Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-09, 17:51   #481
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Są już styczniowe prezenty :

http://www.zrobsobiekrem.pl/?prezenty-w-styczniu,140

I nowe receptury (na micel i żel do mycia twarzy z P4-C oraz na dwa sera z HA):

http://www.zrobsobiekrem.pl/?nowe-receptury,117

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-01-10 o 17:33
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 09:10   #482
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Ja podobnie wcześniej nie miaąłm styczności z kwasami PHA. Właściwie to to ciepło czuje głównie na policzkach, czyli tam gdze mam problemy z rumieniem. No ale kicham na taki krem, którym nie mogę wysmarować całej buzi No nie wie teraz czy się dalej z nim męczyć Raz mnie podrażnia, raz nie
a ja mam cerę płytko unaczynioną, używam tego kremu z PHA i mnie na szczęście bardzo służy. ani szczypania, ani uczucia gorąca choć PHA akurat używam po raz pierwszy
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 16:25   #483
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dostałam paczkę! Następnego dnia po złożeniu zamówienia była już wysłana.
Mam mega gratisy: 10 g niacynamidu, 15 mililitrowe próbki oleju z szałwi i linianki, olej makadamia (prosiłam tylko o próbeczkę, a dostałam pełnowymiarowe opakowanie 30 ml ! ) i do tego konserwant naturalny Biopein, którego nie ma w ofercie sklepu .
Nie wiem, jak "pachnie" Suprapein, ale Biopein ma aromat ziołowo-farmaceutyczny, przypomina mi Amol, tylko bez alkoholowej nuty (zawiera olejek cynamonowy i lawendowy, podobnie jak Amol, więc pewnie stąd skojarzenie). Wciapnę go do serum z PHA i zobaczę, co z tego wyjdzie.

Zamawiałam kilka opakowań na błyszczyk 5 ml z myślą o próbkach kosmetyków mineralnych i żałuję, że nie wzięłam więcej. Myślę, że będą się nadawać idealnie, bo mają przezroczyste pokryweczki i będzie widać przez nie kolor np. cieni do powiek, a są mniejsze niż standardowe przezroczyste słoiczki na brokaty, co mi bardzo odpowiada.

Mam m.in. kwas laktobionowy i "roślinny retinol". Dziś chyba będę kręcić serum, to spróbuję już z nowymi produktami. Wyciąg z lucerny powinien się dobrze czuć w towarzystwie kwasów (tolerancja pH w zakresie 2-7 ). Z kręcenia micelków jednak rezygnuję. Olejkiem myjącym świetnie mi się zmywa makijaż, więc nie potrzeba mi dodatkowych preparatów. A do olejku zamówiłam sobie wielką butlę rafinowanego orzecha włoskiego, bo zapach wersji naturalnej mnie dobija.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-01-17 o 00:44
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 17:00   #484
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Lorri - daj koniecznie znać jak będzie się sprawował konserwant
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 18:02   #485
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Lorri - daj koniecznie znać jak będzie się sprawował konserwant
Acha . Tylko nie wiadomo jeszcze, czy znajdzie się w ofercie ZSK. Trwają testy. Pani Kasia pisała mi, że Suprapein też jest brany pod uwagę. Mnie się ten zapach Biopeinu podoba nawet przy obwąchiwaniu buteleczki, więc chyba odrobinka w kosmetyku nie zrobiłaby z niego jakiegoś strasznego śmierdziela . Jak daję parę kropli olejku z drzewka herbacianego, to nawet pachnotka mi się nie wybija w serum (dla nieznających: pachnotka to nieco słabsza wersja awokado, pod względem "aromatu"). W sumie przy nakładaniu serum na twarz nie uświadamiam sobie nawet, że jest jakiś zapach, czyli jest on po prostu neutralny. Z wieloma czystymi olejami mój "francuski" nosek ma problem.

