Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-05-23, 16:13   #3211
Post_Blue
Rozeznanie
 
Avatar Post_Blue
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 581
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
O kurde ja zawsze o szyi zapominam :P
Ja też, ponieważ filtr naszyjny [Dermedic przeciw fotostarzeniu] mam w wózku dziecięcym i nakładam dopiero na spacerze...

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To może być coś dla mojej skóry, tak czy siak muszę się matowić, nie wyobrażam sobie, żeby położyć na twarz filtr/serum/cokolwiek i nie przypudrować tego. Dla mnie filtry zasychające jak Antheliosy są skreślone, bo to zasychanie oznacza, że zbierają się w rozszerzonych porach i zbijają w ciapki.
Ciekawa rzecz, zapiszę sobie na przyszłość
Faktycznie ochrona przed UV jest imponująca. Myślę, że u Ciebie może się sprawdzić, zwłaszcza, że nie ma alkoholu Tylko uwaga na cenę! Ja w aptece Arnika zapłaciłam po 20% rabacie 64zł. Barbarzyństwo. Polecam (tradycyjnie) Gemini internetową, 50zł.
Post_Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-23, 17:10   #3212
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Post_Blue Pokaż wiadomość
Ja też, ponieważ filtr naszyjny [Dermedic przeciw fotostarzeniu] mam w wózku dziecięcym i nakładam dopiero na spacerze...



Faktycznie ochrona przed UV jest imponująca. Myślę, że u Ciebie może się sprawdzić, zwłaszcza, że nie ma alkoholu Tylko uwaga na cenę! Ja w aptece Arnika zapłaciłam po 20% rabacie 64zł. Barbarzyństwo. Polecam (tradycyjnie) Gemini internetową, 50zł.
Ja jestem po operacji tarczycy i mam bliznę na razie będę omijać to miejsce zresztą i tak chodzę z gazikami bo chronić to miejsce przed słońcem i bluzkami itp.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-23, 21:08   #3213
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Obecnie jestem na kuracji przeciwtrądzikowej - używam epiduo.
Mam jak narazie ten krem https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...zy-spf-30.html
No i przyznam, że bardzo mi służy. Tylko pytanie czy powinnam kupować osobny typowy krem z filtrem?
Mam duże tendencje do zapychania i jednocześnie też nie sprawdzają sie u mnie żadne kremy typowo matujące.

Myślałam, żeby na próbe kupić filtr z bielendy i zobaczyć czy moja skóra polubi się z typowymi filtrami, pytanie tylko czy faktycznie ten mój krem jest niewystarczający?
Nie opalam się, tyle co na słońcu jestem w drodze do pracy i spowrotem.
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-24, 06:37   #3214
Post_Blue
Rozeznanie
 
Avatar Post_Blue
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 581
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Ja jestem po operacji tarczycy i mam bliznę na razie będę omijać to miejsce zresztą i tak chodzę z gazikami bo chronić to miejsce przed słońcem i bluzkami itp.
Zdrówka Gaziki to dobry pomysł. Na bliznę w zależności od jej stanu i "wieku" możesz stosować np Cepan, No-Scar

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Obecnie jestem na kuracji przeciwtrądzikowej - używam epiduo.
Mam jak narazie ten krem https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...zy-spf-30.html
No i przyznam, że bardzo mi służy. Tylko pytanie czy powinnam kupować osobny typowy krem z filtrem?
Mam duże tendencje do zapychania i jednocześnie też nie sprawdzają sie u mnie żadne kremy typowo matujące.

Myślałam, żeby na próbe kupić filtr z bielendy i zobaczyć czy moja skóra polubi się z typowymi filtrami, pytanie tylko czy faktycznie ten mój krem jest niewystarczający?
Nie opalam się, tyle co na słońcu jestem w drodze do pracy i spowrotem.
Moim skromnym zdaniem filtr którego teraz używasz jedt skuteczniejszy od Bielendy. Drogeryjna opalanka mnie jakoś nie przekonuje
Post_Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-24, 08:18   #3215
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Post_Blue Pokaż wiadomość
Zdrówka Gaziki to dobry pomysł. Na bliznę w zależności od jej stanu i "wieku" możesz stosować np Cepan, No-Scar



Moim skromnym zdaniem filtr którego teraz używasz jedt skuteczniejszy od Bielendy. Drogeryjna opalanka mnie jakoś nie przekonuje
Dziękuję
Myślałam o Cepanie, ale jak na razie blizna jest zbyt świeża.

Wykończę do twarzy Bielende i kupię Pharmaceris jak tak chwalicie
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-24, 09:24   #3216
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Post_Blue Pokaż wiadomość
Zdrówka Gaziki to dobry pomysł. Na bliznę w zależności od jej stanu i "wieku" możesz stosować np Cepan, No-Scar



Moim skromnym zdaniem filtr którego teraz używasz jedt skuteczniejszy od Bielendy. Drogeryjna opalanka mnie jakoś nie przekonuje
Czyli ta bielenda bikini jest malo stabilna? Zainteresowalam sie nia bo jest tania a opinie widzialam ze ma dobre.

