Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2 - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-02-19, 23:34   #1801
eorath
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Tancerko, bardzo dziekuje za tak szczere i szczegolowe rady
GEneralnie to jestem zwolenniczka nie uzywania za duzo tej chemii na buzi i ciele w ogole, bo tylko gorzej mi sie po tym robi. naprawde szare mydło w moim przypadku to jest to. no i czasem peeling yives rocher (czy jak to tam sie pisze. ale nie uzywalam go juz rok chyba , bo caly czas mam jakies rany na buzi, a wtedy to sie go nie uzywa raczej. ale co do tych masci jakis tam do gojenia, to zastosuje.
mi tez udaje sie buzke w miare zostawic. przede wzszystkim przelamalam sie i od jakis 5 dni chodze bez grama makijazu na twarzy. nic kompletnie, zero pudru. wygladam troche, no srednio ladnie. chociaz szczerze przywyklam przez te 5 dni i nawet czuje sie w miare atrakcyjna
a przede wszystkim mam ladniejsza buzie i czuje , ze ona w koncu oddycha. smaruje sie nawet najzwyklejszym kremem nivea przeciwko zimnu i jest dobrze. tylko troche sie swiece. zawsze myslalam , ze to przetluszca i ma sie tylko coraz wiecej jakis zaskorniakow a tu masz. po pudrze mam wiecej, po tym prawie nic. moja mama zawsze powtarzala ze jak najmniej chemii, stare sposoby typu szare mydla zwykle kremy i bedzie najlepiej. i dziewczyny naprawde tak jest. no ,chyaba, ze ktos ma tradzik i to choroba no to wtedy wiadomo , ze bez chemii, jakis tam specjalistycznych kosmetykow i lekow sie nie obejdzie. jesli uda mi sie wytrwac w nieruszaniu tej buzi mojej to mysle ze jakos to bedzie. i juz koniec z pudrem! jak wyczekam az mi sie zgoi po tych 6 latach niszczenia jej, z jakies pol roku, pojde do kosmetyczki i zaczne cos robic z przebarwieniami i bliznami. dziewczyny bedzie dobrze. nie tracmy nadziei!
eorath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-20, 08:19   #1802
Daszka
Zadomowienie
 
Avatar Daszka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 036
GG do Daszka
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Dziewczyny, rozpoczęłam kurację Diacnealem i Acnedermem, żeby pozbyc się zaskorników, no i zaczęły powoli wyłazić Strasznie mnie dernerwuje, gdy cała buzia gładka a tu na brodzie przy ustach takie dwie ropne grudki Pilnuję się, żeby nie wyciskać, ale juz sama nie wiem - probowałyście kiedyś przekłuwać odkażoną igłą takie pryszcze, które juz "wyszły na wierzch"? Nie wiem - może tak szybciej odejdzie ta ropa i reszta się zasuszy. Juz chyba tydzień chodzę z tymi wypryskami i po woli trace cierpliwość A może jednak lepiej dalej smarować pastą cynkową??? Proszę poradźcie!
Daszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-20, 09:59   #1803
kolanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Jak juz wyciskać, to najpierw zrób sobie parówkę, zeby pory się pootwierały i delikatnie przez wacik można je oczyścić. Goraca szklanka wody i kilka kropelek olejku pichtowego. Trzeba troche spędzić czasu pod recznikiem, jakies 15 minut. Ciężko radzić, bo każda krostka jest inna. Ja czasami jak juz nie wytrzymam, to taka dojrzała delikatnie wycisnę, czasami to przynosi efekty, a czasmi nie, wieć ... czy liczyć an szczęście że sie uda, czy jednak nie wyciskać . Trudno podjać decyzję, tymbardziej, jak ma się potem żałowac.

