Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-03-14, 09:45   #3181
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Zjadłam już dwa opakowania Biotebalu i dwa opakowania Gelacetu, a włosy nadal lecą. Nie jest duże wypadanie - ok 70 włosów przy myciu 3 razy w tygodniu, ale różnica w gęstości jest odczuwalna. Po 2 miesiącach moje włosy zrobiły się bardzo rzadkie, mam wrażenie, że brakuje mi połowy włosów...
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-14, 11:46   #3182
marcys255
Raczkowanie
 
Avatar marcys255
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 349
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

O to współczuje:-( U siebie nie zauważyłam nadmiernego wypadania choć nie wiem co będzie później:-S

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
mój blog: puderniczkama.blogspot.co m.Zapraszam serdecznie
marcys255 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-14, 11:48   #3183
vatanaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 90
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

ja dziś zaczęłam kurację Curacne 40mg. dermatlolog przepisał na tzw, trądzik odwrócony, bardzo męcząca przypadłość ale nie widziałam aby któraś w Was na to właśnie miała przepisane retinoidy. mam kłopoty z cerą ale nie takie duże. nie wiem jaki skutek odniesie kuracja, boje się skutków ubocznych ale mimo to stawiam na poprawę i wyleczenie. drugą opcją była operacja ale niestety to nie wchodziło w grę.
czy ktoś miał również na odwrócony trądzik przepisane te leki??
będę informowała o postępach albo ich braku. najgorsze, że idzie lato i coraz więcej słońca a tu będzie trzeba go unikać jak ognia...
vatanaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-14, 15:30   #3184
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez vatanaya Pokaż wiadomość
ja dziś zaczęłam kurację Curacne 40mg. dermatlolog przepisał na tzw, trądzik odwrócony, bardzo męcząca przypadłość ale nie widziałam aby któraś w Was na to właśnie miała przepisane retinoidy. mam kłopoty z cerą ale nie takie duże. nie wiem jaki skutek odniesie kuracja, boje się skutków ubocznych ale mimo to stawiam na poprawę i wyleczenie. drugą opcją była operacja ale niestety to nie wchodziło w grę.
czy ktoś miał również na odwrócony trądzik przepisane te leki??
będę informowała o postępach albo ich braku. najgorsze, że idzie lato i coraz więcej słońca a tu będzie trzeba go unikać jak ognia...
Pierwszy raz słysze, że jest wgl coś takiego jak odwrócony trądzik, czym sie różni od normalnego (że aż operacja na to !!)
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-14, 16:34   #3185
marcys255
Raczkowanie
 
Avatar marcys255
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 349
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Także nigdy nie spotkałam sie z taką przypadłością:-S

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
mój blog: puderniczkama.blogspot.co m.Zapraszam serdecznie
marcys255 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-14, 21:15   #3186
kokosowoczekoladowa
Raczkowanie
 
Avatar kokosowoczekoladowa
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: stok
Wiadomości: 437
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

a co to ten trądzik odwrócony ? bo przyznam się że dużo o trądziku różnym czytałam ale nie wpadło mi coś takiego nigdy
__________________
Jeśli czegoś nie lubisz- ZMIEŃ TO. Jeśli nie możesz tego zmienić- ZMIEŃ SWOJE NASTAWIENIE.
Maya Angelon



kokosowoczekoladowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-15, 00:53   #3187
b_domi
Raczkowanie
 
Avatar b_domi
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 216
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez kokosowoczekoladowa Pokaż wiadomość
a co to ten trądzik odwrócony ? bo przyznam się że dużo o trądziku różnym czytałam ale nie wpadło mi coś takiego nigdy
Dziewczyny, wystarczy wygooglować
b_domi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-15, 12:20   #3188
vatanaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 90
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

