Czy współczesna muzyka ma w sobie to COŚ? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-26, 17:59   #31
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Dot.: Czy współczesna muzyka ma w sobie to COŚ?

Cytat:
Napisane przez Maja102 Pokaż wiadomość
rock i metal nadal trzymają poziom
Oczywiście nie wszyscy, bo zdarzają się i szarpidruty, ale niektore zespoły (w tym i polskie) są naprawdę warte uwagi
Zgadzam sie, np.teksty COMY sa niesamowite. Niesamowite. No i z zagranicznych TOOL - nie tylko muzyka, ktora sama w sobie jest genialna, to jeszcze teksty. Zabijają. Czasem trudno zrozumiec za 1szym razem.
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-28, 14:45   #32
GirlWithOneEye_x3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: pomorze:)
Wiadomości: 25
Dot.: Czy współczesna muzyka ma w sobie to COŚ?

Czasy się zmieniają.
Ludzie się zmieniają.
Gusta się zmieniają.
To i muzyka inna
__________________
Kocham: Florence & the machine <33

But in my dreams
Began to creep
That old familiar
"Tweet, tweet, tweet..."
GirlWithOneEye_x3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-28, 20:46   #33
Maja102
Zakorzenienie
 
Avatar Maja102
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21 078
Dot.: Czy współczesna muzyka ma w sobie to COŚ?

"Świat się zmienia, słońce zachodzi, a wódka się kończy"
__________________
Ubieram się na czarno, bo jestem z Nilfgaardu
Maja102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-28, 20:54   #34
pikla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 193
Dot.: Czy współczesna muzyka ma w sobie to COŚ?

zdecydowanie brakuje teraz wogole okazji do wypromowania dla mlodych artystow, ci bardziej stylowi i zdolniejsi czesto siedza w podziemiu, jak znacie takich to rozsylajcie im
www.jestwielepowodow.pl
swietny porjekt zreszta jury dla beatboxerow jest juz warte uwagi i swidczy o poziomie
pikla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 23:17   #35
wickywook
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: +71
Wiadomości: 55
Dot.: Czy współczesna muzyka ma w sobie to COŚ?

Cytat:
Napisane przez pikla Pokaż wiadomość
zdecydowanie brakuje teraz wogole okazji do wypromowania dla mlodych artystow, ci bardziej stylowi i zdolniejsi czesto siedza w podziemiu, jak znacie takich to rozsylajcie im
www.jestwielepowodow.pl
swietny porjekt zreszta jury dla beatboxerow jest juz warte uwagi i swidczy o poziomie
A kto jest w jury? A w ogole fajna na stronka
wickywook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 09:07   #36
pikla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 193
Dot.: Czy współczesna muzyka ma w sobie to COŚ?

Cytat:
Napisane przez wickywook Pokaż wiadomość
A kto jest w jury? A w ogole fajna na stronka
W jury jest np. L.U.C., a wiec dla ludzi z klimatu ktos na pewno warty uwagi
ale faktycznie troche ukryli ta informacje wiec nie dziwie sie, ze pytasz.
pikla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 14:46   #37
wickywook
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: +71
Wiadomości: 55
Dot.: Czy współczesna muzyka ma w sobie to COŚ?

Dziekuje. A to znam L.U.C.a Nawet sluchalam ostatnia jedna piosenke z nim fajnie
wickywook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-14, 17:43   #38
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Czy współczesna muzyka ma w sobie to COŚ?

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Mam dopiero 20 lat, więc nie uważam się za konesera muzyki z lat 60-tych, 70-tych, 80-tych. Lubię jednak tą muzykę (również z wczesnych lat 90-tych) i uważam, że takich utworów jak "Wind of change", "Nothing else matters", "Against all odds" czy "Skazany na bluesa" (właściwie można by długo wymieniać) już chyba nigdy nikt nie napisze. Mój tata słuchał namiętnie muzyki z tych lat właśnie, więc niejako się na niej wychowałam. Wielu z nas chyba ma piosenkę z tamtego okresu, na dźwięk której dostaje gęsiej skórki.

Zastanawiam się więc, dlaczego muzyka tak bardzo się zmieniła? Owszem, powstają nadal utwory fajne, nawet świetne, ale czy któryś z obecnych hitów stanie się tak kultowy, jak tamte? I czy będzie gwiazda, którą ludzie kochać będą latami? Przykład pierwszy z brzegu - w 1985 r. powstał utwór "We are the world", nagrany jako "USA dla Afryki". Zaśpiewali tam Michael Jackson, Lionel Richie, Stevie Wonder, Tina Turner i wielu innych, których nazwiska znane są do dzisiaj. W 2010 r. powstał cover tej piosenki, tym razem jako wsparcie dla Haiti. I kto tam zaśpiewał? Sam początek - Justin Bieber, Miley Cyrus, Nicole z Pussycat Dolls... Ręce mi opadły. I tak się właśnie zastanawiam... Ja znam utwory, których słuchali moi rodzice - w młodości i później. I to nie tylko dlatego, że puszczali mi je, gdy byłam malutka, ale po prostu te utwory nadal żyją - są puszczane w radiach chociażby, stale przypominane... Ja słucham muzyki moich rodziców. Ale czy moje dzieci będą znać tych, którzy są gwiazdami teraz? Co o tym myślicie? Jest jakaś obecnie gwiazda, która nagrała takie utwory i jest tak dobra, że będzie znana nawet i za 20, 30 lat?

