Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Sidretella 20 / Teenia - wątek zbiorczy! - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-06-16, 21:44   #4111
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Sidretella 20 / Teenia - wątek zbiorczy!

Ja na razie na libido nie narzekam ale zawsze miałam problem ze suchościa pochwy myślę nad kupnem jaka tabletek dopochwowych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 22:42 ----------

Moje znajome zapytałam jakie zażywaja wyjely sidratelle 20 i 30 😂😅Az troszkę w szoku jestem sa aż tak dobre czy co ze lekarze przepisuja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-17, 02:54   #4112
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Sidretella 20 / Teenia - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Ja na razie na libido nie narzekam ale zawsze miałam problem ze suchościa pochwy myślę nad kupnem jaka tabletek dopochwowych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 22:42 ----------

Moje znajome zapytałam jakie zażywaja wyjely sidratelle 20 i 30 😂😅Az troszkę w szoku jestem sa aż tak dobre czy co ze lekarze przepisuja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Koncern im płaci to przepisuja
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-05, 12:06   #4113
Anastasia21
Raczkowanie
 
Avatar Anastasia21
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 57
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Sidretella 20 / Teenia - wątek zbiorczy!

Witam mam pytanie, czy jeśli w trakcie brania tabletek Lesinelle zażyłabym jednorazowo sidretelle 20, o identycznym składzie (czyli można rozumieć że zamiennik) nic by się nie stało?
Anastasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-09, 00:34   #4114
joanka997
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 13
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Sidretella 20 / Teenia - wątek zbiorczy!

Hej dziewczyny,
jestem tu nowa, przeczytałam już chyba wszystkie tematy na tym forum (i nie tylko tu) dotyczące mojego problemu...
Mam 19 lat, zespół policystycznych jajników. Wykonałam na własną rękę wszystkie niezbędne badania hormonalne w 2 dniu cyklu i z nimi poszłam już do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne, ponieważ chcemy z chłopakiem zabezpieczac się właśnie w ten sposób. Zapłaciłam za wizytę. Trwała 7 minut, nawet mniej. Pani doktor nawet nie spojrzała na moje badania z krwi, nie zapytała się o żadne choroby w rodzinie, po prostu przepisała Narayę bo "większość dobrze toleruje".
Jestem w trakcie drugiego opakowania, dzisiaj wzięłam 7 tabletkę. I jestem w bardzo złym stanie, nie psychicznym, fizycznym. Na początku - plamienie, trwało kilka dni, podczas pierwszego opakowania, ale już przeszło... Na szczęście.
Po drugie - trądzik. Nigdy nie miałam większych problemów z cerą, czasami cos wyskoczyło, normalka. Teraz - całe moje plecy i twarz (czoło, broda) są pokryte wielkimi, podskórnymi i bolesnymi pryszczami... Nie potrafię wyjść z domu bez warstw korektorów i podkładu, a kiedyś nawet się nie malowałam.
Po trzecie - cellulit. Może i mam troszkę ciałka, ale nie jestem otyła. wydaje mi sie, że po prostu jestem normalną dziewczyną. A moje uda i pupa wyglądają okropnie. Zawsze miałam bardzo bardzo delikatny cellulit, ale dopiero po ściśnięciu skóry - teraz jest widoczny non stop i jest naprawdę OKROPNY. Nawet mój chłopak zauważył, że coś niedobrego się stało z moimi nogami, które zawsze uważałam za swoją zaletę, a teraz po prostu się ich wstydzę...
Co robić? Czekać, może sie organizm przyzwyczai, a trądzik i cellulit to przejsciowe? Czy zmieniac ginekologa i tabletki jak najszybciej? Pomocy dziewczyny (i nie tylko ), z dnia na dzien wyglądam coraz gorzej, jest mi naprawdę ciężko, bo widzę jak przestaje sie podobać mojemu chłopakowi i samej sobie... Pomóżcie dobrą radą, będę niesmowicie wdzięczna.
joanka997 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-09, 08:47   #4115
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Sidretella 20 / Teenia - wątek zbiorczy!

Zmienić dermatologa i tabletki.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-09, 23:08   #4116
joanka997
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 13
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Sidretella 20 / Teenia - wątek zbiorczy!

Dziewczyny a czy któraś z Was kiedykolwiek miała takie objawy po tabletkach tego typu, zmieniła je na inne i już było w porządku?

Moja mama mówi, że jak mój organizm tak reaguje na syntetyczne hormony to już będzie tak reagował na każde. Czy to prawda? Jest jakaś nadzieja, że po zmianie się poprawi?
joanka997 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-16, 11:53   #4117
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Sidretella 20 / Teenia - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez joanka997 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy któraś z Was kiedykolwiek miała takie objawy po tabletkach tego typu, zmieniła je na inne i już było w porządku?

Moja mama mówi, że jak mój organizm tak reaguje na syntetyczne hormony to już będzie tak reagował na każde. Czy to prawda? Jest jakaś nadzieja, że po zmianie się poprawi?
kazdy reaguje inaczej na te same srodki. moze wystarczyc, ze zmienisz na zamiennik tych samych tabletek i bedziesz kompletnie inaczej reagowac, nie ma reguly. Po to sa rozne typy substancji hormonalnych zeby do siebie je dobrac. Mozesz sprobowac Novynette bo to sa low-dose, maja male ilosci skutkow ubocznych, jednak ich minusem jest to, ze krwawienie nie pojawia sie zawsze w tym samym dniu przesuniecia sa czeste, czasami moga nie wystepowac tak po prostu. Poszukaj sobie innych low-dose, ewentualnie zmien generacje srodkow
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-24, 07:26   #4118
mona0015
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 97
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Sidretella 20 / Teenia - wątek zbiorczy!

Cześć dziewczyny,
Potrzebuję Waszej rady.
Od ok 2,6 roku biorę tabletki anty (brałam juz kiedyś przy 2 poprzednich partnerach).
Najpierw brałam Kontracept, jednak po ok 2 latach zmieniłam ponieważ spadło mi bardzo libido, w sumie do zera...
Ginekolog zmienił mi tabletki na Microgynon 21. Brałam je pół roku, jednak nic się nie polepszyło i lekarz zmienił mi wczoraj na Yasmin.
Dostałam receptę, wróciłam do domu i zaczęłam czytać o tych tabletkach.
W sumie to chciałam się dowiedzieć ile kosztują a przypadkiem natrafiłam na złe artykuły o nich - dokładnie artykuły o tych niemkach co zaskarżyły firmę Bayer że ich tabletki spowodowały duże problemy zdrowotne (zatrzymanie serca, zakrzepy, śmierć).
Wiem że na ulotce większości leków anty piszą że może powodować zakrzepy, zmiany nastrojów, libido, ale pierwszy raz spotkałam się z takimi artykułami i zaczęłam się zastanawiać czy dobrze robie.
Jeszcze recepty nie wykupiłam, dostałam skierowanie na badania krwi i z nimi mam się stawić na wizytę we wtorek 30.07 (wtedy też powinnam przyjąć pierwszą pigułkę po 7 dniowej przerwie). No i się zastanawiam czy nie powiedzieć ginekologowi że nie chce ich brać...
Jak byście postapiły na moim miejscu ?
Generalnie jestem zdrowa, nie mam problemów z sercem, mam prawidłowe ciśnienie "książkowe", czasem ciut niższe. Nikt u mnie nie chorował na serce. Badania (krew i cytologię) robię regularnie i nigdy nie miałam złych wyników.
Pomocy
mona0015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-24 08:26:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:02.