dzięki b_domi google wystarczą. po krótce to trądzić, który najcześciej pojawia się w pachwinach, pod pachami a zaczyna od mieszków włosowych. bardzo trudno się z tym walczy i potrafi ciągnąć latami. ja mam w pachwinach, nieduże zmiany ale po porzednich blizny, bardzo brzydkie i krępujące. bardzo długo chodziłam do złych dermatologów, którzy nie potrafili mi pomóc. retinoidy to w zasadzie przedostatnia deska ratunku. nie chciałabym operacji ponieważ zmiany są zbyt duże i mogłyby bardzo długo się goić. dlatego najpierw postanowiłam działać od środka - antybiotyki nie pomagały. dziś drugi dzień curacne. jak będzie zobaczymy. mam wielkie nadzieje ale i obawy szczególnie jeśli chodzi o włosy - ponieważ nie mam ich grubych mocnych i gęstych. no i tej sucher skóry, a suchą już mam wiec po wszystkim co przeczytałam trochę się boję ale jestem zdeterminowana do walki z tym wiec dam radę. moja cera nigdy nie była piękna, w zasadzie zawsze mialam jakies krostki czasem wieksze czasem mniejsze, dlatego mam nadzieję że i to się skończy. w końcu okres dojrzewania mam już bardzo dawno za sobą, niedługo moja córka będzie w tej okres wchodziła wiec w końcu mogłabym mieć i cerę ładniejszą szkoda, że jestem jedyna tu, która ma właśnie z tego powodu przepisane retinoidy, ale być moze moja /"historia" komus w przyszłości pomoże uporać się z tym krępującym problemem.
vatanaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-15, 13:30   #3189
marcys255
Raczkowanie
 
Avatar marcys255
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 349
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

No faktycznie trochę inna odmiana trądziku,oby kuracja Ci pomogła:-P
Także liczę na poprawę mojej cery po tylu latach męki tym bardziej że także moja córka wchodzi już w wiek gdzie pojawiają się problemy z cerą:-P

Sent from my U20i using Wizaz Forum mobile app
__________________
mój blog: puderniczkama.blogspot.co m.Zapraszam serdecznie
marcys255 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-15, 22:23   #3190
pallstre
Raczkowanie
 
Avatar pallstre
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 61
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

również nie słyszałam wiele na temat trądziku odwróconego - trzymam również kciuki, aby w końcu udało się wyleczyć i obyło się bez operacji Co do mnie, to jestem w połowie 4 miesiąca przyjmowania acnenorminu. Póki co jestem zadowolona, bo twarz mam gładką (odpukać) Od miesiąca pojawiła się jedna krostka. Mam trochę przebarwień, ale nie przeszkadza mi to. Jedynie z czym jest problem to:
1. okropny ból pleców, w górnej części. Smaruję trochę amolem, ale średnio się sprawdza. Nie mogę wykonać ani brzuszków, ani stać dłużej, ani siedzieć :/
2. wielkie czerowne plamy na przedramieniach-swędzą i jest ich coraz więcej- nawilżam je oczywiście, smaruję dobrym kremem. Mimo to jest to dosyć krępujące, jak jestem w krótkim rękawie
3. i ostatnia rzecz najgorsza... RUMIEŃ. Macie, znacie jakieś środki, które hamują nagłe czerwienienie się ? W przeciągu 2 minut potrafię być tak czerwona na twarzy, jak burak. Kiedy gadam z ludźmi, to aż głupio mi się robi. Czuję jak moje policzki robią się z sekudny na sekudnę coraz bardziej czerwone.
Mogę Wam śmiało polecić krem jaki odkryłam kilka dni temu- póki co sprawdza się bardzo dobrze. MEDIDERM- krem i żel do ciała. Krem za 500 g - uwaga!- kosztuje 15 zł! Więc naprawdę się opłaca- a z działania jestem bardzo zadowolona

Edytowane przez pallstre
Czas edycji: 2014-03-15 o 22:25
pallstre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-16, 08:48   #3191
vatanaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 90
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

pallstre a jaką miałaś skórę przed kuracją? suchą mieszana ? ja mam raczej suchą wiec obawiam się najgorszego.
no i na wątrobę kupiłam hepatil zamiast oeparolu, myslicie, że i to może być osłonowo?
dziś 3 dzień a ja jak jakaś nawiedzona wariatka co chwila się w lustrze oglądam
ktoś tu kiedyś również zadał pytanie o tatuaże (wiadomo nie w trakcie kuracji), czy ktoś coś robił ze swoim ciałem już po kuracji i kiedy?
ps- dzięki za kciuki

Edytowane przez vatanaya
Czas edycji: 2014-03-16 o 08:50
vatanaya jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-16, 09:21   #3192
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Połknęłam ostatnią tabletkę!!!
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-16, 09:44   #3193
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez vatanaya Pokaż wiadomość
pallstre a jaką miałaś skórę przed kuracją? suchą mieszana ? ja mam raczej suchą wiec obawiam się najgorszego.
no i na wątrobę kupiłam hepatil zamiast oeparolu, myslicie, że i to może być osłonowo?
dziś 3 dzień a ja jak jakaś nawiedzona wariatka co chwila się w lustrze oglądam
ktoś tu kiedyś również zadał pytanie o tatuaże (wiadomo nie w trakcie kuracji), czy ktoś coś robił ze swoim ciałem już po kuracji i kiedy?
ps- dzięki za kciuki
Ja łykałam hepatil osłonowo - dobrze sie sprawdzał
Myśle, że z tatuażami jest tak samo jak z innymi zabiegami u kosmatyczki- czyli trzeba poczekać ok. pół roku od skończenia kuracji (ale na 100% to nie wiem)

