Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-06, 17:57   #1741
meg8701
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 134
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

BU czyli Biochemia Urody, sklep internetowy z naturalnymi kosmetykami a właściwie produktami do ich wykonania
tu masz link http://www.biochemiaurody.com/
meg8701 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 18:40   #1742
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez porzeczka2602 Pokaż wiadomość
witam serdecznie
poczytałam "troszke" ten wątek i ja zwracam się z prośbą o rade co do mojej cery.
Mam 23 lata i do tej pory moja pielęgnacja twarzy polegała na żelu do mycia, toniku, kremu pod oczy, na dzien i na noc. Oczywiście raz w tygodniu maseczka.
Mam cere mieszaną ze strefą T, oraz zaskórniki i przebarwienia i rozszerzone pory. Od jesieni chciałabym zacząć naprawde dbać o twarz i zacząć kuracje kwasami. Prosze o jakąś radę dla mnie. Co polecacie (jakie kosmetyki). Fundusze uzbierane więc mogłabym powoli uda.c się na zakupy
I jeszcze mam pytanie co oznacza skrót BU ?
Skrot BU oznacza www.biochemiaurody.com kosmetyki sprzedaja w tzw czesciach pierwszych rozlozone na czyniki pierwsze, odmierzone, gotowe do wymieszania, wolne od zbednych detergentow i innych niepotrzebnych ulepszaczy ktore sa w sklepowych kosmetykach
Zobacz ich stronke oraz watki:

Biochemiczne KWC, oceny innych wizazanek na temat ich skutecznosci
watek Biochemii urody

Co do kwasow, mozesz zaczac od effaclaru K La Roche Posay, jest dosyc delikatny, w poczatkowym stadium moze wyjsc wiecej krostek gdyz cera bedzie sie oczyszczac, pozniej mozesz dolaczyc acne derm - z apteki - on dobrze rozjasni przebarwienia i domknie pory, kwasy uzywamy na noc, myjemy twarz delikatnymi srodkami, by dodatkowo nie wysuszac, uzywamy kwasow co 2 dzien naprzemian z nawilzaniem, na dzien krem z filtrem by ochronic delikatna skore
Im mniej kosmetkow tym lepiej, nie ma co przesadzac

Pozdrawiam
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 20:30   #1743
porzeczka2602
Zakorzenienie
 
Avatar porzeczka2602
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 055
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Skrot BU oznacza www.biochemiaurody.com kosmetyki sprzedaja w tzw czesciach pierwszych rozlozone na czyniki pierwsze, odmierzone, gotowe do wymieszania, wolne od zbednych detergentow i innych niepotrzebnych ulepszaczy ktore sa w sklepowych kosmetykach
Zobacz ich stronke oraz watki:

Biochemiczne KWC, oceny innych wizazanek na temat ich skutecznosci
watek Biochemii urody

Co do kwasow, mozesz zaczac od effaclaru K La Roche Posay, jest dosyc delikatny, w poczatkowym stadium moze wyjsc wiecej krostek gdyz cera bedzie sie oczyszczac, pozniej mozesz dolaczyc acne derm - z apteki - on dobrze rozjasni przebarwienia i domknie pory, kwasy uzywamy na noc, myjemy twarz delikatnymi srodkami, by dodatkowo nie wysuszac, uzywamy kwasow co 2 dzien naprzemian z nawilzaniem, na dzien krem z filtrem by ochronic delikatna skore
Im mniej kosmetkow tym lepiej, nie ma co przesadzac

Pozdrawiam
bardzo dziękuje
jeszcze jedno mnie nurtuje
wiele osób naprzemiennie z kwasami stosuje serum z wit c
czy to konieczne przy stosowaniu kwasów?
__________________


Poproszę o codzienny głos
porzeczka2602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 23:46   #1744
edzia__manchester
Raczkowanie
 
