Trening Obwodowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-20, 00:49   #1
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244

Trening Obwodowy


Na wstępie zaznaczam, że użyłam wyszukiwarki, jednak takiego tematu nie znalazła Jeśli dubluję to przepraszam.

Chciałam zapytać, co sądzicie o treningu obwodowym, jakie on daje efekty?

Mówiąc trening obwodowy mam na myśli coś takiego :
"Zajęcia rozpoczynają się tradycyjną rozgrzewką.W momencie kiedy instruktor uzna,że grupa jest dostatecznie rozgrzana i przygotowana do ćwiczeń na maszynach pneumatycznych, następuje zajęcie stanowisk treningowych i 2 min trening siłowy. Z maszyn grupa wraca do ćwiczeń na stepach, ćwiczeń z ciężarkami lub ćwiczeń z gumami i znów wraca na maszyny, przechodząc na sąsiednie stanowisko, aby po 2 min znów wrócić do ćwiczeń aerobowych."

Jestem szczupła (49 kg przy 164 cm), chciałabym jedynie wyrzeźbić ciało, zmniejszyć obwody, zmienić moje kluchy na coś jędrniejszego i delikatnie umięśnionego. Do tej pory trenowałam delikatnie siłowo w domu i uprawiałam jogging. Moje pytanko - czy trening obwodowy nie sprawi, że mięśnie mi się rozrosną i będę zbyt umięśniona (czyli że moje obwody się rozrosną)? Chciałabym uniknąć rozbudowywania mięśni łydek i ud, wolałabym je wysmuklić, oraz spalić tłuszczyk z wewnętrznej strony ud - tylko czy z pomocą tego treningu to się uda?

Z góry dziękuję za rady i opinie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg trening_obwodowy.jpg (81,9 KB, 66 załadowań)

Edytowane przez jagagaga
Czas edycji: 2012-01-20 o 09:38
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 09:25   #2
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Trening Obwodowy

słabo szukałaś, zdaje się, że temat który poruszasz jest w niemal każdym wątku
mięśnie nie rosną z powietrza a już na pewno nie od "delikatnego treningu siłowego"
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 09:35   #3
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Trening Obwodowy

Cytat:
Napisane przez nikki999 Pokaż wiadomość
słabo szukałaś, zdaje się, że temat który poruszasz jest w niemal każdym wątku
mięśnie nie rosną z powietrza a już na pewno nie od "delikatnego treningu siłowego"
Wpisz w wyszukiwarkę "trening obwodowy" i sprawdź sama Już w wielu wątkach przewija się temat, że wyszukiwarka wizażowa jest do... pupy

I napisałam, że do tej pory - czyli w przeszłości - "delikatnie ćwiczyłam siłowo w domu", a trening obwodowy jest już dla mnie sporo mocniejszy.
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 10:36   #4
molly88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 211
Dot.: Trening Obwodowy

Jeżeli chodzi o trening obwodowy.
W moim fitness clubie -> FitnessAcademy we Wrocławiu mam trening obowodyw na urządzeniach zmieniających obciążenie poprzez ciśnienie wiec w każdym momencie szybko i wygodnie można zmienić ciężar.
Co do rozbudowy mieśni i rzeźby ciała. W zależności jak jest prowadozny trening. Może być power czyli ewidentnie budujemy masę mieśniową może być fat bugning czyli jesteśmy nastawieni na małe obciązenia z dużą ilościa powtorzeń i tutaj jest mały przyrost masy mieśniowej i bardziej stawiany jest na spaleie tłuszczu. Moi instruktorzy miedzy obwodami - zazywczaj są dwa czasem trzy robimy brzuszki. Miedzy stacjami sa dokladane ekstra stacje np step, dodatkowe brzuszki itd. Ja bardzo lubie ten trening bo można naprawedę sie wzmocnic.
molly88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 22:37   #5
Feaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 459
Dot.: Trening Obwodowy

Cytat:
Napisane przez jagagaga Pokaż wiadomość
Wpisz w wyszukiwarkę "trening obwodowy" i sprawdź sama Już w wielu wątkach przewija się temat, że wyszukiwarka wizażowa jest do... pupy

