Operacja kręgozmyku L5-S1 proszę o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-24, 16:39   #1
Shejk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2

Operacja kręgozmyku L5-S1 proszę o pomoc


Witam, 31 lipca 2017r. czyli za tydzień mam się wstawić do szpitala w którym mam mieć zabieg mam kilka pytań do osób które były operowane na kręgozmyk ale też do innych doświadczonych osób które miały jakąś operację gdyż moje pytania nie będą tylko o tym jednym przypadku, za wszelkie błędy w pisowni oraz nieskładne zdania przepraszam zaczynam się denerwować w związku ze zbliżającym się zabiegiem.
Jeśli zły dział prosze o przeniesienie.
Wiele informacji jest w internecie ale są to w większości stare materiały i wymagają dla mnie sprecyzowania wolę wiedzieć na czym stoję.

A więc od lekarza wiem tyle że na izbę przyjęć mam się wstawić 31.07.2017r. operację będę miał dzień później, i jesli wszystko dobrze pójdzie to wyjdę nawet w piątek 4.08.2017r.

Wiem że mam mieć usztywniony ten kręgozmyk jakimiś blaszkami i śrubami i niby (tak powiedział lekarz) po operacji nie ma jako takiej rehabilitacji. (tyle mi powiedział na ostatniej wizycie, 3 tygodnie temu)

A więc; (napiszę w punktach będzie łatwiej odpowiadać)

1. należy przed operacją się wydepilować ? a może sami mnie ogolą ? jeśli chodzi o paradowanie z gołym ptaszkiem też mi się średnio podoba bez względu czy owłosiony czy nie (tak wiem niektórzy powiedzą że lekarze i pielęgniarki widziały setki ptaszków ) jestem na tym punkcie dość wstydliwy

2. czy będę musiał paradować nago przed lekarzami, pielęgniarkami i jeśli będą studentami medycyny ?

3. stosuje się w takim przypadku znieczulenie ogólne czy miejscowe ? (pewnie ogólne)

4. czy istnieje możliwość aby poprosić lub jeśli istnieje możliwość zakupić opcję nagrania operacji lub coś takiego ?

5. po zabiegu będę mógł sam jeść czy trzeba będzie mnie karmić ?

6. faktycznie po zabiegu nie ma rehabilitacji w jakimś ośrodku albo w szpitalu tylko ewentualne ćwiczenia w domu ?

7. kiedy wyciągają szwy jak się wychodzi do domu czy później trzeba przyjść ?

Miałem jeszcze jakieś pytania ale wyleciały mi z głowy jeśli sobie przypomnę a tak pewnie będzie to dopiszę.
Shejk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-25, 20:31   #2
puenta7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 137
Dot.: Operacja kręgozmyku L5-S1 proszę o pomoc

Po takiej operacji nie ma w ogóle rehabilitacji, zero ćwiczeń itp.

W szpitalach nie robią czegoś takiego jak chodzenie nago przed lekarzami, pielęgniarkami itp.

W państwowych szpitalach nie bawią się w nagrywanie operacji itp. Takie coś stosują raczej w prywatnych klinikach

Przy takiej operacji są znieczulenia ogólne
Szwy trzyma się zazwyczaj 2 tygodnie, więc dopiero po wypisie ze szpitala

Jedyne co każą depilować, to plecy jak komuś rosną włosy na plecach

Pacjenci sami jedzą po operacji
puenta7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-26, 06:19   #3
Shejk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2
Dot.: Operacja kręgozmyku L5-S1 proszę o pomoc

A co do cewnika to przy takiej operacji zakladają go ?
Jeśli powiedzą że będzie zakładany można wtedy poprosić o cewnik zewnętrzny (coś jak prezerwatywa do zakładania na penis) czy nie będe miał nic do gadania i zastosują ten wkładany ?
Shejk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-26 07:19:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:47.