Avatar edzia__manchester
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: manchester
Wiadomości: 33
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam juz sie dawno nie odzywalam a to z uwagi na to, ze trzymam sie pilnie waszych rad. Ale teraz potrzebuje kolejnych wiem wiem natreciuch ze mnie ale bardzo prosze o cierpliwosc i wyrozumialosc :/
a wiec zaczelam zabawe effeclarem, uzywam go co drugi dzien i tak jak pisalyscie mam straszny wysyp na twarzy. ba na ciele ogolnie, ale staram sie tym nie przejmowac i jakos ' przeczekac'. jednakze nadal nie mam pojecia jaki nawilzacz bylby najlepszy ?! narazie uzywam zwyczajnego prostego kremu nawilzajacego na noc ale chcialabym cos jednak lepszego. Na dzien klade avenke i to mi tylko wystarcza.. Mam cere bardzo blada, cienka, mase porow ale co najgorsze zauwazylam pekajace naczynka na policzkach i to mnie przeraza najbardziej. Zastanawialam sie nad kremem z LRP ten w wit C , ale tak naprawde nie wiem czy mi nie poszkodzi ? hmm bardzo prosze o pomoc, czytam te wszystkie watki i jak zwykle mam metlik w glowie:/
poza tym bylam ostanio w sklepie ze zdrowa zywnoscia i wpadly mi w rece witaminy A i E ( oczywiscie osobno) takze sie skusilam na nie, a teraz nie bardzo wiem co z tym zrobic jakies rady ?
hmm chaotycznie jak zawsze, ale to cala ja ! mam nadzieje, ze ktoras mi poswieci chwilke i udzieli paru rad..
pozdrawiam
edzia__manchester jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 10:08   #1745
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez porzeczka2602 Pokaż wiadomość
bardzo dziękuje
jeszcze jedno mnie nurtuje
wiele osób naprzemiennie z kwasami stosuje serum z wit c
czy to konieczne przy stosowaniu kwasów?
Nie ma takiej koniecznosci, wit c w kosmetykach dziala antyoksydacyjnie, czyli zwalcza wolne rodniki, rozjasnia cere, mozesz po kilku miesiacach jej wyprobowac, nie ma sensu wprowadzac odrazu bo moze Ci nie podpasowac i zarzucisz cala kuracje

Pozdr
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 10:15   #1746
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez edzia__manchester Pokaż wiadomość
Witam juz sie dawno nie odzywalam a to z uwagi na to, ze trzymam sie pilnie waszych rad. Ale teraz potrzebuje kolejnych wiem wiem natreciuch ze mnie ale bardzo prosze o cierpliwosc i wyrozumialosc :/
a wiec zaczelam zabawe effeclarem, uzywam go co drugi dzien i tak jak pisalyscie mam straszny wysyp na twarzy. ba na ciele ogolnie, ale staram sie tym nie przejmowac i jakos ' przeczekac'. jednakze nadal nie mam pojecia jaki nawilzacz bylby najlepszy ?! narazie uzywam zwyczajnego prostego kremu nawilzajacego na noc ale chcialabym cos jednak lepszego. Na dzien klade avenke i to mi tylko wystarcza.. Mam cere bardzo blada, cienka, mase porow ale co najgorsze zauwazylam pekajace naczynka na policzkach i to mnie przeraza najbardziej. Zastanawialam sie nad kremem z LRP ten w wit C , ale tak naprawde nie wiem czy mi nie poszkodzi ? hmm bardzo prosze o pomoc, czytam te wszystkie watki i jak zwykle mam metlik w glowie:/
poza tym bylam ostanio w sklepie ze zdrowa zywnoscia i wpadly mi w rece witaminy A i E ( oczywiscie osobno) takze sie skusilam na nie, a teraz nie bardzo wiem co z tym zrobic jakies rady ?
hmm chaotycznie jak zawsze, ale to cala ja ! mam nadzieje, ze ktoras mi poswieci chwilke i udzieli paru rad..
pozdrawiam
Wit c polecana jest w celu uszczelnienia naczyn krwionosnych, dziewczyny naczynkowcy stosuja kosmetyki z ta wit. i chwala, mozesz wyprobowac active c nakladac pod filtr, badz zakupic serum z www.biochemiaurody.com
Suplementacja witaminami a+e tez jest wskazana, szczegolnie teraz gdy nadchodzi sezon jesienno-zimowy, pomaga dowilzyc skore od srodka, takze suplementami omega 3 & 6
Poczytaj watek, o suplementacji a jesli juz cos masz kupowac w sklepie ze zdrowa zywnscia, to moze kup odrazu zestaw na skore, bedzie mial zapewne zbilansowana mieszanke roznych cennych skladnikow

