Problem z ciałem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-05, 14:41   #1
babotan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 6

Problem z ciałem


Założyłam nowe konto, ponieważ nie chcę być kojarzona z tym tematem później, zwłaszcza, że sporo moich znajomych wie, że się tu udzielam i pod jakim nickiem. Ale do rzeczy...

Mam problem z moim ciałem. Ktoś pomyśli no okej, ale nie jesteś jedyna przecież, wiec o co chodzi? Chodzi o to, że nawet dietetycy czy lekarze rozkładają ręce. Całe życie byłam osobą szczupłą, w podstawówce byłam aż zbyt drobna i mama zawsze żartowała, że mogłabym się schować za kijem od miotły i nie byłoby mnie widać . W gimnazjum i liceum, kiedy zaczęłam dojrzewać przytyło mi się nieco, nabrałam kształtów itd. Pod koniec liceum, widząc nieco za dużo ciałka na nogach i małą oponkę na brzuchu postanowiłam schudnąć. Odchudzałam się pod okiem mamy, która pomagała mi przy przyrządzaniu jedzenia itd. Schudłam 10kg, przy wzroście 166cm i początkowej wadze nieco ponad 60kg zeszłam do 50-52kg i ogólnie czułam się lepiej i wyglądałam całkiem nieźle, znajomi zauważyli i chwalili nawet moją przemianę (mimo, że nie robiłam tego dla pochwały ale dla samej siebie). Problem w tym, że jednak schudłam jedynie w 2 partiach - nogi miałam szczuplejsze i zdecydowanie zgrabniejsze oraz biust zmniejszył mi się i to diametralnie tak, że wszystkie staniki były na mnie za duże.. Ale co z brzuchem? No właśnie, ani drgnął Ćwiczyłam przez kilka miesięcy (chyba 3), po około 100 brzuszków dziennie (rano i wieczór) i nadal nic, więc się poddałam nie widząc żadnego efektu spalenia mojej oponki. Później wpadłam w okropny dół, ponieważ chciałam jak inne dziewczyny ubrać sukienkę na lato, w końcu wyglądać jak chcę ale wyglądałam karykaturalnie ze szczupłymi nogami, ramionami, brakiem biustu ale za to brzuchem z 3 fałdami na sobie. Zeszłam do 43 kg, wyglądałam jak śmierć a brzuch nadal jak był tak był i nie chciał się zmniejszyć. Szybko otrząsnęłam się sama z tego jak bardzo źle moja waga wygląda, zwłaszcza, że przez kilka miesięcy nie miałam już okresu. Wróciłam do bezpiecznych 50kg. Przez zimę, kiedy nie musiałam za bardzo eksponować ciała, przytyło mi się znowu do 60 i obecnie jestem na etapie zrzucania tego, jednak chciałam się zapytać czy może któraś z Was miała taki problem i jest w stanie mi poradzić CO mam robić, żeby pozbyć się tłuszczu z tego przeklętego brzucha? Zaznaczam, że jestem bardzo ograniczona zdrowotnie jeżeli chodzi o ćwiczenia, więc bieganie i większy wysiłek fizyczny niestety odpada. Może znacie jakieś mniej wymagające, ale skuteczne ćwiczenia?

Byłam u lekarza, u dietetyka także. Ważyli mnie potem patrzyli na brzuch i mówili, że nie mają pojęcia czemu tak jest bo przy takiej niedowadze powinnam tego brzucha nie mieć i pewnie taka moja natura, mam się z tym pogodzić, ale ja nie chcę. Ćwiczyłam, naprawdę, regularnie robiłam te brzuszki, ale na marne, bo nie pomogło. Męczyć się dietami też nie chcę całe życie.

Dodam jeszcze, że bardzo często jak wypije więcej jakiegokolwiek napoju, czy zjem zwykły obiad, kolację, 2-3 kanapki (!) to czuję się strasznie napuchnięta. Nie wiem czy to ma jakiś związek, ale wolałam wspomnieć.
babotan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 14:51   #2
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Problem z ciałem

po 1.często jest tak że z brzucha chudnie sie na samym końcu (ale Ciebie to chyba nie dotyczy)
po2.Brzuszki nie są na ,,chudniecie z brzucha''

lekarz nie zlecił ci żadnych badań?usg brzucha?może masz problem z jelitami?

idz do lekarza i domagaj sie badań to nie jest normalne żeby być tak szczupłą a mieć duży brzuch
a może wcale nie jest taki duży tylko Ty sobie wyolbrzymiasz?


ps napisz jak sie odżywiasz,co jesz?jak wygląda Twoje dieta,ile posiłków spożywasz w ciągu dnia itd
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 15:00   #3
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Problem z ciałem