Mam prośbe do tancerka212, prosze o podanie składu kremu nawilżajacego humectan. Czy jest on przeznaczony do cery tłustej, czy suchej. Ja ostatnio po analizie składu kremów do cery tłustej zakupiłam soraya krem dotleniajacy i nawilżający. Cera sie po nim trochę swieci, stosuje go za krótko zeby stwierdzić, czy zapycha. Na razie nie jest zle, bo po acne derm i toniku z olejku pichtowego twarz była bardzo przesuszona.
kolanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-20, 10:07   #1804
kolanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Jeszcze jedno pytanko do sepcjalistek .
Puder propolisowy, jak go stosowac, jakie przynosi efekty? Cyz zamiast makijarzu? Cyz nie zapycha? Jaka jest po nim cera?
Prosze o dopoweidz
kolanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-20, 10:08   #1805
kolanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

makijażu
kolanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-20, 10:18   #1806
kolanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Własnie wyczytalam o tym pudrze propolisowym.
Wynika z tego, ze niebardzo pod makijaż, jak tez niebardzo stosowac go po nałozeniu kremu. Kiedy go stosowac?? Pewnie tylko na noc na przemian z innymi specyfikami. Jakos nie wyobrazam sobie możliwści posmarowania się nim i wyjscia do pracy .
Aczkolwiek moze byc bardzo dobry, poniewaz znam lecznicze dzialanie propolisu, zwłaszcza na bakterie znajdujace sie w chorym gardle, jest niezstąpiony.

Opakowanie:
Słoik - 30 g
Opis produktu:
3% puder propolisowy - PROPOLISAN skraca czas gojenia się uszkodzeń skóry, przyspiesza regenerację tkanek, a zwłaszcza procesy naskórkowania i ziarninowania. Wykazuje działanie przeciwdrobno-ustrojowe, głównie na gronkowce i paciorkowce ropotwórcze. Do drobnoustrojów wrażliwych na działanie propolisu i odpowiedzialnych za liczne zakażenia skóry należą przede wszystkim ziarniaki Gram dodatnie (Staphylococcus aureus, Streptococcus pyogenes) oraz drożdżaki (Microsporum gypseum, Candida albicans) i pleśnie.

Zastosowanie:
ˇ Otarcia skóry, rany z brakiem naskórka, ropne zapalenia skóry, oparzenia termiczne, grzybice skóry, owrzodzenia żylakowate podudzi, owrzodzenia o charakterze odleżynowym i inne trudno gojące się uszkodzenia skóry,
ˇ PROPOLISAN może być stosowany doraźnie, jako środek do utrzymania higieny stóp przy nadmiernej potliwości i nieprzyjemnym zapachu oraz pomocniczo w leczeniu infekcji skórnych, spowodowanych przez drożdżaki.

Dawkowanie:
ˇ Zasypywać cienką warstwą miejsca dotknięte zmianami chorobowymi 1-3 razy dziennie.
Skład:
* Ekstrakt propolisowy (100%) - 3,0 g
* Talk - 97,0 g

Przeciwwskazania:
* Uczulenia na propolis. Jeżeli po użyciu pudru występuje zaczerwienienie skóry, należy odstawić preparat.
kolanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-20, 11:52   #1807
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

wyrzuciłam pudełko po hemektanie.. ale na wątku składowym był ten krem analizowany wiec wejdz na niego i przeszukaj wątek i tam ci sie na pewno wyswietli kilka postow na jego temat i jego skład. napisane jest ze do cery normalnej i tez jako nawilżacz do trądzikowej.. ja mam tłustą ale czuje sie po nim swietnie bo super nawilża i nie zapycha.

eorath tłusty krem nivea to najwiekszy zapychacz świata.. skoro cie nie zapycha to skąd ci się biorą te wszystkie syfki na twarzy skoro nie masz trądzikowej cery itp tak jak pisałaś..??? no nie wiem, nie widzialam twojej cery ale ja na bank do twarzy nivea bym codziennie jako podstawowego kremu nie używała....
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-20, 12:31   #1808
upgradeu
Raczkowanie
 
Avatar upgradeu
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: z dużego pokoju :P
Wiadomości: 112
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Cytat:
Napisane przez shima Pokaż wiadomość
5 dni nie tykam twarzy
moja życiówka
gratuluję tak trzymaj

