sympatektomia/pocenie dloni:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-25, 13:17   #1
201607181007
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 42

sympatektomia/pocenie dloni:(


witam, czy sa osoby po sympotektomi? jakie doswiadzcenia, skutki uboczne, czy jestescie zadowoleni?prosze o odpowiedz i z gory dziekuje, sama mam zamiar sie zdecydowac na taki zabieg, gdyz te pocace sie dlonie to nie ma slow by opisac jakie uciazliwe,
ps. a i jakies sprawdzone namiary?
pozdrawiam serdecznie, i czekam na odpowiedzi, milego dnia
201607181007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 20:37   #2
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: sympatektomia/pocenie dloni:(

Sympatektomie piersiową wykonuje się najczęściej na oddziałach chirurgii naczyniowej. Warto udać się do poradni na konsultacje, aby dowiedzieć się bezpośrednio od specjalisty wszystkich szczegółów i następstw zabiegu.
Jednym ze skutków ubocznych jest suchość (a nie tylko brak pocenia się dłoni), a czasem nawet szorstkość skóry.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 00:59   #3
maryfw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33
Dot.: sympatektomia/pocenie dloni:(

A czy częste nawilżanie skóry kremami lkwiduje problem suchości?
maryfw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 13:40   #4
201703061208
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 690
Dot.: sympatektomia/pocenie dloni:(

odświeżam temat i proszę o opisanie wrażeń, jeżeli ktoś przeszedł podobny zabieg polegający na przecięciu nerwów. Ja mam zawsze zimne ręce (niskie ciśnienie, lekarze uważają że za niskie w stosunku do wieku) i dodatkowo, odkąd skończyłam 5 lat w sytuacjach stresowych szybko robią mi się wilgotne, wrażenie topiącego się lodowca nie mam problemu z nadpotliwością poza rękami, więc to wyraźnie na tle nerwowym a jest denerwujące, bo np. zawsze muszę mieć przy sobie chusteczki, jak ich nie wezmę stres jest podwójny. Myślałam żeby wziąć od endokrynologa skierowanie i za pomocą zabiegu raz na zawsze załatwić sprawę, dlatego pytam o opinie. Czy to jest niebezpieczne, mogą wystąpić jakieś powikłania u młodej osoby o drobnej budowie? Rodziców nie zamierzam pytać, ponieważ z pewnością mi odradzą (chciałabym może kiedyś też trochę powiększyć piersi bo uważam, że w stosunku do swojego wzrostu mogłabym mieć większe, ale oni uważają że coś mi odbiło na tym punkcie, więc nie zamierzam już o nic się ich radzić). Chyba myślą, że przeczekają i temat wyleci mi z głowy.
201703061208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 17:41   #5
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: sympatektomia/pocenie dloni:(

Cytat:
Napisane przez aisha21 Pokaż wiadomość
odświeżam temat i proszę o opisanie wrażeń, jeżeli ktoś przeszedł podobny zabieg polegający na przecięciu nerwów. Ja mam zawsze zimne ręce (niskie ciśnienie, lekarze uważają że za niskie w stosunku do wieku) i dodatkowo, odkąd skończyłam 5 lat w sytuacjach stresowych szybko robią mi się wilgotne, wrażenie topiącego się lodowca nie mam problemu z nadpotliwością poza rękami, więc to wyraźnie na tle nerwowym a jest denerwujące, bo np. zawsze muszę mieć przy sobie chusteczki, jak ich nie wezmę stres jest podwójny. Myślałam żeby wziąć od endokrynologa skierowanie i za pomocą zabiegu raz na zawsze załatwić sprawę, dlatego pytam o opinie. Czy to jest niebezpieczne, mogą wystąpić jakieś powikłania u młodej osoby o drobnej budowie? Rodziców nie zamierzam pytać, ponieważ z pewnością mi odradzą (chciałabym może kiedyś też trochę powiększyć piersi bo uważam, że w stosunku do swojego wzrostu mogłabym mieć większe, ale oni uważają że coś mi odbiło na tym punkcie, więc nie zamierzam już o nic się ich radzić). Chyba myślą, że przeczekają i temat wyleci mi z głowy.
Witam
A powiedz mi czy tego typu zabieg jest na NFZ?
Od dziecka borykam się z problemem nadpotliwości.Początkowo było to zwalane na wiek dojrzewania ale to już dawno za mną.Mam 26lat. Jeśli chodzi o kremy,zasypki,talki to wszystko to już dawno za mną. Masa wizyt u dermatologów również,miałam też badania pod kątem tarczycy i innch tego typu chorób.Do dziś mi nikt nie pomógł. W tym roku zdecydowałam się na botox. Zrobiłam stopy -efekt był mizerny .Owszem pierwsze dni fajnie sucho ale już po miesiącu efekt prysł .Za botox zapłaciłam 2000zł a efekt miał się utrzymywać od pół roku do roku u mnie to był miesiąc. O sympatektomi słyszałam wcześniej myślałam,że może uda mi się z botoxem ,niestety nie wyszło a problem mokrych rąk pozostał.
Jestem z Krakowa ale na wszelkie konsultacje jak i zabieg jestem w stanie dojechać na internecie czytałam,że sporo osób poleca szpital w Lublinie.
Proszę o jakieś informacje jeśli ktoś takowe posiada na temat tego szpitala i zabiegu o którym mowa wyżej.
Pozdrawiam
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-16, 12:54   #6
kotburyy
Raczkowanie
 
Avatar kotburyy
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 82
Dot.: sympatektomia/pocenie dloni:(