Co do dobrych nawilzaczy poczytaj moze KWC wizazu, moze podsunie Ci jakis pomysl na krem http://www.wizaz.pl/kosmetyki/katego...avgDSC&kat=209
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 10:44   #1747
edzia__manchester
Raczkowanie
 
Avatar edzia__manchester
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: manchester
Wiadomości: 33
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Marea bardzo bardzo dziekuje, i zabieram sie za czytanie a propo sklepow ze zdrowa zywnoscia, mieszkam w manchesterze i zadnych tu gotowych zestawow nie widzialam - dlatego tez nie zakupilam :/ a poza tym za kilka dni moja kolezanka jedzie do Polski dlatego czaje sie na nasze polskie dobre produkty )
milego dnia!!
edzia__manchester jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-07, 11:23   #1748
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez edzia__manchester Pokaż wiadomość
Marea bardzo bardzo dziekuje, i zabieram sie za czytanie a propo sklepow ze zdrowa zywnoscia, mieszkam w manchesterze i zadnych tu gotowych zestawow nie widzialam - dlatego tez nie zakupilam :/ a poza tym za kilka dni moja kolezanka jedzie do Polski dlatego czaje sie na nasze polskie dobre produkty )
milego dnia!!
Ja mieszkam z Irl, i w tych sklepach wlasnie maja cale polki roznych suplementow, poszukaj dobrze albo zapytaj sprzedawce, napewno cos znajdziesz, z polskich z tokowitu sa a+e lub z capivitu, dobre sa tez kapsulki Gala z ogorecznikiem
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 16:18   #1749
marrriolcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 218
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Co sądzicie o kremie Iwostin Capillin krem na naczynka SPF20??
czy może lepszy byłby Iwostin Solecrin krem ochronny dla skóry naczynkowej SPF30??

chciałabym połączyć ochronę naczynek z filtrami i nie wiem co wybrać...
szukam ochrony na sezon jesienno-zimowy, proszę o rady
marrriolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 17:22   #1750
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marrriolcia Pokaż wiadomość
Co sądzicie o kremie Iwostin Capillin krem na naczynka SPF20??
czy może lepszy byłby Iwostin Solecrin krem ochronny dla skóry naczynkowej SPF30??

chciałabym połączyć ochronę naczynek z filtrami i nie wiem co wybrać...
szukam ochrony na sezon jesienno-zimowy, proszę o rady
Oba kremy są bardzo pożądne, jeśli dodatkowo używasz kwasów albo retinoidów wybierz ten z wyższym filtrem. Świetna na naczynka jest też seria Tołpy dla cery naczynkowej: żel micelarny i krem nawilżający. No i Avene Cicalfate, ale sporo droższy.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 08:16   #1751
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Oba kremy są bardzo pożądne, jeśli dodatkowo używasz kwasów albo retinoidów wybierz ten z wyższym filtrem. Świetna na naczynka jest też seria Tołpy dla cery naczynkowej: żel micelarny i krem nawilżający. No i Avene Cicalfate, ale sporo droższy.
mam ten krem avene, ale byłam przekonana, że jest na wypryski i jakieś podrażnienia alergiczne. Mogłabyś coś więcej o nim napisać? Szukałam ostatnio kremu na naczynka właśnie, z całą resztą w miarę się uporałam i dobrałam pielęgnację (cera tłusta, skłonna na zatykania porów i bardzo wrażliwa a przy tym naczynkowa, więc wszystko co najlepsze). Mogę ten krem stosować na całą twarz, np. na przemian z nawilżaczami na noc?