I napisałam, że do tej pory - czyli w przeszłości - "delikatnie ćwiczyłam siłowo w domu", a trening obwodowy jest już dla mnie sporo mocniejszy.
Ale nawet jeżeli - to, żeby nastąpił przyrost mięśni TRZEBA jeść na PLUS - czyli więcej niż potrzebuje organizm na redukcji a nawet w stanie utrzymania.
Czyli jedząc normalnie (ok 1800kcal) i ćwicząc, czy to siłowo czy aerobowo czy jakkolwiek inaczej, ale spalając kalorie - nie ma szans, żebyś rozbudowała sobie mięśnie.
Feaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 20:30   #6
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Trening Obwodowy

Tylko problem w tym właśnie, że jak zaczynam trenować to od razu i jeść mi się chce bardziej Jak nie odżywiam się porządnie to spada mi nastrój, nie mam na nic siły i po prostu wykańczam się

Ale przestrzegam zaleceń zdrowej diety
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 09:02   #7
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Trening Obwodowy

Cytat:
Napisane przez marcela8 Pokaż wiadomość
Przecież to normalne Poza tym, im większą masz masę mięśniową, tym więcej spalasz kalorii nawet podczas codziennych czynności - jeden kilogram mięśni spala ok. 70- 100 kcal na dobę
No tak, to akurat wiem

Cytat:
Napisane przez marcela8 Pokaż wiadomość
Co do treningu obwodowego - mnie nie do końca przekonuje, jeśli chcę poćwiczyć na sprzętach wolę iść na siłownię. Przy treningu aorebowym organizm zaczyna spalać tłuszcz po 30 minutach, czyli de facto po rozgrzewce- nie jestem przekonana, czy w tym przypadku ciągłe zmienianie sprzętu nie spowalnia tego procesu.
No właśnie nie jestem ekspertem, do tej pory nie interesowałam się nawet ćwiczeniami siłowymi Pamiętam, że swego czasu był ogromny boom na takie zajęcia. No cóż, pozostaje mi jedynie potestować
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-26, 16:56   #8
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Trening Obwodowy

Ten opis, który wkleiłaś to nie jest wcale obwód-a napewno nie klayczny.
W treningu obwodowym ćwiczy się na jednej sesji całe ciało, na każdą partię przypadają po 1-3 ćwiczenia w zależności od wielkości danej parti i priorytetów-im bardziej złożone i wielostawowe ćwiczenie tym lepiej. Cwiczenia wykonuje się kolejno-jedne po drugim, bez przerw, przechodząc od razu na kolejne stacje. Zakres powtórzeń to 12-15 przy cieżarze odpowiadjącym 60-70% cieżaru maxymalnego. Przerwa następuje dopiero po wykonaniu pełnego obwodu. Zwykle wykonuje się na jednym treningu 2-3 obwody.

To co Ty opisałaś przypomina bardziej trening ACT chociaz w nim też nie biega się co 2 minuty od siłowego do jakiejś formy aerobów. Wg mnie ten trening jest zupełnie bez sensu-żeby aeroby przyniosły jakiś skutek w postaci spalania tkanki tłuszczowej musi być to wysiłek stały, długotrwały i w odpowiednim pułapie tętna.

Natomiast klasyczny obwód jest pomocny. Pytanie tylko czego oczekujesz? jakie masz cele? Ja zawsze polecam obwodówkę na początek przygody z treningami, jak powrót do wysiłku-po dłuższych przerwach i w okresach roztrenowania. Świetnie przygotowuje nieobeznany z treningami organizm na inne metody-chociażby trening dzielony-split. Dba równomiernie o rozwój całego ciała, przygotowuje podstawy pod bardziej wymagające formy treningu, podnosi kondyzję i częsciowo też wydolnosć. Przygotowuje stawy i więzadła do mocniejszych treningów-najkrócej mówiac tworzy solidne podstawy do dalszych trenigów i ja uważem, ze tego etapu nie powinno się pomijac gdy zaczyna się ćwiczyć.
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 14:50   #9
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Trening Obwodowy