Rozumiem ze ten moj Pharmaceris ma w miare stabilne filtry i tak na co dzien nie ma koniecznosci osobnego filtra?
Szukalam, czytalam i jakos zaden mnie w 100 % nie przekonuje, nie lubie wprowadzac nowych kosmetykow bo duzo rzeczy mnie zapycha i tez potrzebuje teraz duzo nawilzenia.
moja dermatolog mowila ze lepiej celowac przy mojej skorze w spf30 bo maja lepsza konsystencje dla mne a mniejsza szansa ze mnie pozapychaja. a jesli siedzialabym duzo na sloncu to czesciej reaplikowac.
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-24, 11:05   #3217
971368423
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 63
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, POMOCY!

Ja na razie katuję wielką (300ml) tubę mleczka LRP Dermo-Pediatrics i uważam, że jest wspaniały Posłuży mi jeszcze na dość długo, chociaż używam go nie tylko na twarz.

Sęk w tym, że mój cudem przestawiony na stosowanie filtrów mężczyzna jest na skraju odwrócenia się od tego dobrego nawyku, ponieważ wszystkie filtry wchodzą mu do oczu (ma tłustą skórę, więc migrują), które już i tak są podrażnione pracą przy komputerze, słońcem i okularami.

Czy ktoś o wrażliwych patrzałkach jest w stanie polecić coś delikatnego? Na razie testował LRP dwa rodzaje, większość od Ziaji, jakąś Lirenkę (niestety, już nie pamiętam jaką i Bielendę i jedyne, co go nie podrażniało to filtr organiczny z Aubrey Organics, który w dodatku matuje. Niestety, mają co najwyżej SPF 30, a na lato trzeba nam czegoś mocniejszego.
(swoją drogą polecam ten filtr tłustym cerom o dość ciemnym zabarwieniu - nie jest biały, więc nie bieli, jest jakby żółtawo-zielonkawy, więc niweluje zaczerwienienia, zostawia takie jakby pudrowe odczucie, matujące - wszystko, co mojej na mojej delikatnej, białej skórze było minusem - u niego okazało się plusem).
Dobrze byłoby, gdyby filtr nie kosztował 30-40zł za małą tubkę jak dla krasnala, bo wiem, że mój facet na taki deal nie pójdzie.

Z góry dziękuję za pomoc i sugestie!
971368423 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-24, 13:39   #3218
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Avnel Pokaż wiadomość
a co się dzieje gdy używasz minerałów?
Tłuszcz to się dosłownie leje, momentalnie mam obrzydliwe ciasto na twarzy, wszystkie neidkosnonałości na wierzchu. Podziękuję za to już na pewno, normalne fluidy sprawdzają się100 razy lepiej. Zresztą przy stosowaniu minerałów wcale nie miałam żadnej poprawy.

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Pytałaś czy ochrona jest przez cały dzień taka sama i chcąc ją utrzymać (tym bardziej jeśli używasz bibułek matujących) nie ma innej rady niż aplikować filtr ponownie. A kwestia tego czy to w ogóle jest wykonalne to już inna sprawa, bo niestety większość z nas nie może sobie na to pozwolić
Czyli wychodzi na to, że to jeden pies, czy ich użyje, czy nie bo w drugiej połowie dnia, kiedy wychodzę z pracy ochrona i tak jest minimalna, albo wcale.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-24, 17:49   #3219
LOVimmortality
Raczkowanie
 
Avatar LOVimmortality
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 110
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Tłuszcz to się dosłownie leje, momentalnie mam obrzydliwe ciasto na twarzy, wszystkie neidkosnonałości na wierzchu. Podziękuję za to już na pewno, normalne fluidy sprawdzają się100 razy lepiej. Zresztą przy stosowaniu minerałów wcale nie miałam żadnej poprawy.



Czyli wychodzi na to, że to jeden pies, czy ich użyje, czy nie bo w drugiej połowie dnia, kiedy wychodzę z pracy ochrona i tak jest minimalna, albo wcale.
Kurcze, jakbym czytała o sobie jesli chodzi o minerały. Zaczelam ich uzywac od wrzesnia/pazdziernika, nie na codzien, czesciej jednej fluidu. Dzisiaj nalozylam warstewke mineralow AM i.. masakra. Tak jak piszesz ciasto na twarzy, wszystkie niedoskonalosci na wierzchu.. A wczoraj mialam na sobie caly dzien Revlon Colorstay i caly dzien cera super. Nie bede sie meczyc w wakacje z mineralami, na pewno nie..

