Nordic walking! - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe

Notka

Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe Forum dla miłośników sportów letnich i zimowych. Tu dowiesz się wszystkiego o tym jak przygotować się do sezonu. Poczytasz o nowinkach sportowych.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-10-02, 09:21   #181
bachatera
Przyczajenie
 
Avatar bachatera
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 17
Dot.: Nordic walking!

Hej dziewczyny
Czy jest może któraś z okolic Rembertowa- Wesołej?
Chciałabym urozmaicić moje zwykłe spacery, ale sama jakoś nie mogę sie zebrać
bachatera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-04, 14:36   #182
Nati000222
Raczkowanie
 
Avatar Nati000222
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 141
Dot.: Nordic walking!

Witam Wszystkich! Dawno tu nikt nie pisal.. Jestem ciekawa jak na prawde wyglada figura po chodzeniu z kijkami i po jakim czasie widac jakis efekt, kilogramy, centymetry, cellulit itd. Chce zaczac niedlugo z kolezanka chodzic ale jakos nie jestem do konca przekonana a nigdzie nie ma nic konkretnego. Zadnych zdjec, opisanych efektow tylko wszedzie ze super zaje** scie itd.. Moze Wy opiszecie swoje efekty
Pozdrawiam
Nati000222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-04, 17:47   #183
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Nordic walking!

Cytat:
Napisane przez Nati000222 Pokaż wiadomość
Witam Wszystkich! Dawno tu nikt nie pisal.. Jestem ciekawa jak na prawde wyglada figura po chodzeniu z kijkami i po jakim czasie widac jakis efekt, kilogramy, centymetry, cellulit itd. Chce zaczac niedlugo z kolezanka chodzic ale jakos nie jestem do konca przekonana a nigdzie nie ma nic konkretnego. Zadnych zdjec, opisanych efektow tylko wszedzie ze super zaje** scie itd.. Moze Wy opiszecie swoje efekty
Pozdrawiam
Przeczytaj wątek, ja chyba w nim opisywałam swoje efekty
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-05, 08:44   #184
kasianowak94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: SŁUPSK
Wiadomości: 9
Dot.: Nordic walking!

Zgadzam sie to jest cos fenomenalnego, u mnie w rodzinie duzo osob chodzi i owiele lepiej sie czuja
kasianowak94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-09, 11:23   #185
mpawlus
Przyczajenie
 
Avatar mpawlus
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1
Dot.: Nordic walking!

Ja chodzę 4 sezon. Początkowo sporadycznie. Teraz chodzenie z kijkami zastępuje mi jogging zimą. Na lodzie o wiele prościej o kontuzję a kije dobrze asekurują. Ogólnie polecam chodzenie z kijami, narty biegowe. O wiele prościej mi tak wyjść z domu i po 1,5 godziny treningu wrócić niż pakować się całą rodziną i jechać 40 km na stok w jedną stronę. Na codzień to optymalna forma ruchu w stosunku do nakładu czasu i środków. Jeśli chodzi o efekty - na pewno są, jeżeli związać to z odpowiednim żywieniem plus systematyka treningu (ja chodzę co drugi dzień) to efekt po zimie jest widoczny. Dla mnie to także oderwanie od biurka i sztucznego światła. Choć trochę luksów zawsze się nazbiera
__________________
Jak mam wolny czas to nordic walking Bielsko
mpawlus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-13, 13:52   #186
Nati000222
Raczkowanie
 
Avatar Nati000222
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 141
Dot.: Nordic walking!

A powiedzcie.. Co robicie oprocz NW, jakie cwiczenia, dieta. czas chodzenia i km.. Od poniedzialku zaczynam z kolezanka. Jestem ciekawa jak nam to pojdzie

my mamy zamiar chodzi ok 4-5 razy w tygodniu, w trakcie drogi np brzuszki i inne cwiczenia, przede wszystkim duzo wody i ograniczenia kalori..

Edytowane przez Nati000222
Czas edycji: 2013-04-13 o 14:01
Nati000222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-15, 19:45   #187
Kinaa1
Wtajemniczenie
 
Avatar Kinaa1
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 595
Dot.: Nordic walking!

To mój ulubiony rodzaj sportu - wraz z piłką do ćwiczeń - zbawienny dla mojego kręgosłupa!
__________________

Autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny
Kinaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-16, 05:56   #188
mart91r
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 46
Dot.: Nordic walking!

Ja wczoraj przeszłam 10 km w 150 minut. Może nie rewelacja ale jestem zmęczona i mam zakwasy. Nie chciałam zakładać osobnego tematu odnośnie planu treningowego.

