teraz tylko pytanie - jak je zamknąć? Są na prawdę duuże, i mam wrażenie, że byle co sprawi, że zapchają się znowu.
Możecie coś polecić?
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-17, 20:39   #3868
oshin85
Raczkowanie
 
Avatar oshin85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 170
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Moja siostra powiedziala wlasnie mi, ze dokupila dla mnie krem pod oczy oraz podklad Alverde. Czy ktoras z Was miala moze krem pod oczy tej firmy? Czy poradzi sobie z cieniami, opuchlizna , przemeczona skora pod oczami ? i z zaczatkiem zmarszczek mimicznych ?
__________________
Na przekor kosmetyczce olejem maszcze twarz(. Obym krzywdy sobie nie zrobila.)
I szukam kwasow ktore beda bez prafiny i glikoli !!!
oshin85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-17, 20:45   #3869
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez oshin85 Pokaż wiadomość
Moja siostra powiedziala wlasnie mi, ze dokupila dla mnie krem pod oczy oraz podklad Alverde. Czy ktoras z Was miala moze krem pod oczy tej firmy? Czy poradzi sobie z cieniami, opuchlizna , przemeczona skora pod oczami ? i z zaczatkiem zmarszczek mimicznych ?
Jaki podkład?bo my z Anulą miałyśmy jeden z alverde co nas równocześnie zapchał
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-17, 20:59   #3870
oshin85
Raczkowanie
 
Avatar oshin85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 170
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

No nie Chyba to jest podklad do cery zanieczyszczonej.
__________________
Na przekor kosmetyczce olejem maszcze twarz(. Obym krzywdy sobie nie zrobila.)
I szukam kwasow ktore beda bez prafiny i glikoli !!!
oshin85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:52.