Edytowane przez LOVimmortality
Czas edycji: 2015-05-24 o 17:50
LOVimmortality jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-24, 20:32   #3220
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Tłuszcz to się dosłownie leje, momentalnie mam obrzydliwe ciasto na twarzy, wszystkie neidkosnonałości na wierzchu. Podziękuję za to już na pewno, normalne fluidy sprawdzają się100 razy lepiej. Zresztą przy stosowaniu minerałów wcale nie miałam żadnej poprawy.
Cytat:
Napisane przez LOVimmortality Pokaż wiadomość
Kurcze, jakbym czytała o sobie jesli chodzi o minerały. Zaczelam ich uzywac od wrzesnia/pazdziernika, nie na codzien, czesciej jednej fluidu. Dzisiaj nalozylam warstewke mineralow AM i.. masakra. Tak jak piszesz ciasto na twarzy, wszystkie niedoskonalosci na wierzchu.. A wczoraj mialam na sobie caly dzien Revlon Colorstay i caly dzien cera super. Nie bede sie meczyc w wakacje z mineralami, na pewno nie..
Moim zdaniem opinie o tym, jak to minerały leczą skórę i nie wiadomo jeszcze co robią są mocno przesadzone i najczęściej wynikają z tego, że osoby, którym po prostu ten makijaż leży wmawiają sobie, jakie to one nie są dzięki temu zdrowsze i jak to o siebie lepiej dbają. W końcu każda z nas ma co jakiś czas to uczucie, że jak wydała na coś pieniądze, to przez sam ten fakt już czuje się bardziej zadbana
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-25, 06:49   #3221
Post_Blue
Rozeznanie
 
Avatar Post_Blue
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 581
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Dziękuję
Myślałam o Cepanie, ale jak na razie blizna jest zbyt świeża.
Na taką świeżutką dobry jest Solcoseryl, może być nawet na rany stosowany, przyspiesza ziarninowanie.

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Czyli ta bielenda bikini jest malo stabilna? Zainteresowalam sie nia bo jest tania a opinie widzialam ze ma dobre.

Rozumiem ze ten moj Pharmaceris ma w miare stabilne filtry i tak na co dzien nie ma koniecznosci osobnego filtra?
Szukalam, czytalam i jakos zaden mnie w 100 % nie przekonuje, nie lubie wprowadzac nowych kosmetykow bo duzo rzeczy mnie zapycha i tez potrzebuje teraz duzo nawilzenia.
moja dermatolog mowila ze lepiej celowac przy mojej skorze w spf30 bo maja lepsza konsystencje dla mne a mniejsza szansa ze mnie pozapychaja. a jesli siedzialabym duzo na sloncu to czesciej reaplikowac.
Nie znam składu Bielendy, być może jest stabilna. Po prostu ufam filtrom aptecznym SPF 30 to pomimo wszystko słabsza ochrona przed UVA... A co do nawilżenia to celowałabym w jakieś lekkie serum nawilżające pod filtr, najlepiej z antyoksydantami.
Post_Blue jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-25, 07:04   #3222
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Post_Blue Pokaż wiadomość
Na taką świeżutką dobry jest Solcoseryl, może być nawet na rany stosowany, przyspiesza ziarninowanie.



Nie znam składu Bielendy, być może jest stabilna. Po prostu ufam filtrom aptecznym SPF 30 to pomimo wszystko słabsza ochrona przed UVA... A co do nawilżenia to celowałabym w jakieś lekkie serum nawilżające pod filtr, najlepiej z antyoksydantami.
Ok dzięki wezmę pod uwagę
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-25, 10:12   #3223
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Post_Blue Pokaż wiadomość
Na taką świeżutką dobry jest Solcoseryl, może być nawet na rany stosowany, przyspiesza ziarninowanie.



