Antyreklama - gdzie nie kupować prezentów, bo nie dotrą na święta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Prezenty

Notka

Prezenty Prezenty to coś co lubimy otrzymywać i dawać. Podpowiadamy jak wyszukać odpowiedni prezent. Gdzie kupić po okazyjnej cenie prezenty świąteczne i nie tylko.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-12, 00:18   #1
Aragorn87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4
Unhappy

Antyreklama - gdzie nie kupować prezentów, bo nie dotrą na święta


Witam Drogie Panie!

Niedawno szukałem opinii na temat pseudoluksusowego butiku internetowego z adresu www.aigle.com (to nie reklama!). Trafiłem właśnie na tą stronę. Gdzieś na tym forum przewinęła się już nazwa tego sklepu.

Niestety nie mam z nim miłych doświadczeń. Zamówiłem we wakacje prezent dla mamy na aukcjach Allegro. Co z tego wynikło - zapraszam do przeczytania na blogu: http://chaotic-life.spaces.live.com/...BDCF!216.entry
Uwaga na oszustów! Nie zepsuj sobie świąt na aigle.pl. Okazało się, że gość kantujący na Allegro i handlujący często towarem którego nie posiada, to ten sam od tego sklepu. Nawet kiedyś reklamował go na stronie "O mnie", nie ma jednak już tej strony, pewnie ze względu na to, że niegdyś zablokowali mu już konto.

W każdym razie dzięki powiązaniu profilu Allegro i komentarzy http://allegro.pl/show_user.php?uid=...e=fb_recvd_neg możemy mieć pełniejszy obraz oferowanej obsługi.

Machnałbym ręką na tą sprawę, ale nie dość, że zawiodłem podczas rodzinnej uroczystości (upominek nie dotarł, dałem inny, ale mój niesmak pozostał), to ów Pan ma dość bezczelne podejście.

Mają Panie jakieś doświadczenia z nim, czy tylko ja tak pechowo trafiłem? heh ;-/

Może kogoś to uchroni przed spóźnionymi prezentami na święta.
Aragorn87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-12, 10:25   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Antyreklama - gdzie nie kupować prezentów, bo nie dotrą na święta

Podobnie nierzetelny jest sklep z elektroniką i AGD digitalo.pl. Chcieliśmy zrobić teściom prezent do nowego domu, ale od miesiąca dzwonią do nas co tydzien i przekładają odbiór na kolejny tydzien. Bardzo neisłowni, nieporfesjonalni i nierzetelni.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 18:03   #3
nenowka152900
Zadomowienie
 
Avatar nenowka152900
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: duży pokój;)
Wiadomości: 1 389
Dot.: Antyreklama - gdzie nie kupować prezentów, bo nie dotrą na święta

ja mam złe doświadzczenia ze skleme na www.sklep.cracovia.pl, kupywałam koszulke dla tż która doszła po 5 tygodniach :/ specjalnie zamawiałam wcześniej żeby nie było kłopotów a i tak były...
nenowka152900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 23:53   #4
Aragorn87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4
Dot.: Antyreklama - gdzie nie kupować prezentów, bo nie dotrą na święta

Co od oszusta z pierwszego posta - ma już inne konto na Allegro i znów go nie można ruszyć!

Oszust na Allegro ma już inne konto http://allegro.pl/show_user.php?uid=1154515 3 BUTIK_AIGLE_PL !!!
Aragorn87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-14, 13:33   #5
Ptysio5
Zakorzenienie
 
Avatar Ptysio5
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 545
Dot.: Antyreklama - gdzie nie kupować prezentów, bo nie dotrą na święta

Ja troszkę obok tematu, ale:
jeśli kupiłam coś na allegro (29.11... ) i do tej pory nie przyszło (niby "z Anglii", pfff), nie tylko zresztą do mnie... ale osoba ma same pozytywy, odpowiada na maile, uspokajając, że natłok przesyłek na poczcie - ale jej konto zostało zawieszone
to mogę się już z prezentem pożegnać?

jak myślicie? Jeszcze się nigdy tak nie nacięłam ...
Ptysio5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-14, 17:15   #6
Aragorn87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4
Dot.: Antyreklama - gdzie nie kupować prezentów, bo nie dotrą na święta

to jest złożona sytuacja.

1. Pytanie czy ta osoba ma pozytywy za sprzedaż czy za kupno i ile ich ma. Mogli mu je nabić znajomi.

2. Jeśli wysyłka ma być z Anglii i została nadana to powinien istnieć dowód nadania. Sprzedjący powinien go przedstawić. Jesli nie, to prawdopobnie próbuje odwlekać transakcję i zaciera ślady.

3. Konto nie zawiesza się bez powodu, być może inni użytkownicy zgłosili już naruszenia, a może po prostu sprzedający w terminie nie zapłacił Allegro prowizji.

4. Jeśli wpłaciłaś już pieniądze na konto to jest program ochrony kupujących. Jest szansa odzyskać kasę. Bez policji się niestety nie obędzie.

5. Moim zdaniem, jeśli sprzedawca nie może przedstawić dowodu nadania to zażądaj zwrotu pieniędzy i kup tel w Poslce, bo tego się już możesz nie doczekać. Przesyłka z Anglii może iść miesiąc, ale musisz mieć jakiś dowód że ona idzie.
Aragorn87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-14, 18:09   #7
Ptysio5
Zakorzenienie
 
Avatar Ptysio5
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 545
Dot.: Antyreklama - gdzie nie kupować prezentów, bo nie dotrą na święta

Cytat:
Napisane przez Aragorn87 Pokaż wiadomość
to jest złożona sytuacja.

