Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy. - Strona 173 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-10-05, 17:07   #5161
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Szaruch Pokaż wiadomość
kocham czerń ale wbrew pozorom cała moja szafa tak nie wygląda hippie kolorowa spódnica też się znajdzie
dzięki Wam wielkie, czyli jednak jesień
A ja uważam, że świetnie wyglądasz w czerni.

---------- Dopisano o 17:07 ---------- Poprzedni post napisano o 16:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Szaruch Pokaż wiadomość
jak na Ciebie patrzę to myślę - lato, ale ja się nie znam
Dobrze mówisz, na pewno lato, obstawiam chłodne lato albo jasne lato. Bardziej mi pasuje chłodne lato.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-06, 09:32   #5162
kleo22_2009
Przyczajenie
 
Avatar kleo22_2009
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Dzięki dziewczyny. A ja obstawiałam wiosnę.
kleo22_2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-06, 12:01   #5163
hotiie
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Witam ja również jestem ciekawa jaki właściwie mam typ, proszę o pomoc no więc:
1. Jak się opalasz-szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Szybko, na czerwono, skóra schodzi i zostaje złoto- brązowawy
2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Oczy piwne (prawie czarne) , oprawa oczu - czarna
3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Brak piegów
4.Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Chłodny , jasny . Rumienie się na różowo
5.Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Włosy naturalne mam jasny brąz. Aktualnie pofarbowane na czarno.
6.Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
ciepła czerwień, albo intensywny róż.
7.W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Czuję się dobrze w pastelowych kolorach (jasny niebieski, biel, kremowy, gołębi, łososiowy, lilia, piaskowy, jasny szary.) oraz w czarnym. Źle czuję się w brązowym, czerwonym, zielonym, żółtym, pomarańczowym) Oczy podkreślam czarnym eyelinerem, uzywam podkładu ( jasny opalony )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 417553_326535600729863_1251911413_n.jpg (10,5 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 419666_311432935573463_1664479789_n.jpg (37,8 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 320323_111787162308309_1321949952_n.jpg (34,2 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 317496_252629944787096_1240539142_n.jpg (68,0 KB, 9 załadowań)

Edytowane przez hotiie
Czas edycji: 2012-10-06 o 12:08
Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-06, 17:01   #5164
201607250926
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 82
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Witam, bardzo proszę o pomoc Siostra mówi mi, że jestem wiosną, ale na różnych stronach są różne informacje i w końcu nie jestem pewna kim tak naprawdę jestem :P

1. Jak się opalasz?
Szybko, najpierw na różowo-brązowy, później to złoto-brązowy


2. Kolor oczu ?
Szare, mają ciemną obwódkę po zewnętrznej stronie, tęczówka ma plamki przy źrenicy w kolorach od żółtego po jasny brąz. Czarne brwi i rzęsy. Ciemna oprawa oczu.
W zależności od kolorów jaki ubieram , oczy wyglądają na szare, niebieskie lub zielone :P


3. Piegi ?
Mam je tylko na jednej dłoni :P Kolor szaro-brązowy.

4. Cera ?
Ciepły brzoskwiniowy, skłonność do czerwonych rumieńców.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Naturalnie mysi brąz, w lato robią się od słońca miodowe pasemka.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) ?
Brzoskwiniowo-koralowy.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Często słyszę, że dobrze mi w śliwkowym fiolecie, uwielbiam beże, ecru, pastelowe, ciepłe pomarańcze ale nie pasuje mi czysta biel, ogólnie to preferuję bardziej ciepłe odcienie, w czystym błękicie i neonach wyglądam jakoś dziwnie.

Proszę o odpowiedź
201607250926 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-06, 17:52   #5165
julijana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 12
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Nie mogę znaleźć odpowiedniego koloru włosów dla siebie dla tego chciałabym określić swój typ urody. pomożecie?