Nie znam składu Bielendy, być może jest stabilna. Po prostu ufam filtrom aptecznym SPF 30 to pomimo wszystko słabsza ochrona przed UVA... A co do nawilżenia to celowałabym w jakieś lekkie serum nawilżające pod filtr, najlepiej z antyoksydantami.
Rozumiem. mi generalnie zalezy na tym zeby pozbyc sie przebarwień potradzikowych i żeby nie powstały nowe. Czyli generalnie najlepiej na te słoneczne dni wybrac jakis wyzszy typowy filtr a nie tylko krem nawilzajacy z filtrem?
Zainteresowal mnie ten nowy iwostin spf50+ krem-żel, ale chyba nikt go tu nie miał.
no i nie mam tez mozliwosci zeby reaplikowac filtr w ciągu dnia, wychodze wczesnie rano do pracy i wracam kolo 17. Widze ze wiekszosc naklada tylko rano, wiec chyba tak tez bedzie ok?
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-25, 23:40   #3224
bigosowadama
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 998
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Czy stosowałyście może krem biodermy photoderm akn mat spf30?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...30-uva-13.html
Możecie go porównać z lirenką, pharmacerisem? (gęstość, efekt na twarzy)
Zastanawia mnie w nim kwas glikolowy. Jakoś trudno mi uwierzyć w filtr z kwasem.
AQUA/WATER/EAU, DICAPRYLYL CARBONATE, OCTOCRYLENE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, PTFE, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, SILICA, TRIDECYL SALICYLATE, TOCOPHERYL ACETATE, ECTOIN, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, GLYCOLIC ACID, GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT, CITRIC ACID, DODECYL GALLATE, C20-22 ALCOHOLS, DECYL GLUCOSIDE, PROPYLENE GLYCOL, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, XANTHAN GUM, CAPRYLIC/ CAPRIC TRIGLYCERIDE, SODIUM HYDROXIDE, DISODIUM EDTA, CHLORPHENESIN, PHENOXYETHANOL, FRAGRANCE (PARFUM). [BI 573]
Na zimę jeszcze mogę zrozumieć, słońca jest mało, ale w lato to stosować?!
Co o tym myślicie?
bigosowadama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-26, 01:02   #3225
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
A czym się różni woda Uriage od innych, skoro, jeśli dobrze rozumiem, osuszanie wynika z konsystencji, a nie składu, więc o co chodzi?
Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Obiecałam zrobić porównanie hydrolipidowego kremu do twarzy i balsamu do ciała Pharmaceris S SPF 50+.

Cena produktów jest taka sama (32.90 zł w Ziko aptece), krem ma pojemność 50 ml, balsam 150 lub 200 ml (promocyjne opakowanie), co daje nam cenę ok. 8-11/50 ml. Składy produktów różnią się nieznacznie, porównanie można znaleźć kilka stron wstecz.
Jeżeli chodzi o konsystencję, krem jest trochę bardziej 'treściwy' i tłusty, balsam rzadszy i lejący (foto 2. po odmierzeniu po 0,5 ml każdego z produktów, foto 3. po kilku sekundach). W moim odczuciu po rozsmarowaniu na skórze różnice te zupełnie zanikają, dorzucam zdjęcia, na których wg mnie i tak nic nie widać (foto 4. balsam, foto 5. krem).

Podsumowując, osobiście poza konsystencją nie widzę większych różnic między tymi produktami i ze względu na cenę na razie (mam tubkę 200 ml) pozostanę przy balsamie
Również dziękuję za porównanie! W takim razie będę musiała się w niego zaopatrzyć.
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-26, 05:14   #3226
Post_Blue
Rozeznanie
 
Avatar Post_Blue
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 581
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Rozumiem. mi generalnie zalezy na tym zeby pozbyc sie przebarwień potradzikowych i żeby nie powstały nowe. Czyli generalnie najlepiej na te słoneczne dni wybrac jakis wyzszy typowy filtr a nie tylko krem nawilzajacy z filtrem?
Zainteresowal mnie ten nowy iwostin spf50+ krem-żel, ale chyba nikt go tu nie miał.
no i nie mam tez mozliwosci zeby reaplikowac filtr w ciągu dnia, wychodze wczesnie rano do pracy i wracam kolo 17. Widze ze wiekszosc naklada tylko rano, wiec chyba tak tez bedzie ok?
Na Twoim miejscu zdecydowałabym się właśnie na taki typowy filtr
Post_Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-26, 20:54   #3227
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Moim zdaniem opinie o tym, jak to minerały leczą skórę i nie wiadomo jeszcze co robią są mocno przesadzone i najczęściej wynikają z tego, że osoby, którym po prostu ten makijaż leży wmawiają sobie, jakie to one nie są dzięki temu zdrowsze i jak to o siebie lepiej dbają. W końcu każda z nas ma co jakiś czas to uczucie, że jak wydała na coś pieniądze, to przez sam ten fakt już czuje się bardziej zadbana
Dokładnie Ja stosowałam minerały i naprawdę żadnej kolosalnej poprawy, ogólnie nie wyglądało to dobrze. Mam problematyczną cerę i minerały albo podkreślały suche skórki i wyglądałam jak spękany tynk, albo ciasto. Wolę nałożyć minimalną warstwę fluidu i przypudrować pudrem ryżowym niż męczyć się z minerałami.

