Jaka wyciskarka do soków? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-10, 07:45   #31
GosiaWarszawa83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 9
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Zgadzam się z Ewa, wyciskarka soku Hurom hh 2g to niesamowite urządzenie, zakupiłam je tutaj xxx w promocyjnej cenie.
Myślę ze jest warte każdej złotówki, jak dla naszej rodziny to urządzenie nr 1 w kuchni, owoce kupowane są często ale z rozwagą, już czekamy na zimę by pic prawdziwy pomarańczowy sok w hektolitrach. Polecam każdemu!

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-12-15 o 14:39 Powód: link
GosiaWarszawa83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 19:01   #32
Dziewczyna Stradivariusa
Raczkowanie
 
Avatar Dziewczyna Stradivariusa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 436
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Próbowała któraś z Was kobiety zrobić masło orzechowe za pomocą tej wyciskarki? (chodzi o 2g)
Dziewczyna Stradivariusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 21:10   #33
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Cześć,

Ja też poszukuję rady co do wyboru wyciskarki - na razie wiem, że chcę poziomą jednoślimakową o dużej mocy, z możliwością robienia masła, oleju z ziaren itp. Na co warto zwracać uwagę? Chciałabym uniknąć części z BPA, ale chyba będzie ciężko :/
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 21:12   #34
Agnieszka821
Przyczajenie
 
Avatar Agnieszka821
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 28
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

ja też dopiero poszukuję idealnego modelu ;P chciałabym kupić coś do 200 zł
Agnieszka821 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 07:56   #35
migotka_zdw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 66
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Ja zdecydowałam się na tanią wyciskarkę wolnoobrotową do owoców i warzyw Camry CR 4108, ma ten sam system co Hurom czy Omega czyli ślimak. Kupiłam ją z gwarancją na 3 lata za 400 zł, więc miesięczny koszt użytkowania to niecałe 11 zł( 400 zł : 36 miesięcy). Doszłam do wniosku, że technika ciągle idzie do przodu i za te 10 czy 15 lat gwarancji,które dają Hurom czy Omega może się dużo zmienić. Poza tym to moja pierwsza wyciskarka i muszę sprawdzić jak długo mi starczy zapału do wysikania tych soków. Podejrzałam też, że ma części podobne do Huroma, więc jeśli w okresie pogwarancyjnym coś się wydarzy to planuję spróbować ściągnąć porządne części od Huroma. Jeszcze nie testowałam swojej wyciskarki, ale pewnie niedługo pojawi się jakiś wpis na moim blogu po około miesiącu użytkowania, bym mogła Wam opisać prawdziwe za i przeciw.
__________________
zapraszam wszystkich, którzy troszczą się o swoje ciało, włosy i paznokcie.
http://naturalnekosmetykimoniki.blogspot.com
migotka_zdw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 16:42   #36
artikubi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

hej wszystkim nie wiem czy tylko ja jestem tutaj jedynym meżczyzna ale jako temat mnie zainteresowal postanowilem napisac. ja mam wyciskarke kuvings ta z duzym wsadem na owoce i warzywa jestem zadowolony ale powiem szczerze ze kolezanka ma huroma i to prawie identyczne urzadzenie w szczegolowych opisach róznia sie tylko dwiema rzeczami moca silnika hurom 150 kuvings 240 i wsadem na owoce kuvings przyjmuje wiekszosc owocow i warzyw bez krojenia a do jej huroma trzeba troche sie nakroic. bardzo dobre soki z wielu warzyw i owocoow mozna zrobic. ja mam ksiazke "100 najlepszych sokow ktore blyskawicznie dostarcza witamin i mineralow" i powiem ze warto ta ksiazke miec gdy sie posiada wyciskarkwe wolnoobrotowa. sa swietne przepisy i smaczne. soki z warzyw lisciastych rewelacja oczywiscie w odpowiednim polaczeniu. ci co sie zastanawiaja niech szybko jakas wycis kupia bo te soki z kartonu to lipa na kolkach niby 100% sok a tam woda barwniki i regulatory= chemia chgemia chemia mendelejew cały. trzeba kupic troche warzyw i owocow na ryneczku i dzida z sokami. kolezanka z krakowa mowila ze w galerii widziala te wyciskarki i namowila meza i tez kupili noi tam mieli fajne ksiazki jeszcze w sprzedazy wiec jak ktos z krakowa to niech idzie do bonarki i do swojej wyciskarki dokupi fajna literature i dzida z sokami z kapusty, pokrzywy mleczu, jarmuzu. dobra mieszanka to podstawa. bo samemu to czasem ciezko dobrze polaczyc liscie z warzywami twardymi i owocasmi. moja mieszanka zielona to: papryka zielona, szpinak, seler naciowy, nać pietruszki i kiwi a wasze ulubione??
artikubi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 09:03   #37
ganesha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 222
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