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość
dzis koleżanka mi powiedziała ze mam ładną cerę; ) zaraz pękne z dumy

a co tu tak cichutko? co tam u was? kupilyscie ostatnio jakis kosmetyk? a moze planujecie cos nabyc? dzielcie sie pomysłami
No to świetny komplement tego chcemy prawda

Ja używam od kilku dni kremu złuszczającego Nuxe,
nie wiem czy to jego sprawka, ale mielonka się zmniejsza .
Koloryt wyrównany, przebarwienia bledną powoli, buzia wyglada na zdrowszą.
Krem nie jest najtańszy, ale jeśli będzie dalej działał tak jak działa, to na pewno nie będę żałować na niego pieniędzy.

Nuxe używam na noc, a w kolejce do wypróbowania czeka podobny krem tylko, że na dzień firmy Lierac. Kusi mnie, żeby używać ich w tym samym czasie (Nuxe na noc, Lierac na dzień) ale nie chcę przedobrzyć

Oprócz tego kupiłam ostatnio żel do mycia twarzy Avene, mikrodermabrazję Ziaja, krem do mycia twarzy St. Ives i peeling St. Ives przeciwtrądzikowy (wcześniej miałam ten zwykły).
Trochę dużo tego

Cytat:
Napisane przez yennefer94 Pokaż wiadomość
Nie wyciskam 3 dni. Jestem z siebie dumna Regularnie robiłam sobie masakrę na twarzy-jednego małego syfka potrafiłam rozdrapać i miałam rankę wielkości 20 gr. ...teraz rozpoczęłam kurację (którą to już z kolei?) od dermatologa. Obiecałam sobie, że nie będę wyciskać...na razie dotrzymuję...
Dasz radę
Ja już 14 dni nie wyciskam (oprócz może 2-3 syfków) i jest 100 razy lepiej
upgradeu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-20, 12:58   #1809
yennefer94
Raczkowanie
 
Avatar yennefer94
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 203
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Cytat:
Napisane przez upgradeu Pokaż wiadomość
Dasz radę
Ja już 14 dni nie wyciskam (oprócz może 2-3 syfków) i jest 100 razy lepiej
Dzięki! Powiem wam, ze ten wątek bardzo pomaga i motywuje
__________________

yennefer94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-20, 13:07   #1810
shima
Raczkowanie
 
Avatar shima
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 247
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Cytat:
Napisane przez upgradeu Pokaż wiadomość
Ja już 14 dni nie wyciskam (oprócz może 2-3 syfków) i jest 100 razy lepiej
woww super
dziewczyny chyba wiosna idzie każdemu praktycznie się polepszyło strasznie się cieszę
shima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-20, 14:51   #1811
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Cytat:
Napisane przez upgradeu Pokaż wiadomość

Oprócz tego kupiłam ostatnio żel do mycia twarzy Avene, mikrodermabrazję Ziaja, krem do mycia twarzy St. Ives i peeling St. Ives przeciwtrądzikowy (wcześniej miałam ten zwykły).
Trochę dużo tego

jak sprawuje się ten zwykły (oczyszczający?) peeling? wiem, że oba mają dobre opinie na KWC, ale mimo wszystko boję się kupić peeling do mojej cery myślę właśnie nad tym przeciwtrądzikowym. nie mam ostrych stanów zapalnych, czasem grudki, trochę przebarwień. obawiam się, że pod wpływem peelingu uaktywnią się małe stany zapalne pod skórą ( czytałam kiedyś o tym) a Ty jaki masz typ trądziku?
__________________





asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-20, 15:08   #1812
upgradeu
Raczkowanie
 
Avatar upgradeu
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: z dużego pokoju :P
Wiadomości: 112
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Najpierw miałam ten zwykły.
Niedawno kupiłam do cery trądzikowej.
Nie wiem jednak czy działa przeciwtrądzikowo bo -masz ci los , akurat teraz mi się poprawiła buzia, a użyłam go dopiero raz czy dwa i poprawa nie jest na pewno jego zasługą .