1. Jak się opalasz ? na złocisty brąz, ani szybko ani wolno, opalenizna za to 3ma się długo

2. Kolor oczu - ojej ani to zielone ani brązowe w plamki i z ciemna obwódką
3. Piegi - Absolutny brak

4. Cera - jakaś taka blada, troche oliwkowa sama nie wiem ;/

5. Naturalny kolor włosów - popielaty jasno-średni blond, wręcz siwe bym powiedziała

IMGP1994.jpg

5.jpg
julijana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-06, 18:00   #5166
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez kleo22_2009 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny. A ja obstawiałam wiosnę.
Różnica między jasną wiosną a jasnym latem jest niewielka, jednak wiosna jest typem ciepłym a lato chłodnym, chociaż oba typy są bliskie neutralności. Ty mi się wydajesz raczej typem chłodnym, ale moge się mylić, zdjęcia nie zawsze wszystko pokazują. Jednak wg mnie masz typowo zimny kolor oczu, cerę chłodno-neutralną i włosy chłodno-neutralne.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-06, 18:10   #5167
angellisia
Wtajemniczenie
 
Avatar angellisia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 512
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

  • Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy? zawsze opalam się najpierw na czerwono



2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

oczy są szaro niebieskie , brwi i rzęsy jasno brązowe



3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

nie mam


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

jasna z lekkim odcieniem różu

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

jasny blond raczej chłodny

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
różowy ciepły - malinowy

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

dobrze się czuje w kolorach pastelowych i czarnym , źle w oliwkowym , musztardowym , zgniłej zieleni , neonowych
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg angela.jpg (16,7 KB, 27 załadowań)

Edytowane przez angellisia
Czas edycji: 2012-10-06 o 18:16
angellisia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-07, 16:47   #5168
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

hotiie:

Ostatnie zdjęcie chyba najlepiej oddaje kolor twojej karnacji? Wydaje mi się, że masz chłodną karnację. Twoje ulubione kolory sugerują, że jesteś chłodnym typem. Z czarnymi włosami wyglądasz na zimę, ale biorąc pod uwagę twój naturalny kolor włosów, możliwe że jesteś latem.

Podsumowując, wydaje mi się, że najprawdopodobniej jesteś chłodnym latem przerobionym na chłodną zimę.

Powinnaś unikać ciepłych kolorów, również w makijażu i pamietać o tym, że stylizując się na typ ciemniejszy, bardziej kontrastowy trzeba pamiętać o wzmocnieniu brwi.

---------- Dopisano o 16:38 ---------- Poprzedni post napisano o 15:47 ----------

junglecat:

Brzmi jak łagodna jesień.

http://www.prettyyourworld.com/the-soft-autumn.html
http://www.prettyyourworld.com/tinte...-fashions.html
http://www.prettyyourworld.com/toned...-fashions.html

---------- Dopisano o 16:43 ---------- Poprzedni post napisano o 16:38 ----------

Cytat:
Napisane przez julijana Pokaż wiadomość
Nie mogę znaleźć odpowiedniego koloru włosów dla siebie dla tego chciałabym określić swój typ urody. pomożecie?

1. Jak się opalasz ? na złocisty brąz, ani szybko ani wolno, opalenizna za to 3ma się długo

2. Kolor oczu - ojej ani to zielone ani brązowe w plamki i z ciemna obwódką
3. Piegi - Absolutny brak

4. Cera - jakaś taka blada, troche oliwkowa sama nie wiem ;/

5. Naturalny kolor włosów - popielaty jasno-średni blond, wręcz siwe bym powiedziała

Załącznik 4919650

Załącznik 4919663
Według mnie to są zielone oczy bez obwódki

Myślę że jakiś łagodny typ, bardziej prawdopodobna wydaje mi się łagodna jesień, niż łagodne lato, ale moge się mylić.

---------- Dopisano o 16:47 ---------- Poprzedni post napisano o 16:43 ----------

angellisia:

Z opisu wychodzi, że jesteś typem jasnym i chłodnym czyli jasne lato. Zdjęcie jest za ciemne, nic na nim nie widać z wyjątkiem koloru twoich włosów, które są najwyraźniej farbowane. Nie mogę więc dokonać oceny na podstawie zdjęcia.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-07, 16:57   #5169
angellisia
Wtajemniczenie
 
Avatar angellisia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 512
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

włosy są pryskane joanna reflex blond (rozjaśniacz w sprayu) i są o ton jaśniejsze niż mam naturalne , dodaje inną fotkę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ja1.jpg (33,2 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg fotka.jpg (94,1 KB, 24 załadowań)

Edytowane przez angellisia
Czas edycji: 2012-10-07 o 17:00
angellisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-07, 18:00   #5170
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez angellisia Pokaż wiadomość
włosy są pryskane joanna reflex blond (rozjaśniacz w sprayu) i są o ton jaśniejsze niż mam naturalne , dodaje inną fotkę
Chyba nawet więcej niż o ton.
Na zdjęciach nie widać koloru oczu, ale po karnacji i włosach chyba jasna wiosna.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-07, 22:10   #5171
marczik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

1. Jak się opalasz - szybko, na taki zloty kolorek , no chyba ze sie usmaze to wtedy na poczatku taka brazowa czerwien, i schodzi do ladnego brazu.

