Wiza turystyczna do USA - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-08, 15:19   #31
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: Wiza turystyczna do USA

jak powiesz fotografowi, że to ma być foto do wizy do usa to będzie wiedział i nie ma ono takich wymiarów jak to do paszportu
__________________


Edytowane przez kaska87
Czas edycji: 2010-04-08 o 15:21
kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 16:33   #32
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Wiza turystyczna do USA

No właśnie, wymiary są inne, ale nie tylko tym różnią się zdjęcia. Nie mam pojęcia dlaczego przyjęli takie twojej rodzinie, może nie zauważyli? Jednak wszystkie informacje dotyczące wniosku są na stronie ambasady, i jest tam wyraźnie napisane jakie wymogi musi spełniać zdjęcie - paszportowe ich NIE spełnia.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 06:28   #33
anna_paw
Raczkowanie
 
Avatar anna_paw
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 272
GG do anna_paw
Dot.: Wiza turystyczna do USA

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
No właśnie, wymiary są inne, ale nie tylko tym różnią się zdjęcia.
A czym jeszcze?

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Nie mam pojęcia dlaczego przyjęli takie twojej rodzinie, może nie zauważyli? Jednak wszystkie informacje dotyczące wniosku są na stronie ambasady, i jest tam wyraźnie napisane jakie wymogi musi spełniać zdjęcie - paszportowe ich NIE spełnia.
W łódzkim biurze paszportowym pracuje fotograf, który na miejscu robi zdjęcia. Do paszportów normalnie robi zdjęcia jak do wizy (o wymiarach 5x5 cm) i urzędnicy je przyjmują.
Faktem jest, że przed zrobieniem zdjęć zapytaliśmy fotografa, czy musimy robić dwa różne zdjęcia. Powiedział wprost, że nie. Być może dlatego ich nie docinał.
Szczerze mówiąc dopiero po Twoim poście sprawdziłam wymogi zdjęć do paszportu i faktycznie rozmiar jest mniejszy. Najwyraźniej łódzcy urzędnicy są wyluzowani i nie robią ludziom problemów. Ale innych różnic poza tym rozmiarem nie znalazłam

Pozdrawiam
__________________
Nothing's impossible...
anna_paw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 09:28   #34
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Wiza turystyczna do USA

Przede wszystkim przy wizie bardzo przestrzegają tego, żeby uszy były dokładnie odsłonięte. Przy fotografiach paszportowych często zdarza się, że jest inaczej. Poza tym takie niuanse jak to, że w zdjęciu do wniosku twarz ma mieć 3 cm od czubka głowy do podbródka, podczas gdy w paszportowym jest to 70-80% powierzchni zdjęcia.
Z tego co zauważyłam w ogóle więcej niedociągnięć przechodzi w biurze paszportowym niż w ambasadzie/konsulacie USA.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 17:17   #35
Greena
Raczkowanie
 
Avatar Greena
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 62
GG do Greena
Dot.: Wiza turystyczna do USA

A co z osobami które nie ukończyły 18 lat? Przy wizycie w ambasadzie są potrzebni rodzice? Chciałabym się od Was czegoś więcej na ten temat dowiedzieć, bo właśnie jestem w trakcie ubiegania się o wizę turystyczną ...
__________________
Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym
Greena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 19:55   #36
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: Wiza turystyczna do USA

Cytat:
Napisane przez Greena Pokaż wiadomość
A co z osobami które nie ukończyły 18 lat? Przy wizycie w ambasadzie są potrzebni rodzice? Chciałabym się od Was czegoś więcej na ten temat dowiedzieć, bo właśnie jestem w trakcie ubiegania się o wizę turystyczną ...
tak i to obydwoje
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 17:08   #37
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Wiza turystyczna do USA

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Przede wszystkim przy wizie bardzo przestrzegają tego, żeby uszy były dokładnie odsłonięte. Przy fotografiach paszportowych często zdarza się, że jest inaczej. Poza tym takie niuanse jak to, że w zdjęciu do wniosku twarz ma mieć 3 cm od czubka głowy do podbródka, podczas gdy w paszportowym jest to 70-80% powierzchni zdjęcia.
Z tego co zauważyłam w ogóle więcej niedociągnięć przechodzi w biurze paszportowym niż w ambasadzie/konsulacie USA.
Dlaczego akurat uszy? To ciekawa jestem jak to jest w przypadku osób, które mają niewykształcone małżowiny uszne
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-25, 17:10   #38
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Wiza turystyczna do USA

Skąd mam wiedzieć dlaczego akurat uszy?
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 18:32   #39
Greena
Raczkowanie
 
Avatar Greena
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 62
GG do Greena
Dot.: Wiza turystyczna do USA

A czy rodzice przy wizycie w ambasadzie muszą mieć ważne paszporty, jeśli ze mną nie lecą? Czy można się wylegitymować tylko na podstawie dowodu? Bardzo mi zależy na tej informacji, bo nigdzie nie mogę tego znaleźć, a w takiej sytuacji rodzice musieliby się dopiero o nie ubiegać. Z góry dziękuję.
__________________
Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym

Edytowane przez Greena
Czas edycji: 2010-04-27 o 18:38
Greena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 19:00   #40
bernadeta85
Rozeznanie
 
Avatar bernadeta85
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 969
Dot.: Wiza turystyczna do USA