Nie mam jakiegoś ostrego tradziku
(myślę, że wtedy te peelingi by były za ostre, mogłyby roznosić stany zapalne)
mam grudki, zaskórniki, przebarwienia, czasem mniejsze zmiany, rzadko duże.

Używam do twarzy na zmianę różnych peelingów, ale St.Ives jest zawsze w mojej łazience podobają mi się te drobinki "z prawdziwego zdarzenia" i używam go raz na tydzień także do ciała (ma ładną cenę i pojemność).

Nie widzę wielkiej różnicy pomiędzy zwykłym a przeciwtrądzikowym.
Mam wrażenie (ale może mi się tylko wydawać), że ten zwykły ma większe drobinki.
upgradeu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-20, 15:14   #1813
asiav01
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 169
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Też już nie mam problemów!
asiav01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-20, 15:19   #1814
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Ja jestem maniaczką wyciskania, ale wyciskam tylko te dojrzałe syfki, jak juz widze ze ropa podeszła do góry i sterczy taka żółta górka to wtedy to atakuje, a potem spirytus na wyciśniete miejsce.
Dziś wycisnęłam już dwa takie zrobił sie strupek i nic wiecej nie podeszło
Ale chciałabym z tym skończyć ... nie chce wyciskać
A nie moge sie powstrzymac gdy widze taki żółty czubek z ropą, bo tego niczym nie da sie zatuszować
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-20, 15:57   #1815
Agemia
Raczkowanie
 
Avatar Agemia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 499
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Jeśli tak Wam elegancko przeszły wszystkie problemy z cerą, to jak dla mnie to żaden trądzik. xd Nie wiecie, co to prawdziwy kłopot z wypryskami. ;p
Agemia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-20, 16:00   #1816
Laity
Wtajemniczenie
 
Avatar Laity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 040
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Mnie tak średnio idzie to niewyciskanie. Jak się pojawi coś z białym czubkiem, to nie mogę tego zastawić w spokoju. Naszczęście po dwóch dniach z reguły nie ma śladu.
W każdym razie sam fakt, że ciągle coś nowego się na tej twarzy pojawia jest wystarczająco wkurzający

Podziwiam wszystkie niewyciskające
__________________
Don't be the girl who needs a man.
Be the girl a man needs.

Laity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-20, 16:50   #1817
włoczykijka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ze wsi
Wiadomości: 1 464
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

a ja dziś wycisnęłam i została mi taka duża blizna w ogóle to nie chce się zagoić bo każdy strup jest z tym czymś,,ropnym". w ogóle dziś się wkurzyłam na siebie i miałam mieć zabieg a nie miałam chciałam schudnąć nie schudłam miały byc fajne ferie a są najgorsze od ..zawsze już normalnie nie wytrzymuję
__________________
,,Legenda o smoku głosi,żeby nie zaspokajać głodu byle baranem."-Marek Kondrat
włoczykijka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-20, 16:59   #1818
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

włóczykijka spróbuj po wyciśnięciu polac troszę miejsce wodą utlenioną, ja tak zrobiłam w weekend z przypadku i jakos tak sie wszystko rozbabrane szybko zagoiło.. hmm nie wydaje mi sie zeby woda utleniona miała jakieś lecznicze właściwości ale no przysięgam że sie zaleczyło prawie niewidocznie w 1 dzień!!!! szczególnie te strupki z ropą bym traktowała wodą.. upgradeu poleciła mi wodę utlenioną w żelu i własnie sobie z nią siedzę bo musiałam rozdrapać z nerwów jednego strupka na policzku.. powinnam dostać za to baty, ale mam jutro okropny egzamin i rece mi latają z newów do twarzy...
u mnie też za sprawą acne dermu mielonka powolutku znika rano już nie strasze w lustrze hehe i jak tak dalej pójdzie to może będę mogła od czasu do czasu się nie malowac... ale to narazie niesmiale mysli hehehe

agemia na tym wątku nie wszystkie dziewczyny mają cery trądzikowe, ja mam np tłustą i chce odwyknąć od wyciskania zaskórnikow itp. wiem ze krostki są gorsze ale z nich dzięki Bogu wyleczył mnie dermatolog i modle się żeby juz nigdy nie wróciły
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-20, 17:00   #1819
upgradeu
Raczkowanie
 
Avatar upgradeu
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: z dużego pokoju :P
Wiadomości: 112
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Cytat:
Napisane przez Agemia Pokaż wiadomość
Jeśli tak Wam elegancko przeszły wszystkie problemy z cerą, to jak dla mnie to żaden trądzik. xd Nie wiecie, co to prawdziwy kłopot z wypryskami. ;p
Są różne rodzaje tradziku.