A swoją drogą, muszę Wam wyznać, że zakochałam się w serach . Odnoszę wrażenie, że serum z fazą tłuszczową ok. 21% (czyste oleje + 1,5% emulgatora SLP) nawilża moją skórę lepiej niż krem z fazą 25% (z czego co najmniej 6% to emulgator i alkohol cetylowy). O zapychaniu porów nie może być mowy, jeśli się dobrze dobierze oleje, a skórze nie straszne nawet kaloryfery i całe godziny przed wielkim monitorem. Jak wyjdzie mi coś ciekawego z PHA i retinolem roślinnym, to wrzucę przepis. Na razie nie mam ustalonej formulacji. Zagęszczałam HA, ale było za sucho, a ostatnio ksantanem i chyba zostanę przy tym drugim, bo dla glutów z HA (wielkocząsteczkowy w proszku) nie mam cierpliwości.

No i jeszcze te buteleczki... Moja mama się śmieje, że teraz zawsze mikrofalówka jest idealnie czysta .
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 18:08   #486
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ja z kolei ostatnio przeprosiłam się z ekspresowymi serami W łyżeczce miarowej 5ml mieszam kapkę żelu HA, pryskam hydrolatu, dodaję wybrane ekstrakty (kasztanowiec poratował mi zmaltretowane naczynka przez 20stopniowy mróz) i oleje. Świetnie koi połączenie róży rdzawej z awokado
Ja nie wiem czy mój nos ma jakieś dziwne preferencje ale awokado o dziwo mi się podoba. Od początku dla mnie śmierdoliło, ale było w tym zapachu coś tak dziwnego, że co chwila musiałam go wąchać Normalnie fetysz jakiś
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 17:35   #487
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

ojej
chciałam złozyć zamówienie a tu co?? nie tylko sławna podwyżka ceny hydrolatu różanego mnie wykrzywiła, ale tez brak olejków : z drzewa herbacianego i lemongrasska.. przenosze sie do innego sklepu chyba
żle się dziś czuję, chciałam sobie poprawic humor, a nie zepsuć..

olej z pachnotki stosuję zamiast kremu, ładnie nawilża a po umyciu buzi i nałozeniu wchłania sie do matu, coprawda łojotok mam nadal tak silny, ze ścieka mi z twarzy, ale załamałam ręce już, uważam ze zdechnę z tym co mam na twarzy i nic się niestety nie da zrobic

EDIT:
przybyły 4 nowe olejki, ładnie opisane i z fotkami, może dlatego wycofano drzewo herbaciane i lemongrass BUUU

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2009-01-17 o 19:45
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-17, 20:02   #488
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
ojej
chciałam złozyć zamówienie a tu co?? nie tylko sławna podwyżka ceny hydrolatu różanego mnie wykrzywiła, ale tez brak olejków : z drzewa herbacianego i lemongrasska.. przenosze sie do innego sklepu chyba
żle się dziś czuję, chciałam sobie poprawic humor, a nie zepsuć..

olej z pachnotki stosuję zamiast kremu, ładnie nawilża a po umyciu buzi i nałozeniu wchłania sie do matu, coprawda łojotok mam nadal tak silny, ze ścieka mi z twarzy, ale załamałam ręce już, uważam ze zdechnę z tym co mam na twarzy i nic się niestety nie da zrobic

EDIT:
przybyły 4 nowe olejki, ładnie opisane i z fotkami, może dlatego wycofano drzewo herbaciane i lemongrass BUUU
Nie ma co płakać po starych olejkach, chyba wszystkie miałyśmy co do nich wątpliwości, a te wychodzą na przeciw Wizażankowym pragnieniom .