dzięki z góry za pomoc
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-09, 16:05   #1752
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez miskowa Pokaż wiadomość
mam ten krem avene, ale byłam przekonana, że jest na wypryski i jakieś podrażnienia alergiczne. Mogłabyś coś więcej o nim napisać? Szukałam ostatnio kremu na naczynka właśnie, z całą resztą w miarę się uporałam i dobrałam pielęgnację (cera tłusta, skłonna na zatykania porów i bardzo wrażliwa a przy tym naczynkowa, więc wszystko co najlepsze). Mogę ten krem stosować na całą twarz, np. na przemian z nawilżaczami na noc?

dzięki z góry za pomoc
Ojej pomyliło mi się, chodziło mi o Avene Diroseal on jest na naczynka. Używam obydwu doraźnie i pomyliły mi się nazwy..
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 20:30   #1753
heka45
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 73
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

co może pomóc dość znacznie na coś takiego? te dziury (mój policzek i broda-akurat łuszcząca się po atredermie)????? pomózcie bo ja tak dłużej nie moge
póki co używam dwa tyg atredermu i peelingu kwasem migdałowym
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P8310232.jpg (36,5 KB, 72 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P8310239.jpg (29,1 KB, 86 załadowań)
heka45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 07:38   #1754
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Ojej pomyliło mi się, chodziło mi o Avene Diroseal on jest na naczynka. Używam obydwu doraźnie i pomyliły mi się nazwy..
a już myślałam, ze to ja coś pokręciłam. A ten diroseal ci służy, warto się zaopatrzyć?
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 09:38   #1755
Miraluka
Raczkowanie
 
Avatar Miraluka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 113
GG do Miraluka
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez heka45 Pokaż wiadomość
co może pomóc dość znacznie na coś takiego? te dziury (mój policzek i broda-akurat łuszcząca się po atredermie)????? pomózcie bo ja tak dłużej nie moge
póki co używam dwa tyg atredermu i peelingu kwasem migdałowym
Kurcze ja mam podobnie, ale ze 3 razy gorzej. Tak jak Ty masz te dziurki na policzku to ja mam zaskórniki takie wielkie, a brodę to masz piękną w porównaniu z moją nawet jak się łuszczy.
Miraluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 15:14   #1756
heka45
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 73
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Miraluka Pokaż wiadomość
Kurcze ja mam podobnie, ale ze 3 razy gorzej. Tak jak Ty masz te dziurki na policzku to ja mam zaskórniki takie wielkie, a brodę to masz piękną w porównaniu z moją nawet jak się łuszczy.

..niemożliwe...mało znam osób, które mają twarz gorsza ode mnie.....To nic Ci nie pomogło na to??????? o rany..... aaa propo zaskórników, to może dobrze by było (jeżlei faktycznie są takie duże) je oczyszczac reczni samemu (ja to robie delikatnie pensetą i świetnie wychodzą, tyle ze w tym miejscu twarz jest czerwona z 3 dni) lub u kosmetyczki?? zyciejest straszne zebym wiedziała, że takie dziury zostana w życiu bym twarzy nie dotknęla i bym o nią bardzo dbała
heka45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 16:02   #1757
andzik241
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 038
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

witam
planuje zacząć kuracje z kwasami, poczytalam troche na biochemii i prosilabym o pomoc planuje zakup kilku kosmetykow i nie wiem,czy mozna je stosowac lacznie i prosze o ocene mojego planu

wiec plan wyglada nastepujaco:
rano:
- woda termalna: ambra, aqua vital spray
- tonik: ziaja, calma hlc
- krem z filtrem: iwonsit, solecrin(50+)
(+ podklad: lirene, citty matt )
popoludnie:
- płyn micelarny: dax cosmetics, perfekta oczyszczanie, plyn micelarny do demakijazu twarzy i oczu
- filtr (gdy jeszczce wyjde do ludzi) lub krem nawilzajacy: ziaja, calma hlc
wieczor:
- zel: ziaja, calma hlc
- tonik( j.w.)
- krem nawilzajacy / effaclar K (co 2 dzien)

w tygodniu tez peeling enzymatyczny (ziaja, calma hlc) i maseczka aspirynowa)

