Suka drapie non stop podłogę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-11, 18:52   #1
Habrova
Raczkowanie
 
Avatar Habrova
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: moje 4 ściany
Wiadomości: 71

Suka drapie non stop podłogę


mam problem od jakiegoś czasu moja suka rasy berneński pies pasterski non stop drapie podłogę we wszystkich pomieszczeniach w domu jakby chciała wykopać dziurę, było tak od zawsze, od kilku dni zachowanie to bardzo sie nasiliło do tego stopnia że staje sie to uciażliwe dla nas wszystkich nie wspominając juz o zniszczonych podłogach.
W internecie szukałam juz informacji co może być przyczyną takiego zachowania psa,znalazłam tylko info o ciąży urojonej co raczej wykluczam gdyż pies zachowywał sie w ten sposób generalnie cały czas tyle tylko że teraz to zachowanie bardzo sie nasiliło.
Może ktoś z forumowiczów spotkał sie z podobnym zachowaniem i mógłby coś doradzić?
Pozdrawiam.
Habrova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 19:24   #2
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: suka drapie non stop podłogę

Oglądałam kiedys program o nerwicy natręctw u psa i natretnym histerycznym wrecz wykonywaniu pewnych czynnosci, byc moze i twojego piesa to dotyczy, poszukaj info na necie, z tego co pamietam szkolenie tamtego psiaka polegało na odwracaniu jego uwagi w momencie gdy robił tą czyność, zachowaniu sie w podobny sposob jak karcenie psa gdy robi cos złego, podniesienie głosu i wyraznym pokazaniu ze nie podoba Ci sie ta czynnosc, ale potrzeba duzo cierpliwosci i systematycznosci. Musisz równiez zapewnic psu duzo innych zajęć, zabawki, gryzaki, duzo ruchu...
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 07:17   #3
Wiwianna
Zadomowienie
 
Avatar Wiwianna
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: net
Wiadomości: 1 303
Dot.: suka drapie non stop podłogę

Habrova, a ile czasu na powietrzu spędza piesek?
__________________
Wiwianna
Wiwianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 09:35   #4
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Dot.: suka drapie non stop podłogę

Jak wygląda dzień twojego psa? Czy zaszły ostatnio jakieś zmiany w jego życiu?

Nie da się określić przyczyn tego zachowania na podstawie tego co opisałaś.
Może to być swego rodzaju rozładowanie stresu, oznaka nudy, próba zwrócenia na siebie uwagi, jakieś fobie, brak poczucia bezpieczeństwa...

Cytat:
zachowaniu sie w podobny sposob jak karcenie psa gdy robi cos złego, podniesienie głosu i wyraznym pokazaniu ze nie podoba Ci sie ta czynnosc, ale potrzeba duzo cierpliwosci i systematycznosci.
karcenie psa z nerwicą? Litości...
To tak jak bicie po rękach dziecka które ma nawyk obgryzania paznokci...
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 13:51   #5
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: suka drapie non stop podłogę

Cytat:
Napisane przez whip Pokaż wiadomość
karcenie psa z nerwicą? Litości...
To tak jak bicie po rękach dziecka które ma nawyk obgryzania paznokci...
Uzywajac słowa karcenie byc moze za bardzo uogólniłam, pozatym pies to nie czlowiek i nie wytłumaczysz mu ze nie wolno robic tego czy tego wiec bezsensu Twoje porównanie uzyte w tym kontekscie, pozatym jak pisałam opieram sie na filmie w którym treserka w zdecydowany sposob, podniesionym głosem dawała psu znak ze nie podoba jej sie jego zachowanie, mowie o programie 'Me, or my dog' na TVN Style
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 19:48   #6
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: Suka drapie non stop podłogę

Moj pies tez tak robi...
To chyba z nudow/proba zwrocenia uwagi.Bynajmniej tak mi sie wydaje.
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 23:29   #7
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Dot.: suka drapie non stop podłogę

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Uzywajac słowa karcenie byc moze za bardzo uogólniłam, pozatym pies to nie czlowiek i nie wytłumaczysz mu ze nie wolno robic tego czy tego wiec bezsensu Twoje porównanie uzyte w tym kontekscie, pozatym jak pisałam opieram sie na filmie w którym treserka w zdecydowany sposob, podniesionym głosem dawała psu znak ze nie podoba jej sie jego zachowanie, mowie o programie 'Me, or my dog' na TVN Style
OK. Może inaczej.
Psa który np się samookalecza tez bys skarciła bo nie podoba ci się jego zachowanie?
A tego co sika pod siebie ze strachu też?

Nie obchodzi mnie kogo się nasłuchałaś.
Jeśli zachowanie które opsiuje autorka wątku ma podłoże lękowe to możesz po prostu zaszkodzić udzielając takich porad.
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-13, 00:55   #8
Habrova
Raczkowanie
 
Avatar Habrova
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: moje 4 ściany
Wiadomości: 71
Dot.: suka drapie non stop podłogę

Cytat:
Napisane przez Wiwianna Pokaż wiadomość
Habrova, a ile czasu na powietrzu spędza piesek?
generalnie wychodzi 4-5 razy dziennie na 15-20 min w tym jeden spacer ponad godzinny gdzie na polanie biega do woli z innymi psami
nie wiem czy to też chęć zwrócenia na siebie uwagi gdyż akurat na to nie może narzekać gdyż generalnie nie przebywa sama bo praktycznie non stop ktoś jest w domu, nie ma też ograniczonego dostępu do domowników, nie jest nigdzie zamykana,przebywa gdzie chce.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i sugestie, pozdrawiam.
Habrova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 17:07   #9
Deedee19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3
Dot.: Suka drapie non stop podłogę

Można psiaka nauczyć kopania na komende np. na polanie w piachu, a nigdzie indziej tej komendy nie wydawać. Jeśli masz cierpliwość i umiesz/ lubisz uczyć psa to może się udać...
Można też skontaktować się ze szkoleniowcem lub spytać weterynarza przy okazji czy coś może doradzić..
Deedee19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 19:09   #10
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Dot.: suka drapie non stop podłogę

Cytat:
Napisane przez Habrova Pokaż wiadomość
generalnie wychodzi 4-5 razy dziennie na 15-20 min w tym jeden spacer ponad godzinny gdzie na polanie biega do woli z innymi psami
nie wiem czy to też chęć zwrócenia na siebie uwagi gdyż akurat na to nie może narzekać gdyż generalnie nie przebywa sama bo praktycznie non stop ktoś jest w domu, nie ma też ograniczonego dostępu do domowników, nie jest nigdzie zamykana,przebywa gdzie chce.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i sugestie, pozdrawiam.
A czy się z nią bawicie? Szkolicie? Dajecie jej jakiekowiek zajęcie oprócz ganiania z psami i szwendania sie po domu?

Powiem ci że jak pies się nudzi, nie ma zapewnionej odpowiedniej dawki ruchu, jego energia, potrzeba kontaktu z człowiekiem nie jest zaspokojona to ... różne mu pomysły pszychodza do głowy. Najczęściej jednak nie podobają się one człowiekowi...
Tu doszukiwałabym się przyczyn twojego problemu.
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:05.