Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-10-24, 09:08   #61
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A czego używasz? Ja nie mam aż takich problemów, nie mogę sobie wyobrazić, ale moje dziecię też już coś napomknęło po wczorajszej kąpieli, że go skóra swędzi, co mnie nie dziwi, bo za każdym sezonem tak jest, a zaczęliśmy już grzać od tygodnia.
mam zapas balsamu (tego bezzapachowego) Sylweco i kapsułki z olejem wiesiołka (doustnie)

Korah gratuluję słodkiej wygranej

testowała któraś może nowości Phenome? (btw. dostałam smska o -30% promocji)
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 09:21   #62
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A czego używasz? Ja nie mam aż takich problemów, nie mogę sobie wyobrazić, ale moje dziecię też już coś napomknęło po wczorajszej kąpieli, że go skóra swędzi, co mnie nie dziwi, bo za każdym sezonem tak jest, a zaczęliśmy już grzać od tygodnia.
Ja nie mhm, ale też mam takie problemy swędzącej skóry. Wystarczy czymś natłuścić, olejem (ostatnio najlepiej sprawdza się arganowy), masłem. Balsamy nic nie działają, przynajmniej na mnie, nie znalazłam jeszcze dobrego
Jedynie Emolium emulsja działała, ale to nienaturalne.

---------- Dopisano o 10:21 ---------- Poprzedni post napisano o 10:19 ----------

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
mam zapas balsamu (tego bezzapachowego) Sylweco i kapsułki z olejem wiesiołka (doustnie)
Coraz bardziej skłaniam się, żeby go kupić Albo miętowy, bo zapach mnie urzekł.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 09:28   #63
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Ja nie mhm
nie???
Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
, ale też mam takie problemy swędzącej skóry. Wystarczy czymś natłuścić, olejem (ostatnio najlepiej sprawdza się arganowy), masłem. Balsamy nic nie działają, przynajmniej na mnie, nie znalazłam jeszcze dobrego
Jedynie Emolium emulsja działała, ale to nienaturalne.

---------- Dopisano o 10:21 ---------- Poprzedni post napisano o 10:19 ----------



Coraz bardziej skłaniam się, żeby go kupić Albo miętowy, bo zapach mnie urzekł.
właśnie ten balsam jest dość tłusty; u mnie olejki, oliwki średnio się sprawdzają, bo mimo porządnego nasmarowania skóra nadal swędziała jedynie po Wspaniałym było ok, ale trochę mi go szkoda na całe ciało
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 09:33   #64
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
nie???
Fakt, można się pomylić

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
właśnie ten balsam jest dość tłusty; u mnie olejki, oliwki średnio się sprawdzają, bo mimo porządnego nasmarowania skóra nadal swędziała jedynie po Wspaniałym było ok, ale trochę mi go szkoda na całe ciało
Jak mi szanowne Sylveco odpisze jaki to mają miód w swoich produktach (żebym im nie spuchła, bo będą mnie mieli na sumieniu ) i czy jest polski to zamówię też przy okazji balsam. Planuję do tego wziąć krem brzozowy i balsam do mycia włosów. Nie powiem, trochę się kremu obawiam, lekki mnie podrażnił - jeśli to przez tą brzozę (wziewnie jestem uczulona) to całe Sylveco odpada
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 10:30   #65
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Witajcie

Fajny zestaw do zakupów powyżej 35e na europejskiej stronie 100% pure http://www.100percentpure.eu/Articles.asp?ID=264.
Tym razem nie zapłaciłam podatku, a poprzednio dodatkowo 23% od zakupów, nie wiem, może coś zmienili, ale dla nas lepiej . Przesyłka do Irlandii zawsze była za free, nie wiem jak do Polski.
Wzięłam puder (to już będzie trzeci) i piling kakao-kawa, chciałam też odżywkę łopianową i tusz, ale znowu mają braki.
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 13:41   #66
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez bleedingsun Pokaż wiadomość
Dzień dobry przedstawiam moje dwie nowości
Stosowałaś już, podzielisz się opinią?