A co myślicie o tym kremie na co dzień?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...zy-spf-30.html

Skład: Aqua (Water), Ethylhexyl Methoxycinnamate, C12-15 Alkyl Benzoate, Cetearyl Glucoside, Diethyloamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Pentylene Glycol, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Ethylhexyl Triazone, Cyclohexasiloxane, PEG-100 Stearate, Cetyl Alcohol, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (nano), Sodium Polyacrylate, Dimethicone, Inulin, Hydroxyethyl Urea, Propylene Glycol, Lonicera Caprifolium (Honeysuckle) Flower Extract, Allantoin, Mandelic Acid, Polysilicone- 11, Decyl Glucoside, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Urea, Ammonium Lactate, BHA, Salvia Officinalis (Sage) Extract, Ethanoloamine, Xanthan Gum, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Diethanolamine, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum (Fragrance)

Czy podkłady nie będą go destabilizować i czy w ogóle jest stabilny, nadaje się do ochrony na co dzień, kiedy nie ma wielkiego żaru z nieba? Chciałabym go sprawdzić bo do mojej cery by się nadawał, ale nie wiem jak z ochroną.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-26, 22:16   #3228
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez 971368423 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, POMOCY!

Ja na razie katuję wielką (300ml) tubę mleczka LRP Dermo-Pediatrics i uważam, że jest wspaniały Posłuży mi jeszcze na dość długo, chociaż używam go nie tylko na twarz.

Sęk w tym, że mój cudem przestawiony na stosowanie filtrów mężczyzna jest na skraju odwrócenia się od tego dobrego nawyku, ponieważ wszystkie filtry wchodzą mu do oczu (ma tłustą skórę, więc migrują), które już i tak są podrażnione pracą przy komputerze, słońcem i okularami.

Czy ktoś o wrażliwych patrzałkach jest w stanie polecić coś delikatnego? Na razie testował LRP dwa rodzaje, większość od Ziaji, jakąś Lirenkę (niestety, już nie pamiętam jaką i Bielendę i jedyne, co go nie podrażniało to filtr organiczny z Aubrey Organics, który w dodatku matuje. Niestety, mają co najwyżej SPF 30, a na lato trzeba nam czegoś mocniejszego.
(swoją drogą polecam ten filtr tłustym cerom o dość ciemnym zabarwieniu - nie jest biały, więc nie bieli, jest jakby żółtawo-zielonkawy, więc niweluje zaczerwienienia, zostawia takie jakby pudrowe odczucie, matujące - wszystko, co mojej na mojej delikatnej, białej skórze było minusem - u niego okazało się plusem).
Dobrze byłoby, gdyby filtr nie kosztował 30-40zł za małą tubkę jak dla krasnala, bo wiem, że mój facet na taki deal nie pójdzie.

Z góry dziękuję za pomoc i sugestie!
Przypomniało mi się, że na luźne wyjścia kiedy nie używam normalnego makijażu pod oczy używam Avene na miejsca wrażliwe ten. Nie wiem czy na Wasze potrzeby będzie ok, bo jest barwiony i mimo to (jako filtr mineralny) bieli. Dla mnie ten efekt jest ok, bo mam dziedziczne cienie pod oczami, więc on fajnie je przykrywa, działa tam jak rozjaśniający korektor, nie migruje, pod koniec dnia czasami wchodzi w załamania, ale nie zawsze, może jak więcej nałożę. Jeśli to ma być na faceta to może być średnio chętny, mojemu ostatnio nie podobało się, że usta po filtrze mają perłowy połysk, a ma bardzo jasną skórę, poparzył się od słońca w dzieciństwie, więc wolę dmuchać na zimne i jak mamy przebywać na słońcu to dokładnie go smaruje, łącznie z płatkami uszu. Kolejny minus tego Avene to według mnie cena, 30 zł za 15 ml to zdecydowanie za dużo, ja kupiłam w aptece internetowej na wyprzedaży posezonowej za połowę ceny i dla mnie jak najbardziej ok. Dodatkowo ma tlenek cynku, który łagodzi moją atopową skórę.
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 07:46   #3229
971368423
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 63
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Przypomniało mi się, że na luźne wyjścia kiedy nie używam normalnego makijażu pod oczy używam Avene na miejsca wrażliwe ten. Nie wiem czy na Wasze potrzeby będzie ok, bo jest barwiony i mimo to (jako filtr mineralny) bieli. Dla mnie ten efekt jest ok, bo mam dziedziczne cienie pod oczami, więc on fajnie je przykrywa, działa tam jak rozjaśniający korektor, nie migruje, pod koniec dnia czasami wchodzi w załamania, ale nie zawsze, może jak więcej nałożę. Jeśli to ma być na faceta to może być średnio chętny, mojemu ostatnio nie podobało się, że usta po filtrze mają perłowy połysk, a ma bardzo jasną skórę, poparzył się od słońca w dzieciństwie, więc wolę dmuchać na zimne i jak mamy przebywać na słońcu to dokładnie go smaruje, łącznie z płatkami uszu. Kolejny minus tego Avene to według mnie cena, 30 zł za 15 ml to zdecydowanie za dużo, ja kupiłam w aptece internetowej na wyprzedaży posezonowej za połowę ceny i dla mnie jak najbardziej ok. Dodatkowo ma tlenek cynku, który łagodzi moją atopową skórę.
Dziękuję za sugestię
Niestety, ta Avenka nie spełnia drugiego podstawowego wymogu (po nie podrażnianiu oczu) - mianowicie niezłej ceny i sporej objętości. Bielenie/świecenie jest tu sprawą drugorzędową.
Najmniejsza dopuszczalna tutaj tubka to 50ml chociaż przyznam, że wolę nie kupować takich maluszków, jak mam możliwość. Niemniej, dzięki za opis!