Silweno, a próbowałaś jakichś mazidełek z kwasami? Niektórym naprawdę bardzo pomagają. Sam olej to za mało, żeby zrobić coś konkretnego z cerą łojotokową.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-01-17 o 20:05
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 21:38   #489
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Nie, takich mazidełek sama nie kręciłam. Nie wiem które by mi pomogły, a testowanie odpada gdy trzeba sie pokazywac ludziom na oczy.. Używam od ponad roku z przerwami - Acne Dermu i/lub Effacklaru K, dlatego potrzebowałam nawilżenia, stąd wybór oleju konopnego i z pachnotki oraz kwas HA, zeby bylo tlusto, nawilzajaco i bez jakichś dodatkow

Wiesz, Lorri, myślałam pare razy nad tonikiem depigmentacyjnym z ZSK, bo np toniki z duzym stezeniem BHA to byłaby porażka dla mnie, mam po nim czerwoną mordkę w sine kropki, tak mi wszytskie przebarwienia uwidacznia, a skóra wygląda na tłusta maksymalnie po 5minutach od umycia i nalożenia.

Moja męka polega na tym, że mogę mieć sliczną cere i zero łojotoku, w 3 miesiące.. wystarczy, ze biore tablety anty, ale musiałabym całe zycie, bo przy odstawieniu pół roku zajmuje mi dojscie do siebie, trace 1/4włosów, a cera psuje się na stałe z kazdą odstawką (dochodzi cos nowego i już zostaje). to zbyt drastyczne COŚ za COŚ, zeby włosy mi odrosły musze czekac ze dwa lata, to długo..

olejek z drzewa herbacianego zauważalnie mi pomagał
dodawałam go do szamponu, do hydrolatu, wlewałam do wanny...
bardzo pomagał regulować tłuszczenie się włosów i twarzy, do tego leczył plecki..
a z tych co teraz dodano, to na pewno zamówie Olejek Petitgrain, ale co dalej? ja nie dam rady zuzyć 50ml depigmentacyjnego w 3 tygodnie wstrzymam się z zakupami, do czasu aż mnie ktoś/coś nie natchnie
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 21:57   #490
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Silwena, to zrob z polowy proporcji, bedziesz miala polowe na 3 tyg i druga na kolejne 3. Ze swojej strony bardzo polecam - jesli nie chce Ci sie mieszac wlasnych kwasow - toniki kwasowe z BU, ostatnio niezmiennie zachwyca mnie rozano-mleczny.
pranie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 22:40   #491
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
olejek z drzewa herbacianego zauważalnie mi pomagał
dodawałam go do szamponu, do hydrolatu, wlewałam do wanny...
bardzo pomagał regulować tłuszczenie się włosów i twarzy, do tego leczył plecki..
a z tych co teraz dodano, to na pewno zamówie Olejek Petitgrain, ale co dalej? ja nie dam rady zuzyć 50ml depigmentacyjnego w 3 tygodnie wstrzymam się z zakupami, do czasu aż mnie ktoś/coś nie natchnie
Silweno, ten olejek z ZSK nie był lepszy niż ogólnodostępny olejek Avicenny (producentem była Avicenna, ale konfekcjonowane przez firmę Katja, która ma na swojej stronie drastycznie tanie te olejki i nigdzie nie jest zaznaczone, że są naturalne). W aptekach powinnaś bez problemu znaleźć drzewko herbaciane Avicenny właśnie lub np. ETJA. Ja zamawiam czasem dużą buteleczkę 30 ml (na Allegro) niemieckiej firmy Das Gesunde Plus i chwalę sobie (to jest oczywiście olejek 100%).
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-18, 00:15   #492
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Lorri, pomecze Cie troche

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Na dzień i na noc... PHA trudno przedawkować . Moja skóra zakochała się w nich kiedyś dzięki kremom NeoStraty i teraz samoróbkowe z glukonolaktonem też bardzo jej służą. Serum robię na hydrolacie różanym, 10% aloesu, 4% d-pantenolu, 20% olejów - pół na pół róża z Mazideł i pachnotka, 1,5% SLP i 0,5% gumy ksantanowej, na koniec kilka kropli olejku z drzewa herbacianego. Poprzednim razem zamiast ksantanu dałam HA wielkocząsteczkowy z Mazideł, zrobiłam żel z fazy wodnej i w efekcie końcowym konsystencja serum była bardzo fajna, ale słabo nawilżało, wręcz wysuszało. Być może stężenie oleju było zbyt niskie (15%). Robiąc kolejną wersję z gumą ksantanową popełniłam kilka błędow i serum wyszło za rzadkie, jak na mój gust. Następnym razem powinno być OK. Jak będzie, podam przepis .
Czy ulepszylas juz swoje serum? Bo jesli nie, to robie je jutro z powyzszego przepisu.
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 01:51   #493
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Lorri, pomecze Cie troche

