Alkohol na chrzcinach - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-26, 06:43   #31
werwoz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1
Dot.: Alkohol na chrzcinach

Witam,

Jestem jeszcze w ciąży, ale rozmyślałam już nad chrzcinami. Tak, żeby był jakiś tego zamysł, by potem na spokojnie przy małym dziecku wrócić do tematu. I powiem tyle: nie postawiłabym wódki ani piwa. Przymierzam się do imprezy w lokalu ponieważ w mieszkanku nie mamy warunków. A o ile znam swoich potencjalnych gości to przenigdy na jednym drinku lub kieliszku nie poprzestaną. W dodatku moja teściowa jest z natury strasznie głośną kobietą i porusza na głos trochę żenujące tematy bez zastanowienia, od alkoholu absolutnie nie stroni i nie chciałabym, żeby miłe przyjęcie dziecka zamieniło się w pijacką ucztę, którą musieliby obserwować inni goście lokalu i obsługa. Po drugie zauważyłam na innych imprezach rodzinnych, że nigdy nie jest tak, że skoro wypiją powiedzmy 2 butelki wódki które zostały postawione na stole, to kulturalnie godzą się z faktem, że to chrzciny i więcej nie będzie. Idzie to raczej w tym kierunku, że goście zaczynają się głośno domagać więcej i karcić,że co to-wstyd żeby wódki brakowało - bo gospodarze powinni zawczasu o to zadbać. Takie już wykształciły się u mnie tradycje w rodzinie, że jeśli dasz posmakować wódki, to potem staje się ona najważniejszym punktem imprezy i bez niej nie ma toastów ani rozmów. Dlatego nie będę miała wyrzutów jeśli moja impreza będzie inna od tych wszystkich w rodzinie, a na stole pojawi się tylko butelka wina do obiadu - na wino nikt z reguły u nas nie rzuca się jak na złoto, a jeśli goście nie zdążą posmakować wódki to na trzeźwo raczej nie powinni wołać o procenty. Tym bardziej uważam, że powinni uszanować naszą decyzję oraz to, że to przyjęcie dla maluszka. A jeśli komuś się to nie będzie podobało aż rażąco to ja nie będę na siłę nikogo zatrzymywać. Chociaż wątpię, żeby nie dało się komukolwiek przeżyć jednej takiej uroczystości bez zakrapiania. Ale to u każdego indywidualna kwestia. Pewnie gdybym robiła chrzciny załóżmy - u rodziców, to pod ich dyktando zostałoby zaproszonych więcej gości i nie pozwoliliby sobie na ten "wstyd" żeby u nich rodzina nie dostała alkoholu. Po mojemu 15 osób spokojnie wysiedzi w restauracji te kilka godzin bez dodatkowych umilaczy. Tym bardziej, że połowa to będą kierowcy, bo niestety mają do nas kawałek drogi.
werwoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-05, 20:57   #32
silia82
Raczkowanie
 
Avatar silia82
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 297
Dot.: Alkohol na chrzcinach

Na chrzcinach naszego dziecka będzie alkohol. Pije się wtedy za zdrowie dziecka. Poza tym jest u nas taka tradycja, że się zostawia butelkę wódki z wesela na chrzciny.
silia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-05 21:57:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:12.