2. Kolor oczu - piwne,obwodka granatowo szara// brwi ciemny braz , rzesy czarne

3. Piegi - w zimę mało, i wtedy tylko na nosie, w wakacje na policzkach i nosie ; odcien zloto brazowy

4. Cera - biało żółta ...

5. Naturalny kolor włosów- ciemny blond, w wakacje zlote pasemka

6. Kolor ust ; raczej jasny

dziewczyny i jaki ja mam typ urody ??? nie potrrafie sie w zaden sposob okreslic ....
marczik jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-08, 20:11   #5172
BizuteRaj
Raczkowanie
 
Avatar BizuteRaj
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 144
Dot.: Mój typ kolorystyczny i kształt twarzy

Wiosna !

---------- Dopisano o 20:11 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------

sorry- lato! na bank, typ skóry ( dermatologicznie) - środkowoeuropejski raczej
, chyba ,że srodkowoeuropejski, ale wątpie. Do tego typu pasują zarówno pastelowe kolory, jak i wyraziste- turkusy, musztardowy, czerwień
BizuteRaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-08, 22:25   #5173
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez marczik Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - szybko, na taki zloty kolorek , no chyba ze sie usmaze to wtedy na poczatku taka brazowa czerwien, i schodzi do ladnego brazu.

2. Kolor oczu - piwne,obwodka granatowo szara// brwi ciemny braz , rzesy czarne

3. Piegi - w zimę mało, i wtedy tylko na nosie, w wakacje na policzkach i nosie ; odcien zloto brazowy

4. Cera - biało żółta ...

5. Naturalny kolor włosów- ciemny blond, w wakacje zlote pasemka

6. Kolor ust ; raczej jasny

dziewczyny i jaki ja mam typ urody ??? nie potrrafie sie w zaden sposob okreslic ....
Rozumiem, że karnacja neutralna, włosy myszate, oczy ciemne i chłodne? Czy moze oczy są mieszane ciepło-chłodne?

Podaj prosze najbardziej twarzowe i nietwarzowe kolory, bo to bardzo pomaga.
Póki co, mogę zgadywać, że jesteś łagodnym latem, nmozliwe że ciemniejszym (toned summer), ale równie dobrze możesz być łagodną jesienią.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-09, 01:18   #5174
julijana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 12
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

jesień? pierwsze słysze a myślycie, że rudy by mi pasował? kocham ten kolor ale boje sie zdecydować i nie wiem jaki odcień wybrać..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMGP1994.jpg (51,5 KB, 10 załadowań)
julijana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 11:03   #5175
diablica_k
Raczkowanie
 
Avatar diablica_k
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: NDM
Wiadomości: 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Hej!
Dołączam się do grona proszących o pomoc w doborze typu urody
Załączę zdjęcie twarzy kompletnie bez makijażu. Prosiłabym również o podpowiedź jaki mam kształt twarzy i oczu.

1. Jak się opalasz - opalam się szybko na brąz, ale tylko na ciele, twarz i szyja pozostają blade


2. Kolor oczu - mam oczy piwne/oliwkowe z szarą obwódką, ale kolor mi się zmienia, zależy od światła i tego co mam ubrane. Brwi i rzęsy mam czarne.


3. Piegi - piegi mam tylko latem, zwykle są jasnobrązowe, chyba raczej ciepłe


4. Cera - jak się rumienię to na czerwono, mam dosyć bladą cerę, ale mam pełno niedoskonałości, blizn i przebarwień, także nie potrafię określić czy jest ona bardziej różowa, czy brzoskwiniowa


5. Naturalny kolor włosów - jak byłam dzieckiem miałam złocisty blond, który zmienił się na ciemny blond, jasny brąz, ale od dłuższego czasu farbuję włosy i z odrostów mogę wywnioskować, że jeszcze bardziej mi ściemniały w kierunku brązu


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - mam jasne usta, raczej koral


7. W jakich kolorach - uwielbiam czerń i tylko to bym nosiła, no ale jestem za blada , dobrze wyglądam gdy założę bluzkę w kolorze takiej mocnej butelkowej zieleni, podobno też pasuje do mnie rudy oraz musztardowy. Nie lubię ostrych kolorów i pstrokatych rzeczy, ale ja ich po prostu nie lubię i przez to nie wiem czy mi pasują

Z góry dziękuję!
-Kasia

#Odpowiedź dostałam, więc zdjęcie usunęłam.