Czy taka kuracja jest ok? moge wybrac sie na zakupy,czy powinnam cos zmienic?
Dodam,ze przejrzalam opinie na kwc i jest wg mnie ok.
( prawda jest taka,ze wolalbym,zeby byly to kosmetyki np avene,ale niestety nie mam tyle pieniazkow,wiec probuje zrobic cos co nie zrujnuje mojego skromnego budzetu )

Bardzo prosze o ocene i z gory dziekuje
andzik241 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 17:43   #1758
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez miskowa Pokaż wiadomość
a już myślałam, ze to ja coś pokręciłam. A ten diroseal ci służy, warto się zaopatrzyć?
Warto, ale te kremy które Ci wcześniej proponowałam też są bardzo porządne, a sporo tańsze, więc może warto zacząć od wersji bardziej ekonomicznej. No chyba że będziesz robić jak ja, tzn Diroseal nakładać punktowo na popękane naczynka a nie na całą buzię. Słyszałam że świetny jest też koncentrat Farmony na naczynka, jest w KWC, kosztuje coś kilkanaście złotych a ponoć świetnie działa. Ja go jeszcze nie próbowałam ale zamierzam.

andzik, mnie się podoba Termalki nie znam, może jednak lepiej wybrać coś z apteki, te wody nie są drogie. Popołudnie w całości bym wywaliła, skup się na pielęgnacji rano i wieczór, w ciągu dnia możesz używać dobrej termalki. Jaki masz krem nawilżający?
tutaj masz analizę podkładu: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...tt#post4201018
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 17:49   #1759
andzik241
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 038
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

krem tez ziaja, calma hcl
termalke moze rzeczywiscie przemysle
co do podkladu to obawiam sie,ze "moze sciagac, podkreslac odstajace skorki",ale jakby cos to zrezygnuje z niego i poszukam innego-lepszego
andzik241 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-10, 18:02   #1760
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez andzik241 Pokaż wiadomość
krem tez ziaja, calma hcl
termalke moze rzeczywiscie przemysle
co do podkladu to obawiam sie,ze "moze sciagac, podkreslac odstajace skorki",ale jakby cos to zrezygnuje z niego i poszukam innego-lepszego
To dobry wybór, niektórych zapycha, ale mnie nie zapchał chociaż mam tendencję (krem. Obserwuj skórę. Jeśli będziesz ją dobrze nawilżać to zminimalizujesz wysuszające działanie podkładu. Lepiej jeśli lekko wysusza niż gdyby miał Cię pozapychać. A wybór podkładu to ciężka sprawa, większość ma nieciekawe składy, a te co mają fajne są niestety drogie :/
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 19:00   #1761
Miraluka
Raczkowanie
 
Avatar Miraluka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 113
GG do Miraluka
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez heka45 Pokaż wiadomość
..niemożliwe...mało znam osób, które mają twarz gorsza ode mnie.....To nic Ci nie pomogło na to??????? o rany..... aaa propo zaskórników, to może dobrze by było (jeżlei faktycznie są takie duże) je oczyszczac reczni samemu (ja to robie delikatnie pensetą i świetnie wychodzą, tyle ze w tym miejscu twarz jest czerwona z 3 dni) lub u kosmetyczki?? zyciejest straszne zebym wiedziała, że takie dziury zostana w życiu bym twarzy nie dotknęla i bym o nią bardzo dbała
Niestety to prawda . Po ręcznym oczyszczaniu u kosmetyczki, mojej skórze wystarczą 2 tygodnie żeby wrócić do wyjściowego stanu. W dodatku przy unikaniu wszelkich kosmetyków, więc nie ma mowy o zapychaniu np. kremem. Podkładu to użyłam może 2 razy w życiu. Nie znam drugiej takiej osoby z tym problemem.
Wiesz, ja jakbym wiedziała dawno jak o siebie dbać też bym pewnie uniknęła różnych blizenek i tym podobnych. Niestety uczymy się na błędach.
Miraluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 23:19   #1762
hałas
Wiele hałasu o nic.
 