Czy ktoś jeszcze ma jakiś pomysł? Będę wdzięczna za dalsze propozycje.
971368423 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-27, 09:09   #3230
bigosowadama
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 998
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez 971368423 Pokaż wiadomość
Dziękuję za sugestię
Niestety, ta Avenka nie spełnia drugiego podstawowego wymogu (po nie podrażnianiu oczu) - mianowicie niezłej ceny i sporej objętości. Bielenie/świecenie jest tu sprawą drugorzędową.
Najmniejsza dopuszczalna tutaj tubka to 50ml chociaż przyznam, że wolę nie kupować takich maluszków, jak mam możliwość. Niemniej, dzięki za opis!


Czy ktoś jeszcze ma jakiś pomysł? Będę wdzięczna za dalsze propozycje.
Jest jeszcze pharmaceris hydrolipidowy, mają krem do twarzy i balsam do ciała. Krem standardowo 50 ml balsam ma 150-200ml. Dziewczyny tutaj porównywały balsam do kremu czy można go stosować do twarzy.
Ja kupiłam balsam z zamiarem stosowania na twarz i powiem tak nie jest źle.
Nie bieli, trochę się błyszczy, cenowo w promo ok 27. Bez promo ok 40 w sp. (apteka gemini ok 32)
Jeszcze myślałam o vichy ideal soleil mleczko- jest do twarzy i ciała.
W sp ok 70 zł za 300ml.
bigosowadama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 16:55   #3231
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

się naczytałam
zaczaję się na emulsje Lirene. Mam nadzieję, że nie będę się świecić jak psu ....
stosuje teraz krem z kwasami i muszę jakoś zabezpieczyć się przed słońcem
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 18:09   #3232
971368423
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 63
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Kurczę, czytam, że wiele osób tu narzeka, że i tak nie mają już ochrony przez drugą połowę dnia.
Dlaczego nie możecie wziąć filtra ze sobą i dołożyć przed ponownym wyjściem? Zwłaszcza małą tubkę, ja mam wielgachną, ale odlewam sobie porcyjkę do mikro-słoiczka i nie robię problemu

Jeśli filtr kogoś nabłyszcza po aplikacji, to wystarczy spakować też jakiś puder czy coś, to też zwykle nie jest ciężkie.


Cytat:
Napisane przez bigosowadama Pokaż wiadomość
Jest jeszcze pharmaceris hydrolipidowy, mają krem do twarzy i balsam do ciała. Krem standardowo 50 ml balsam ma 150-200ml. Dziewczyny tutaj porównywały balsam do kremu czy można go stosować do twarzy.
Ja kupiłam balsam z zamiarem stosowania na twarz i powiem tak nie jest źle.
Nie bieli, trochę się błyszczy, cenowo w promo ok 27. Bez promo ok 40 w sp. (apteka gemini ok 32)
Jeszcze myślałam o vichy ideal soleil mleczko- jest do twarzy i ciała.
W sp ok 70 zł za 300ml.
OO, dzięki
Pharmaceris hydrolipidowy znam i uwielbiam, do oczu też nie wchodził; jak skończy mi się LRP DK (nieprędko :P) to zamierzam kupić ten balsam. Czytałam porównanie kilka postów temu, ale ktoś pisał, że balsam podrażniał mu/jej oczy bardziej, niż krem do twarzy...
Vichy - o takie deale mi chodzi masz go sprawdzonego może? No i czy masz problem z podrażnianiem oczu? Bo ja np. nie mam, mnie i mojemu facetowi sprawdzają się skrajnie inne filtry, więc nie bardzo wiem jak mu pomóc
971368423 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 19:23   #3233
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez 971368423 Pokaż wiadomość
Kurczę, czytam, że wiele osób tu narzeka, że i tak nie mają już ochrony przez drugą połowę dnia.
Dlaczego nie możecie wziąć filtra ze sobą i dołożyć przed ponownym wyjściem? Zwłaszcza małą tubkę, ja mam wielgachną, ale odlewam sobie porcyjkę do mikro-słoiczka i nie robię problemu