Myślę, że my tutaj w większości zmagamy się z trądzikiem z zadrapania.
Wyciskamy nawet najmniejszą krostkę, grudkę czy zaskórnik,
co powoduje rozsianie bakterii i tworzenie sie nowych zmian,
a także długotrwałe gojenie śladów po wyciskaniu.
Jednak nawet w przypadku innego rodzaju trądziku, wyciskanie,
delikatnie mówiąc - nie jest wskazane, bo łatwo roznieść bakterie i
narobić sobie blizn i przebarwień.

Ja dopiero jak przestałam wyciskać, to widzę, że nie mam aż tak dużego problemu z cerą.
Ale jeszcze kilka tygodni temu moja twarz wyglądała bardzo niekorzystnie

Rozumiem, że to na pewno nic w porównaniu z innymi kłopotami z cerą np. hormonalnymi,
albo takimi, kiedy nie można dojść do przyczyny trądziku.
I naprawdę współczuję, bo wiem, że jest to często bardzo długa walka

Temat wątku brzmi:
"Jak powstrzymać się od wyciskania" i ciągnie się już niestety przez drugą część.
Liczymy dni niewyciskania i cieszymy się z każdej poprawy
Mnie wątek bardzo pomaga, mam się komu wyżalić i jakoś bardziej się pilnuję.
Mam nadzieję, że nie nastąpi jakiś kryzys, bo nie chciałabym wrócić do tego co było.
Teraz zmagam się z pozostałościami po wyciskaniu - bliznami i przebarwieniami.

Pozdrawiam
upgradeu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-20, 17:03   #1820
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

asiulka 123 nie bój się peelingów! one naprawde pomagają cerze pozbywając się martwego naskorka.. a od martwego naskorka robią się wągry i inne paskudztwa wiec trzeba ten naskórek usuwac! jak nie masz pryszczy to nie musisz sie bac mechanicznego.. chyba ze masz sporo wyprysków to spróbuj chociaz enzymatycznego.. nie wiem jak dla was ale dla mnie peeling 2 razy w tygodniu to święty obowiązek

upgradeu fajny jest żel avene?? chyba troche kosztuje... różni się czymś od tanszych żeli? niekoniecznie z drogerii ale tez od aptecznych??
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-20, 17:22   #1821
upgradeu
Raczkowanie
 
Avatar upgradeu
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: z dużego pokoju :P
Wiadomości: 112
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Też się peelinguję chętnie
i widzę, że mam dzięki temu mniej zanieczyszconą cerę.

Na żel Avene skusiłam się przypadkiem.
Robiłam duże zakupy w aptece internetowej,
był troszeczkę tańszy (41 zł) i stwierdziłam,
że się skuszę , bo opinie na KWC ma bardzo dobre.

Polubiłam go, jest bardzo wydajny, gęsty, nie wysusza,
dobrze oczyszcza. Jestem zadowolona, nawet za tę cenę.
Zamieniam Ziaję oliwkową na niego - lepiej oczyszcza, a też jest łagodny.

Ale, ale! zapomniałam napisać, że Avene używam na zmianę
z morelowym kremem do mycia St.Ives, który kupiłam
UWAGA, UWAGA za 3,99 PLN (na KWC 12 zł)
Chciałam kupić więcej, ale rozeszły się jak ciepłe bułeczki
I fajny jest też
upgradeu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-20, 17:26   #1822
asiav01
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 169
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Zgadzam się z upgradeu, ten kosmetyk jest świetny, widzę wyraźną poprawę w wyglądzie mojej cery, osobiście lubię też żel AA young.
asiav01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-20, 17:32   #1823
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

ja rozdrapalam i zmasakrowalam jednego ale byl z ropą... nie moglam go tak zostawic teraz mam czerwonego strupka ale szybko sie zagoi
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-20, 18:07   #1824
Agemia
Raczkowanie
 
Avatar Agemia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 499
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Cytat:
Napisane przez upgradeu Pokaż wiadomość


Są różne rodzaje tradziku.