Czy ulepszylas juz swoje serum? Bo jesli nie, to robie je jutro z powyzszego przepisu.
Dzisiaj właśnie mam całonocne mazidłowanie . Sera, toniki, olejek, balsam do ust muszę zrobić. Zaraz się biorę za serum, coś takiego tym razem:

Faza A
10% Olej z róży
10% Olej z pachnotki
1,5% Tego Care LTP

Faza B
47% Hydrolat różany
10% Wyciąg z aloesu
8% Glukonolakton
4% Kwas laktobionowy
4% D-pantenol
4% "Roślinny retinol"
0,5% Alantoina

Faza C
0,3% Guma ksantanowa
0,2% Biopein
Olejek z drz. herbacianego

Nie wiem, jaki będzie rezultat. Pewnie się będzie lepić, ale to szybko mija (przykładam chusteczkę po jakimś czasie od wchłonięcia) i mordka jest super nawilżona.

Możesz spróbować poprzedniego przepisu. PH było chyba od razu OK., nie pamiętam, sprawdź.
EDIT: Gumy ksantanowej proponuję dać 0,3%, bo z 0,5% serum może być za gęste. Byłam ciekawa efektu, dałam 0,5% i musiałam wyjąć kroplownik, bo nic się nie dało wyciapać. Z czasem pewnie będzie jeszcze gęstsze.

Fazy łączę metodą ekonomiczną, czyli woda do oleju - w przypadku serum na zimno, to nie ma znaczenia. Czekam chwilę, aż fazy się rozdzielą. Potem miksuję kilka minut i dodaję ksantan, i znowu miksuję i gotowe.

Tonik robię taki:

75% Hydrolat różany
10% Wyciąg z aloesu
8% Kwas mlekowy
3,5% Niacynamid
2% D-pantenol
0,5% Alantoina
Olejek z drz. herbacianego

PH prawie zawsze wychodzi mi 4. Teraz pewnie też nie będzie wymagało regulacji.
6,4% czystego kwasu mlekowego wystarcza mi, żeby utrzymać pory w czystości .

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-01-19 o 15:01
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 10:03   #494
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Lorri, dzieki mam probke retinolu roslinnego, wiec chyba sobie sprobuje zrobic serum z Twojego przepisu. Tylko gumy ksantanowej ja zawsze daje jak najmniej, bo kiedy sie przesadzi, ona zaczyna sie rolowac na twarzy. Kiedys spoznilam sie przez to na uczelnie, bo przez 10 minut zbieralam takie zrulowane waleczki z twarzy, w koncu wkurzylam sie, umylam buzie i posmarowalam olejem z HA

A czy dobrze mi sie wydaje, ze Ty AHA uzywasz bez filtrow?
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 11:42   #495
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

droższy hydrolat szałwiowy

pranie, nie umiem sobie siebie wyobrazić jak odmierzam bez sprzetu tak małe porcyjki..
a jak pachnie ten tonik różano-mleczny? kwasu mlekowego jeszcze nie probowałam w pielegnacji

Lorri, zamówiłam drzewko w moim sklepie zielarskim, pani powiedziała, że zobaczy co sie da zrobić, wtedy tez zajrze ponownie do aptek, ale watpie, jak nie mieli to i nadal nie mają.. eh

dzieki za rady
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 13:32   #496
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość






Tonik robię taki:

75% Hydrolat różany
10% Wyciąg z aloesu
8% Kwas mlekowy
3,5% Niacynamid
2% D-pantenol
0,5% Alantoina
Olejek z drz. herbacianego

PH prawie zawsze wychodzi mi 4. Teraz pewnie też nie będzie wymagało regulacji.
6,4% czystego kwasu mlekowego wystarcza mi, żeby utrzymać pory w czystości .
Lorri błagam napisz to gamoniowi, czyli mi w mililitrach i gramach jak będziesz miała chwilkę Czy robiłaś ten tonik na innym hydrolacie, np. z neroli lub oczarowym zMazideł, tylko tak, żeby nie trzeba było kombinować za bardzo z ph ?