Z tego co wiem na chudnięcie z brzucha są ćwiczenia aerobowe (bieganie, rower...) ale nie wyobrażam sobie tych 3 fałd przy 50-52 kg, najprawdopodobniej po prostu sama inaczej się oceniasz niż inni, którzy przecież Cię chwalą za ładną sylwetkę !
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 15:04   #4
allmode
Wtajemniczenie
 
Avatar allmode
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 736
Dot.: Problem z ciałem

Cytat:
Napisane przez babotan Pokaż wiadomość
Byłam u lekarza, u dietetyka także. Ważyli mnie potem patrzyli na brzuch i mówili, że nie mają pojęcia czemu tak jest bo przy takiej niedowadze powinnam tego brzucha nie mieć i pewnie taka moja natura, mam się z tym pogodzić, ale ja nie chcę. Ćwiczyłam, naprawdę, regularnie robiłam te brzuszki, ale na marne, bo nie pomogło. Męczyć się dietami też nie chcę całe życie.

Dodam jeszcze, że bardzo często jak wypije więcej jakiegokolwiek napoju, czy zjem zwykły obiad, kolację, 2-3 kanapki (!) to czuję się strasznie napuchnięta. Nie wiem czy to ma jakiś związek, ale wolałam wspomnieć.
Lekarze i dietetycy tylko ważyli i patrzyli na brzuch czy zlecali jakieś badania? Powinni zlecić diagnostykę, bo wzdęcia po napojach lub jedzeniu normalne nie są.
Może na początek poszukaj jakiegoś dobrego lekarza, który zajmie się odnalezieniem przyczyny Twojego stanu?
allmode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 15:35   #5
babotan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 6
Dot.: Problem z ciałem

Odnośnie tego jak wyglądam naprawdę a jak mnie widzą inni i wyolbrzymiania - napisałam, że lekarze widzieli mój problem, widzieli te fałdki. To nie tak, że wyolbrzymiam, bo jak mówiłam czułam się dobrze w swoim ciele poza oponką, którą chcę zrzucić w końcu bez katowania się do niewiadomo jak niskiej wagi. I to też nie tak, że mam 3 wielkie fałdy jak słoń, ale są to 3 mniej i bardziej widoczne fałdki, które widać jakkolwiek bym nie usiadła i wciągnęła brzucha. Jedna na brzuchu (ta jest duża, ok ta jedna jest nawet bardzo widoczna), dwie wyżej pod biustem, że tak to ujmę (jeżeli wiecie o co mi chodzi).


Odnośnie tego jak się odżywiam. To staram się jeść w miarę regularnie o ile mam taką możliwość, 4-5 posiłków dziennie w zależności od tego czy mogę sobie na to pozwolić. A co jem? Staram się po prostu jeść zdrowo. Dużo warzyw, chude mięso, ryby wszelkiego rodzaju, całkowicie ograniczyłam wszelkie słodkości włącznie z cukrem, zero tłustych potraw. Mięso i ryby przygotowuje na parze zazwyczaj, lub pieczone, wszystko bez oleju. Zawsze rano jem większe śniadanie i nie objadam się przed snem. Piję bardzo dużo wody (tylko i wyłącznie, bo innych napojów nie lubię), około 2 litrów dziennie co najmniej. Takim sposobem udało mi się wtedy schudnąć te 10 kg bez większego bólu.


Lekarz nie zlecił mi nic, nawet kiedy proponowałam ewentualnie badanie hormonów, bo słyszałam, że one mogą być przyczyną to powiedział mi, że nie warto bo to na pewno nie to. Zaufałam wtedy lekarzowi, bo myślałam, że zna się na fachu..

Edytowane przez babotan
Czas edycji: 2014-05-05 o 15:36
babotan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 15:35   #6
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Problem z ciałem

Każdy ma inny typ budowy, ja np. mam widoczne na brzuchu mięśnie, ale za to uda mam przeogromne (chyba 62 cm w najgrubszym miejscu).
Byłam znacznie chudsza niż teraz to miałam całkowicie widoczną kratkę na brzuchu, a nogi i tak nie były szczupłe....
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 16:06   #7
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Problem z ciałem

To jest tłuszcz, czy może jesteś wzdęta? Może problem tkwi w diecie. Właściwie brzuch to w 80% dieta, ale druga sprawa, że 100 brzuszków dziennie to nie są ćwiczenia.
Jesli to nie wzdęcie - kup hula hop i kręć. Na początek bez wypustek, ale duże, potem możesz wsypać do niego ryż.
Możliwe, że masz taką figurę - jabłka nie oszukasz tak łatwo
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-05, 18:43   #8
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Problem z ciałem

