Nadmierne ow³osienie - leczenie - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi zwi±zane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2011-01-23, 14:03   #1
asia03
Przyczajenie
 
Avatar asia03
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomo¶ci: 15

Nadmierne ow³osienie - leczenie


Witam. Wiem, ¿e temat nadmiernego ow³osienia powtarza³ siê dziesi±tki razy, ale nie znalaz³am niestety odpowiedzi na nurtuj±ce mnie pytanie. Zacznê mo¿e od pocz±tku... Mam nadmierne ow³osienie na twarzy, klatce piersiowej, brzuchu i na plecach. Dosta³am skierowanie do endokrynologa, ale bêdê siê dopiero zapisywaæ. Moje pytanie brzmi - jak leczy siê nadmierne ow³osienie? Przyk³adowo tabletkami - w³osy znikaj± same, wypadaj±, czy jak to jest? Znacie mo¿e jakie¶ inne metody leczenia tego nieestetycznego "schorzenia"? Wiem, ¿e gdy pójdê do lekarza on mi wszystko powie, ale nie chcê czekaæ a¿ tak d³ugo, bo pewnie na wizytê bêdê czekaæ z miesi±c Bardzo proszê o odpowiedzi!
PS. Nie wiedzia³am pod jak± kategoriê to podczepiæ, wiêc jakby co¶, to przepraszam:/

Edytowane przez asia03
Czas edycji: 2011-01-23 o 14:04
asia03 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-01-24, 08:09   #2
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Ma³opolska
Wiadomo¶ci: 10 169
Dot.: Nadmierne ow³osienie - leczenie

Nie ma leku, który spowoduje, ¿e w³osy znikn±. Jedynym sposobem jest depilacja laserowa a i to nie ka¿demu pomaga. Niestety.
__________________
Twory - powrót do ¿ycia - kilka d³ubanek
Zaproszenia - odkurzamy w±tek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-01-24, 14:19   #3
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Ma³polska
Wiadomo¶ci: 7 428
Dot.: Nadmierne ow³osienie - leczenie

Cytat:
Napisane przez asia03 Poka¿ wiadomo¶æ
Witam. Wiem, ¿e temat nadmiernego ow³osienia powtarza³ siê dziesi±tki razy, ale nie znalaz³am niestety odpowiedzi na nurtuj±ce mnie pytanie. Zacznê mo¿e od pocz±tku... Mam nadmierne ow³osienie na twarzy, klatce piersiowej, brzuchu i na plecach. Dosta³am skierowanie do endokrynologa, ale bêdê siê dopiero zapisywaæ. Moje pytanie brzmi - jak leczy siê nadmierne ow³osienie? Przyk³adowo tabletkami - w³osy znikaj± same, wypadaj±, czy jak to jest? Znacie mo¿e jakie¶ inne metody leczenia tego nieestetycznego "schorzenia"? Wiem, ¿e gdy pójdê do lekarza on mi wszystko powie, ale nie chcê czekaæ a¿ tak d³ugo, bo pewnie na wizytê bêdê czekaæ z miesi±c Bardzo proszê o odpowiedzi!
PS. Nie wiedzia³am pod jak± kategoriê to podczepiæ, wiêc jakby co¶, to przepraszam:/
Pierwsze dostaniesz skierowanie na badania hormonów. Pó¼niej, je¶li który¶ z hormonów bêdzie podwy¿szony, to rozpoczyna siê leczenie. Zwykle bierze siê ¶rodki antykoncepcyjne. W³osy nie wypadaj± po tabletkach, jedynie w czasie brania tabletek, je¶li skorzystasz z depilacji, odro¶nie mniej w³osków. Poczytaj sobie np. forum o hirsutyzmie, tam jest wszystko wyja¶nione. Jeszcze jedno: tabletki rozwi±zuj± problem chwilowo, je¶li przestaniesz je braæ, problem znowu wróci,a tabletek przecie¿ nie mo¿na braæ wiecznie... Ja mam podwy¿szony testosteron, na resztê wyników czekam i niestety jestem w kropce, bo z jednej strony tabsy= ryzyko nadwagi, z drugiej zahamowa³yby proces pojawiania siê nowych w³osków...
gwiazdka93 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-01-24, 18:30   #4
maksikola
Wtajemniczenie
 
Avatar maksikola
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 2 009
Dot.: Nadmierne ow³osienie - leczenie

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Poka¿ wiadomo¶æ
Pierwsze dostaniesz skierowanie na badania hormonów. Pó¼niej, je¶li który¶ z hormonów bêdzie podwy¿szony, to rozpoczyna siê leczenie. Zwykle bierze siê ¶rodki antykoncepcyjne. W³osy nie wypadaj± po tabletkach, jedynie w czasie brania tabletek, je¶li skorzystasz z depilacji, odro¶nie mniej w³osków. Poczytaj sobie np. forum o hirsutyzmie, tam jest wszystko wyja¶nione. Jeszcze jedno: tabletki rozwi±zuj± problem chwilowo, je¶li przestaniesz je braæ, problem znowu wróci,a tabletek przecie¿ nie mo¿na braæ wiecznie... Ja mam podwy¿szony testosteron, na resztê wyników czekam i niestety jestem w kropce, bo z jednej strony tabsy= ryzyko nadwagi, z drugiej zahamowa³yby proces pojawiania siê nowych w³osków...
dok³adnie tak!
maksikola jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Ginekologia


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:02.