Edytowane przez anastazjaaa2
Czas edycji: 2009-01-18 o 22:26
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 18:15   #497
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Silwena, pachnie lekko rozano, ale nie intensywnie. Co do toniku ZySKowego, to moze zamow produkty i zrob sobie sama? bedziesz mogla wszystko odmierzyc w polowie proporcji. Ten tonik depigmentacyjny jest wyjatkowo prosty w produkcji, pH przy uzyciu hydrolatu rozanego z ZSK wychodzi od razu prawidlowe
pranie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 20:53   #498
milena72
Zadomowienie
 
Avatar milena72
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 608
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

zadałam pytanie ale juz znalazłam odpowiedz...

Ufff..sprobuje tego kremu z PHA tyle sie naczytalam ze to zbawienie dla moich naczynek a tu niespodzianka...kilka z Was ma problemy z gorącem...skad ja to znam...
No, chyba ze ktoras z Lewobrzeznej Wawy zechce odstapic odrobinke specyfiku...ale z tego co pamietam to chyba nie -Warszawianki miały z tym problem...
Echhh...pewnie znow wydam mae pieniedzy bo jak narazie moj koszyk przekroczyl magiczna kwote 100zl a tu jeszcze mineralki wypadaloby zakupic...Echhh zycie..
__________________
iwona

wymianka kosmetyczno-azjatycka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=906586


super ksiazki
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...06#post6154806

Edytowane przez milena72
Czas edycji: 2009-01-18 o 21:05
milena72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 21:03   #499
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

możesz użyć wodę destylowaną albo hydrolat
---------------
edit: Skoro Milena 72 edytowała treść postu, to dla niewtajemniczonych wyjaśniam - pytanie brzmiało: jaką wodę można użyć do przygotowania kremu PHA: mineralną czy destylowaną
no i stąd moja wypowiedź nad kreską

Edytowane przez 513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Czas edycji: 2009-01-18 o 21:21
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-18, 21:33   #500
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez milena72 Pokaż wiadomość
No, chyba ze ktoras z Lewobrzeznej Wawy zechce odstapic odrobinke specyfiku..
Milena, ja mogę. Ale musiałabyś się pofatygować do mnie do pracy (centrum), bo w tym tygodniu jestem wyjątkowo mało mobilna. Najlepiej koło 13:30. Jeśli jesteś zainteresowana, pisz na priv.
Krem zrobiłam jakieś 2 tygodnie temu, więc na wypróbowanie masz jeszcze tydzień Acha, mam teraz wersję nie do końca zgodną z przepisem - zamiast wody destylowanej jest hydrolat melisowy.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 21:36   #501
milena72
Zadomowienie
 
Avatar milena72
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 608
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;1054680 2]możesz użyć wodę destylowaną albo hydrolat
---------------
edit: Skoro Milena 72 edytowała treść postu, to dla niewtajemniczonych wyjaśniam - pytanie brzmiało: jaką wodę można użyć do przygotowania kremu PHA: mineralną czy destylowaną
no i stąd moja wypowiedź nad kreską[/quote]


Bardzo dziekuje za odpowiedz...
w jednym czasie najwyrazniej pisałysmy posty..

to jeszcze pytanko pomocnicze- czy robiac tonik z kwasem laktobionowym moge dodac jakiegokolwiek hydrolatu-mam kocanke, róze i oczar z BU
__________________
iwona

wymianka kosmetyczno-azjatycka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=906586


super ksiazki
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...06#post6154806
milena72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 22:29   #502
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez milena72 Pokaż wiadomość


to jeszcze pytanko pomocnicze- czy robiac tonik z kwasem laktobionowym moge dodac jakiegokolwiek hydrolatu-mam kocanke, róze i oczar z BU
W kwesti kremu niestety nie pomogę, ale tonik robię na róznych hydrolatach i za każdym razem tak samo dobrze mi służy
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 06:00   #503
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Szybki komentarz do mojego nowego serum.