* i żeby była jasność - nie krytykuję współczesnej muzyki, bo sama jej często słucham. Po prostu te "stare" utwory mają w sobie dla mnie magię, której żaden współczesny utwór nie ma.

** korzystałam z wyszukiwarki, ale albo nie umiem szukać, albo nic nie znalazłam.
Wg mnie, to popelniasz dwa bledy w tej ocenie:

- przyrownujesz dane gatunki muzyki, do calosci muzyki. Taki np. pop jak dla mnie jest w sporej czesci chlamowaty i tego raczej nic nie zmieni (oczywiscie, sa tez wykonawcy pop tworzacy ciekawa muzyke)
- gdy piszesz o utworach z lat 60-90tych, ktore sa klasykami, raczej nie myslisz o tym, ze na nie przypadaja setki jesli nie tysiace piosenek, ktore zginely w odchlani ludzkiej niepamieci? Tak samo bedzie z Rihanami, cos z odrobina ducha raczej przetrwa
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 13:24   #39
blondie123
Raczkowanie
 
Avatar blondie123
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Chorzów ;)
Wiadomości: 77
Dot.: Czy współczesna muzyka ma w sobie to COŚ?

ja mam 15 lat, a tata wychował mnie na Ryśku Riedlu... i mimo, że niektóre dzisiejsze przeboje wpadają mi w ucho to czuję, że drugiego takiego Ryśka, z tak magicznym głosem po prostu nie bd.
__________________
W życiu piękne są tylko chwile
blondie123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 16:23   #40
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Czy współczesna muzyka ma w sobie to COŚ?

Moim zdaniem to, czy dana muzyka nam się podoba, czy nie, wynika nierzadko ze środowiska, w którym się przebywa. Jeśli rodzice są zwolennikami muzyki rockowej to analogicznie dziecko jest podatne, żeby też słuchało takiej muzyki. Jeśli natomiast najbliższymi znajomymi są koledzy z bloków, to może się okazać, że taki chłopak będzie zwolennikiem rapu itd.
A żeby nie było nie na temat. Ja lubię muzykę moich rodziców, jednak współczesna jest mi zdecydowanie bliższa. Co prawda też uwielbiam hiciory U2 z pierwszych płyt, ale np. piosenki zespołów, które sama odkryłam są mi zdecydowanie bliższe. Jest naprawdę wiele zespołów godnych uwagi współcześnie, podobnie jak było kiedyś. Konflikt pokoleń jest nieunikniony. Ale ci bardziej cierpliwi i zachłanni muzycznie poświęcą się i dowiedzą się czegoś więcej o muzyce współczesnej bądź muzyce przodków. Ja słucham praktycznie wszystkiego: od rapu, przez muzykę elektroniczną, po indie rock, rock itd. Naprawdę polecam wszystkim, zamiast stresować się nad zastanawianiem, "jaka muzyka jest lepsza", poznanie jej trochę lepiej. Ja ciągle szukam, poznaję.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-30, 09:40   #41
antjesz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 12
Dot.: Czy współczesna muzyka ma w sobie to COŚ?

Kurcze, nie mogę uwierzyć, że to już 6 lat od śmierci Króla popu... A Wy jaki macie stosunek do jego muzyki? Dla mnie to była twórczość wręcz kultowa.
http://www.kreatywna.pl/kultura/muzy...ce-muzyki-pop/
antjesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-02, 10:59   #42
hania267
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 7
Dot.: Czy współczesna muzyka ma w sobie to COŚ?

Muzyka zawsze stoi na tym samym poziomie, jedynie pewne gatunki mogą być bardziej promowane niż inne. Wybitni artyści jazzowi, bluesowi dalej tworzą. Wszyscy twierdzą, że muzyka upada, a kiedy pojawia się Amy Winehouse, która w przyszłości stać będzie w jednym szeregu z Billie Holiday, nikt się na niej nie poznaje.
hania267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 13:13   #43
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Czy współczesna muzyka ma w sobie to COŚ?

