Krem śmietankowy do tortu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-09, 11:42   #1
mimi23
Przyczajenie
 
Avatar mimi23
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 7

Krem śmietankowy do tortu


Szukałam tego na forum ale nie znalazłam. Nie lubię gotowych mieszanek w proszku do rozrabiania z mlekiem, potem wychodzi krem ze sztucznym, chemicznym, gorzkawym smakiem. Myślałam o wysokoprocentowej śmietanie zmiksowanej razem z żelatyną lub śnieżce też z żelatyną. Która waszym zdaniem lepiej się nadaje do tortu?
mimi23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 12:50   #2
serenityy
Przyczajenie
 
Avatar serenityy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 13
Dot.: Krem śmietankowy do tortu

Ja używam 36% śmietany i dodaję śmietanfix i cukier waniliowy. Krem jest smaczny a przede wszystkim śmietana nie podchodzi wodą i ładnie przechowuje się w lodówce.
serenityy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 19:33   #3
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: Krem śmietankowy do tortu

ja takze do tortu zazwyczaj uzywam smietany 30 % ubijam ja z dodatkiem cukru pudru i smietan fixem, i ladnie sie trzyma na torcie, ostatnio robilam pyszne ciacho ( mozna zrbic jako tort) ciasto robilo sie tak ze goracy biszkopt przekrawamy i na goracy wylewamy smietane 18% i przykrywamy drugim biszkoptem, pod wplywem goraca smietana zmienia sie w pyszny krem, krem jest napewno mniej kaloryczny od smietany kremowki a jest naprawde pyszny
__________________
watek kosmetyki


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post16332141


Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 12:27   #4
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: Krem śmietankowy do tortu

ja robie śmietanę 36% z żelatyną (1 łyżeczka na jeden kubek) lub wlewam jedną gęstniejącą galaretkę rozpuszczoną w szklance wody, można dodać serek homogenizowany jeden na jeden kubek śmietany wtedy wychodzi taki sernik na zimno wszystko oczywiście przekładane biszkoptem
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 09:27   #5
diana
Raczkowanie
 
Avatar diana
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: skierniewice
Wiadomości: 227
Dot.: Krem śmietankowy do tortu

Do tortu smietanowegu używam zawsze tylko śmietany bez żelatyny. Zazwyczaj kupuję 5 śmietan z piątnicy 3-36% i 2-24% przekładam do słoika i stawiam na lodówce. Potem przekładam do porządnego schłodzenia do lodówki conajmniej na 24h. Śmietane ubijam zaraz po wyjęciu z lodówki najpierw na najwolniejszych obrotach gdy zacznie troche gęstnieć zwiekszam moc miksera po chwili powoli dodaje cukier i ubijam dalej. Nie uzywam śmietan fixu chyba ze jest upał 30 stopni wtedy cieżko bez tego specyfiku. Nigdy nie zdarzyło mi sie zeby cos nie wyszło w ten sposób. Sposób na ubicie śmietany wyuczony od mojej mamy. Pozdrawiam
diana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:51.