---------- Dopisano o 09:44 ---------- Poprzedni post napisano o 09:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Połknęłam ostatnią tabletkę!!!
I oby trądzik nie wrócił !!
A tak ogólnie to jesteś zadowolona ?
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-16, 11:28   #3194
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Mnie derm sama poleciła hepatil. Nie wiem czy działa, w każdym razie z moją wątrobą bardzo dobrze.

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Połknęłam ostatnią tabletkę!!!

To zapodaj podsumowującego posta. W sensie stan cery przed kuracją i po, przebieg kuracji, ew. efekty uboczne.

I trzymam kciuki za dalsze beztrądzikowe życie
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-16, 12:56   #3195
pallstre
Raczkowanie
 
Avatar pallstre
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 61
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

vatanaya przed kuracją miałam skórę mieszaną. Na wątrobę do tej pory nic nie brałam i nie biorę. A jeżeli chodzi o jakiekolwiek "zabiegi" to depilowałam sobie niedawno włoski nad górną wargą. Wiem, że nie można stosować wosku itd, ale pomyślałam, że skoro i tak mam zmniejszoną dawkę (przez wysokie trójglicerydy) to nic mi nie będzie... Byłam w błędzie. Przez 3 dni miałam dookoła ust wielką czerwoną plamę Selavie- gratuluję
pallstre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 10:37   #3196
vatanaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 90
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

4 dzień
generalnie czuję się dobrze, wczoraj jakiś miałam zjazd ale sądzę, że przez ciśnienie a nie efekt uboczny curacne... chyba jednak za szybko.
dziś jakby bolały plecy a też nie wiem czy podświadomość czy po prostu źle spałam.
suchości skóry jeszcze nie zauważyłam i mam nadzieję, ze jeszcze przez jakiś czas nie zauważę. szminka balsam cały czas w ruchu ale to chyba bardziej zapobiegawczo na razie.
trochę brzydkich wyprysków zaczęło mi wychodzić na szyi i w okolicach czoła. być może to jakiś retinoidowy wysyp. nie ruszam tego, zawiązałam apaszkę na szyję i poleciałam do pracy
gratki dla tych co już kurację skończyli i wytrwałości dla tych co są w trakcie
vatanaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 11:21   #3197
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Smile Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Oki, więc to jest podsumowujący post po kuracji Izotekiem

Zakończyłam 8-miesiączną kurację , 30 mg/doba (waga 48 kg).

PRZED: Wcześniej leczyłam trądzik 10 lat(!), ostatnie 2 lata u T. Wasyłyszyna - bez większych efektów. Ostatecznie dał mi do zrozumienia, że nie wie co mi jest i jak to leczyć. Mój trądzik nie miał ciężkiej postaci, ale był bardzo regularny. Przy wysypach (przynajmniej raz w miesiącu) miałam ponad 20 zmian na skórze, były też bolące guzki i wielkie gule. Po jednej takiej do tej pory mam ślad w postaci wypukłej blizny. Leczyłam się retinolami (Zorac, Atrederm, Differin), antybiotykami (Tetrysal), maściami robionymi w aptece, medycyną naturalną (np picie soku z aloesu, glinka zielona itp)

W TRAKCIE: Jestem być może nietypowym przypadkiem, ale mój trądzik został wyleczony po 10 dniach kuracji. W tym czasie nie miałam wysypu, jedynie wyszła mi jedna naprawdę ogromna gula, ale to wszystko. Po tym czasie nie miałam już żadnego pryszcza - wychodziły tylko czasami (np 2 razy w miesiącu) małe krostki, czasami też zaskórniki - ale myślę że tych zmian nie da się skontrolować, zważywszy na fakt, że wiele kosmetyków mnie zapycha. Wielkim plusem było ZERO błysku na twarzy, świeższe włosy.