Jak zobaczyłam tytuł wątku, to myślałam, że pytanie jest o współczesną muzykę symfoniczną (ta to jest dopiero porąbana ), sorry, zboczenie zawodowe
Na muzykę obecnie można patrzeć z 2 stron - tak jak ktoś wyżej napisał, wciąż są dobrzy wykonawcy w każdym gatunku, z niszową publicznością i tacy, od których ręce opadają (np. nicki minaj, raperka, tfu).
Myślę, że to rynek uległ zmianom - kiedyś, MTV było wyrocznią i kto tam miał swoje klipy, był co najmniej popularny, obecnie rola TV i radia spadła do minimum, cały biznes przejął internet - wg mnie to dobrze, bo czasami garażowe kapele dzięki temu też mają szansę zaistnieć i odnieść sukces.
Popatrzcie na nasze podwórko chociażby - Jimek, Domowe Melodie, Mela Koteluk czy The Dumplings - tworzą muzykę na najwyższym poziomie, a są znani głównie z sieci. Dzięki sieci też dowiadujemy się o bardzo ciekawych inicjatywach (chociażby coroczna akcja YT która gromadzi drogą konkursu orkiestrę symfoniczną, grającą ze sobą koncert). Jednak jest to miejsce pojemne - w końcu mieszka tam Gracjan Roztocki, Tiger i Kobra albo Marzia Gaggioli którzy też mają prawo tworzyć i znajdują swoich odbiorców
Wszystko znów sprowadza się do kwestii gustu i poczucia smaku w muzyce.
Są dni, kiedy myślę, że wszystko w muzyce zostało już powiedziane/zrobione (a to się może odnieść tylko do ilości gam i tonacji, która jest wg mnie już wykończona), ale potem często dostaję coś do odsłuchu od znajomych, albo klikam w polecany filmik na YT. I wszystko zaczyna się na nowo.

---------- Dopisano o 14:13 ---------- Poprzedni post napisano o 14:10 ----------

Cytat:
Napisane przez antjesz Pokaż wiadomość
Kurcze, nie mogę uwierzyć, że to już 6 lat od śmierci Króla popu... A Wy jaki macie stosunek do jego muzyki? Dla mnie to była twórczość wręcz kultowa.
http://www.kreatywna.pl/kultura/muzy...ce-muzyki-pop/
Kiedy odszedł, odniosłam wrażenie, że moje dzieciństwo zostało definitywnie zakończone. I tak, wg mnie był absolutnym geniuszem, pod wieloma względami. Nie wiem czy widziałaś dokument Bad 25 o pracy nad tym albumem - tu widać jego wkład pracy i pasję w tworzeniu muzyki...
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”

Edytowane przez antonina_bielska
Czas edycji: 2015-07-02 o 13:11
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 14:03   #44
Sampl77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 7
Dot.: Czy współczesna muzyka ma w sobie to COŚ?

Bardzo enigmatyczne pytanie: czy ma to coś ...? zależy dla kogo jaka muzyka, wiesz? Dla mnie na przykład ma, niektóre poszczególne utwory są naprawdę rewelacyjne i przenoszą w inny wymiar rzeczywistości. Kiedyś w tamtych latach też były gorsze i lepsze utwory, jak teraz muzyka musi być i tylko od nas zależy, jakiej bedziemy słuchac
Sampl77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 16:36   #45
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Czy współczesna muzyka ma w sobie to COŚ?

Ja tez nie moge uwierzyć, ze było to 6 lat temu...


Wysłano przez tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 20:48   #46
olxaca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 2
Dot.: Czy współczesna muzyka ma w sobie to COŚ?

Ja uważam, że w tej chwili nie jesteśmy w stanie ocenić co za 10 czy 15 lat będzie nadal cenione i słuchane, na dobrą sprawę nie wiemy czy Rihanna czy inna Miley nie będę podziwiane i wielbione. Czasy się zmieniają, zapewne lata wstecz nikt nie sądził, że ten konkretny utwór zyska taki rozgłos i popularność. Ktoś dobrze napisał, że dawniej też była masa utworów nijakich, które na pewno ginęły szybciej niż się pojawiły. Różnica jest taka, że teraz jesteśmy takimi piosenkami zasypywani i ciężko znaleźć tę perełkę. Na własnym przykładzie widzę, że są w muzyce współczesnej piosenki, które od lat mi się nie nudzą, które mają to "coś", a po za tym jest masa zapychaczy, które po kilku odsłuchaniach nudzą.
olxaca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-06, 19:51   #47
maciek25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 7
Dot.: Czy współczesna muzyka ma w sobie to COŚ?

Każde pokolenie słucha czegoś innego. Są co prawda pewne ideały, które podobają się wszystkim, ale jest ich niewiele w stosunku do muzyki jako całości. Ja np bardzo lubie elektronike i kawalki ktorych slucham dzisiaj będą podobać się "wybranym" nawet za 20 lat. Ostatnio słuchałam współczesnego artysty tego gatunku Dietera Wernera i jestem pewny, że znajdzie on swoich fanów w przyszłości.
maciek25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-06 20:51:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:17.