A ja mam pytanie czy ktoś z was robi soki z bardzo drobnych, zielonych liści, ziół itp. ? Uzywam mojej sokowirowki do robieina soków z marchwi i buraków ale do niczego innego niestety się ona nie nadaje i chciałabym zainwestowac w jakiś konkretny sprzet.
ganesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-22, 12:46   #38
MissIlonka
Raczkowanie
 
Avatar MissIlonka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 41
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Załóżyłam wątek dotyczący soków jeżeli ktoś z was byłby zainteresowany, natomiast ja również mam pytanie dotyczące wyciskarki - czy jakąś konkretnie polecacie? Słyszałam o takich porządnych i drogich, to która firma robi lepsze?
MissIlonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 18:37   #39
Dziewczyna Stradivariusa
Raczkowanie
 
Avatar Dziewczyna Stradivariusa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 436
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Dużo zależy od preferencji kupującego, najlepsze są dwuślimakowe, ale one są strasznie drogie. Z jednoślinakowych poleciłabym Huroma.
Dziewczyna Stradivariusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 08:30   #40
MissIlonka
Raczkowanie
 
Avatar MissIlonka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 41
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Cytat:
Napisane przez Dziewczyna Stradivariusa Pokaż wiadomość
Dużo zależy od preferencji kupującego, najlepsze są dwuślimakowe, ale one są strasznie drogie. Z jednoślinakowych poleciłabym Huroma.
'

Czemu byś ja poleciła? Jakie sa jej wady/zalety? i czym sie różnią dwu od jednoślimakowych?
MissIlonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 16:47   #41
Dziewczyna Stradivariusa
Raczkowanie
 
Avatar Dziewczyna Stradivariusa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 436
Cytat:
Napisane przez MissIlonka Pokaż wiadomość
'

Czemu byś ja poleciła? Jakie sa jej wady/zalety? i czym sie różnią dwu od jednoślimakowych?
Wyciskarki dwuślimakowe od jednoślimakowych różnią się liczbą ślimaków. To takie "wałki" tłoczące, które miażdżą owoce i warzywa. W przypadku dwuślimakowych siłą rzeczy sok wyciśnięty jest dokładniej. Mnie do gustu przypadł Hurom drugiej generacji. Jeśli chodzi o zalety tego sprzętu to jest mega wydajny, odpady są dużo bardziej suche w porównaniu z tradycyjną sokowirówką i jest ich mniej, jest cichutki i ładnie wygląda na blacie. Oprócz Huroma oglądałam jeszcze Kuvingsa, tego na duże owoce, ale tam w soku było dużo drobinek miąszu zwłaszcza w przypadku twardych warzyw typu marchewka czy burak. Nie wiem jak zachowują się te starsze Huromy, bo być może też tak mają.Do wad wyciskarki można zaliczyć na pewno cenę, chociaż to akurat jest bardzo relatywne i nie dotyczy samego sprzętu. Po drugie jest to wyciskarka pionowa i ma jednak trochę mniej funkcji niż te poziome. Warto jeszcze zwrócić uwagę na to, że wyciskarki pionowe same pobierają surowiec, a załączonego popychacza używa się tylko od czasu do czasu, czego niestety nie da się powiedzieć o wyciskarkach poziomych.
Dziewczyna Stradivariusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-23, 18:29   #42
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Cytat:
Napisane przez Dziewczyna Stradivariusa Pokaż wiadomość
Wyciskarki dwuślimakowe od jednoślimakowych różnią się liczbą ślimaków. To takie "wałki" tłoczące, które miażdżą owoce i warzywa. W przypadku dwuślimakowych siłą rzeczy sok wyciśnięty jest dokładniej. Mnie do gustu przypadł Hurom drugiej generacji. Jeśli chodzi o zalety tego sprzętu to jest mega wydajny, odpady są dużo bardziej suche w porównaniu z tradycyjną sokowirówką i jest ich mniej, jest cichutki i ładnie wygląda na blacie. Oprócz Huroma oglądałam jeszcze Kuvingsa, tego na duże owoce, ale tam w soku było dużo drobinek miąszu zwłaszcza w przypadku twardych warzyw typu marchewka czy burak. Nie wiem jak zachowują się te starsze Huromy, bo być może też tak mają.Do wad wyciskarki można zaliczyć na pewno cenę, chociaż to akurat jest bardzo relatywne i nie dotyczy samego sprzętu. Po drugie jest to wyciskarka pionowa i ma jednak trochę mniej funkcji niż te poziome. Warto jeszcze zwrócić uwagę na to, że wyciskarki pionowe same pobierają surowiec, a załączonego popychacza używa się tylko od czasu do czasu, czego niestety nie da się powiedzieć o wyciskarkach poziomych.
Moja pozioma sama wciąga
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 19:06   #43
Dziewczyna Stradivariusa
Raczkowanie
 
