Do SMOCZYCy i nie tylko:Brevoxyl! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-04, 13:27   #1
Narnijka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 113

Do SMOCZYCy i nie tylko:Brevoxyl!


Witam serdecznie!To znów ja-Narnijka!!!Mam nadzieje,ze za czesto nie zawracam głowy...Nigdy w zyciu o czyms takim nie slyszala,dopiero pierwszy raz przeczytalam na tym forum....Czy moglby mi ktos wyjasnic(SMOCZYCO!)co to jest?Kiedy sie go stosuje i przy jakich okolicznosciach?O mojej cerze pisalam w innych postach(np.o matowieniu twarzy i doborze peelingow)ale jakby komuś sie nie chcialo tego szukac to odsylam do profilu...Chociaz..i tak napisze w kilku slowach:mam skore raczej mieszana z tendencja do normalnej(albo na odwrot..)Z policzkami wszystko w porzadku(nawet z broda)Tylko nos i czółko mi sie troche blyszcza no i oczywiście te rozszerzone pory(na nosku) a na czólko ostatnio małe drobniutkie krosteczki(jakby jakieś uczulenie-bo miałam gładkie czoło..)Tych krosteczek jest coraz wiecej a ja chce znow miec gladziutkie czolko.Czy zatem taki specyfik jak Brevoxyl moge zastosować na takie czólko i rozszrzone pory na nosku w celach oczyszczajacych?Chcialaby m poznac dzialanie tego środka i czy nie jest zbyt silny,nie uzależnia i nie ma skutków ubocznych.Pozdrawiam!!!
Narnijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-05, 07:20   #2
Waniliowa_Mgla
Przyczajenie
 
Avatar Waniliowa_Mgla
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 16
GG do Waniliowa_Mgla
Re: Do SMOCZYCy i nie tylko:Brevoxyl!

Hejka. Używam Brevoxylu od jakiegoś czasu. Natknęłam się na ulotkę i kupiłam w aptece za 20 zł. Na ulotce pisało, że można go stosować pod makijaż i że jest bezpieczny. Używać go należy 2,3 razy w ciągu dnia. Niestety baaardzo podrażnił mi skórę kiedy po ok. 2 godzinach nałożyłam na niego krem. Brevoxyl zostawia na skórze taką lekko białą powłokę, jakby z talku. Przy dłuższym systematycznym stosowaniu wysuszył mi skórę, ale rzeczywiście zmniejszył pory i rozprawił się z czarnymi krostkami, które miałam gł. w okolicy nosa i brody. Z tego byłam zadowolona. Teraz szukam dobrego kremiku odżywczego, żeby naprawić szkody po Brevoxylu. Będę nadal go używać, ale tylko na te partie skóry, które bardzo się zanieczyszczają - nos, środek brody, czoła i policzki przy nosie. I tylko na noc. Na Twoje problemy myślę, że wystarczyłyby te przyklejane paseczki na nos i czoło, wyciągające zanieczyszczenia z porów, albo dobra maseczka oczyszczająca, a zaraz potem maseczka Eris Lirene wygładzająca i zwężająca pory (CUDO). Na Twoim miejscu nie ryzykowałabym przesuszenia normalnych partii skóry Brevoxylem. Ale... zawsze można pójść do dermatologa po fachową poradę face-to-face.
__________________
Spaść w dół przez niebo, prosto w zatracenie...
Waniliowa_Mgla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-05, 10:50   #3
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Re: Do SMOCZYCy i nie tylko:Brevoxyl!

Ja używam brevoxylu od kilku miesięcy. Rzeczywiście na początku moja skóra była bardzo wysłuszona, jednak teraz przyzwyczaiła się do niego. Mam cere naczynkową i brevoxyl nie podraźnił mi buźki, dlatego jestem z niego bardzo zadowolona. Dodam jeszcze, że mam cere mieszaną. Zaskórniki, już naprawde nieliczne na nosku, brodzie i czole. Dawniej bardzo mi się nos świecił, ale teraz ostatnio jakoś mniej. Napisałaś, że pojawiły ci się na czółku jakieś krosteczki. Jeśli są to zaskórniki to polecam ci brevoxyl.
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-05, 11:15   #4
Narnijka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 113
Re: Do SMOCZYCy i nie tylko:Brevoxyl!

a co stosujesz po brevoxylu tzn.jaki krem na dzień i na noc.Czy brevoxyl nakładac moge w takim razie tylko na noc?Czy ktoras z Was zna moze Dermedic Acne Expet?Albo jakis dobry krem,ktory nie pogorszy skory(nie zrobi z normalnej zp. tlusta)?
Narnijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-05, 11:28   #5
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Do SMOCZYCy i nie tylko:Brevoxyl!

O Brevoxylu było już bardzo duzo na tym forum - wrzuć w wyszukiwarkę to hasło, a wyskoczy dużo do poczytania...