Avatar hałas
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Zachodnniopomorskie
Wiadomości: 385
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witajcie,
Chociaż na biochemii wiele już przeczytałam, i jakąś tam wiedze posiadam chciałam prosić o pomoc.
Obecnie przechodzę kryzys filtrowo-biochemiczny.
Daję kredyt zaufania do wiosny.
Proszę o doradzeniu mi w doborze specyfików.
Proszę o poświęceni mi chwili czasu, bo jaj już nie mam siły.

Teraz jestem w trakcie odnowy siebie. Jestem w trakcie rzucania palenia, zastanawiam się nad rozpoczęciem diety i regularnych ćwiczeń. Fajnie byłoby dołożyć do tego piękną cerę

Opis mojej cery:
Cera mieszana w strefie T bardzo tłusta, z głębokimi wągrami, zaskórnikami. W tej strefie skóra gruba, ciężko zrobić na niej wrażenie nawet kwasami. Na policzkach trochę cieńsza, mniej przetłuszczająca się ale nie sucha. Pod oczami bardzo cienka z wiecznymi sińcami.
Nos to skóra gruba z zaskórnikami (szerokie pory z czarnym w środku) zachodzącymi na policzki. Podobny stan skóry do nosa jest na brodzie. Czoło pokryte gródkami, czasami występują tu małe pryszcze. Naczynka występują na płatkach nosa (szczególnie w ich załamaniu tu skóra ma odcień sino-różowy). Cera reaguje na temperaturę i stres koszmarnym czerwienieniem.

Zachowania mojej cery:
Duża tendencja do zapychania, wrażliwa.
Często po użyciu kremu zauważam małe kropelki wody na nosie, jakby się pocił.
Problem z poceniem (jeżeli tak mogę to określić) wytępuje także na górnej wardze (pod nosem) i brodzie. Zjawisko nasila się przy stresie i zmianach temperatury.

Mój plan pielęgnacyjny: (tu proszę o uwagi) (jesień)
Dzień 1
Rano:
-ziaja oliwkowa (żel do mycia)
-tonik (tu proszę o uwagi: jaki?)
-serum z Wit. C 15% (bez alkoholu i lecytyny)
-filtr Iwostin 40

Po południu: (jeżeli nigdzie nie wychodze)
-zmywam wszystko ziają
-bioderma h2o
-tonik (jaki?)
-krem Dax na naczynka do cery mieszanej

Wieczorem:
-ziaja
-tonik (?)
-atrederm

Dzień 2
Rano: (to co wcześniej)
Po południu: (to co wcześniej)
Wieczorem:
-ziaja
-tonik
-jakiś łagodzący nawilżacz (proszę o sugestie)

Dzień 3
Rano: (to co wcześniej)
Po południu: tu bym chciała jakąś maseczkę własno robiona na sciągnięcie i oczyszczenie porów (uwielbiam maseczki)
Wieczorem:
-ziaja
-tonik (?)
-atrederm

Jestem tez fanka wody termalnej. Używam jej chociaż raz dziennie.
Tak więc bardzo bym prosiła o wszelkie opinie i sugestie. Oczywiście Atrederm będę wprowadzać stopniowo przez pierwsze 2-3 tyg. Może coś dodać, jeżeli tak to jaką pielęgnacje. Jestem otwarta na wszelkie propozycje. Chętnie wezmę cos przeciw zmarszczkowego (zaraz mi stukną 23 lata).