Edytowane przez diablica_k
Czas edycji: 2012-10-11 o 19:37
diablica_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 21:22   #5176
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez julijana Pokaż wiadomość
jesień? pierwsze słysze a myślycie, że rudy by mi pasował? kocham ten kolor ale boje sie zdecydować i nie wiem jaki odcień wybrać..
Trudno powiedzieć na podstawie tego jednego zdjęcia. A powiedz, jakie masz twarzowe i nietwarzowe kolory? Myślę, że rudy spokojnie by pasował, problem leży tylko w odcieniu. Dlatego przydałoby się, żebyś wiedziała, czy ładniej ci w ciepłych czy chłodnych odcieniach.

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 20:59 ----------

Cytat:
Napisane przez diablica_k Pokaż wiadomość
Hej!
Dołączam się do grona proszących o pomoc w doborze typu urody
Załączę zdjęcie twarzy kompletnie bez makijażu. Prosiłabym również o podpowiedź jaki mam kształt twarzy i oczu.

1. Jak się opalasz - opalam się szybko na brąz, ale tylko na ciele, twarz i szyja pozostają blade


2. Kolor oczu - mam oczy piwne/oliwkowe z szarą obwódką, ale kolor mi się zmienia, zależy od światła i tego co mam ubrane. Brwi i rzęsy mam czarne.


3. Piegi - piegi mam tylko latem, zwykle są jasnobrązowe, chyba raczej ciepłe


4. Cera - jak się rumienię to na czerwono, mam dosyć bladą cerę, ale mam pełno niedoskonałości, blizn i przebarwień, także nie potrafię określić czy jest ona bardziej różowa, czy brzoskwiniowa


5. Naturalny kolor włosów - jak byłam dzieckiem miałam złocisty blond, który zmienił się na ciemny blond, jasny brąz, ale od dłuższego czasu farbuję włosy i z odrostów mogę wywnioskować, że jeszcze bardziej mi ściemniały w kierunku brązu


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - mam jasne usta, raczej koral


7. W jakich kolorach - uwielbiam czerń i tylko to bym nosiła, no ale jestem za blada , dobrze wyglądam gdy założę bluzkę w kolorze takiej mocnej butelkowej zieleni, podobno też pasuje do mnie rudy oraz musztardowy. Nie lubię ostrych kolorów i pstrokatych rzeczy, ale ja ich po prostu nie lubię i przez to nie wiem czy mi pasują

Z góry dziękuję!
-Kasia
Na pewno łagodny typ, bliski neutralności. Trudno powiedzieć, czy ciepły czy zimny, kolory ubrań sugerują łagodną jesień. Ale niekoniecznie tak musi być. Możesz wrzucić więcej zdjęć w ubraniach różnego koloru albo zastanowićsi, które kolory bardziej do ciebie pasują:

Łagodne lato:
twarzowe kolory: średni i jasny szary, kremowy, fioletowy, średni niebieski, malinowy, zgaszony róż, granatowy (uwaga na zbyt ciemny)

nietwarzowe: jaskrawe róże i błękity, jaskrawe pomarańcze i korale, czerń

Łagodna jesień:
Twarzowe: Khaki, ecru, jasnoszary, jasnobrzoskwiniowy, zgaszona zieleń, łososiowy, jasnocytrynowy

Nietwarzowe: czarny, ciemny granat i ciemnoszary, jaskrawy czerwony, fuksja

Najlepsze do porównania są kolory granatowy (byle nie nazbyt ciemny i ponury) i ciemniejszy szary. Jeśli są nietwarzowe, to nie jesteś łagodnym latem.