Czy mogę tak ćwiczyć czy za dużo:

poniedziałek - NW
wtorek - rowerek
środa - NW
czwartek - rowerek
piątek - NW
sob/nie - odpoczynek

Nordic Walking min 60 min
Rowerek treningowy - 30 min

Prosiłabym o odpowiedzi...

Edytowane przez mart91r
Czas edycji: 2013-04-16 o 05:58
mart91r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-04, 16:57   #189
KingaVD
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Nordic walking!

Kochane zapraszam wszystkich na Nordic Walking Pokrzywna 2013 Więcej informacji w wydarzeniu na facebook'u : https://www.facebook.com/events/375978319173705 oraz stronie internetowej: http://villadaglesia.pl/nordic-walki...ywna-2013.html

Pozdrawiam serdecznie!
KingaVD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-07, 05:12   #190
maravilla80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 16
Dot.: Nordic walking!

Witam, ja dopiero zaczelam NW i po kazdym takim marszu mialam do wyhasnienia pewne kwestie co do techniki. Ogladal rozne viedo na youtube i tak rozwiewalam swoje watpliwosci krok po kroku. Jednak jednej rzeczy nie umiem wytlumaczyc. Dlaczego przy marszu dosyc szybkim czuje jak pracuja miesnie ramion i barkow, po poprocie do domu juz nie czuje, ze jakas praca miesni byla, tylko oczywsicie troche zmeczona.
I druga sprawa, nie czuje pracy posladkow czy miesni brzucha.
Dodam, ze staram sie wyciagac proste ramie tak jak trzeba, zostawiac reke z kijem na tylach az sie otworzy sama reka, kij wbijam dosyc mocno w podloze, na kijkach sie wybijam lekko itd. A moze to flatego, ze za malo czasu ten marsz?? Okolo 40min (no bo jeszcze nie mam kondycji na wiecej a dosyc szybki marsz uprawiam)
Prosze o porade.

Pozdrawiam serdecznie.
maravilla80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-07, 05:25   #191
marylakedziezyk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2
Dot.: Nordic walking!

ja jakoś do nordic walking nie mogę się przekonać od 3 lat biegam po 5-8 km 3 razy w tygodniu. Wczym NW jest lepszy od biegania?
marylakedziezyk jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-07, 23:06   #192
maravilla80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 16
Dot.: Nordic walking!

No dla mnie w tym na przyklad, ze nie obciaza tak kolan czy ogolnie stawow i tym, ze mozna praktycznie biec z kijami a nie czuje sie tego uderzenia w podloze. I tym, ze pracuja tez fajnie barki i rece itd.
Mysle, ze tez nie ma co `zadawac pytan, co jest lepsze bo kazde ma swoje za i przeciw. Tyle, ze ja w bieganiu wiem mniej wiecej jakie sa "przeciw" a NW niestety nie wiem. Moze nie ma....
maravilla80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-08, 07:22   #193
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Nordic walking!

Cytat:
Napisane przez maravilla80 Pokaż wiadomość
Witam, ja dopiero zaczelam NW i po kazdym takim marszu mialam do wyhasnienia pewne kwestie co do techniki. Ogladal rozne viedo na youtube i tak rozwiewalam swoje watpliwosci krok po kroku. Jednak jednej rzeczy nie umiem wytlumaczyc. Dlaczego przy marszu dosyc szybkim czuje jak pracuja miesnie ramion i barkow, po poprocie do domu juz nie czuje, ze jakas praca miesni byla, tylko oczywsicie troche zmeczona.
I druga sprawa, nie czuje pracy posladkow czy miesni brzucha.
Dodam, ze staram sie wyciagac proste ramie tak jak trzeba, zostawiac reke z kijem na tylach az sie otworzy sama reka, kij wbijam dosyc mocno w podloze, na kijkach sie wybijam lekko itd. A moze to flatego, ze za malo czasu ten marsz?? Okolo 40min (no bo jeszcze nie mam kondycji na wiecej a dosyc szybki marsz uprawiam)
Prosze o porade.

Pozdrawiam serdecznie.
Faktycznie 40 min to trochę mało Ja zazwyczaj chodziłam 2h

A widziałaś ten obrazek a propo właściwej techniki? http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...9QEwAg&dur=277
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-10, 00:39   #194
maravilla80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 16
Dot.: Nordic walking!

ale 2h codziennie? i szybkim marszem? i jak rezultaty?
maravilla80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-18, 11:27   #195
marylakedziezyk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2
Dot.: Nordic walking!

zatem spróbuje może na początek raz w tygodniu, zobaczymy jak mi będzie szło
marylakedziezyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-19, 08:59   #196
Kinaa1
Wtajemniczenie
 
Avatar Kinaa1
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 595
Dot.: Nordic walking!