Pytałam już chyba raz, ale nie pamiętam, by ktoś się zgłosił: czy któraś z Was Dziewczynki miała już w swoich rękach coś z Zielonego Laboratorium? Polska firma, ale mało opinii...
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 13:56   #67
Tatoonka
Raczkowanie
 
Avatar Tatoonka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 324
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Ja też mam już swoje nowości z Bioaroma. Niestety nie mam kiedy obfocić bo kiedy wracam z pracy jest już ciemno.

Mam ten dezodorant w kremie i chyba będzie fajny, musze trochę potestować jeszcze. Nakładanie bezproblemowe, nie brudzi, zapach też ok, zobaczymy jak ze skutecznością.
Do tego krem pod oczy - kremem bym go nie nazwała - przypomina mi balsam "skin rescue balm" z Herbfarmacy, konsystencja, kolor i nawet zapach bardzo podobny. Trochę mocny ma ten zapach ziół, po pierwszym razie łzawiły mi oczy, może za blisko oka posmarowałam.

No i serum liftingujące, takie w opakowaniu roll-on - dla mnie to po prostu mini wersja oleju wspaniałego - podobny zapach, konsystencja oleista, prawdę mówiąc spodziewałam się bardziej serum a nie olejku, ale opakowanie nie jest duże to zużyje, tylko cena w porównaniu z ceną i pojemnością wspaniałego nie jest zbyt korzystna. Kupiłam z myślą o stosowaniu pod oczy ale zapach jest dość intensywny i nie wiem czy mnie nie podrażni.
Tatoonka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-24, 14:00   #68
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Pytałam już chyba raz, ale nie pamiętam, by ktoś się zgłosił: czy któraś z Was Dziewczynki miała już w swoich rękach coś z Zielonego Laboratorium? Polska firma, ale mało opinii...
Miałam żel pod prysznic i masło do ciała, w koszyku czeka odżywka do włosów, zamawiam w listopadzie. Mnie się ta firma podoba Masło ma cudny zapach
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 15:36   #69
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Miałam żel pod prysznic i masło do ciała, w koszyku czeka odżywka do włosów, zamawiam w listopadzie. Mnie się ta firma podoba Masło ma cudny zapach
No w końcu jakaś opinia, i to fajna Dziękuję Kretko! Ja też jakąś taką gwałtowną miłością do nich zapałałam, bo podoba mi się cała otoczka i ideologia.
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 18:42   #70
bleedingsun
Zakorzenienie
 
Avatar bleedingsun
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 348
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Stosowałaś już, podzielisz się opinią?
Użyłam ich dopiero jeden raz, więc póki co nie mogę nic powiedzieć.

Na 1 zdjęciu dzisiejsze nowości Na drugim zebrałam moje ostatnie nabytki, czyż nie wyglądają pięknie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kos1.jpg (44,6 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kos2.jpg (52,7 KB, 62 załadowań)
__________________
Vi alla, alla har något att ge.

Włosy: 43cm (03.11.2014)
Cel: 50


Drożdże: 6/30
bleedingsun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 18:47   #71
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez bleedingsun Pokaż wiadomość
Użyłam ich dopiero jeden raz, więc póki co nie mogę nic powiedzieć.

Na 1 zdjęciu dzisiejsze nowości Na drugim zebrałam moje ostatnie nabytki, czyż nie wyglądają pięknie?
wyglądają przepięknie
koniecznie daj znać jak Ci się spodoba płyn do higieny intymnej i tusz do rzęs
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-24, 19:34   #72
bleedingsun
Zakorzenienie
 
Avatar bleedingsun
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 348
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
wyglądają przepięknie
koniecznie daj znać jak Ci się spodoba płyn do higieny intymnej i tusz do rzęs
Płyn czeka w kolejce (Sylveco już na wykończeniu), a tuszu spróbuję użyć już jutro (spróbuję, bo rzęs nie maluję i nie wiem co z tego wyjdzie )

---------- Dopisano o 20:34 ---------- Poprzedni post napisano o 20:29 ----------

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
mam zapas balsamu (tego bezzapachowego) Sylweco i kapsułki z olejem wiesiołka (doustnie)

Korah gratuluję słodkiej wygranej

testowała któraś może nowości Phenome? (btw. dostałam smska o -30% promocji)
Trzeba mieć jakiś kod?
__________________
Vi alla, alla har något att ge.