Mam wrażenie, że poprzednia wersja z samym glukonolaktonem nawilżała o niebo lepiej. Po tej mam wręcz wrażenie lekkiego przesuszenia. A dlaczego, skoro kwas laktobionowy jest genialnym nawilżaczem? Otóż podejrzewam, że w moim przypadku będzie z nim tak jak z kwasem hialuronowym - laktobionowy również mocno wiąże cząsteczki wody i w stężeniu 4% za bardzo ją "wyciąga" ze skóry. Musiałabym zwiększyć fazę tłuszczową, a tego nie chcę robić. Przypominam sobie, że kremy NeoStraty z dodatkiem kwasu laktobionowego też gorzej sobie radziły z nawilżaniem mojej skóry niż te z samym glukonolaktonem.

Biopeinu w końcu nie dodawałam. Miałam z nim przygodę podczas robienia serum. Czyściłam wcześniej opakowania z nowymi produktami, usuwałam jak zawsze nalepki i przyklejałam z powrotem. Prawdopodobnie (bo już sama nie wiem) nakleiłam na buteleczkę z konserwantem nalepkę "retinolu roślinnego", a jak wlałam domniemany retinol do fazy wodnej to zgłupiałam, bo czułam zapach konserwantu. Za cholerę nie mogłam dojść, co jest co. Bez zastanowienia kapnęłam z każdej buteleczki po kropelce na każdą rękę i dopiero jak mi wyszła pokrzywka na jednej, to byłam pewna, że to konserwant.

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
Lorri błagam napisz to gamoniowi, czyli mi w mililitrach i gramach jak będziesz miała chwilkę Czy robiłaś ten tonik na innym hydrolacie, np. z neroli lub oczarowym zMazideł, tylko tak, żeby nie trzeba było kombinować za bardzo z ph ?
Jak będę miała, to napiszę . Robię wszystko na różanym z ZSK.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-01-19 o 11:18
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 10:32   #504
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

A ja juz po kremie z PHA. Wyszlo mile, puchate, zielonkawe mazidelko. Posmarowalam sie wieczorem, wszystko sie wchlonelo szybciutko, zero podraznienia, zaczerwienienia, czysta przyjemnosc. Rano cera nawilzona i gladka. Podoba mi sie!
pranie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 14:29   #505
milena72
Zadomowienie
 
Avatar milena72
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 608
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

to niedobrze..w mojej ksiedze ( surowce kosmetyczne) jest napisane ze, cytuje:
" badania kliniczne potwierdzaja ze uzywanie 4% kw Laktobionowego raz dziennie przez okres 6 tyg,powoduja remisje lub znaczna redukcje teleangiektazji i zmniejszenie lub całkowite usuniecie stanu zapalnego skory.."
Na tym bazuja wlasnie naukowcy Neostraty...Przymierzalam sie do zakupu kremu tej firmy Bionic z 12% kw PHA.Myslalam ze tak zlikwiduje rumien ktorego nawet IPL nie zniszczył..Zazwyczaj osoby naczynkowe maja sucha i wrazliwa skore wiec jak jeszcze wysusza to koniec...Ja co prawde mam skóre tlusta ale mam taka prace ze jest rowniez odwodniona wiec jak jeszcze bedzie wyciagal wode..