Ja chodzę w ciągu tygodnia co drugi dzień szybkim marszem ok 5 km (nie jest to jedyna forma mojej aktywności) . A w weekendy - z reguły w niedzielę chodzę ok 10-12 km.
Lubię kijki - miałam duże problemy z kręgosłupem, a przez rok - od października 2012 niesamowicie wzmocniłam mięśnie pleców.
__________________

Autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny
Kinaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-03, 12:10   #197
Giaconda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 27
Dot.: Nordic walking!

Całkiem fajna sprawa Chociaż kiedyś byłam do tego sceptycznie nastawiona, myślałam, że to ściema. Ale jak się umiejętnie chodzi i używa kijków, to działa. Przy chodzeniu można sobie uatrakcyjnić sprawę odpowiednimi aplikacjami, jak np. WalkAndMore.
Giaconda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-01, 09:54   #198
Mariatta
Zakorzenienie
 
Avatar Mariatta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 3 119
Dot.: Nordic walking!

Odświeżam wątek - i dziękuję Alice in Wonderland za szczegółowy opis gdynskich spotkań - odpowiedziałaś właściwie na wszystkie pytania jakie miałam. Zostało tylko się wybrać i przekonać samemu czy się spodoba.
Mam jeszcze pytanie do was o buty - takie zwykłe do biegania będą dobre?
__________________
Kto czyta żyje wielokrotnie. Kto zaś z książkami obcować nie chce; na jeden żywot jest skazany.

Józef Czechowicz
Mariatta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-06, 16:49   #199
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Nordic walking!

ja dopiero zaczynam z NW, ale mam pytanie nowicjuszki- często spadają mi końcówki z kijków, pewnie zaraz je zgubię :/ czy zawsze tak się dzieje?
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-07, 14:09   #200
agatabusko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1
Dot.: Nordic walking!

Szanowni Państwo.
Jestem studentką Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku fizjoterapia. Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety dotyczącej Nordic Walkingu jako nowej formy aktywności ruchowej. Ankieta jest anonimowa, a wszelkie uzyskane informację z przeprowadzonego badania posłużą jako materiał do pracy licencjackiej. Uprzejmie proszę o udzielenie szczerych odpowiedzi, które pozwolą na zebranie cennego materiału badawczego. Za wypełnienie serdecznie dziękuję.

http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/ankieta/1468...-ruchowej.html
agatabusko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-28, 23:06   #201
Elisabeth_
Przyczajenie
 
Avatar Elisabeth_
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7
Dot.: Nordic walking!

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
ja dopiero zaczynam z NW, ale mam pytanie nowicjuszki- często spadają mi końcówki z kijków, pewnie zaraz je zgubię :/ czy zawsze tak się dzieje?
Proponuję zdjąć końcówki i spacerowac po trawiastych terenach Kijek lepiej się wbija i ramiona mocniej pracują. A im większa praca ramion, tym większy wydatek energetyczny

---------- Dopisano o 00:06 ---------- Poprzedni post napisano o 00:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Kinaa1 Pokaż wiadomość
Lubię kijki - miałam duże problemy z kręgosłupem, a przez rok - od października 2012 niesamowicie wzmocniłam mięśnie pleców.
Popieram - miałam podobne odczucia ) Poczatkowo rotacja barków mi przeszkadzala, ale jak wyczułam dobrą technikę marszu, to efekty były faktyczne.
Elisabeth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 14:05   #202
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
skuteczne nordic walking

ile czasu spędzacie na spacerze z kijkami, żeby poczuć się lepiej?
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 23:50   #203
Elisabeth_
Przyczajenie
 
Avatar Elisabeth_
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7
Dot.: skuteczne nordic walking

Cytat:
Napisane przez krystyna77 Pokaż wiadomość
ile czasu spędzacie na spacerze z kijkami, żeby poczuć się lepiej?

2 x w tygodniu po 30 min mi wystarcza

O naukowych badaniach nt. nordic walking przeczytasz w tym artykule
http://bodyrelax.pl/rekreacyjne-upra...eku-60-70-lat/

a ogólnie o treningu marszowym więcej w tym ciekawym artykule
http://bodyrelax.pl/prozdrowotne-efe...gu-marszowego/

Daj znać jakie masz doswiadczenia

Ja wspomagam trening specjalnymi s uplementami, ale są obecnie nowością w Polsce i zamawiam z Niemiec pozdrawiam!
Elisabeth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-25, 14:11   #204
antonipolak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1
Dot.: Nordic walking!