Włosy: 43cm (03.11.2014)
Cel: 50


Drożdże: 6/30
bleedingsun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 20:41   #73
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez bleedingsun Pokaż wiadomość
Użyłam ich dopiero jeden raz, więc póki co nie mogę nic powiedzieć.

Na 1 zdjęciu dzisiejsze nowości Na drugim zebrałam moje ostatnie nabytki, czyż nie wyglądają pięknie?
Cudności

Poruszę trochę drażliwy temat, bo cen.
Sylveco potrafi robic dobre naturalne i tanie kosmetyki. Da sie? Da.
To czemu polscy producenci maja tak wysokie ceny?
Czy chca sie po prostu na nas szybkomdorobic?
Sorry, ale szampon zielone lanoratorium za 40,zl gdy mam born to bio francuski z eco cert za 30 zl.
Druide z kanady z eco cert za 42 zl.
Z kremami tak samo.
Oczywiscie nie wspominam nam o cenach phenome, patów czy innych z cenami jak za zboże.


Polscy producenci przesadzaja.
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL

Edytowane przez beeets
Czas edycji: 2014-10-24 o 20:49
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 21:02   #74
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Cudności

Poruszę trochę drażliwy temat, bo cen.
Sylveco potrafi robic dobre naturalne i tanie kosmetyki. Da sie? Da.
To czemu polscy producenci maja tak wysokie ceny?
Czy chca sie po prostu na nas szybkomdorobic?
Sorry, ale szampon zielone lanoratorium za 40,zl gdy mam born to bio francuski z eco cert za 30 zl.
Druide z kanady z eco cert za 42 zl.
Z kremami tak samo.
Oczywiscie nie wspominam nam o cenach phenome, patów czy innych z cenami jak za zboże.


Polscy producenci przesadzaja.
Zielone Laboratorium robi troche inaczej te kosmetyki, w innym "klimacie". Sylveco robi jako hipoalergiczne, zielarskie, wręcz apteczne. To nie jest ten klimat eko, wegańskiej, etycznej ideologii, którą robią dwie siostry weganki.
Phenome to jak dla mnie taka "selektywna" pielęgnacja. Typu Fridge'owe. Ładne opakowania, taka otoczka "lepszych kosmetyków".
Pat&Rub - bo pani Rusin A wybitnie drogich kosmetyków nie mają, tego bym nie powiedziała.

To jak Eris i Ziaja. Eris ma wyższe ceny, a Ziaja to po prostu za grosze. Czemu wszyscy nie mogą robić ziajowych cen?

---------- Dopisano o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
No w końcu jakaś opinia, i to fajna Dziękuję Kretko! Ja też jakąś taką gwałtowną miłością do nich zapałałam, bo podoba mi się cała otoczka i ideologia.
Mnie też właśnie
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 21:13   #75
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Zielone Laboratorium robi troche inaczej te kosmetyki, w innym "klimacie". Sylveco robi jako hipoalergiczne, zielarskie, wręcz apteczne. To nie jest ten klimat eko, wegańskiej, etycznej ideologii, którą robią dwie siostry weganki.
Phenome to jak dla mnie taka "selektywna" pielęgnacja. Typu Fridge'owe. Ładne opakowania, taka otoczka "lepszych kosmetyków".
Pat&Rub - bo pani Rusin A wybitnie drogich kosmetyków nie mają, tego bym nie powiedziała.

To jak Eris i Ziaja. Eris ma wyższe ceny, a Ziaja to po prostu za grosze. Czemu wszyscy nie mogą robić ziajowych cen?[COLOR="Silver"]
Nie ma co mieszać do tematu eris i ziaja

Podałam jasno przykłady zagraniczne i polskie.
Uważam, że na szybko chcą się dorobić.
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 21:39   #76
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Nie ma co mieszać do tematu eris i ziaja

Podałam jasno przykłady zagraniczne i polskie.
Uważam, że na szybko chcą się dorobić.
I niech się dorabiają Jak ktoś nie chce od nich to ma zagraniczne przecież.
Gaia Cream też była bardzo hejtowana, bo za drogie kosmetyki mają. I ok, niech mają. Są kupcy? Są.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 22:36   #77
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
mam zapas balsamu (tego bezzapachowego) Sylweco i kapsułki z olejem wiesiołka (doustnie)

