Baaaardzo nietypowy problem ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-07, 20:05   #1
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 580

Baaaardzo nietypowy problem ;)


Witam wszystkich. Nigdy nie udzielałam się w tym wątku i zastanawiam się, czy nie podchodzi on pod dietetykę, ale że ma związek z ćwiczeniami, to postanowiłam napisać tutaj.

Mam za sobą zarówno otyłość, jak i ED, moje rekordowe osiągi to 90 i 49 kilo... Teraz osiągnęłam wagę idealną i utrzymuję ją od jakiegoś czasu. @ nadal nie mam, czekam.
Rzecz w tym, że w pewnym momencie pojawiła mi się nadwyżka kaloryczna. Uznałam, że to dobry moment, by zacząć ćwiczyć - wcześniej mi tego zakazano, wiadomo - tycie, łatwo nie było. Teraz w sumie nie dostałam przeciwwskazań od dietetyczki, więc spokojnie sobie trenowałam.

Nie chcę jednak spalić tkanki tłuszczowej! Bardzo się starałam o osiągnięcie właściwego poziomu i nie chciałabym jej stracić. Jak mówiłam, waga stoi w miejscu, ale nie mam teraz jak zrobić pomiaru procentowego. Czy powinnam się bać, że zmienią mi się proporcje tłuszcz-mięśnie, chociaż liczby na wadze będą te same?
Dodam, że w diecie mam jednak dość dużo białka, głównie ze względu na nabiał, z którego nie umiem zrezygnować (ale nie mam przez to problemów zdrowotnych, wyniki zawsze miałam wzorowe).
Obecnie moja aktywność wygląda tak:
* gimnastyka - po 20 wymachów nogą, grzbietów, 90 brzuszków (chcę dobić do 100) - codziennie rano, zaraz po obudzeniu
* w-f - 3x w tygodniu (raz po 2 h i raz po 1)
* rowerek stacjonarny - 3-4 razy w tygodniu (jeżdżę średnio przez godzinę, czasem więcej, czasem mniej, przejeżdżam ok. 25km i spalam ok. 600-700 kalorii).
Plus taka codzienna aktywność, jakieś wyjścia, zakupy (mieszkam na 11. piętrze i nie używam windy ).

Jak mówiłam, waga stoi. Nie jestem wyczynowcem, ćwiczę amatorsko, dla własnego zdrowia i radości (w trakcie jazdy zwykle dodatkowo się uczę). Czy zatem wszystko gra? Wiem, że kobiecie nie tak łatwo wyrobić mięśnie, ale tłuszcz spala się szybciej...
Shariana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 20:51   #2
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Baaaardzo nietypowy problem ;)

Specjalistą nie jestem, ale jak dla mnie po prostu ćwicz siłowo, jakieś ćwiczenia tonujące ciało, rozciągające, wysmuklające. Cokolwiek, byle nie kardio. Bez kardio, raczej nie spalisz za dużo tłuszczu. Dodatkowo pamiętaj o węglowodanach po treningu siłowym, aby mięśnie je spalały, a nie brały się za tłuszczyk.
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 20:59   #3
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Baaaardzo nietypowy problem ;)

A co się stanie jak Ci się zmieni proporcja mięśnie-tłuszcz, a waga będzie ta sama?

Tłuszcz nie zamienia się w mięśnie .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 22:02   #4
uUuAsissuUu
Zakorzenienie
 
Avatar uUuAsissuUu
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 003
Dot.: Baaaardzo nietypowy problem ;)

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
Specjalistą nie jestem, ale jak dla mnie po prostu ćwicz siłowo, jakieś ćwiczenia tonujące ciało, rozciągające, wysmuklające. Cokolwiek, byle nie kardio. Bez kardio, raczej nie spalisz za dużo tłuszczu. Dodatkowo pamiętaj o węglowodanach po treningu siłowym, aby mięśnie je spalały, a nie brały się za tłuszczyk.
co ty gadasz
uUuAsissuUu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 13:31   #5
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Baaaardzo nietypowy problem ;)

haha własnie tez sie zastanawiam...hahaha strasznie mnie rozbawiła twoja rekcja uuAsissUuuu ;D co ona gada? ;D
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 19:52   #6
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 580
Dot.: Baaaardzo nietypowy problem ;)

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
A co się stanie jak Ci się zmieni proporcja mięśnie-tłuszcz, a waga będzie ta sama?

Tłuszcz nie zamienia się w mięśnie .
Heh, że nie zmienia się w mięśnie, to wiem. Chodziło mi raczej o to, że nie chcę spalenia tkanki tłuszczowej, ale na przesadnym rozwoju mięśni też mi nie zależy (dlatego jeżdżę na małym obciążeniu, ale szybko...). To, co robię, to czysta amatorka, bez nastawienia na specjalne efekty, co zapewne jest zupełnie odwrotne niż cele pozostałych użytkowników. :P

Czyli przy odpowiedniej podaży kalorii jako takiej nie ma się czego obawiać?
Shariana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 21:09   #7
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Dot.: Baaaardzo nietypowy problem ;)

Oblicz przy jakiej podaży kalorii twoja waga się utrzymuje i w dni treningowe dodawaj ilość kalorii którą spalasz.

Swoją drogą, ile obecnie masz % tłuszczu?
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-12, 08:13   #8
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Baaaardzo nietypowy problem ;)

Jeśli dostarczasz większość białka poprzez nabiał to możesz go nie dostarczać wcale tak duzo jak ci się wydaje. Białko dostarczane przez nabiał jest przyswajanie dużo mniej niz białko z mięsa, ryb, jaj.

O przesadny rozwój mięśni raczej nie masz się co martwic bo nam kobietom to nie grozi, chyba że masz dietę z potężnym dodatnim bilansem i podnosisz więcej żelastwa. Do treningów proponuje wprowadzić ćwiczenia siłowe. Nie liczy się czy np zrobisz więcej brzuszków, jak lepsze efekty mogą być po 20 brzuszkach z obciążeniem.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-12 09:13:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:20.