Co do jaskrawych kolorów, to łagodne typy kolorystyczne raczej niezbyt dobrze wyglądają w jaskrawych kolorach, więc niezaleznie od pory roku raczej nie będa ci pasowały.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 22:38   #5177
diablica_k
Raczkowanie
 
Avatar diablica_k
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: NDM
Wiadomości: 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Dziękuję za odpowiedź. I tak na szybko wrzucam zdjęcia w granacie, szarym i miodowym. Jeśli chodzi o dobór pasujących mi kolorów, to na prawdę, nie umiem, jakieś antytalencie ze mnie

#Usunęłam zdjęcia, coby nie straszyły, zostanę przy tej lekkiej jesieni jednak

Edytowane przez diablica_k
Czas edycji: 2012-10-11 o 19:36
diablica_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-11, 00:37   #5178
Exala
Przyczajenie
 
Avatar Exala
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Opalam się bardzo ciężko, najpierw na czerwono, ale potem zamienia się to albo w odchodzącą skórę, albo w złotawo-brązowawy odcień

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Raczej jasne, jednak kolor mam szary, tak więc w zależności w co się ubieram i w jakim jestem świetle to kolor zmienia mi się na niebieski, zielony albo czasami złotawy, lub też po prostu zostaje szary. Kolory są mieszane, czasami mam nawet kilka naraz, ale plamek nie mam. I brwi i rzesy mam jasne, moze nie bardzo, ale takie delikatne.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Nie mam piegów

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Zdecydowanie jasny wpadający w porcelanowy. Rumienie się na różowo.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Jasny brąz. W świetle słonecznym włosy wygladaja na rude. Niestety jesli sa jakies przeblyski na moich wlosach to matowe i popielate

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Różowy, nie bardzo jasny ale taki delikatnie zmieszany z czerwienią.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Uwielbiam kolor zielony, jednak jak się ubieram na zielono to wyglądam jakbym miała wymiotować he Za to kocham czerwony i nie wiem czy mi pasuje czy nie to chodze w nim na codzień

Proszę o pomoc w tym bo ja sama nie wiem jaki mam typ urody a bardzo bym chciała wiedziec jak dobrze o siebie zadbac
Exala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-11, 12:07   #5179
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez diablica_k Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź. I tak na szybko wrzucam zdjęcia w granacie, szarym i miodowym. Jeśli chodzi o dobór pasujących mi kolorów, to na prawdę, nie umiem, jakieś antytalencie ze mnie
No jakoś nie za bardzo ten ostatni kolor. Dwa pierwsze lepiej, choć może to być kwestia oświetlenia. Szary jest zbyt ciemny i zgaszony.

---------- Dopisano o 12:07 ---------- Poprzedni post napisano o 11:58 ----------

Exala - brzmi jak lato. Najbardziej prawdopodobne wydaje się chłodne, ale możliwe, że to inny podtyp. Wcześniej w wątku wrzucałam tłumaczenia kolorów dla poszczególnych podtypów.

Zielony to ogólnie dość podstępny kolor, chociaż oczywiście wszystko zależy od odcienia. Typy chłodne powinny uważać na żółtawe zielenie, które są przyjemne dla oka, ale czesto potwornie nietwarzowe - właśnie ten efekt zielonkawej cery. Możliwe, że chłodniejsze odcienie zieleni całkiem by ci pasowały.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-12, 01:43   #5180
julijana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 12
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

w jasnym szarym czuje sie świetnie, ale już w ciemno- jakoś nie tak wygladam
julijana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 23:01   #5181
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez julijana Pokaż wiadomość
w jasnym szarym czuje sie świetnie, ale już w ciemno- jakoś nie tak wygladam
Na podstawie tego jednego zdjecia (co może nie być miarodajne) to wychodzi na to, że lepiej ci jest w chłodnych odcieniach (i neutralnych oczywiście) i niezbyt nasyconych, czyli lepiej wyglądaja kolory niezbyt ciemne i raczej zgaszone, np szarobłekitny, szarozielony, zgaszony lawendowy, popielaty róż itp. Co do włosów to (na tym zdjęicu) zdecydowanie chłodne odcienie i nie nazbyt intensywne. Z ciemnych kolorów może być chłodny brąz, z blondów popielaty byłby super, z rudych to chyba taki chłodny rudy, nie za jaskrawy i nie ciepły. Kiedyś L'Oreal miał taki, nazywał się bodajże bursztyn jakiś tam. Nie wiem, czy wciąż robią.