Korah gratuluję słodkiej wygranej

testowała któraś może nowości Phenome? (btw. dostałam smska o -30% promocji)

Ja też, ale na stronie chyba jeszcze nie ma tych nowości co w sms'ku? Widzę tylko jakieś anticellulity do ciała i tyle, a w wiadomości była mowa o nowościach anti age i na przebarwienia

Kurczę, u nas obydwa te balsamy Sylveco dawały średnie efekty, testowaliśmy tylko próbki, ale nie byłam przekonana, i u mnie na dłoniach i u syna na różnych partiach bardziej suchych słabo działały, może przy dłuższym stosowaniu jest inaczej, ale raczej nie dla nas.


Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Ja nie mhm, ale też mam takie problemy swędzącej skóry. Wystarczy czymś natłuścić, olejem (ostatnio najlepiej sprawdza się arganowy), masłem. Balsamy nic nie działają, przynajmniej na mnie, nie znalazłam jeszcze dobrego
Jedynie Emolium emulsja działała, ale to nienaturalne.

Coraz bardziej skłaniam się, żeby go kupić Albo miętowy, bo zapach mnie urzekł.
Olej mamy zawsze, ale zimą to za mało, chyba wezmę albo znów Bioturm, albo w końcu Alphanovę, w końcu, bo wiecznie jest tak, że kupuję coś stacjonarnie na prędce, a potem trzeba zużyć, bo inaczej leży i nie ma kiedy spróbować alphanovy, a już za mną chodzi ta marka ze 2 roki.

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Jak mi szanowne Sylveco odpisze jaki to mają miód w swoich produktach (żebym im nie spuchła, bo będą mnie mieli na sumieniu ) i czy jest polski to zamówię też przy okazji balsam. Planuję do tego wziąć krem brzozowy i balsam do mycia włosów. Nie powiem, trochę się kremu obawiam, lekki mnie podrażnił - jeśli to przez tą brzozę (wziewnie jestem uczulona) to całe Sylveco odpada
No właśnie moje dziecię też ma na pyłki brzozy alergię i ten miętowy balsam po jednej aplikacji go uczulił, ten bezzapachowy w sumie nie, ale nie ryzykowałam dłuższych testów już, bo i tak niewiele robił.

Sylwiusaka, Tatoonka

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Cudności

Poruszę trochę drażliwy temat, bo cen.
Sylveco potrafi robic dobre naturalne i tanie kosmetyki. Da sie? Da.
To czemu polscy producenci maja tak wysokie ceny?
Czy chca sie po prostu na nas szybkomdorobic?
Sorry, ale szampon zielone lanoratorium za 40,zl gdy mam born to bio francuski z eco cert za 30 zl.
Druide z kanady z eco cert za 42 zl.
Z kremami tak samo.
Oczywiscie nie wspominam nam o cenach phenome, patów czy innych z cenami jak za zboże.


Polscy producenci przesadzaja.
Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Zielone Laboratorium robi troche inaczej te kosmetyki, w innym "klimacie". Sylveco robi jako hipoalergiczne, zielarskie, wręcz apteczne. To nie jest ten klimat eko, wegańskiej, etycznej ideologii, którą robią dwie siostry weganki.
Phenome to jak dla mnie taka "selektywna" pielęgnacja. Typu Fridge'owe. Ładne opakowania, taka otoczka "lepszych kosmetyków".
Pat&Rub - bo pani Rusin A wybitnie drogich kosmetyków nie mają, tego bym nie powiedziała.

To jak Eris i Ziaja. Eris ma wyższe ceny, a Ziaja to po prostu za grosze. Czemu wszyscy nie mogą robić ziajowych cen?

---------- Dopisano o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------



Mnie też właśnie

Co do cen, to moim zdaniem rzeczywiście mogłyby być niższe polskich kosmetyków, bo znajduję sporo zagranicznych o bardziej złożonych składach w tych samych lub niższych cenach i jeszcze w dodatku certyfikaty wszystkie mają.