Cytat:
Napisane przez Kala713 Pokaż wiadomość
Witam
A powiedz mi czy tego typu zabieg jest na NFZ?
Od dziecka borykam się z problemem nadpotliwości.Początkowo było to zwalane na wiek dojrzewania ale to już dawno za mną.Mam 26lat. Jeśli chodzi o kremy,zasypki,talki to wszystko to już dawno za mną. Masa wizyt u dermatologów również,miałam też badania pod kątem tarczycy i innch tego typu chorób.Do dziś mi nikt nie pomógł. W tym roku zdecydowałam się na botox. Zrobiłam stopy -efekt był mizerny .Owszem pierwsze dni fajnie sucho ale już po miesiącu efekt prysł .Za botox zapłaciłam 2000zł a efekt miał się utrzymywać od pół roku do roku u mnie to był miesiąc. O sympatektomi słyszałam wcześniej myślałam,że może uda mi się z botoxem ,niestety nie wyszło a problem mokrych rąk pozostał.
Jestem z Krakowa ale na wszelkie konsultacje jak i zabieg jestem w stanie dojechać na internecie czytałam,że sporo osób poleca szpital w Lublinie.
Proszę o jakieś informacje jeśli ktoś takowe posiada na temat tego szpitala i zabiegu o którym mowa wyżej.
Pozdrawiam
Ja jestem po zabiegu sympatektomii piersiowej, bodajże już 3 lata po zabiegu. Powiem Ci, że to jedna z najlepszych decyzji mojego życia! Całkowicie zapomniałam jak to jest mieć mokre dłonie (a miałam spory problem z nadpotliwością dłoni i pach). Zabieg jest refundowany przez NFZ, przynajmniej 3 lata temu był Musiałam wykonać masę badań, a zabieg miałam wykonywany w szpitalu w Gdańsku, i niczego nie żałuję! Co prawda przy wysiłku czy latem mam większą potliwość pleców, ale to nie jest żadną przeszkodą. Jeśli nie masz zadnych przeciwskazań do zabiegu, to polecam, bo całkowicie inne życie po nim
kotburyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-30, 12:09   #7
maniutek120
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 7
Dot.: sympatektomia/pocenie dloni:(

Cześć, wiem że minęło już 7 lat odkąd pisałaś o sympatektomii piersiowej tutaj na forum, ale borykam się z problemem nadpotliwosci a jakoś nic konkretnego w Google nie mogę znaleźć. Też mieszkam w pobliżu Gdańska i gdybyś jakimś cudem to odczytała i odpisała byłoby super, pozdrawiam
maniutek120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-07-31, 21:34   #8
sympatektomijka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 3
Dot.: sympatektomia/pocenie dloni:(

Cześć
Szczerze odradzam zabieg sympatektomii.
Nie będe tutaj pisać wszystkiego co dzieje się z ciałem po zabiegu ale
proszę poczytać na forach zagranicznych.
ZABIEG JEST ZAKAZANY W SZWECJI!!
W MIEJSCU SKĄD SIĘ WYWODZI!!
Czy nie jest to samo w sobie podejrzane ?
Jestem po zabiegu 3 miesiące i od 3 miseięcy mam depresje, stany lękowe, nerwobóle tak ogromne , że nie da się funkcjonować.
Proszę was ludzie nie róbcie tego!!!
jest to tak nieszczęsna metona 'leczenia' potliwości, która niszczy życie , dosłownie niszczy...
pocenie komp[ensacyjne jest 1000 razy gorsze nbiż pierwotna potliwość dłoni( pisze o dłoniach bo mnie akurat problem dotyczył),
nerwobóle na zmianę pogody są tak okrutne, że zabiorą wam chęci do życia, a suchość (nadmierna) dłoni będzie na tyle niewygodna, że zatęsknicie za spoconymi....

jeśli komuś mało to prosze pisać do mnie lub zadzwonić na num,er 668065579

Odpowiem na wszelkie pytania.

Pamiętajcie!
Przerwanie nerwu to nie jest metoda leczenia, przerwane nerwy to raczej upośledzenie ludzkiego ciała/organizmu...

Lekarz oczywiście nie powie o skutkach ubocznych, wspomni tylko o poceniu kompensacyjnym, ale lekarz nie ma zielonego pojęcia o tym, że po tym zabiegu ludzie są w tak trqagicznych stanach emocjonalnych i fizycznych, że dopuszczają się samobójstw, traca pracę, tracą dotychczasowe zanteresowania, znajomych, przyjacióół...

to nie są żaty

Układ nerwowy kóremu burzymy jego gospodarkę zacznie szaleć, być może niektórzy tego nie odczują, ale każdy organizm jest inny i skutki mogą byc katastrofalne.

Ja 3 miesiące po zabiegu jestem na dobrej drodze żeby stracic pracę, narzeczonego, zainteresowania juz straciłam, a życie stało się katorgą....

dlaczego zabieg nie jest zabroniony??
bo jest to szybka kasa dla lekarzy!
Zabieg trwa moze 50 min, pieniadze jakie zarabiaja za niego lekarze to 5000-6000 zł za jedna stronę...
kto nie chciałby takiej stawki???
fakt zabieg jest na nfz, ale nie zapominajcie, że szpital też zarabia na zabiegach refundowanych, a jaki szpital nie chciałby zarobić 7000 zł za 50 min plus jedna doba pacjenta w szpitalu (gdzie na 99 procen powikłań nie będzie)


ODRADZAM TEN ZABIEG

---------- Dopisano o 21:34 ---------- Poprzedni post napisano o 21:32 ----------

skontaktuj się ze mną koniecznie, mam nadzieję, że jeszcze nie zrobiłaś zabiegu!
sympatektomijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-31 22:34:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:55.