Tez obstawiam dietę Może pszenica albo nabiał jest powodem wzdęć (bo nie sądze że to tłuszcz..)?
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 19:15   #9
Arkonariuss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3
Dot.: Problem z ciałem

Witaj, warto się przyjrzeć problemowi bliżej, idź do lekarza i niech skieruje Cię na badania. Jak będzie twierdził, że nie ma potrzeby stanowczo obstawiaj przy swoim. Możesz mieć nawet celiakie, czyli nietolerancje glutenu (http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-...kia,index.html) - to nie dotyczy tylko małych dzieci. A co do ćwiczenia brzuszków - moje spostrzeżenia, jeżeli codziennie trenujesz te same ćwiczenie mięśnie przyzwyczajają się do tego i efekt staje się znikomy, dlatego co np.3 dzień dobrze zrobić przerwę lub włączyć do treningu inny zestaw ćwiczeń. Na sam brzuch proponuje słynną A6W, a jeżeli masz co najmniej 1h czasu dziennie na ćw. to możesz wypróbować p90x (znajdziesz w sieci). Pozdrawiam i IDŹ KONIECZNIE DO LEKARZA!
Arkonariuss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 21:25   #10
babotan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 6
Dot.: Problem z ciałem

Dziękuję za odpowiedzi. Spróbuję poszukać porady u innego lekarza.

Spróbuję także z hula hop i ewentualnych innych ćwiczeń )
babotan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 16:10   #11
Fionka_31
Zakorzenienie
 
Avatar Fionka_31
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 8 266
Dot.: Problem z ciałem

a może kortyzol za wysoko?
__________________
08.04.2013 - start
od 16.09.2013 - siłowy
od 17.11.2014 - CF

Fionka_31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-07, 10:11   #12
pirisand
Rozeznanie
 
Avatar pirisand
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: wygodna kanapa
Wiadomości: 630
Dot.: Problem z ciałem

Również obstawiam nietolerancję na gluten lub nabiał. Lub to i to

---------- Dopisano o 10:11 ---------- Poprzedni post napisano o 10:08 ----------

Cytat:
Napisane przez babotan Pokaż wiadomość


Odnośnie tego jak się odżywiam. To staram się jeść w miarę regularnie o ile mam taką możliwość, 4-5 posiłków dziennie w zależności od tego czy mogę sobie na to pozwolić. A co jem? Staram się po prostu jeść zdrowo. Dużo warzyw, chude mięso, ryby wszelkiego rodzaju, całkowicie ograniczyłam wszelkie słodkości włącznie z cukrem, zero tłustych potraw. Mięso i ryby przygotowuje na parze zazwyczaj, lub pieczone, wszystko bez oleju. Zawsze rano jem większe śniadanie i nie objadam się przed snem. Piję bardzo dużo wody (tylko i wyłącznie, bo innych napojów nie lubię), około 2 litrów dziennie co najmniej. Takim sposobem udało mi się wtedy schudnąć te 10 kg bez większego bólu.
olej też jest potrzebny w diecie spróbuj np z kokosowym, albo dodawaj łyzeczkę oleju lnianego do sałatek
__________________
Aparatka góra 21.02.2013 r.
pirisand jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 12:57   #13
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Problem z ciałem

Cytat:
Napisane przez Fionka_31 Pokaż wiadomość
a może kortyzol za wysoko?
Podbijam.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 12:47   #14
Verri
Raczkowanie
 
Avatar Verri
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Inny Świat
Wiadomości: 289
Dot.: Problem z ciałem

Cytat:
Napisane przez babotan Pokaż wiadomość
Dodam jeszcze, że bardzo często jak wypije więcej jakiegokolwiek napoju, czy zjem zwykły obiad, kolację, 2-3 kanapki (!) to czuję się strasznie napuchnięta. Nie wiem czy to ma jakiś związek, ale wolałam wspomnieć.
kochana ale płaski brzuch to niestety 30% ćwiczeń i 70% dieta, niestety dla nas wszystkich. i na kanapeczkach to Ty sobie płaskiego brzucha nie zrobisz.
popieram dziewczyny które mówią o lekarzu, to nie jest normalne, żeby brzuch nie chudł w ogóle, domagaj się usg chociażby!

---------- Dopisano o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Arkonariuss Pokaż wiadomość
Na sam brzuch proponuje słynną A6W
z tym uważaj! bo strasznie obciąża plecy i osobiście nie mogę tego robić. do tego moi znajomi (wkręceni w ćwiczenia, siłownie itp) zawsze twierdzili że to ćwiczenia dla już szczupłych zeby uwidocznić tzw "kratę" na brzuchu, a mało mają wspólnego z traceniem tkanki tłuszczowej.
ale mogę się mylić
Verri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-10 12:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:32.