Tylko zasatnów się, czy to zdjecie naprawdę dobrze oddaje kolor twoich oczu i karnacji, bo opierałam się wyłącznie na tym pierwszym, na którym twoje oczy wypadajadośc szaro. Z kolei na zbliżeniu oczu, które pokazłąś wczesniej, twoje oczy wydają się raczej ciepłe...

Możliwe typy:
http://www.prettyyourworld.com/the-soft-summer.html
http://www.prettyyourworld.com/toned...-fashions.html
http://www.prettyyourworld.com/the-light-summer.html
ewentualnie
http://www.prettyyourworld.com/tinte...-fashions.html

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2012-10-13 o 23:08
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-14, 10:18   #5182
201607250926
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 82
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Dziękuję za odpowiedź
201607250926 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-15, 22:02   #5183
katarynka585
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 3
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Ja też chciałabym prosić o pomoc w określeniu mojego typu urody, bo chociaż przeglądałam ten wątek to na nic sama nie wpadłam sensownego

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Opalam się dość szybko, zwykle nie poprzedza tego czerwień(o ile poważnie nie przesadzę ze słońcem). Odcień raczej brązowy, chociaż u mnie z kolorami ciężko

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Raczej jasne, kolor jest śmieszny, niebiesko-szary, ale w środku tęczówki mam żółte słoneczko i tak miejscami mi się ten kolor przebija
Oprawa oczu jest bardzo ciemna, ja bym wręcz powiedziała że czarna.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Piegów brak

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Mam raczej śniadą cerę, jestem zwykle ciut "ciemniejsza" w zimie od moich koleżanek. Słyszałam, że odcień oliwkowy. Nie rumienię się bo nie potrafię.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Jak byłam dzieckiem to miałam blond włosy. Naturalnie są ( z tego co pamiętam)jasno brązowe, ale takie smętnie mysie. Teraz mam pofarbowane na kasztanowy brąz.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
usta mam różowe, ale nie jest to wybitnie intensywny kolor.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Lubię intensywne kolory, tragicznie wyglądam w bieli i w takich delikatnych kolorach.
katarynka585 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-15, 22:17   #5184
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez katarynka585 Pokaż wiadomość
Ja też chciałabym prosić o pomoc w określeniu mojego typu urody, bo chociaż przeglądałam ten wątek to na nic sama nie wpadłam sensownego

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Opalam się dość szybko, zwykle nie poprzedza tego czerwień(o ile poważnie nie przesadzę ze słońcem). Odcień raczej brązowy, chociaż u mnie z kolorami ciężko

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Raczej jasne, kolor jest śmieszny, niebiesko-szary, ale w środku tęczówki mam żółte słoneczko i tak miejscami mi się ten kolor przebija
Oprawa oczu jest bardzo ciemna, ja bym wręcz powiedziała że czarna.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Piegów brak

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Mam raczej śniadą cerę, jestem zwykle ciut "ciemniejsza" w zimie od moich koleżanek. Słyszałam, że odcień oliwkowy. Nie rumienię się bo nie potrafię.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Jak byłam dzieckiem to miałam blond włosy. Naturalnie są ( z tego co pamiętam)jasno brązowe, ale takie smętnie mysie. Teraz mam pofarbowane na kasztanowy brąz.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
usta mam różowe, ale nie jest to wybitnie intensywny kolor.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Lubię intensywne kolory, tragicznie wyglądam w bieli i w takich delikatnych kolorach.
Dość mało mi to mówi.
Takie oczy o "złożonym kolorze" to ja też mam, ale sporo zależy nie tylko od koloru, ale np. czy jest wyraźna granica między tęczówką a białkiem, od kolru białka i ogólnego "efektu" oczu.

A w jakich konkretnie kolorach jest ci dobrze? W jakich wyglądasz okropnie?
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-15, 23:03   #5185
katarynka585
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 3
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Tęczówka ma ciemniejszą obwódkę, więc granica jest moim zdaniem dość wyraźna Moje oczy wydają się niebieskie, przynajmniej z daleka.

Wyglądam okropnie w beżach, w pastelach. Wydaje mi się też, że ciepłe kolory w większości do mnie nie pasują, dlatego nie mam nawet niczego pomarańczowego czy żółtego w szafie. W zielony też wyglądam różnie, ale nie służą mi szczególnie takie radosne, "świeże" odcienie.
Lubię czerwień, ale taką intensywną, ostrą. Uwielbiam kobaltowy. Mam słabość do czerni.
katarynka585 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-15, 23:19   #5186
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez katarynka585 Pokaż wiadomość
Tęczówka ma ciemniejszą obwódkę, więc granica jest moim zdaniem dość wyraźna Moje oczy wydają się niebieskie, przynajmniej z daleka.