A jeśli chodzi o Sylveco, to mnie osobiście sporo ich kosmetyków kompletnie nie podchodzi, tylko 3-4 moja skóra toleruje póki co. Kremy mają dużo tanich wypełniaczy, dla siebie nie znalazłam żadnego, nawet do ciała, wszystkie mają spore wady, a żele nie są takie łagodne, jakby się mogło wydawać. Zielone laboratorium ma składy w miarę ciekawe i opisy i duże pojemności, parę rzeczy kusi, za taką cenę jednakże wymagania się podnoszą, jeśli mają robić to samo co sylveco z włosami i skórą, to gorzko bym żałowała, że wsparłam polską markę, przy Sylveco mniejszy ból

Ja chyba najbardziej nie lubię kosmetyków, które nic nie robią, są nijakie, już wolę buble, takie zboczenie.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 06:09   #78
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
I niech się dorabiają Jak ktoś nie chce od nich to ma zagraniczne przecież.
Gaia Cream też była bardzo hejtowana, bo za drogie kosmetyki mają. I ok, niech mają. Są kupcy? Są.
Na kremy z parafiną, pegami itp za 2000 zl też są kupcy

Korah, zgadzam sie z tobą. Ja ostatnio wsparłam polskie marki na sporą kwotę i trafiłam na same beznadzieje.
Natomiast z sylveco jedt milusi peeling do twarzy z werbeną oraz mleczko arnikowe do demakijażu.
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL

Edytowane przez beeets
Czas edycji: 2014-10-25 o 06:14
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 06:33   #79
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Na kremy z parafiną, pegami itp za 2000 zl też są kupcy

Korah, zgadzam sie z tobą. Ja ostatnio wsparłam polskie marki na sporą kwotę i trafiłam na same beznadzieje.
Natomiast z sylveco jedt milusi peeling do twarzy z werbeną oraz mleczko arnikowe do demakijażu.
Mleczko uważam po próbce, którą miałam, że jest przyzwoite, może nie jest szczytem mojego ideału, ale miało w sobie to coś

Z kolei te peelingi też nie dla mnie, bo są olejowe, a nie cierpię jak mi coś zostawia warstwę na skórze, może kiedyś wypróbuję, cera mi się zmienia, z roku na rok mniej przetłuszcza, chociaż może to właśnie za sprawą odpowiedniej pielęgnacji
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-25, 08:43   #80
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Co do cen, to moim zdaniem rzeczywiście mogłyby być niższe polskich kosmetyków, bo znajduję sporo zagranicznych o bardziej złożonych składach w tych samych lub niższych cenach i jeszcze w dodatku certyfikaty wszystkie mają.

A jeśli chodzi o Sylveco, to mnie osobiście sporo ich kosmetyków kompletnie nie podchodzi, tylko 3-4 moja skóra toleruje póki co. Kremy mają dużo tanich wypełniaczy, dla siebie nie znalazłam żadnego, nawet do ciała, wszystkie mają spore wady, a żele nie są takie łagodne, jakby się mogło wydawać. Zielone laboratorium ma składy w miarę ciekawe i opisy i duże pojemności, parę rzeczy kusi, za taką cenę jednakże wymagania się podnoszą, jeśli mają robić to samo co sylveco z włosami i skórą, to gorzko bym żałowała, że wsparłam polską markę, przy Sylveco mniejszy ból

Ja chyba najbardziej nie lubię kosmetyków, które nic nie robią, są nijakie, już wolę buble, takie zboczenie.
Każdemu przypasuje co innego, to jak najbardziej racja - mnie np. przypasowało kilka kosmetyków Pat&Rub, na które wiele osób narzeka, że buble, że nic nie robią. I tak samo nie zostałam fanką chociażby Make Me Bio, które było bardzo wow. Lubię Alterre, która tutaj mało komu pasuje Szampon Sylveco podrażnił mi trochę głowę (dlatego jestem ciekawa jaki mają miód w składzie, pewnie się nie dowiem) i obciążał włosy (jak miałam krótkie jeszcze), krem uczulił, balsam do ust w ogóle nic nie urwał, żel do twarzy wysuszył na potęgę, a tonik do twarzy nic nie robił.
Zielone Laboratorium robi fajne kosmetyki, które OBŁĘDNIE pachną, nie są przesadnie drogie (ale ja nie zużywam masła w 2 tygodnie), mają przyciągającą mnie ideologię, są polskie.


Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Na kremy z parafiną, pegami itp za 2000 zl też są kupcy

Korah, zgadzam sie z tobą. Ja ostatnio wsparłam polskie marki na sporą kwotę i trafiłam na same beznadzieje.
Natomiast z sylveco jedt milusi peeling do twarzy z werbeną oraz mleczko arnikowe do demakijażu.
Nie widzę w tym nic złego

A mnie tylko Sylveco zawiodło
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 10:54   #81
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Jakiś czas temu przyszło do mnie kilka kosmetyków z iherba i szczerze mogę polecić tonik różany Andalou. Nie podrażnia stosowany po kremie z kwasami, nawilża przesuszoną skórę, pięknie pachnie, no fajny jest. I wskakuje na pierwsze miejsce zamiast Devity różanej.

Dość dobre jest też deo Blossom firmy Herban Cowboy (chyba effa kiedyś też polecała), zapach świeży, może trochę kwiatowy, ciekawy - pierwszy raz spotkałam się z takim zapachem w deo. Zapach utrzymuje się dość długo, ale podczas bardziej nerwowego dnia może nie być skuteczny przez cały dzień. Ale i tak zadowolona jestem z niego.
Dla tż wzięłam o zapachu Forrest, ale to typowy męski zapach.

Mam też lakier do włosów Andalou cytrusowy - ok.

I próbka kremu z filtrem 45 Alba Botanica - wymaga mocnego matowienia i trochę podrażniania oczy. Chyba skuszę się nastepnym razem na Kiss my face.

Też jestem na diecie (la songerie trzymam kciuki za Twoją), bez cukru, bez nabiału, bez pszenicy - jeszcze 7 tygodni. Ciekawa jestem jak wpłynie to mój stan cery. Do tej pory było ok, krem z kwasami działa dobrze, zaskórniki z dnia na dzień coraz mniejsze (najgorsze do wytępienia to te między nosem a policzkiem), skóra gładsza , mam nadzieję, że i pory później będą normalnej wielkości.

Edytowane przez sylwiusaka
Czas edycji: 2014-10-25 o 10:56
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 11:14   #82
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

I zdjęcie.

A jakie olejki, mleczka polecicie do demakijażu oczu? Ja najczęściej tusz zmywam razem z makijażem mydłem albo żelem (no z lenistwa), czasem zmoczonym wacikiem i jakimś olejem. Ale chciałabym kupić sobie coś fajnego i zmienić ten zły nawyk mycia mydłem.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC01972.jpg (108,1 KB, 35 załadowań)
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 11:49   #83
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Jakiś czas temu przyszło do mnie kilka kosmetyków z iherba i szczerze mogę polecić tonik różany Andalou. Nie podrażnia stosowany po kremie z kwasami, nawilża przesuszoną skórę, pięknie pachnie, no fajny jest. I wskakuje na pierwsze miejsce zamiast Devity różanej.

Dość dobre jest też deo Blossom firmy Herban Cowboy (chyba effa kiedyś też polecała), zapach świeży, może trochę kwiatowy, ciekawy - pierwszy raz spotkałam się z takim zapachem w deo. Zapach utrzymuje się dość długo, ale podczas bardziej nerwowego dnia może nie być skuteczny przez cały dzień. Ale i tak zadowolona jestem z niego.
Dla tż wzięłam o zapachu Forrest, ale to typowy męski zapach.

Mam też lakier do włosów Andalou cytrusowy - ok.

I próbka kremu z filtrem 45 Alba Botanica - wymaga mocnego matowienia i trochę podrażniania oczy. Chyba skuszę się nastepnym razem na Kiss my face.