Jeśli filtr kogoś nabłyszcza po aplikacji, to wystarczy spakować też jakiś puder czy coś, to też zwykle nie jest ciężkie.
Ponieważ 1 ml filtra to wystarczająco dużo, jakbym dołożyła jeszcze więcej, to wyglądałoby to beznadziejnie.
Poza tym niektórzy się malują, nie wyobrażam sobie mazać filtra po makijażu.
Nie każdy też ma możliwość, żeby gdzieś się chować po łazienkach i dokładać filtr, potem czekać, aż się uleży i matowić pudrem.
Chociaż ja akurat na ochronę nie narzekam, jeszcze się nie opaliłam, mając filtr, więc dla mnie wszystko gra
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 19:32   #3234
Sachmet512
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet512
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 463
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Zdobyłam dzisiaj w aptece próbki Pharmacerisa Będę mogła sprawdzić, czym się tak zachwycacie Mam trzy saszetki kremu hydrolipidowego i jeden fluid ochronno- korygujący, ale 02 pewnie będzie za ciemny. 1,5 ml to ilość na twarz, czy twarz i szyję?
Sachmet512 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 20:23   #3235
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez 971368423 Pokaż wiadomość
Dziękuję za sugestię
Niestety, ta Avenka nie spełnia drugiego podstawowego wymogu (po nie podrażnianiu oczu) - mianowicie niezłej ceny i sporej objętości. Bielenie/świecenie jest tu sprawą drugorzędową.
Najmniejsza dopuszczalna tutaj tubka to 50ml chociaż przyznam, że wolę nie kupować takich maluszków, jak mam możliwość. Niemniej, dzięki za opis!


Czy ktoś jeszcze ma jakiś pomysł? Będę wdzięczna za dalsze propozycje.
Na pewno cena do pojemności to nie jest jej mocna strona, ja używam tylko pod oczy, na resztę twarzy leci coś innego, ale oczywiście nie namawiam
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 22:18   #3236
bigosowadama
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 998
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez 971368423 Pokaż wiadomość
Kurczę, czytam, że wiele osób tu narzeka, że i tak nie mają już ochrony przez drugą połowę dnia.
Dlaczego nie możecie wziąć filtra ze sobą i dołożyć przed ponownym wyjściem? Zwłaszcza małą tubkę, ja mam wielgachną, ale odlewam sobie porcyjkę do mikro-słoiczka i nie robię problemu

Jeśli filtr kogoś nabłyszcza po aplikacji, to wystarczy spakować też jakiś puder czy coś, to też zwykle nie jest ciężkie.




OO, dzięki
Pharmaceris hydrolipidowy znam i uwielbiam, do oczu też nie wchodził; jak skończy mi się LRP DK (nieprędko :P) to zamierzam kupić ten balsam. Czytałam porównanie kilka postów temu, ale ktoś pisał, że balsam podrażniał mu/jej oczy bardziej, niż krem do twarzy...
Vichy - o takie deale mi chodzi masz go sprawdzonego może? No i czy masz problem z podrażnianiem oczu? Bo ja np. nie mam, mnie i mojemu facetowi sprawdzają się skrajnie inne filtry, więc nie bardzo wiem jak mu pomóc
problem nie leży w tym żeby wziąć filtr tylko jak go powtórnie aplikować
Jeśli ktoś ma wolne i jest na plaży czy gdzieś indziej i smaruje się tylko filtrem to powtórna aplikacja nie stanowi problemu.
Natomiast schody zaczynają się jeśli trzeba nałożyć na filtr makijaż np. do pracy, bo słońce przypieka z i do pracy.
To co wtedy?! Filtr na makijaż? W pracy nie każdy ma czas wolny i możliwość na zmycie makijażu, aplikację filtra i ponowny makijaż A po pracy raczej każdy się spieszy żeby być jak najszybciej w domu.


Mi nie podrażnił, a mam alergiczne zapal spojówek
Każdy krem, filtr który jest tłusty z zasady, nie wchłonie się tylko czujesz, że go masz u mnie powodował pocenie się, swędzenie, ogólną lepkość -dotykasz ręką i masz wrażenie,że filtr zostaje na ręce. A potem byłam krościasta. Unikam wszystkiego co ma parafinę i alkohol na początku składu.
Pharmaceris tego nie ma.
Natomiast vichy nie miałam, choć mam ochotę spróbować.
Może dorwę gdzieś próbkę tego mleczka.
Poza tym lirene 50 jest podobna do pharmacerisa, konsystencją i składem. Cenowo wychodzi za 150ml-25-29zł
Cytat:
Napisane przez Sachmet512 Pokaż wiadomość
Zdobyłam dzisiaj w aptece próbki Pharmacerisa Będę mogła sprawdzić, czym się tak zachwycacie Mam trzy saszetki kremu hydrolipidowego i jeden fluid ochronno- korygujący, ale 02 pewnie będzie za ciemny. 1,5 ml to ilość na twarz, czy twarz i szyję?
Co najmniej 1 ml(1,2ml). 1,8 to na twarz+szyja
Ja miałam fluid z pharmacerisa i kryjący i matujący i 1 była dla mnie za ciemna. Natomiast plusem było to, że był dobry na zimę (warstwa ochronna)