SKUTKI UBOCZNE:

a) SKÓRA: pory rozszerzone tak bardzo, że wyglądają jak dziurki w skórze - początkowo myslałam, że nagle zrobiły mi się blizny Zmęczona cera, pomarszczona. Wszystkie przebarwienia zamiast goić się, stoją w miejscu . Od lekarza dowiedziałam się , że te skutki powinni się unormować do 6 miesięcy po kuracji - skóra potrzebuje odbudować warstwę rogową. Kolejnym minusem jest BURAK, którego mam przez całą kurację - twarz ma zupełnie inny kolor niż szyja Na nogach pojawiły mi się wyschnięte czerwone plamy. Co ciekawe w połowie kuracji mniej więcej coś ukąsiło mnie w policzek gdy spałam - boląca gula zamieniła się w mniejszą krostkę, ale Izotek zablokował jej całkowite wchłonięcie, ma się to zagoić dopiero po odstawieniu.

b) WŁOSY : w połowie kuracji miałam dziwne wrażenie, że moje włosy zagęściły się - to dziwne, ale być może witamina A w tym stadium własnie tak zadziałała. Niestety w połowie 6 miesiąca jej nadmiar spowodował, że włosy zaczęły mi wypadać i tak jest do tej pory, czyli już 2.5 miesiąca. Przyjmuje Biotebal i Gelacet od lekarza, po kuracji podobno włosy mają się unormować. Dodam jeszcze, że nie jest to jakies szalone wypadanie, podczas mycia do 3 dzień wypada mi ok 70 włosów (wcześniej podejrzewam, że połowa tego).

c) RESZTA : wodnisty katar od początku kuracji do dziś, bóle pleców, bezdech przy pochylaniu się, wyschnięte usta. Na początku kuracji było skumulowanie efektów ubocznych : miałam zapalenie czerwieni wargowej, usta spuchły mi okrutnie i pokryły się pęcherzami. Pomogła maść od dermatologa - Chlorochinaldin C, po 3 dniach usta wróciły do normy, ale ból kiedy maść się wchłaniała był naprawdę duży. Byłam też zmusza udać się do ginekologa, bo wysuszająca się skóra spowodowała u mnie bardzo duże podrażnienie 'tych' okolic, nie mogłam nawet założyć spodni. Pomogła maść Linomag. Jeśli chodzi o wyniki to standardowo cholesterol się podniósł, trochę pogorszyła się też wątroba z tego co pamiętam. Ale nic na tyle groźnego, żeby przerwać leczenie.

PO KURACJI : Jestem zadowolona, mój trądzik po 10 latach został wyleczony!!!. Cera nie zupełnie gładka - pozostała wypukła blizna po starej guli i jakieś 3 drobne zgrubienia po krostkach, które pojawiały się od czasu do czasu w trakcie. Ale poza tym jest gładko plus cera jest super miękka w dotyku. Podsumowując, uważam że warto było spróbować, myślę, że nie ma nic skuteczniejszego.

ZDJĘCIE: Niestety zdjęcia sprzed nie posiadam, bo nie miałam najmniejszej ochoty dokumentować tego stanu,heh. Mogę za to pokazać zdjęcie po, co prawda mam tutaj cienką warstwę pudru Clinique, ale jest to bardzo słabo kryjący puder, tylko do wyrównania kolorytu. Aparat w telefonie nie wyłapuje też tych kilku drobnych zmian, które opisałam tam wyżej (robi w tym miejscu plamki).

-> http://imgur.com/wrATMyc
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 11:39   #3198
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

selavie, gratulacje, świetny efekt
Ani się obejrzysz a będziesz ponad rok po kuracji. Ja nie wiem kiedy mi to minęło... gdyby nie skutki to w ogóle bym zapomniała, że to brałam.
Twarz mam oczywiście nadal gładką, a niedługo mi stuknie 1,5 miesiąca bez izo.
A co do włosów to i tak nie masz tak źle więc się nie przejmuj mi wypadło tyle, ze mogłabym zrobić z tego perukę. Jakieś 300-400 dziennie na pewno traciłam, ale nie chcę do tego wracać myślami. Oczywiście nadal wypadają, tak do 20 dziennie.
Powodzenia na nowej drodze życia, bez tych okropnych krostek :P
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 14:41   #3199
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Selavie ale ładna buzia.


Ja się trochę martwię bo wychodzą mi co chwila jakieś duże gule, bez końcówki i bardzo długo się wchłaniają z powrotem. Myślałam, że na tym etapie nie będzie już zbyt dużo a tu co chwila coś się pojawia. I jeszcze ta mega sucha skóra.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-17, 17:16   #3200
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dziękuję, dziewczyny
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 17:17   #3201
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;45625184]Selavie ale ładna buzia.