Avatar Dziewczyna Stradivariusa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 436
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Być może, ja nie znam wszystkich modeli, posiłkuję się na tej, którą kiedyś widziałam u znajomych. Właściciel uznał to za wadę, mówił też że uciążliwa jeśli chodzi o mycie, ale ilu ludzi, tyle opini. Z ciekawości, co masz za sprzęt?

Edytowane przez Dziewczyna Stradivariusa
Czas edycji: 2014-09-23 o 19:07
Dziewczyna Stradivariusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 19:23   #44
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Cytat:
Napisane przez Dziewczyna Stradivariusa Pokaż wiadomość
Być może, ja nie znam wszystkich modeli, posiłkuję się na tej, którą kiedyś widziałam u znajomych. Właściciel uznał to za wadę, mówił też że uciążliwa jeśli chodzi o mycie, ale ilu ludzi, tyle opini. Z ciekawości, co masz za sprzęt?
Matstone 6-in-one

To jest chyba jeden z najstarszych dostępnych modeli (i najtańszy z wolnoobrotowych), ale porównując ją do nowszych, to nie widzę, żeby odbiegała od innych.

Co do mycia, to wiadomo, coś tam jest do pozmywania, ale w porównaniu do sokowirówki jest o wiele mniej pracy w moim odczuciu. Jedyną upierdliwą rzeczą jest sitko, do którego dodana jest szczoteczka, reszta to kwestia przepłukania. W poziomych jest mniej do mycia?

Co do kwestii wciągania, to u mnie żeby ślimak wciągnął kawałek, to musi być dość mały, ale jak przeglądałam różne modele, to jest to bolączka większości wyciskarek, że mimo wszystko trzeba kroić warzywa czy owoce, żeby nie zajeździć silnika.
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 09:14   #45
MissIlonka
Raczkowanie
 
Avatar MissIlonka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 41
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Dziękuje dziewczyny za opinie dziś mam trochę czasu to zdecyduje i może już jutro będę pić świeże soki zdam relacje
MissIlonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 10:14   #46
Dziewczyna Stradivariusa
Raczkowanie
 
Avatar Dziewczyna Stradivariusa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 436
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

[1=6610e975c85461a73511d7b 83bf3e01cd5d91d24_6487a38 504e0b;48258056]
W poziomych jest mniej do mycia?
[/QUOTE]
Raczej więcej, pionową można przepłukać na biegu, co nie jest bez znaczenia jak się śpieszysz rano do pracy

Edytowane przez Dziewczyna Stradivariusa
Czas edycji: 2014-09-24 o 18:36
Dziewczyna Stradivariusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 15:55   #47
EwaSt_23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 7
GG do EwaSt_23
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Mycie mojego Huroma to prawdziwa przyjemność, wystarczy mi bieżąca woda (przeważnie zmywam pod zimną wodą), a mycie wygląda w ten sposób że poszczególne elementy wyciskarki płuczę i mam pięknie umyte urządzenie. Jedynym elementem przy którym muszę troszeczkę popracować to jest oczywiście sito ale to każdy chyba wie że o ten element musimy zadbać jeśli chcemy aby urządzenie działało nam tak jak powinno.
EwaSt_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 08:45   #48
MissIlonka
Raczkowanie
 
Avatar MissIlonka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 41
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