PS Hmm...chociaz kw hialuronowy wiaze wode i zatrzymuje ja ...no to jak to jest z tym wyciaganiem Lorri...? Chociaz sama przyznam ze jak naloze HA to sciagnieta mam twarz ze hej ale nijak nie potrafilam sobie tego wytłumaczyc...
__________________
iwona

wymianka kosmetyczno-azjatycka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=906586


super ksiazki
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...06#post6154806

Edytowane przez milena72
Czas edycji: 2009-01-19 o 14:34
milena72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 14:44   #506
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez milena72 Pokaż wiadomość
to niedobrze..w mojej ksiedze ( surowce kosmetyczne) jest napisane ze, cytuje:
" badania kliniczne potwierdzaja ze uzywanie 4% kw Laktobionowego raz dziennie przez okres 6 tyg,powoduja remisje lub znaczna redukcje teleangiektazji i zmniejszenie lub całkowite usuniecie stanu zapalnego skory.."
No ja nie wiem jak to w końcu jest z tym kwasem laktobionowym, bo ja robiłam już do niego 2 podejścia i skutek był jeden... czerwone policzki. Najpierw przygotowałam sobie tonik z udziałem tego kwasu (5%) - używałam 2 dni... dłużej nie dałam rady. Niedawno postanowiłam dać mu drugą szansę i ukręciłam serum z kwasem laktobionowym 4% - stosowałam prawie tydzień, po czym byłam zmuszona zrezygnować z dalszych eksperymentów, bo czerwień na policzkach, utrzymująca się praktycznie przez cały dzień, dobiła mnie i ostatecznie zniechęciła do kwasów.

Edytowane przez 513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Czas edycji: 2009-01-19 o 14:46
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 15:00   #507
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez milena72 Pokaż wiadomość
Hmm...chociaz kw hialuronowy wiaze wode i zatrzymuje ja ...no to jak to jest z tym wyciaganiem Lorri...? Chociaz sama przyznam ze jak naloze HA to sciagnieta mam twarz ze hej ale nijak nie potrafilam sobie tego wytłumaczyc...
Na LU był ciekawy wątek na ten temat:
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...usji,t252.html

Bionic nie robił skórze żadnej krzywdy. Po prostu, w moim odczuciu, nawilżał słabiej niż kremy z glukonolaktonem. Mam skórę bardzo skłonną do przesuszeń.
Serum z glukonolaktonem 10% i olejami 20% było dla mnie idealne. Chyba jeszcze dziś zrobię wg starego przepisu. I glukonolakton osobno zamówię.

Psychodelio, a pH tych preparatów na jakim masz poziomie?
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 15:13   #508
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Psychodelio, a pH tych preparatów na jakim masz poziomie?
Na pH zwracałam szczególną uwagę - ustaliłam je na poziomie ok. 5

Edytowane przez 513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Czas edycji: 2009-01-29 o 11:21
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 16:52   #509
milena72
Zadomowienie
 
Avatar milena72
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 608
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Na LU był ciekawy wątek na ten temat:
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...usji,t252.html
dziekuje, na pewno sobie poczytam
__________________
iwona

wymianka kosmetyczno-azjatycka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=906586


super ksiazki
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...06#post6154806
milena72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 18:13   #510
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Przeliczenie składników toniku, dla Anastazji:

75% - Hydrolat różany 37,5 g - 37,5 ml
10% - Wyciąg z aloesu 5,0 g - 4,9 ml
8% - Kwas mlekowy 4,0 g - 3,3 ml
3,5% - Niacynamid 1,75 g - 3,2 ml
2% - D-pantenol 1,0 g - 0,8 ml
0,5% - Alantoina 0,25 g - 0,4 ml
Olejek z drz. herbacianego - 30 kropli

Jeśli chcesz dodawać olejek eteryczny, to oczywiście będzie trzeba intensywnie wstrząsać tonik przed użyciem. Olejek najlepiej dodać na końcu, jak już się wszystko rozpuści.

Rocki, dopiero zauważyłam pytanie.

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
A czy dobrze mi sie wydaje, ze Ty AHA uzywasz bez filtrow?
Dobrze Ci się wydaje. Nie toleruję filtrów. Unikam ekspozycji słonecznej.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:55.