1. Pytanie czy ta osoba ma pozytywy za sprzedaż czy za kupno i ile ich ma. Mogli mu je nabić znajomi.

2. Jeśli wysyłka ma być z Anglii i została nadana to powinien istnieć dowód nadania. Sprzedjący powinien go przedstawić. Jesli nie, to prawdopobnie próbuje odwlekać transakcję i zaciera ślady.

3. Konto nie zawiesza się bez powodu, być może inni użytkownicy zgłosili już naruszenia, a może po prostu sprzedający w terminie nie zapłacił Allegro prowizji.

4. Jeśli wpłaciłaś już pieniądze na konto to jest program ochrony kupujących. Jest szansa odzyskać kasę. Bez policji się niestety nie obędzie.

5. Moim zdaniem, jeśli sprzedawca nie może przedstawić dowodu nadania to zażądaj zwrotu pieniędzy i kup tel w Poslce, bo tego się już możesz nie doczekać. Przesyłka z Anglii może iść miesiąc, ale musisz mieć jakiś dowód że ona idzie.
Dzięki za odp. To nowe konto, od jakiś 2-mcy, ok.100 komentarzy, same pozytywy. Kontaktowałam się w sprawie przesyłki to natychmiast dostałam odp. że tak, wysłane (ale bez nr przesyłki, czy skanu) chyba napisze jeszcze raz

to nie jakaś duża kwota, ale
po 1) ale zawsze
po 2) kurcze, biedny TZ, znów mu prezent nie dojdzie na święta a starałam sie zawczasu pomyśleć..

aha, i to nie tel
hmm.. zobaczymy. Chociaż nie wiem jak mi pomoże program ochrony. Pieniądze oczywiście wpłaciłam od razu, ale nie znam sie na reklamacjach allegro. Zazwyczaj były to uczciwe transakcje, czasem wystarczył mail z przypomnieniem i zawsze dawało się dogadać
Ptysio5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-14, 20:31   #8
eSowa
Raczkowanie
 
Avatar eSowa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 150
Dot.: Antyreklama - gdzie nie kupować prezentów, bo nie dotrą na święta

Ja miałam podobny problem. Zamówiłam ciuchy na allegro, zapłaciłam, a paczki nie było widać przez długi czas. Potem zaczęły się negatywne komentarze, z których wywnioskowałam, że to nie tylko ja mam taki problem. Na koniec konto użytkownika zostało zawieszone. Myślałam, że mogę się pożegnać z paczką, ale po miesiącu przyszła
eSowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 16:51   #9
Aragorn87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4
Dot.: Antyreklama - gdzie nie kupować prezentów, bo nie dotrą na święta

@Ptysio5

Hmm przepraszam, jakoś z nawyku założyłem że jak ktoś coś ciągnie z Anglii na Allegro to telefon.

Możesz poczekać jeszcze, choć obawiam się, że może nie dojść do świąt.

100 komentarzy w 2 miesiace, nieźle. Musi sporo transkacji zawierać, choć nie sądze by były one same za towar z Anglii. W końcu przesyłki długo idą. A może ów sprzedawca nabił sobie po prostu tyle kupując jakieś tanie rzeczy za złotówkę, żeby sobie opinie na Allegro zbudować. Tak snuję, nikogo nie oskarżam.

Program Ochrony Kupujących wygląda tak, że wypełniasz wniosek na Allegro. Idziesz na policje. Zgłaszasz sprawę. Mają chyba 30 dni na rozpatrzenie. Po tym okresie dostajesz pismo z nr postepowania. Robisz skan czy coś, nr wysyłasz do Allegro. Dostajesz kase z ubezpieczenia. Wsio. Tak to jest w dużym uproszczeniu. A przynajmniej tak było. Ostatni raz korzystałem z tego rok temu.
Aragorn87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 20:52   #10
Ptysio5
Zakorzenienie
 
Avatar Ptysio5
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 545
Dot.: Antyreklama - gdzie nie kupować prezentów, bo nie dotrą na święta

Cytat:
Napisane przez Aragorn87 Pokaż wiadomość
Możesz poczekać jeszcze, choć obawiam się, że może nie dojść do świąt.

100 komentarzy w 2 miesiace, nieźle. Musi sporo transkacji zawierać, choć nie sądze by były one same za towar z Anglii. W końcu przesyłki długo idą. A może ów sprzedawca nabił sobie po prostu tyle kupując jakieś tanie rzeczy za złotówkę, żeby sobie opinie na Allegro zbudować. Tak snuję, nikogo nie oskarżam.

Program Ochrony Kupujących wygląda tak, że wypełniasz wniosek na Allegro. Idziesz na policje. Zgłaszasz sprawę. Mają chyba 30 dni na rozpatrzenie. Po tym okresie dostajesz pismo z nr postepowania. Robisz skan czy coś, nr wysyłasz do Allegro. Dostajesz kase z ubezpieczenia. Wsio. Tak to jest w dużym uproszczeniu. A przynajmniej tak było. Ostatni raz korzystałem z tego rok temu.
serdecznie dziękuje za wyjaśnienie pewnie się przyda.
narazie czekam, nie mam wyjścia...
zresztą (mimo doskonałego kontaktu ) już zaczynają sie neutralne/negatywne komentarze, że przesyłka idzie przeszło dwa tygodnie, bo jest późno nadawana. Więc może nie oszukuje całkiem ino jest opieszały

przepraszam za offtop, już nie będę
Ptysio5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Prezenty


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:00.