No i ja zdecydowałam się na Huroma, i już pierwszy soczek wyciśnięty - bez problemów, bez zacinania. I szybko sie płucze, a to faktycznie ważne jak się człowiek spieszy do pracy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20140911_134939.jpg (99,7 KB, 97 załadowań)
MissIlonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 16:36   #49
EwaSt_23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 7
GG do EwaSt_23
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Ja w sytuacji kiedy naprawdę się spieszę (a musi być to na zasadzie: Matko Kochana muszę już wychodzić bo mi autobus ucieknie!!) to ratuję się tym że zalewam urządzenie przy zamkniętej opcji modyfikatora wlewam do niego do oporu wody i mam wtedy pewność że nic mi nie będzie zasychało w środku a po przyjściu wystarczy zlać wodę i mam wyciskarkę gotową do wyciskania kolejnych soków. Ale zdarza mi się to naprawdę bardzo rzadko bo umycie, a właściwie przepłukanie tego urządzenia zajmuje nam dosłownie kilka chwil. Ja Huroma 2generacji mogę tylko zachwalać i zachwalać, nie znajduję w nim absolutnie żadnych minusów. Z perspektywy czasu nie żałuję podjętej decyzji dlatego też z czystym sumieniem mogłabym polecić taki sprzęt dosłownie każdemu. Wiem z autopsji że czytanie takich wypowiedzi może niepomoże dlatego warto wybrać się do miejsca gdzie będziecie mieli możliwość przetestować urządzenia na własne oczy tak jak to zrobiliśmy my bo taka osobista weryfikacja pewnych kwestii dotyczących wyciskania soków jest naprawdę naprawdę bardzo pomocna w podjęciu ważnej dla nas decyzji. xxxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-09-29 o 09:20 Powód: link
EwaSt_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-26, 17:51   #50
Pleur
Przyczajenie
 
Avatar Pleur
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 24
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Polecam jak wszyscy wyciskarkę Huroma. Jest rewelacyjna . Z warzyw, owoców wychodzi więcej soku, niż z nawet bardzo dobrej sokowirówki. A przecież jak wiadomo, z wyciskarki są najzdrowsze soki. Oczywiście na rynku są również inne wyciskarki godne uwagi. Na tą z mężem się zdecydowaliśmy, bo akurat na tamte czasy Hurom był najbardziej znany. A i też w zasięgu naszej kieszeni. A tutaj fotka naszego cuda
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Wyciskarka w całej okazałości.jpg (109,9 KB, 76 załadowań)
__________________
Inter arma silent Musae
Pleur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 08:16   #51
AniaK2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 3
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Jeśli chcesz zakupić wyciskarkę na lata, a nie zabawkę na parę chwil to polecam wyciskarkę Angel 8500s. W dbaniu o zdrowie nie ma kompromisów.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-09-30 o 10:23 Powód: link
AniaK2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 12:34   #52
MissIlonka
Raczkowanie
 
Avatar MissIlonka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 41
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Cytat:
Napisane przez AniaK2 Pokaż wiadomość
Jeśli chcesz zakupić wyciskarkę na lata, a nie zabawkę na parę chwil to polecam wyciskarkę Angel 8500s. W dbaniu o zdrowie nie ma kompromisów.
Po pierwsze cena zdecydownie z kosmosu Po drugie sporo osób narzeka, że żeby wycisnąć miękkie owoce trzeba dokupić jakiś element za 900 zł...
A z tego co czytałam to wydajność taka sama jak w moim Huromie 2g
MissIlonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 06:55   #53
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Ja z wyciskarek chyba zdecydowałabym się na Angela. I choćna razie nie mam pieniędzy to, jak zarobię i będzie mnie stać to zainwestuję. Jednak na początek, marzę o Vitamixie, jednakże to jest blender, ale jest ideałem i jego kupiłabym w pierwszej kolejności.
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 11:09   #54
EwaSt_23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 7
GG do EwaSt_23
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Ja u swojej znajomej miałam do czynienia z wspominanym angelem i powiem Wam że gdybym zainwestowała tyle kasy to byłabym sama na siebie wściekła. Może to kwestia tego że jestem już trochę jednak przyzwyczajona do swojego Huroma ale przy wyciskaniu twardych warzyw angel potrafi być bardzo niestabilny i zdarzyło mi się go zupełnie niechcący przechylić i o mały włos a bym go przewróciła. Jak dla mnie jest on nie bardzo dobrze wyważony, a jednak za taką kasę spodziewałabym się już perfekcyjnego wykonania, a nie że muszę się martwić że jak trochę za mocno popcham twarde warzywa to może mi się przechylić na bok - bardzo to nie fajne.
EwaSt_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-08, 12:36   #55
GosiaWarszawa83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 9
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Droga Ewo proszę powiedz mi jak to jest możliwe by przechylić ponad 10 kilogramowe urządzenie Ciekawe jak malutki Hurom lata po Twojej kuchni.. Sama posiadam Huroma i kupiłam go tylko dlatego że jest po prostu mniejszy i lżejszy bo na pewno nie wydajniejszy...
Każda wyciskarka dwuślimakowa jest wydajniejsza niż jednoślimakowa.
Pozatym urządzenie poziome będzie bardziej stabilne niż pionowe....
Coś tu kręcisz...
Mówisz, że Angel nie radzi sobie z twardymi owocami
Angel z czego się oriętuję posiada silik o mocy 3kw. Mąż się śmieje że jest mocniejszy od jego kosiarki do trawy. A Hurom ma tylko 150W. Wiec niema co porównywać.
GosiaWarszawa83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 14:32   #56
7klakier
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