Też jestem na diecie (la songerie trzymam kciuki za Twoją), bez cukru, bez nabiału, bez pszenicy - jeszcze 7 tygodni. Ciekawa jestem jak wpłynie to mój stan cery. Do tej pory było ok, krem z kwasami działa dobrze, zaskórniki z dnia na dzień coraz mniejsze (najgorsze do wytępienia to te między nosem a policzkiem), skóra gładsza , mam nadzieję, że i pory później będą normalnej wielkości.
Sylwiusaka trzymaj sie dzielnie! Cera napewno sie poprawi. Szczerze w to wierze. Flora bakteryjna w jelitach rowniez ma duze znaczenie. Ja akurat mialam jej niedobor, inni z problemami skornymi maja z kolei przerost Candidy. Choc to nielatwe wyrzucic tyle z diety to powiem ci ze czuje sie lepiej ogolnie. Jako ze wszystko jest nowe, ciagle jeszcze czytam i sie dowiaduje. No ale uczymy sie cale zycie wiec nie ma co narzekac.

Dziewczyny czy uzywalyscie moze Andalou BB albo CC cream? Kurcze chodzi mi po glowie zeby ktorys x nich wyprobowac ale nie mam kompletnie pomyslu ktory.
__________________
Redhead and proud!
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 14:35   #84
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Sylwiusaka trzymaj sie dzielnie! Cera napewno sie poprawi. Szczerze w to wierze. Flora bakteryjna w jelitach rowniez ma duze znaczenie. Ja akurat mialam jej niedobor, inni z problemami skornymi maja z kolei przerost Candidy. Choc to nielatwe wyrzucic tyle z diety to powiem ci ze czuje sie lepiej ogolnie. Jako ze wszystko jest nowe, ciagle jeszcze czytam i sie dowiaduje. No ale uczymy sie cale zycie wiec nie ma co narzekac.

Dziewczyny czy uzywalyscie moze Andalou BB albo CC cream? Kurcze chodzi mi po glowie zeby ktorys x nich wyprobowac ale nie mam kompletnie pomyslu ktory.
staram się.
Choć ciężko się patrzy na ludzi zajadających jakieś ciacha, ja nie jestem łasuchem, ale zakazany owoc smakuje najlepiej
Odpisałam na plotkowym.
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 15:02   #85
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
I zdjęcie.

A jakie olejki, mleczka polecicie do demakijażu oczu? Ja najczęściej tusz zmywam razem z makijażem mydłem albo żelem (no z lenistwa), czasem zmoczonym wacikiem i jakimś olejem. Ale chciałabym kupić sobie coś fajnego i zmienić ten zły nawyk mycia mydłem.
Mleczko Avalon z Witaminą C polecam. Dziewczyny polecają też płyn do demakijażu oczu Coslys z lilią.




Wklejam ciekawe produkty wyszperane, tzn nie mam ich, ale wrzucam z racji dobrych składów:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...er.html&next=1
http://www.bezowijaniawbawelne.pl/20...po-twarzy.html (znalazł się w październikowym SB)
i jeszcze taka nowość: http://www.agito.pl/depilator-braun-...2-1020437.html
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 15:25   #86
bleedingsun
Zakorzenienie
 
Avatar bleedingsun
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 348
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Proszę o pomoc
Chcę zacząć delikatnie się malować (od razu uprzedzam, że w tej dziedzinie jestem zupełnie zielona ) Do tej pory używałam tylko podkładu mineralnego Lily Lolo (blondie), teraz zamówiłam Uoga Uoga (never sleeping beauty), będzie w przyszłym tygodniu. Tusz do rzęs zakupiłam, mam zamiar używać Potrzebuję czegoś do zatuszowania cieni pod oczami. Macie dla mnie jakieś propozycje? Karnację mam bardzo jasną, cienie niestety są bardzo widoczne. Poza tym chciałabym delikatnie podkreślić oczy i usta. Co do ust zdecydowałam się na błyszczyk Lily Lolo (wezmę chyba peachy keen). Jeśli chodzi o powieki to zupełnie nie mam pojęcia w co celować - chciałabym je delikatnie rozświetlić. Co polecacie dla bladej blondynki?
__________________
Vi alla, alla har något att ge.