Wyglądam okropnie w beżach, w pastelach. Wydaje mi się też, że ciepłe kolory w większości do mnie nie pasują, dlatego nie mam nawet niczego pomarańczowego czy żółtego w szafie. W zielony też wyglądam różnie, ale nie służą mi szczególnie takie radosne, "świeże" odcienie.
Lubię czerwień, ale taką intensywną, ostrą. Uwielbiam kobaltowy. Mam słabość do czerni.
No to raczej chłodny typ.

Możliwe typy:

chłodna zima:
http://www.prettyyourworld.com/cool-winter.html

kontrastowa zima:
http://www.prettyyourworld.com/clear-winter.html

ew. jakieś lato
chłodne lato:
http://www.prettyyourworld.com/the-cool-summer.html

tłumaczenia są gdzieś wcześniej w wątku
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-16, 10:49   #5187
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Moglabym tez prosic o analize kolorystyczna?

1. Jak się opalasz - ciężko się opalam, najpierw spieczony rak, potem schodzi skora i zostaje coś jasnobrązowego

2. Kolor oczu - zielonkawe, obwodka szarawa.
bRWII I RZESY ciemne

3. Piegi - malutko ale są.. jasno brązowe.

4. Cera - hmm no i tu mam problem z odpowiedzią.. jak kupuje podklad w tonacji cool to jest za chlodny/beige za zolty,neutral za ziemisty a olive za zielony... ale cere mam jasna, wiele czerwonosci na niej, ja bym okreslila ze bardziej rozowawa.. ale delikatnie ciepła (?) no mam problem z odpowiedzia :/ Kiedys dostalam podklad w nazwie sand beige i byl super, ale np true beige to juz zoltek
Nie rumienie się

5. Naturalny kolor włosów
- brąz ciemny

6. Kolor ust - jasny różowy.

Zle sie czuje w pastelowych kolorach, wrecz okropnie. Dobrze mi w kolorze zwanym Magenta.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-16, 12:32   #5188
MrsForget
Przyczajenie
 
Avatar MrsForget
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 22
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Określenie typu kolorystycznego od zawsze było moim problemem. Bardzo proszę o pomoc.

1. Jak się opalasz - Dosyć szybko. Odcień opalenizny jest taki lekko szary. Później nabiera bardziej brązowego koloru.

2. Kolor oczu - Niebiesko- szare. Obwódka wokół źrenicy- ciemna.
Brwi i rzęsy- Ciemne, prawie czarne. Gęste.

3. Piegi - Brak.

4. Cera - Jasna, ciepła. Taka trochę żółtawa.. (Czy ja nie mam czasem jakiś chińskich korzeni?)

5. Naturalny kolor włosów
- Jasny brąz, ze złoto-brązowymi przebłyskami.

6. Kolor ust - Dość ciemne. Nasycone. Ciemny róż, nieco wpadający w koral.

Dobrze czuję się w czerni, w niebieskim, w szarościach i fioletach.
Źle mi w pomarańczowym.
__________________
'Since I've been loving you, I'm about to lose my worried mind'

06.12.10

MrsForget jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-16, 12:35   #5189
katarynka585
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 3
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Dziękuję!
katarynka585 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-16, 16:50   #5190
koki3112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 85
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

1. Jak się opalasz - twarz w ogól mi się nie opala, ogólnie to opalam się baaardzo wolno, ale jak już, to na ładny brązowawy kolor, bo z natury mam jaśniutką karnację


2. Kolor oczu - niebieskie/ morskie, rzęsy i brwi brązowawo szare, ale baardzo rzeakie, więc wyglądają jakby ich nie było.


3. Piegi - brak


4. Cera -z natury bardziej różowa, jasna


5. Naturalny kolor włosów - od blondu w dzieciństwie doszłam do ciemnego myszowatego brązu (naturalnego) obecnie


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - jasne, różowe


7. W jakich kolorach - lubię siebie w czerni, szarości, czerwieni, niebieskim, nie lubię w zielonym/ żółtym, pomarańczowym
koki3112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:39.