Lady_Kala, ja w ogóle wkleiłam ten opis ze strony, nie do końca on zgadza się z rzeczywistością, a prawidłowy opis wygląda tak :

1. chwila rozgrzewki
2. siadam na maszynie, ćwiczę w normalnym tempie
3. ćwiczę na maszynie, wykonując krótkie, szybkie ruchy (bodajże spięcia?)
2 i 3 trwa około 3 minut
4. zmiana - ćwiczę na stepie z 1,5 kg ciężarkami
i znowu zmiana - przesiadka na maszynę.

a czego oczekuję? na pewno nie chcę zwiększyć obwodów. nie jestem jakimś tam sportowcem, ćwiczę jedynie dla zachowania ładnej sylwetki. chciałabym ujędrnić/delikatnie wyrzeźbić ciało i zachować swoją wagę i to by było na tyle
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 15:40   #10
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Trening Obwodowy

No i to co rozpisałaś teraz też nie jest treningiem obwodowym-może jakąś formą ACT chociaż też nie do końca.

Biorąc pod uwagę Twoje cele klasyczny obwód stacyjny będzie dla Ciebie jak najbardziej w porządku.

Bo ten plan o którym mówisz to taki nic-ani porządny aerob ani nie trening siłowy...
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 18:40   #11
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Trening Obwodowy

Cytat:
Napisane przez Lady_Kala Pokaż wiadomość
No i to co rozpisałaś teraz też nie jest treningiem obwodowym-może jakąś formą ACT chociaż też nie do końca.

Biorąc pod uwagę Twoje cele klasyczny obwód stacyjny będzie dla Ciebie jak najbardziej w porządku.

Bo ten plan o którym mówisz to taki nic-ani porządny aerob ani nie trening siłowy...
A co to jest ACT?
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-31, 03:07   #12
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Trening Obwodowy

to skrót od Aerobic Circuit Trening

to forma treningu obwodowego ale aerobicznego.
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 09:17   #13
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Trening Obwodowy

Kurczę, no to zmartwiłaś mnie, jak mówisz, że to będzie mało efektywne Ale szkodzić mi nie zaszkodzi? Tylko też mało pomoże...

Hmm a ćwiczenia z ciężarkami to nie jest trening siłowy? Trochę nie rozumiem, czemu ten trening jest kiepski
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 14:37   #14
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Trening Obwodowy

Nie każdy trening z ciężarkami jest treningiem siłowym.
Bo jak weźmiesz do ręki hantle i będziesz machać przez 2 minuty to już nie jest siłowy tylko coś na kształt aerobowego z obciążeniem.
Trening siłowy to trening z obciążeniem gdzie ćwiczenia wykonuje się w seriach i w odpowiedniej liczbie powtórzeń oraz z odpowiednimi przerwami między tymi seriami.
np uginanie przedramion z hantelkami stojąc (biceps) 15, 12, 12, 12 (45sec przerwy)

Dlaczego ten trening nie będzie do końca skuteczny? Bo nie realizuje podstawowych założen ani treningu siłowego (odpowiedni dobór cieżaru, serie, powtórzenia, przerwy, wysiłek beztlenowy...) ani podstawowych założeń trningu aerobowego (długotrwała powtarzalność aby uruchomić proces spalania tkanki tłuszczowej, odpowiedni zakres tętna...)
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-10, 15:39   #15
Karina909
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 17
Dot.: Trening Obwodowy

Osobom z okolic warszawy polecam trening 36 minut w łomiankach intensywny ale świetny pod profesjonalnym okiem
Karina909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-10, 17:30   #16
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Trening Obwodowy

Trening obwodowy jest idealny dla osób początkujących,gdyż działa na ciało ogólnorozwojowo. Po miesiącu takiego treningu warto przejść na trening dzielony
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-17, 05:29   #17
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Trening Obwodowy

Nie martw się, Twoje mięśnie nie będą za duże. Zbudować masę mięśniową to wielka sztuka wymagająca poświęcenia.
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-17 06:29:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:24.