Włosy: 43cm (03.11.2014)
Cel: 50


Drożdże: 6/30
bleedingsun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 16:09   #87
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez bleedingsun Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc
Chcę zacząć delikatnie się malować (od razu uprzedzam, że w tej dziedzinie jestem zupełnie zielona ) Do tej pory używałam tylko podkładu mineralnego Lily Lolo (blondie), teraz zamówiłam Uoga Uoga (never sleeping beauty), będzie w przyszłym tygodniu. Tusz do rzęs zakupiłam, mam zamiar używać Potrzebuję czegoś do zatuszowania cieni pod oczami. Macie dla mnie jakieś propozycje? Karnację mam bardzo jasną, cienie niestety są bardzo widoczne. Poza tym chciałabym delikatnie podkreślić oczy i usta. Co do ust zdecydowałam się na błyszczyk Lily Lolo (wezmę chyba peachy keen). Jeśli chodzi o powieki to zupełnie nie mam pojęcia w co celować - chciałabym je delikatnie rozświetlić. Co polecacie dla bladej blondynki?
Z korektorów testuję 100% pure, jest fajny, jaśniutki, ale więcej na razie się nie wypowiem, za krótko używam.
A jeśli chodzi o cienie do powiek, to zerknij na dr Hauschkę paletki, może beże i brązy? Albo Lily lolo te prasowane nowości, mają fajne odcienie rozświetlające, o ile dobrze kojarzę. Do rozświetlania oka nadają się rozświetlacze, pudry rozświetlające do twarzy, są uniwersalne bo masz jeden kosmetyk rozświetlający do wszystkiego, policzków, oczu, czoła. Wazne jest tez to , czym się malujesz, dobry pędzel to podstawa.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2014-10-25 o 16:10
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 17:16   #88
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=189\
Myślałam, że mamy nowe naturalne podforum, ale jednak to jest dedykowane firmie Eveline
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 17:34   #89
bleedingsun
Zakorzenienie
 
Avatar bleedingsun
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 348
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Z korektorów testuję 100% pure, jest fajny, jaśniutki, ale więcej na razie się nie wypowiem, za krótko używam.
A jeśli chodzi o cienie do powiek, to zerknij na dr Hauschkę paletki, może beże i brązy? Albo Lily lolo te prasowane nowości, mają fajne odcienie rozświetlające, o ile dobrze kojarzę. Do rozświetlania oka nadają się rozświetlacze, pudry rozświetlające do twarzy, są uniwersalne bo masz jeden kosmetyk rozświetlający do wszystkiego, policzków, oczu, czoła. Wazne jest tez to , czym się malujesz, dobry pędzel to podstawa.
Jeśli chodzi o pędzle to używam dwóch - EcoTools do bronzera i Hakuro kabuki. Jaki pędzel powinnam kupić do malowania powiek?
__________________
Vi alla, alla har något att ge.

Włosy: 43cm (03.11.2014)
Cel: 50


Drożdże: 6/30
bleedingsun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 17:44   #90
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez bleedingsun Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc
Chcę zacząć delikatnie się malować (od razu uprzedzam, że w tej dziedzinie jestem zupełnie zielona ) Do tej pory używałam tylko podkładu mineralnego Lily Lolo (blondie), teraz zamówiłam Uoga Uoga (never sleeping beauty), będzie w przyszłym tygodniu. Tusz do rzęs zakupiłam, mam zamiar używać Potrzebuję czegoś do zatuszowania cieni pod oczami. Macie dla mnie jakieś propozycje? Karnację mam bardzo jasną, cienie niestety są bardzo widoczne. Poza tym chciałabym delikatnie podkreślić oczy i usta. Co do ust zdecydowałam się na błyszczyk Lily Lolo (wezmę chyba peachy keen). Jeśli chodzi o powieki to zupełnie nie mam pojęcia w co celować - chciałabym je delikatnie rozświetlić. Co polecacie dla bladej blondynki?
Ja cienie pod oczami ukrywam zazwyczaj o ton jaśniejszym podkładem mineralnym albo tym samym co kładę na twarz tylko nakładam pędzelkiem większą ilość niż na twarzy (pędzelek mam z natury ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...yes-brush.html
co do powiek - jeśli chcesz w stylu nude to może jakiś perłowy beżyk? ewentualnie bezowy róż?
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-28 17:52:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:18.