@GosiaWarszawa83
Chiałem podzielić się z Tobą moją wiedzą w temacie wyciskarek (bo siedzę w temacie od wielu lat), odnosząc się do Twojej ostatniej wypowiedzi.
"Każda wyciskarka dwuślimakowa jest wydajniejsza niż jednoślimakowa." - pewnie tak, jednak trzeba się zastanowić ile czasu chcesz poświęcać na czyszczenie urządzenia. Przy porównywalnej jakości soku - wg. mnie szala przechyla się ku jednoślimakowym.
"Pozatym urządzenie poziome będzie bardziej stabilne niż pionowe...." - nie do końca. Niektóre poziome wyciskarki mają "przyssawki" które się często psują i te urządzenia w ogóle nie są stabilne.
"Mówisz, że Angel nie radzi sobie z twardymi owocami" - angel radzi sobie z twardymi owocami, ale nie radzi sobie z miękkimi owocami (przy standardowym sitku). Poradzi sobie oczywiście jak dokupisz kolejne dodatkowe sitko za 850 zł (suma 4750 zł za całość urządzenia).
"Angel z czego się oriętuję posiada silik o mocy 3kw. Mąż się śmieje że jest mocniejszy od jego kosiarki do trawy. A Hurom ma tylko 150W. Wiec niema co porównywać." - wcale nie chodzi o liczbę watów. Chodzi o to, żeby obroty były jak najwolniejsze przy możliwie najlepszej pracy i efektywności urządzenia.
Biorąc wiele rzeczy pod uwagę - uważam, że nie ma sensu inwestować w Angela, bo można wydać ok połowę kasy (co i tak jest dużo) i kupić np. Huroma. Ja zakupiłem w zeszłym tygodniu wyciskarkę 2-generacji i jestem bardzo zadowolony. Uważam, że warto dla swojego zdrowia zapłacić trochę więcej. Przy okazji mam nadzieję, że nie będę chorował w zimie jak w kilku ostatnich latach .
7klakier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 22:05   #57
Dziewczyna Stradivariusa
Raczkowanie
 
Avatar Dziewczyna Stradivariusa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 436
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Hurom się zaciął na amen, serwis już zawiadomiony, ale może Wy coś poradzicie, mał tak ktoś? Help.
Dziewczyna Stradivariusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-24, 12:36   #58
MiliSmajl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Cytat:
Napisane przez Dziewczyna Stradivariusa Pokaż wiadomość
Hurom się zaciął na amen, serwis już zawiadomiony, ale może Wy coś poradzicie, mał tak ktoś? Help.
Co wrzuciłaś tam? Tam nie można raczej wrzucać orzechów np, może dorzuciłaś jakąś twardą soję nienamoczoną? Te bardzo twarde na zmianę należy z miękkimi. Mi się w moim Kuvingsie nie zdarzyło... Może zadzwoń do dystrybutora?
MiliSmajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-24, 18:20   #59
Pleur
Przyczajenie
 
Avatar Pleur
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 24
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Wyciskarka nie uruchomi się jeśli jej elementy nie są prawidłowo włożone. Jeśli w trakcie wrzucania warzyw wyciskarka się zatnie, należy wcisnąć wyłącznik w odwrotnym kierunku i wszystko się odblokowuje (ta opcja jest w wybranych modelach).
__________________
Inter arma silent Musae
Pleur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 18:21   #60
Dziewczyna Stradivariusa
Raczkowanie
 
Avatar Dziewczyna Stradivariusa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 436
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Cytat:
Napisane przez MiliSmajl Pokaż wiadomość
Co wrzuciłaś tam? Tam nie można raczej wrzucać orzechów np, może dorzuciłaś jakąś twardą soję nienamoczoną? Te bardzo twarde na zmianę należy z miękkimi. Mi się w moim Kuvingsie nie zdarzyło... Może zadzwoń do dystrybutora?
No właśnie nic, na mleku kokosowym się zaciął, zadzwoniłam ale do serwisu
Dziewczyna Stradivariusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-13 15:21:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:56.