Myślę, że my tutaj w większości zmagamy się z trądzikiem z zadrapania.
Wyciskamy nawet najmniejszą krostkę, grudkę czy zaskórnik,
co powoduje rozsianie bakterii i tworzenie sie nowych zmian,
a także długotrwałe gojenie śladów po wyciskaniu.
Jednak nawet w przypadku innego rodzaju trądziku, wyciskanie,
delikatnie mówiąc - nie jest wskazane, bo łatwo roznieść bakterie i
narobić sobie blizn i przebarwień.

Ja dopiero jak przestałam wyciskać, to widzę, że nie mam aż tak dużego problemu z cerą.
Ale jeszcze kilka tygodni temu moja twarz wyglądała bardzo niekorzystnie

Rozumiem, że to na pewno nic w porównaniu z innymi kłopotami z cerą np. hormonalnymi,
albo takimi, kiedy nie można dojść do przyczyny trądziku.
I naprawdę współczuję, bo wiem, że jest to często bardzo długa walka

Temat wątku brzmi:
"Jak powstrzymać się od wyciskania" i ciągnie się już niestety przez drugą część.
Liczymy dni niewyciskania i cieszymy się z każdej poprawy
Mnie wątek bardzo pomaga, mam się komu wyżalić i jakoś bardziej się pilnuję.
Mam nadzieję, że nie nastąpi jakiś kryzys, bo nie chciałabym wrócić do tego co było.
Teraz zmagam się z pozostałościami po wyciskaniu - bliznami i przebarwieniami.

Pozdrawiam
Rozumiem Po prostu to irytujące, kiedy Wy narzekacie na dwie krostki na gładkiej buzi, a ja dałabym wszystko za taki stan rzeczy.
Agemia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-20, 21:54   #1825
Laity
Wtajemniczenie
 
Avatar Laity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 040
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Cytat:
Napisane przez Agemia Pokaż wiadomość
Rozumiem Po prostu to irytujące, kiedy Wy narzekacie na dwie krostki na gładkiej buzi, a ja dałabym wszystko za taki stan rzeczy.
Pamiętam jak ja miałam takie podejście. Myślałam, że jak choć odrobinę poprawi mi się stan cery, to pozbędę się kompleksów z nią związanych i tych wszystkich nastrojów i dołów. Niestety znowu okazało się, że "apetyt rośnie w miarę jedzenia" i mimo, iż kiedyś dałabym się pociąć za taką buzię jaką mam teraz, to do dnia dzisiejszego mój humor zależy od tego co zobaczę rano w lustrze, płacz, doły przy najmniejszym pogorszeniu się cery nadal są zjawiskiem "normalnym".
Obawiam się niestety, że takie podejście zostaje w psychice na zawsze - przynajmniej ja nie mam już złudzeń, że moja skóra będzie kiedyś zdrowa w 100%. To jest jak anoreksja - widzi się to czego tak naprawdę nie ma. Ktoś mógłby się popukać w czoło, gdyby zobaczył z czego potrafię czasem zrobić tragedię, ale to jest niezależne ode mnie. Myślę, że nie tylko ja tak mam, więc taki wątek jak ten jest naprawdę dużą podporą psychiczną bez względu na to jaką ma się cerę...
__________________
Don't be the girl who needs a man.
Be the girl a man needs.

