Uciążliwy Problem :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-10-27, 17:05   #1
sarimatha
Rozeznanie
 
Avatar sarimatha
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Radom/Lublin/Warszawa
Wiadomości: 620
GG do sarimatha Wyślij wiadomość przez Yahoo do sarimatha

Uciążliwy Problem :(


ostatnimi czasy mam poważny problem ze skórą głowy , nie wiem czy nie powinno być to pytanie do dermatologa ale na początku postanowiłam sie tutaj poradzić...Otóż martwią mnie moje włosy, ostatnio podcinałam je we wrześniu gdyż były wyraźnie osłabione, nie mam jakiś spejalnych problemów - są błyszczące,grube (długość do łopatek),wypadają mi, a ostatnio w ogromnej ilości ,po prosru garciami staram się brać revalid, piję dużo mleka i jogurtów bo zawierają dużo wapna, nie jestem obecnie na żadej diecie...ale to jeszcze da się znieść,drugim </font color="red">poważnym problemem,</font> jest skóra mojej głowy, bardzo mnie swędzii piecze, pojawia się u mnie często łupież właściwie co się nie wylecze Nixoralem i przechodze na inny szampon łupież murowany ostatnio bardzomi sie łuszczy skóra głowy, powstają grudki-strupki, a łupież nie jest drobny lecz w dużych płatkach niemoge się też położyć sięzniedosuszoną głową gdyż rano strasznie swędzi bo te strupki są "rozmiękczone" przez wilgoć, czesanie włosów staje się nieprzyjemne
JUŻ NAPRAWDĘ NIE WIEM CO ROBIĆ
dodam ze włosy mam raczej suche z tendencją do elektryzowania,myję regularnie co 2 dni( ostatnio szampon herbal essences, pantine pro-v złota seria, fructis, head and shoulders - to tylko te które stosowałam od września i nie ma żadnej zmiany jest tylko gorzej) używam odżywki gliss kur po każdym myciu włosów, jeśli suszę to z pianką shock waves na końcówkach, robię sobie też raz w tygodniu ziołową płukankę z rumiankiem ale nic nie pomaga
czy spotkałyście się kiedyś z czymś takim? jak temu zaradzić? pomóżcie
sarimatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-27, 17:14   #2
emilak
Raczkowanie
 
Avatar emilak
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 58
Re: Uciążliwy Problem :(

musze ci powiedziec ze ja mam to samo i nie da sie chyba tego wyleczyc raz a dobze,nie wiem na jakim tle sa twoje zmiany,moje to alergia.Kiedy mam zostrzenie<katar,kaszel wysypka etc>to wtedy odbija sie tez na moich wlosach-swedzi,piecze,lupiez...Na jlepiej poradzic sie dermatogolga,ale poki co polecam ci szampon z czarna rzepa z serii joanna
sarimatha napisał(a):
> ostatnimi czasy mam poważny problem ze skórą głowy , nie wiem czy nie powinno być to pytanie do dermatologa ale na początku postanowiłam sie tutaj poradzić...Otóż martwią mnie moje włosy, ostatnio podcinałam je we wrześniu gdyż były wyraźnie osłabione, nie mam jakiś spejalnych problemów - są błyszczące,grube (długość do łopatek),wypadają mi, a ostatnio w ogromnej ilości ,po prosru garciami staram się brać revalid, piję dużo mleka i jogurtów bo zawierają dużo wapna, nie jestem obecnie na żadej diecie...ale to jeszcze da się znieść,drugim </font color="red">poważnym problemem,</font> jest skóra mojej głowy, bardzo mnie swędzii piecze, pojawia się u mnie często łupież właściwie co się nie wylecze Nixoralem i przechodze na inny szampon łupież murowany ostatnio bardzomi sie łuszczy skóra głowy, powstają grudki-strupki, a łupież nie jest drobny lecz w dużych płatkach niemoge się też położyć sięzniedosuszoną głową gdyż rano strasznie swędzi bo te strupki są "rozmiękczone" przez wilgoć, czesanie włosów staje się nieprzyjemne
> JUŻ NAPRAWDĘ NIE WIEM CO ROBIĆ
> dodam ze włosy mam raczej suche z tendencją do elektryzowania,myję regularnie co 2 dni( ostatnio szampon herbal essences, pantine pro-v złota seria, fructis, head and shoulders - to tylko te które stosowałam od września i nie ma żadnej zmiany jest tylko gorzej) używam odżywki gliss kur po każdym myciu włosów, jeśli suszę to z pianką shock waves na końcówkach, robię sobie też raz w tygodniu ziołową płukankę z rumiankiem ale nic nie pomaga
> czy spotkałyście się kiedyś z czymś takim? jak temu zaradzić? pomóżcie
__________________
There are no strangers,only friends you haven't met yet
emilak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-27, 17:21   #3
sarimatha
Rozeznanie
 