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ponieważ 1 ml filtra to wystarczająco dużo, jakbym dołożyła jeszcze więcej, to wyglądałoby to beznadziejnie.
Poza tym niektórzy się malują, nie wyobrażam sobie mazać filtra po makijażu.
Nie każdy też ma możliwość, żeby gdzieś się chować po łazienkach i dokładać filtr, potem czekać, aż się uleży i matowić pudrem.
Chociaż ja akurat na ochronę nie narzekam, jeszcze się nie opaliłam, mając filtr, więc dla mnie wszystko gra
Dokładnie Ja też nie dokładam.
Natomiast jakbym miała wolne i byłabym na świeżym powietrzu to oczywiście aplikacja co 3-4h.

Edytowane przez bigosowadama
Czas edycji: 2015-05-27 o 22:20
bigosowadama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 04:57   #3237
Post_Blue
Rozeznanie
 
Avatar Post_Blue
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 581
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ponieważ 1 ml filtra to wystarczająco dużo, jakbym dołożyła jeszcze więcej, to wyglądałoby to beznadziejnie.
Poza tym niektórzy się malują, nie wyobrażam sobie mazać filtra po makijażu.
Nie każdy też ma możliwość, żeby gdzieś się chować po łazienkach i dokładać filtr, potem czekać, aż się uleży i matowić pudrem.
Chociaż ja akurat na ochronę nie narzekam, jeszcze się nie opaliłam, mając filtr, więc dla mnie wszystko gra
To ja często mam na twarzy "kanapkę": filtr - BB z meteorytami - filtr. I nie wygląda to źle. Wydaje mi się, że jeżeli ktoś wraca z pracy samochodem to nie ma problemu w reaplikacji. Kiedy pracowałam, nakładałam filtr albo paskudny azjatycki puder, przebierałam się, okulary na nos i do auta.
Post_Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 08:27   #3238
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Post_Blue Pokaż wiadomość
To ja często mam na twarzy "kanapkę": filtr - BB z meteorytami - filtr. I nie wygląda to źle. Wydaje mi się, że jeżeli ktoś wraca z pracy samochodem to nie ma problemu w reaplikacji. Kiedy pracowałam, nakładałam filtr albo paskudny azjatycki puder, przebierałam się, okulary na nos i do auta.
Gorzej jak ktoś nie wraca samochodem i mija po drodze innych ludzi, w tym znajomych
U mnie nie da rady nałożyć filtra na makijaż, nie wyobrażam sobie tego. Na razie próbuję ogarnąć nakładanie filtra przed wyjściem z pracy rano, schodząc z nocki. Dodatkowym problemem jest grzywka - do nakładania filtra podpinam ją, a po zrobieniu makijażu układam. Nakładając filtr w pracy, musiałabym jeszcze mieć ze sobą suszarkę do ułożenia grzywki
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 08:34   #3239
evicca1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 187
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

hej, a nie obawiacie się, że aplikując regularnie filtry bardzo łatwo można zafundować sobie niedobory wit d?
evicca1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 08:55   #3240
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Moim zdaniem opinie o tym, jak to minerały leczą skórę i nie wiadomo jeszcze co robią są mocno przesadzone i najczęściej wynikają z tego, że osoby, którym po prostu ten makijaż leży wmawiają sobie, jakie to one nie są dzięki temu zdrowsze i jak to o siebie lepiej dbają. W końcu każda z nas ma co jakiś czas to uczucie, że jak wydała na coś pieniądze, to przez sam ten fakt już czuje się bardziej zadbana
Mialam dokładnie to samo, tj to uczucie że jestem już niesamowicie zadbana a mojej skórze jest taaaaak dobrze
Chodziło nie o minerały a o podkłady Guerlain ...ale jak dziś patrze na swatche które robiłam dziewczynom na forum żeby pokazać jak co wygląda na buzi..to wysypu stąd do Tokio . Dziwnym trafem gdy wywaliłam część zalegającego ustrojstwa ( z różnych marek) poprawiło mi się.

Ja używam aktualnie ( tj mam na stanie ) trzech filtrów
Chanelowskiego Esentiela
Vichy Capitan Solei
Mam też przywiezioną przez mame Ziajkę 50+ i o ile pierwszy jest mega bo nadaje się pod makijaż o tyle między drugim i trzecim nie widzę różnicy, tj widzę ale na korzyść Ziaji.

Chce zakupić Lpr z pdd42 , ale muszę zdenkować to co mam.
Nie zdawałam sobie sprawy że filtr 50 ma tylko filtr 18 w ochronie uva...a po to go używam

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2015-05-28 o 08:59
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:28.