Ja się trochę martwię bo wychodzą mi co chwila jakieś duże gule, bez końcówki i bardzo długo się wchłaniają z powrotem. Myślałam, że na tym etapie nie będzie już zbyt dużo a tu co chwila coś się pojawia. I jeszcze ta mega sucha skóra. [/QUOTE]

A w którym miesiącu jesteś?
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 18:51   #3202
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez ursaliana Pokaż wiadomość
A w którym miesiącu jesteś?
Zaczęłam brać 1 grudnia i brałam po 1 tabletce, a od jakoś początku lutego zwiększyłam dawkę do 2 tabletek.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 19:44   #3203
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;45629173]Zaczęłam brać 1 grudnia i brałam po 1 tabletce, a od jakoś początku lutego zwiększyłam dawkę do 2 tabletek.[/QUOTE]

A to jeszcze nie masz co sie przejmować, ja dopiero miałam taką dużą poprawe w 5 miesiącu
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 20:59   #3204
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Exclamation Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

*** jeszcze mała poprawka, maść na zapalenie czerwieni wargowej nazywa się Chlorochinaldin H, nie C
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 15:21   #3205
vatanaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 90
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Selavie ale fajnie. Ja dopiero zaczynam i miło wyczytać między wierszami jaka szczęśliwa już jesteś. i my doczekamy
vatanaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 17:02   #3206
aniiaa123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 54
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Selavie bardzo ładna buzia, gratulacje
aniiaa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 19:03   #3207
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dziękuję, kochane. Mam nadzieję, że ten post będzie dobrą motywacją dla wszystkich, które są jeszcze w trakcie terapii
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 00:59   #3208
makie
Przyczajenie
 
Avatar makie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 18
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

eh zazdroszcze

ja musze przerwac kuracje
po niecalym miesiacu bardzo skoczyl mi cholesterol ale przede wszystkim transaminazy mi z 20 do 59 skoczyly, bralam 30 mg (na przemian 20 i 40)
dermatolog powiedziala ze wg jej wytycznych przy 62 nalezy przerwac, a ze to pierwszy miesiac ledwo plus w ogole powinnam brac 40mg i byloby tylko gorzej to nie ma sensu dalej watroby psuc, niestety zle reaguje i te leki nie sa dla mnie
a poza suchoscia ust nie mialam zadnego wysypu, tylko kilka mini krostek mi przed ten miesiac wyskoczylo, szlam z taka nadzieja do niej a tu d**a..

Edytowane przez makie
Czas edycji: 2014-03-19 o 11:08
makie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 10:03   #3209
sokinky
Raczkowanie
 
Avatar sokinky
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 245
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej wszystkim,
mija mi 6 miesiąc po zakończeniu, więc postanowiłam zrobić mały update
Cera nie jest idealna - zawsze mam jakąś krostkę czy dwie, ale są to takie maleństwa, że wydaje mi się, ze tylko ja je widzę. Nos już nie jest tak gładki, pojawiają się zaskórniki, ale wszystko jest pod kontrolą Skóra jednak jest niesamowicie delikatna, często mam buraka na twarzy pod wpływem chłodu czy alkoholu. Nie przetłuszcza się wcale, a wręcz przeciwnie, potrzebuje stałego nawilżenia. Jestem ze swojej skóry bardzo zadowolona Są nadal przebarwienia i jedno wgłębienie po jakimś wyprysku gigancie, ale porównując do stanu sprzed kuracji to jak niebo a ziemia.

Włosy przeszły już chyba swój najgorszy okres - zaraz po kuracji lecialy jak szalone, myślałam, że wyłysieję. Ale z czasem ten stan się poprawiał. 2 tygodnie temu skróciłam włosy o połowę i odzyły, mniej wypadają i wyglądają na dużo zdrowsze. Tyle tylko, ze skóra glowy znów sie przetłuszcza i muszę myć włosy co jakieś 2 dni. Trochę mnie to denerwuje

Natomiast oczy tragedia. Jak okulista mi spojrzał to się zmartwił. Mam wysuszone oko do tego stopnia, że naczynia zaczęły mi wrastać w twardówkę Do tego zapalenie spojówek, niedotlenienie i zatkane gruczoły. No i pojawił mi się astygmatyzm, wiec dostałam okulary do czytania. Nie mam pojęcia czy to w wyniku terapii, choć wzrok zaczął mi się pogarszać jak brałam izo. Także jak nie urok to sraczka, teraz walczę z oczami
__________________
When I die, bury me upside down, so the world can kiss my ass!
sokinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 11:03   #3210
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Sokinky, a jak faktura skóry? Pory, dziurki wyrównują się? Ja też jestem po kuracji i zaskórniki/małe krostki się zdarzają. Zastanawiałam się czy poruszyć ten temat u dermatologa, ale chyba faktycznie ma się co nimi przejmować.
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:39.