Avatar sarimatha
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Radom/Lublin/Warszawa
Wiadomości: 620
GG do sarimatha Wyślij wiadomość przez Yahoo do sarimatha
Re: Uciążliwy Problem :(

kiedyśużywałam tego szamponu i ciężko było był mniejszy ale żeby całkiem znikł ehhh nie moge ciągleużywać nizoralu bo to lek a nie szampon mam skłonności do alergii może warto bedzie zrobić testy na alergeny ehhh już nie wiem co mam robić ręce mi opadają
sarimatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-27, 18:46   #4
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Uciążliwy Problem :(

mi sie wydaje ze musisz odstawic te wszystkie kosmetyki a napewno ten rumianek, i uzyc takich dla alergikow, zobzczysz czy sie skora wyciszy, jak nie to musisz isc do lekarza, do do wypadania zobacz watek na ten temat
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-27, 20:04   #5
sarimatha
Rozeznanie
 
Avatar sarimatha
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Radom/Lublin/Warszawa
Wiadomości: 620
GG do sarimatha Wyślij wiadomość przez Yahoo do sarimatha
Re: Uciążliwy Problem :(

hmmm Grażynko czy mogłabyś mi polecić jakieś preparaty do alergików chociaż szampon i odżywkę bo ja na aptecznych preparatach do ochrony włosów się zupełnie nie znam
sarimatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-27, 20:43   #6
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Uciążliwy Problem :(

ale tu nie chodzi o ochrone wlosow tylko o to aby skora nie reagowała w taki sposob jak u Ciebie...
pytaj o kosmetyki dla alergikow lub dla skory wrazliwej ja nie znam wszystkich nazw sorki
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-27, 21:02   #7
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Re: Uciążliwy Problem :(

przepraszam ze sie mieszam, ale co do lupiezu - czesto gesto to chyba jest reakcja skory glowy na za duzo roznych kosmetykow. Mnie pomoglo:
1. szampony dla bobasow, co prawda trzeba nimi myc wlosy czesciej, ale skora glowy jest wdzieczna (mialam naprawde okropnie sucha i sypiaca sie)
2. od czasu do czasu mozna sobie posmarowac skore glowy oliwa z oliwek albo kremem nivea z niebieskiej puszki - wlosy potem strasznie tluste, fu, ale pomaga - takiej kuracji nie trzeba robic czesto.
3. zero kosmetykow do stylizacji
pozdrawiam
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-10-28, 09:29   #8
cmoczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 125
Re: Uciążliwy Problem :(

Kilka miesięcy temu na skórze mojej głowy pojawiło się coś bardzo podobnego- mokre, łuszczące się doże strupy, włosy się osłabiły. Nizoral nie pomagał. Wybrałam się do dermatologa. Okazało się, że to tzw. liszajec. Zwykle pojawia się na skórze, gdy się ją nawet lekko zadrapie brudną ręką lub grzebieniem. Dermatolog przepisał mi dwa specyfiki, które można dostać tylko na receptę po konsultacji z lekarzem: dermovate i cutivate. Radziłabym ci się wybrać do dermatologa, bo jeśli to jest to samo, to samo nie zniknie, a szkoda włosków.Pozdrawiam!Życze powodzenia!
cmoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-28, 22:00   #9
sarimatha
Rozeznanie
 
Avatar sarimatha
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Radom/Lublin/Warszawa
Wiadomości: 620
GG do sarimatha Wyślij wiadomość przez Yahoo do sarimatha
Re: Uciążliwy Problem :(

cutivate? hmmm używałam kiedyś do mojej buźki,pamiętam że jest to lek sterydowy może się przespaceruje kiedyś, bo póki co codziennie mam na 8 do szkoły i wracam po 16 ze szkoły a potem zajęcia dodatkowe ehh ta matura ale bede musiała znaleźć chwilke dla lekarza
sarimatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-29, 08:52   #10
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Re: Uciążliwy Problem :(

Polecam łagodny szampon do włosów "Stiefel, Physiogel Plus" - hipoalergiczny z odżywką, albo "Stiefel, Physiogel" - hipoalergiczny bez odżywki. Może pomóc, a na pewno nie zaszkodzi.
Oto krótka charakterystyka tego z odżywką:
Jest przeznaczony do regularnego mycia i pielęgnacji włosów delikatnych lub zniszczonych. Nie zawiera konserwantów, substancji zapachowych, barwników i przeciwutleniaczy.
Zawiera wyjątkowo łagodne i przyjazne skórze połączenie substancji myjących i pielęgnujących.
Skutecznie myje i odżywia włosy. Sprawia, że stają się lśniące, elastyczne i wytrzymałe. Są łatwe do rozczesania i dobrze się układają.
Przeznaczony do regularnej pielęgnacji:
- włosów suchych, łamliwych i delikatnych
- włosów uszkodzonych po trwałej ondulacji lub po farbowaniu
- włosów normalnych w przypadku skóry wrażliwej, miejscowych podrażnień, swędzenia skóry owłosionej głowy, skłonności do alergii.
Nie zawiera substancji alergizujących takich jak: środki konserwujące, barwniki, substancje zapachowe, przeciwutleniacze.
Produkt testowany dermatologicznie, hipoalergiczny. Dostępny tylko w aptekach. Cena ok. 30zł/150ml
homyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:11.