Owszem - może wysuszać skórę, dla tego nalezy na niego kłaść jakiś krem nawilżający, po wchłonięciu. Jesli nie kładzie się zbyt grubą warstwą, żadne białe ślady się na buzi nie pojawiają. Może działać lekko drażniąco, jeśli za bardzo wysusza skórę - ograniczyć częstotliwość, stosować raz na parę dni. I koniecznie nawilżać przy tym skórę.

Do nadtlenku benzoilu skóra się nie przyzwyczaja - było bardzo wiele badań przeprowadzonych na ten temat. To jedyny taki tego typu skladnik, chyba stąd jego popularność. Myślę że my sami po czasie przestajemy zauważać działanie, poza tym na początku kiedy skóra jest bardzo zanieszczyszona, efekty widać najwyraźniej. No i nie jest to cudowny lek - na ropne wypryski jednak konieczny jest jakiś antybiotyk miejscowy, na podskórne cysty-gule też raczej nie zadziała - tu potrzeba innych środków.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-05, 12:37   #6
kamilak
Zadomowienie
 
Avatar kamilak
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 062
Re: Do SMOCZYCy i nie tylko:Brevoxyl!

Ja stosuję Brevoxyl, co pewien czas, przez kilka dni na noc i bardzo pomaga. Mój jedyny kłopot z cerą to zaskórniki, po krótkiej kuracji brevoxylowej mogłabym zmienić zapis w profilu na "cera normalna"
Nigdy nie zauważyłam przesuszenia, używam go oszczędnie, a po wchłonięciu nakładam krem nawilżający. Rano dokładnie zmywam i znów nakładam krem oczywiście.
Po około tygodniu moja cera robi się naprawdę piękna i łatwa w pielęgnacji, mogę używać nawet kremów "zapychających pory".
Do tego wszystkiego jest to środek niedrogi, bez recepty, bezpieczny i skóra nie przyzwyczaja się
Bardzo polecam, ale głównie na zaskórniki. Tak, jak powiedziała Smoczyca, przy innych objawach trądziku ten środek nie pomoże.

Pozdrawiam,
milka
kamilak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-05, 13:10   #7
Narnijka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 113
Re: Do SMOCZYCy i nie tylko:Brevoxyl!

ja mam własnie tylko te zaskorniki(na czole od pewnego czasu tzn.czolo nie jest gładkie)i na nosie-ale to cyba rozszerzone pory.A jaki kremik polecasz na Brevoxyl-nawilżający?Ja mam Kwiaty Polskie Chaber i nawet nawet(mam 22 lata)
Narnijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-09-05, 14:09   #8
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Re: Do SMOCZYCy i nie tylko:Brevoxyl!

Ja związku z tym, że mam cerę naczynkową używam kremu firmy eris z wyciągiem z kasztana. Ale nie powiem żebym była z niego zadowolona. Planuje w najbliższym czasie kupić nowy. Na początku stosowania brevoxylu używałam także i nadal czasami używam nivea soft. Bardzo lubie ten kremik. Świetnie nawilża i super pachnie. Oprócz tych kremów, nie stosowałam żadnych innych, więc naprawdę trudno jest mi polecić Ci coś jeszcze oprócz nivea. Pozdrawiam
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-05, 22:44   #9
tomek__HG
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 74
Re: Do SMOCZYCy i nie tylko:Brevoxyl!

a ja sie dolacze do tego watku... mam pytanko...czy po brevoxylu mozna miec wysyp?
tomek__HG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-07, 16:29   #10
Maxine2
Raczkowanie
 
Avatar Maxine2
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 252
Re: Do SMOCZYCy i nie tylko:Brevoxyl!

Ja mam w domu dermadic Acne Expert ale szczerze mowiac juz go prawie nie uzywam. Na poczatku byl swietny ale z czaem nie bylo zadnych efektow. Uwazam ze nivea soft jest najlepszym kremem na swiecie i jeszcze ta stosunkowo niska cena
Maxine2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-12, 22:07   #11
ask@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 71
Re: Do SMOCZYCy i nie tylko:Brevoxyl!

czesc,ja tez sie dolacze do tego watku
mam problem z krostkami na czole,wiec z tego co tu czytam brevoxyl powinien sobie poradzic z nimi (oby!!)tylko ze skore mam juz bardzo podrazniona przez poprzednie wysuszanie i nie chce jeszcze bardziej sobie zaszkodzic.Czy wystarczy po nalozeniu brevoxylu na noc,nalozyc na niego kremik a-derma dermalibour??czy on za malo nawilza??jesli ktos stosowal taka kombinacje prosze o pomoc
ask@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-09-12, 22:24   #12
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Do SMOCZYCy i nie tylko:Brevoxyl!

Jeśli masz już podrażnioną skórę to raczej sobie zaszkodzisz. Brevoxyl jest silnie wysuszającym oraz drażniącym preparatem. Moze najpierw uspokoj cerę, zregeneruj, a potem zastosuj lek. Nie pojmuję skąd się wzięło przekonanie iż owsiane kremy A Dermy nawilżają. Są bardzo dobre, regenerują uszkodzony naskórek, wspomagają odbudowę, ale nawilzanie nie jest tu mocną stroną. To oczywiście tylko moje obserwacje - stosowałam oba kremy.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:47.