Szukam tez czegoś ujędrniającego i na cellulit. To tak dodatkowo jeżeli ktoś znajdzie czas.
__________________
Na ochronę przed hałasem organizm zużywa ogromne ilości energii.
hałas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 08:39   #1763
heka45
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 73
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Miraluka Pokaż wiadomość
Niestety to prawda . Po ręcznym oczyszczaniu u kosmetyczki, mojej skórze wystarczą 2 tygodnie żeby wrócić do wyjściowego stanu. W dodatku przy unikaniu wszelkich kosmetyków, więc nie ma mowy o zapychaniu np. kremem. Podkładu to użyłam może 2 razy w życiu. Nie znam drugiej takiej osoby z tym problemem.
Wiesz, ja jakbym wiedziała dawno jak o siebie dbać też bym pewnie uniknęła różnych blizenek i tym podobnych. Niestety uczymy się na błędach.
hm...wiesz po oczyszczaniu u kosmetyczki moja twarz wytrzymała trzy dni he he he he he. Ostatnio cos mnie zapychała, ale te retinoidy jak widze pomagają na pory...byle nie stosowac za duzo kkremów itd bo mi wraca zapychanie.....ja tez nie używam pudrów ale to z lenistwa, poza tym nie lubie miec na sobie dużej warstwy wszelakich kosmetyków.
heka45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 09:57   #1764
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hałas Pokaż wiadomość
Mój plan pielęgnacyjny: (tu proszę o uwagi) (jesień)
Dzień 1
Rano:
-ziaja oliwkowa (żel do mycia)
-tonik (tu proszę o uwagi: jaki?)
-serum z Wit. C 15% (bez alkoholu i lecytyny)
-filtr Iwostin 40

Po południu: (jeżeli nigdzie nie wychodze)
-zmywam wszystko ziają
-bioderma h2o
-tonik (jaki?)
-krem Dax na naczynka do cery mieszanej

Wieczorem:
-ziaja
-tonik (?)
-atrederm

Dzień 2
Rano: (to co wcześniej)
Po południu: (to co wcześniej)
Wieczorem:
-ziaja
-tonik
-jakiś łagodzący nawilżacz (proszę o sugestie)

Dzień 3
Rano: (to co wcześniej)
Po południu: tu bym chciała jakąś maseczkę własno robiona na sciągnięcie i oczyszczenie porów (uwielbiam maseczki)
Wieczorem:
-ziaja
-tonik (?)
-atrederm

Jest ok
Nie wiem czy juz testowalas filtr przez jakis czas, i czy jest ok i czy Cie nie zapycha, radze od tego zaczac zanim rozpoczniesz zabawe z atre...znalezc swoj dobry filtr na dzien....atre tez proponuje zaczac na poczatek raz w tyg, np czwartek, on dziala z opoznionym zaplonem, wiec uzywajac go co 2gi dzien zwyczajnie mozesz sie nabawic mega podraznien, skora zacznie zazwyczaj schodzic na 2gi 3ci dzien po uzyciu, i kilka dni jej zejdzie zanim wroci do formy, maseczki wszelkie oczyszczajace i sciagajace radzilabym robic w dni w ktore nie uzywasz atre, tak wiec np uzyjac go w czwartek bedziesz sie luszczyla w weekend, w niedziele badz pn dobrze byloby zrobic peeling enzymatczny by wygladzic buzke i zlikwidowac ewentualne odstajace skorki i odchodzace platy skory
Z nawilzaczy polecane sa np lekkie La Roche Posay Hydraphase leggre badz Avene Hydrance Optimale Leggre, aczkolwiek po atre dermowych wojazach mozesz potrzebowac cos bardziej tresciwego by ukoic skore, poszukaj w KWC kremow do zadan specjalnych, kojacych skore
Serum z wit C moze podraznic jesli wczesniej nie stosowalas i bedziesz stosowac jednoczesnie z atre, radze w tym przypadku poczekac z nim kilka miesiecy, badz stosowac np na noc ok 2 razy w tyg. np na poczatku tyg gdy atre stosujesz pod koniec tyg.
Z tonikow nie pomoge, rowneiz polecam przeszukanie KWC i pocztanie opinii innych osob

Pozdr
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 10:37   #1765
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

mozna zawsze kupic wersje Hydraphase rich
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 12:37   #1766
paputek00
Raczkowanie
 
Avatar paputek00
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 438
GG do paputek00
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

hej dziewczyny
Ja też prosze o ocene mojego planu pielęgnacji

Mam cere tłustą, pozostałosci po trądziku (przebarwienia, czasami jakies ropne stany zapalne), zaskórniki, do tego cera jest zszarzała, widocznie zmęczona.