Chodziłem z kijkami całe lato. Na początku było ciężko - brak formy. Z czasem coraz lepiej. A teraz niestety nie mam na to czasu

Edytowane przez magdziaS
Czas edycji: 2014-11-25 o 14:43
antonipolak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-27, 11:00   #205
hkwiatkowski
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1
Dot.: Nordic walking!

Musisz sobie tak rozplanować czas i dzień żebyś mógł trenować. Sport jest w życiu ważny. No i zdrowie

Edytowane przez magdziaS
Czas edycji: 2014-11-27 o 20:48
hkwiatkowski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-14, 10:47   #206
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Nordic walking!

Cześć dziewczyny !
Chciałabym podbić wątek

Generalnie to jestem gigantyczną zwolenniczką i miłośniczką biegania, ale aktualnie jestem w drugiej ciąży i biegać nie mogę a że przez ostatni miesiąc głównie leżę☠i jem postanowiłam zacząć ruszać tyłkiem i pomyślałam o nordic walkingu jako jakiejś namiastce joggingu.
Któraś z Was tutaj chodzi?
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 00:07   #207
Elisabeth_
Przyczajenie
 
Avatar Elisabeth_
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7
Dot.: Nordic walking!

Znam jedną dziewczynę, z którą chodzimy z kijami będąc w ciąży. Zośka (moja friend) jest aktualnie w 7 m-cu. Spokojnie daje radę, mimo , iż zwolniłyśmy lekko tempo. Obie zdecydowałyśmy wzmocnić swój organizm do wysiłków takimi produktami (polecane m.in. dla kobiet w ciąży ze względu na dużo kwasu foliowego naturalnego pochodzenia) http://bodyrelax.pl/suplementy-dla-k...-czasie-ciazy/

Więc na bazie naszych doświadczeń, powiem Ci, że do 7 miesiąca powinnaś spokojnie spacerować nawet do 4 razy w tyg po 45 min w spokojnym tempie.
Elisabeth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 16:06   #208
SM89W
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4
Dot.: Nordic walking!

Witam wszystkich!
Nie tak dawno zrobiłam sobie kurs na instruktora NW i tak mnie tchnęło aby napisać o tym pracę mgr. Wszystko ładnie pięknie ale gdy doszło do przeprowadzenia badań to zaczęły się schody...
Tak się składa że w mojej okolicy jest bardzo mało osób które uprawiają NW. I tu moja WIELKA do Was kochani. Jeśli moglibyście to proszę wypełnijcie mi ankietę z NW. to forum to moja ostatnia nadzieja.
Tu podaję link do ankiety:

http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/ankieta/1692...adu-ruchu.html
Z góry dziękuję wszystkim za pomoc

---------- Dopisano o 16:51 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------

Hm... nie wiem dlaczego nie da się całego linku wkleić....
to brakująca część linku .☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/

---------- Dopisano o 17:06 ---------- Poprzedni post napisano o 16:51 ----------

http://
www.

ankietka.
pl/

ankieta/
169223/
wplyw-nordic-walking-na-boli-i-niepelnosprawnoscw-dysfunkcjach-narzadu-ruchu.html

Edytowane przez SM89W
Czas edycji: 2014-12-27 o 16:08
SM89W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 12:10   #209
AgaPalenicka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 2
Dot.: Nordic walking!

uwielbam nordic walking! przy okazji polecam ciekawy artykuł na portalu miastopoznaj.pl na ten temat pozdrawiam fanów nordic walking
AgaPalenicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-09, 16:31   #210
deenisee
Przyczajenie
 
Avatar deenisee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: K-ce
Wiadomości: 25
Dot.: Nordic walking!

Dostałam kijki na urodziny od Tż. Na początku byłam sceptycznie do tego nastawiona, uważałam tą aktywność za sport dla emerytów, mnóstwo osób odbiera go podobnie. Jednak moje zdanie uległo zmianie. Muszę przyznać, że NW to moja nowa miłość! Nie lubię biegać, bo się po bieganiu źle czuję, więc sądzę że znalazłam odpowiedni sport dla siebie Dziś przez ponad godzinkę straciłam 674 kcal, jestem zachwycona!
__________________
Nordic Walking - moja nowa miłość
deenisee jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-05 11:32:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:01.