Cytat:
Napisane przez Greena Pokaż wiadomość
A czy rodzice przy wizycie w ambasadzie muszą mieć ważne paszporty, jeśli ze mną nie lecą? Czy można się wylegitymować tylko na podstawie dowodu? Bardzo mi zależy na tej informacji, bo nigdzie nie mogę tego znaleźć, a w takiej sytuacji rodzice musieliby się dopiero o nie ubiegać. Z góry dziękuję.
Wiesz ja ubiegałąm się o wizę do USA 3 lata temu i wtedy było tak że na teren ambasady wpuszczali osoby które były na ten dzień umówione na rozmowę z konsulem (no ale ja byłam pełnoletnia) a jeśli chodzi o osoby niepełnoletnie to opiekun chyba tylko potrzebuje paszportu tylko dowód....
__________________
10.04.2010 r. Zostałam Panią S...

http://s10.suwaczek.com/20100410650113.png
bernadeta85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 08:19   #41
LustForLife
Zadomowienie
 
Avatar LustForLife
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 085
Dot.: Wiza turystyczna do USA

Mam takie pytanie dostałam wize, ale paszport przyjdzie mi na adres domowy (nie mieszkam w domu). Czy mam rodzicom przesłać ta karteczke czy wystarczy jezeli podam im nr?
LustForLife jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-07, 18:19   #42
olioko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 129
Dot.: Wiza turystyczna do USA

[QUOTE=martina80;17556993]a czy ktos moze wie jak to jest jesli chodzi o sytuacje wymiany paszportu z wiza....ja mam wize na 10 lat...mam ja od zeszlego roku....a musze wymienic paszport za 2 lata...no i nie wiem czy ta wiza mi przepadnie wymieniajac paszport???byl ktos w takiej sytuacji???

Cześć ja byłam w takiej sytuacji. Nic się nie martw wiza nie przepadnie. Musisz tylko w urzędzie w którym wyrabiasz nowy paszport,
zgłosić, że taką wizę masz i masz ochotę ją mieć nadal. Dla nich to standardowa procedura. W momencie jak odbierasz nowy paszport, to dostajesz też i drugi ten stary, w którym strony z wklejoną wizką są nie podziurkowane. Ot cała procedura. Minus - nosisz ze sobą dwie książeczki pozdrawiam
olioko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-30, 13:16   #43
ania_2_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 5
Question Wiza USA

Witam,
Staram sie o wize do USA, wypelnilam juz wszystkie wnioski oraz zgromadzilam wszystkie potrzebne dokumenty i chce zaplacic za wize i umowic spotkanie. Moje pytanie odnosnie przelewu: Co trzeba wpisac w polu "odbiorca przelewu"? Czy Nazwe Banku podana na stronie gdzie sa dane do przelewu czy tez "konsulat generalny/ambasada"? Jest to dosc wazna kwestia i wolalabym sie nie pomylic, dlatego prosilabym kogos kto sie staral o wize i placil za przelew np na poczcie. Licze na szybka odpowiedz, Pozdrawiam!
ania_2_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 15:28   #44
Tolka89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 24
Dot.: Wiza USA

konsulat generalny/ambasada bo to do nich kierujesz pieniążki, a nie do samego banku. konsulat ma tam konto, ale nazwy banku nie musisz wpisywać.
Tolka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-10, 22:03   #45
miska123123123
Przyczajenie
 
Avatar miska123123123
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 19
Exclamation Pomocy WIZA tuyrstyczna, stany!

Hej Laski!
Złozyłam wniosek wizowy turystyczny do USA. Chce leciec do mojego wujka,na wakacje na jakiś miesiac, rok temu skonczyłam szkołę , troche pracowałam, teraz mam nie pracuję a jesli chodzi o nauke wybieram się do szkoły medycznej po wakacjacj .
Wypełniajac wniosek Pani w biurze turystycznym ktora go mi wypełniała w polu: PRACA/WYKSZTALCENIE. Napisała że jeszcze się ucze i został mi ostatni rok, ze w tym roku koncze ze wzgedu, gdyz osoby nieuczace sie aktualnie i niepracujace srednio chca dac wize. Mam pytanie czy konsul sprawdza ze moje indofmacje o szkole sa prawdziwe, czy zazwyczaj czytajac ze sie ucze nie robi problemow. ?
miska123123123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 14:23   #46
das_salat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 139
Dot.: Pomocy WIZA tuyrstyczna, stany!

Cytat:
Napisane przez miska123123123 Pokaż wiadomość
Hej Laski!
Złozyłam wniosek wizowy turystyczny do USA. Chce leciec do mojego wujka,na wakacje na jakiś miesiac, rok temu skonczyłam szkołę , troche pracowałam, teraz mam nie pracuję a jesli chodzi o nauke wybieram się do szkoły medycznej po wakacjacj .
Wypełniajac wniosek Pani w biurze turystycznym ktora go mi wypełniała w polu: PRACA/WYKSZTALCENIE. Napisała że jeszcze się ucze i został mi ostatni rok, ze w tym roku koncze ze wzgedu, gdyz osoby nieuczace sie aktualnie i niepracujace srednio chca dac wize. Mam pytanie czy konsul sprawdza ze moje indofmacje o szkole sa prawdziwe, czy zazwyczaj czytajac ze sie ucze nie robi problemow. ?
Myślę, że w pierwszej kolejności patrzą na to czy masz jakąś rodzine w Stanach. Koleżanka z miała podobną sytuacje będąc jeszcze na studiach - chciała jechać na wakacje do wujka do USA. I wizy nie dostała. Inna nie dostała, bo chciała jechać do znajomych. Na miesiąc przed złożeniem wniosku straciła pracę - jako osoba bezrobotna, bez własnego mieszkania, kredytu stwierdzili, że ma słabe więzi ze swoim krajem i jest potencjalną imigrantką. I na nic tłumaczenia, że to tylko na miesiąc, że kredytu nie chcesz brać, bo mieszkanie będzie po kimś z rodziny itd.
das_salat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-14 15:23:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:27.