RANO:
- płyn miceralny (pewnie coś z Biodermy) ewentualnie pianka oczyszczająca z wyciągiem z gingko i ogórka Rossmana
- Acne derm
- filtr Avene spf 50

W CIĄGU DNIA

- woda termalna Avene

WIECZOREM
- płyn miceralny do zmywania
- kostka SVR
- tonic Clinique (z 3 krokow, mam program nr 4)
- punktowo Diacneal
- oliwka Hipp - nawilżenie


Myślałam jeszcze o czymś z wit C ale to juz chyba co drugi dzien.
Co sadzicie o takim zestawieniu?
paputek00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 12:59   #1767
ziuta333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7
można łączyć kwasy Pha i Metronidazol krem?

hej dziewczyny,
mam problem z naczyniami, rumień pojawia się na policzkach, głowie od stresu w sumie to nerwica naczyniowa, skóre mam mieszaną, na czole nie intensywne krostki, bylam wczoraj u dermatologa i wypisala mi kuracje tetracykliną plus claritina( chyba antyhistaminowy srodek) doustnie, na twarz kazala krem metronidazol na noc a na dzien na pryszcze clindacne. zapomnialam sie jej zapytac czy moge na naczynka stosowac na dzien neostrate bionic (Pha)? stosuje ja od miesiaca i musze przyznc ze to jedyny krem od naczynek ktory mnie ne uczula, a nawet moze i jest poprawa, wolalabym z niego nie rezygnowac. Moge go dalej stosowac na dzień ? dzieki buzka xxx
ziuta333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 13:22   #1768
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: można łączyć kwasy Pha i Metronidazol krem?

Cytat:
Napisane przez ziuta333 Pokaż wiadomość
a na dzien na pryszcze clindacne. zapomnialam sie jej zapytac czy moge na naczynka stosowac na dzien neostrate bionic (Pha)?
Zaraz zaraz zaraz. Tetracyklina jest mocno fototoksyczna, a Ty nie masz filtra żadnego, przeciwwskazaniem do stosowania klindamycyny jest rumień, plus chcesz na dzień używać PHA ??

Czy mnie oczy mylą czy o co tutaj chodzi ??
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 16:31   #1769
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez paputek00 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny
Ja też prosze o ocene mojego planu pielęgnacji

Mam cere tłustą, pozostałosci po trądziku (przebarwienia, czasami jakies ropne stany zapalne), zaskórniki, do tego cera jest zszarzała, widocznie zmęczona.

RANO:
- płyn miceralny (pewnie coś z Biodermy) ewentualnie pianka oczyszczająca z wyciągiem z gingko i ogórka Rossmana
- Acne derm
- filtr Avene spf 50

W CIĄGU DNIA

- woda termalna Avene

WIECZOREM
- płyn miceralny do zmywania
- kostka SVR
- tonic Clinique (z 3 krokow, mam program nr 4)
- punktowo Diacneal
- oliwka Hipp - nawilżenie


Myślałam jeszcze o czymś z wit C ale to juz chyba co drugi dzien.
Co sadzicie o takim zestawieniu?
Acne Derm używaj na noc na zmianę z Diacnealem i jakimś dobrym nawilżaczem, najlepiej aptecznym. Serum z C możesz wrzucić rano pod filtr.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 17:11   #1770
ziuta333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

sorry za pospiech, szugarbejb, filtr stosuje zawsze nie zaleznie o pory roku 50spf, a clindacne, kazala stosowac tylko na pryszcze a te mam tylko na czole, rumień mam na policzkach, i wlasnie na policzki stosowalam tą neostrate, to moge j dalej tam stosowac? clindacne na czolo i filtr na cala twarz?
ziuta333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:16.