Laity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-20, 22:14   #1826
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

..."apetyt rośnie w miarę jedzenia"...
...To jest jak anoreksja - widzi się to czego tak naprawdę nie ma. Ktoś mógłby się popukać w czoło, gdyby zobaczył z czego potrafię czasem zrobić tragedię, ale to jest niezależne ode mnie. Myślę, że nie tylko ja tak mam, więc taki wątek jak ten jest naprawdę dużą podporą psychiczną bez względu na to jaką ma się cerę...[/quote]
DOKŁADNIE TAK!!! lepiej bym tego nie ujęła!!!
dzis stanęłam przed lustrem w bezpiecznej odległości i się ucieszyłam-mam już prawie ładną cerę!! oczywiście prawie robi różnicę ale dziewczyny to Wasza zasługa sama bym nigdy nie wpadła na tyle pomysłów jak szybciej doprowadzać cerę do ładu, nie myślalabym o was stając przed lustrem z pazurami gotowymi do duszenia itp itd.. oczywiscie nie pozylam sie jeszcze nawyku wyciskania ale teraz robię to mądrzej!!! wyciskam tylko czarne wągry po ktorych skóra nie jest poraniona i szybko dochodzi do siebie-ale i tak robię to rzadziej-wczesniej regularnie co sobote masakra a teraz w sobotę tylko kilka czarnych kropek nie jest idealnie ale ja widzę różnicę i postępy

upgradeu zainteresowalas mnie tym żelem.. wlasnie mi sie konczy i mysle o jakims nowym.. ziaja z kwasami ma dobre recenzje ale ja niestety nie mam zaufania do tej firmy i nie wierze ze dogłębnie i porządnie oczysci mi cere tak ze na platku z tonikiem nie zostanie ani grama brudu.. myslalam o iwostin purritin ale teraz zaczelam sie wahac
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-20, 22:23   #1827
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

upgradeu ktory ty masz zel do twarzy z avene bo jak wpisalam na kwc avene żel to 5 pozycji wyskoczylo
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-21, 06:31   #1828
kolanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Czytajac wczesniejsze wypowiedzi nasuwa mi się wniosek, że prawdą jest, iż z tradzikiem nie można poradzić sobie stosujac tylko specyfiki ogólnie dostępne w drogeraiach, aptekach i sugerując sie podpowiedziami innych wizażanek. Podejrzewam, ze my rozmawiając o problemie wyciskania mamy mniej lub bardziej liczne krostki, które wychodzą często, ale z różnym wysypem, przed miesiaczka nastepuje apogeum. Trzeba wtedy uważać, zwłaszcza tydzień przed menstruacją, kiedy jesteśmy rozdrażnione. Wtedy kategorycznie nie można wyciskać, ponieważ na jednym się nie skończy . Natomiast osoby z cerami naprawe trądzikowymi muszą koniecznie udać sie do dermatologa i dodatkowo posiłkować się opiniami na forach. Na tym wspólnie wspierac sie w naszych zmaganiach z niewyciskaniem. Jak na razie widzę u siebie znaczne postępny, zwłaszcza dzięki acne derm , czasami pojawi się krostka, ale powstrzymuję się przed wycisnięcem i traktuję ją czymś wysuszajacym.

Przeczytałam opinie an KWC o humektanie, sa naparawdę budujące, ale jeszcze sie waham. Na drugim miejscu jest składnik działajacy komedogennie z kosmetykami kolorowymi ( wnisokuję, że nie nadaje się pod puder, fluid itp., pod samoopalacz zwłaczsza!!).
kolanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-21, 09:35   #1829
upgradeu
Raczkowanie
 
Avatar upgradeu
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: z dużego pokoju :P
Wiadomości: 112
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość
upgradeu ktory ty masz zel do twarzy z avene bo jak wpisalam na kwc avene żel to 5 pozycji wyskoczylo
o ten:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=1225
upgradeu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-21, 10:47   #1830
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

upgradeu tak myślałam że to ten, ale w aptekach internetowych jest sporo drozszy niz 40zł, ktore napisalas... chyba wole cos tanszego.. kupie ten iwostin

kolanka nie wiem za bardzo o co chodzi z ta komodogennością.. możesz powiedzieć co to jest? w każdym razie podkład świetnie się na tym rozprowadza i puder też
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:55.