Synechia - sprawdź czy problem nie dotyczy Twojej córeczki - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-22, 08:00   #31
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Synechia - sprawdź czy problem nie dotyczy Twojej córeczki

Przepraszam że się wtrącę ale zupełnie nie wiem jak to może wyglądać, chodzi o to ze wargi są zrośnięte ze sobą? jak, u góry? bo ja mając córeczkę nie mam o tym pojęcia, nie zaglądałam innym dzieciom "pod ogon"jak to napisała autorka wklejonego linka. Wydaje mi się że u mojej córci wszystko jest w porządku, ale nie wyglądają tak jak u dorosłej kobiety.
W pampka lekarz zaglądał jej raz, nie wiem czego szukał.
No i nie wiem ?
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 08:54   #32
martysek
Zadomowienie
 
Avatar martysek
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 082
Dot.: Synechia - sprawdź czy problem nie dotyczy Twojej córeczki

Cześć Bajka Dziewczyny, przedstawiam wam tę, która nas oświeciła

Ptysza,
nie zgodzę się z Tobą. Równie dobrze możnaby stwierdzić, że małe dziecko nie poci sie pod pachami, więc trzeba je tam natłuszczać.
Sytuacja podobna, ale jesli chodzi o miejsca intymne tak maleńkich dziewczynek, to logiczne, że trudniej cokolwiek dostrzec, bo to wszystko jest maleńkie w porównaniu do tego, jak wygląda u nas samych.

Wydaje mi się, że każda matka dba o higieną dziecka tak jak o higienę samej siebie - kapiemy, czyścimy uszy, kremujemy ciało i twarz, obcinamy paznokcie, podcieramy się po skorzystaniu z toalety, i jesli same nie natłuszczamy warg sromowych, a nasz parter penisa, to nie robimy tego u dzieci. Mam rację?
Dobrze widzę w podpisie, że Twoja córeczka urodziła się bardzo maleńka (pewnie sporo przed czasem)? To chyba też sprawiło, że byłaś bardziej wyczulona.

Żurawinko
, nie przepraszaj, bo to otwarta dyskusja Hmmm, jakby to zobrazować? Czy brzegi warg sromowych mniejszych przylegają do siebie i nie można ich rozdzielić? Zlepienie może byc całkowite - nie widać wówczas wejścia do pochwy i/lub może byc problem wypływaniem moczu, ale może być też tak, że np wargi są zlepione w jednym miejscu.

Edytowane przez martysek
Czas edycji: 2012-06-22 o 08:56
martysek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 09:03   #33
wariateczka88
Zadomowienie
 
Avatar wariateczka88
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: krk i wroc :)
Wiadomości: 1 324
Dot.: Synechia - sprawdź czy problem nie dotyczy Twojej córeczki

ptysza ja osobiscie nie mam pretensji do mam ktore wiedza o tym problemie,ale tak jak dziewczyny juz podkreslily to ze my nie wiemy nie znaczy ze jestesmy jakies zacofane czy cos,no bo skad ja mam o tym wiedziec?nigdzie wczesniej nie spotkalam sie z tym,nikt mnie nie poinformowal,nasz polozna srodowiskowa wrecz niepozwolila tam zagladac,zostawic w spokoju ma byc,wiadomo ze mala przemywalam,ale nie mialam pojecia ze moze pojawic sie problem w postaci synechi,ba nawet wczesniej nie znalam tego pojecia

---------- Dopisano o 09:03 ---------- Poprzedni post napisano o 09:01 ----------

żurawinko tak jak martysek napisala,brzegi warg sromowych mniejszych przylegaja do siebie,i nie da sie ich oddzielic,moze byc to na calej ich dlugosc,albo tylko czesc moze byc zlepiona
__________________
Nigdy nie zobaczysz,tego co ja widzę
Są chwile które kocham,i których nienawidzę ...


Wymianka


wariateczka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 09:28   #34
maladT
Zakorzenienie
 
Avatar maladT
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: zacisze domowe
Wiadomości: 4 944
Dot.: Synechia - sprawdź czy problem nie dotyczy Twojej córeczki

Cytat:
Napisane przez martysek Pokaż wiadomość
83monia, również staram się być oczytana, ale mimo tego w żadnej z książek o ciąży, macierzyństwie czy małym dziecku nie wspominiano o tym problemie, na wizażu również nie znalazłam żadnego wątku. Nie myśl, że jestem ignorantką.

Zreszta uważam, że większym problemem jest to, że lekarze i położne nie informują o synechii, podczas gdy o stulejce słyszał chyba każdy.
nie czuj sie winna. Monia taka jest, że wie wszystko lepiej niż najlepszy profesor medycyny
__________________
Wiktoria 12.07.2008

Oliwka 07.02.2015
maladT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 09:35   #35
karolina84
Raczkowanie
 
Avatar karolina84
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 90
Dot.: Synechia - sprawdź czy problem nie dotyczy Twojej córeczki

Dziewczyny, synechia nie bierze sie z braku higieny! O tym jest mowa w artykule wklejonym przez martyska jak i potwierdził to lekarz ze szpitala.
Ja przyznaje że nie natłuszczałam małej w środku tzn. między wargami - dlaczego?! Bo nie myślałam że to może czemuś służyć. Dodatkowo praktycznie nie używam chusteczek mokrych tylko kilka razy dziennie mała ląduje pod kranem i stąd mydło i brak nawilżenia zrobiło swoje. Mogę mieć pretensje do siebie że nie postępowałam jak powinnam ale poprostu nie byłam tego świadoma - tego że małe dziewczynki trzeba nawilżać, wręcz wydawało mi się że nie powinnam tam nic wprowadzać a zostawić mikroflorę samej sobie. Mam starszego synka ale z chłopcami jeśli chodzi o higienę jest zdecydowanie łatwiej.

Żurawinko tak jak martysek i wariateczka napisały warg nie da się rozdzielić przy rozchyleniu, u nas zlepienie było u góry zaraz przy ujściu cewki. Na szczęście wargi były zlepione a nie zrośnięte.
__________________
Być mamą to pozwolić by Twoje serce biło poza Twoim organizmem.

Adaś
http://www.suwaczki.com/tickers/n59y3e5evc8h9rlz.png

Hania
http://www.suwaczki.com/tickers/l22nvcqgvb0yds2d.png
karolina84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 09:59   #36
martysek
Zadomowienie
 
Avatar martysek
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 082
Dot.: Synechia - sprawdź czy problem nie dotyczy Twojej córeczki

Cytat:
Napisane przez karolina84 Pokaż wiadomość
(...) poprostu nie byłam tego świadoma - tego że małe dziewczynki trzeba nawilżać, wręcz wydawało mi się że nie powinnam tam nic wprowadzać a zostawić mikroflorę samej sobie. (...)
Karolina84, i tu się w pełni z Tobą zgodzę. Prędzej bym pomyślała, że smarowanie miejsc intymnych wewnątrz prędzej zaszkodzi i przyczyni się do infekcji, niż pomoże.
martysek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 12:07   #37
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Synechia - sprawdź czy problem nie dotyczy Twojej córeczki

Cześć Martysku


Cytat:
Napisane przez karolina84 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, synechia nie bierze sie z braku higieny! O tym jest mowa w artykule wklejonym przez martyska jak i potwierdził to lekarz ze szpitala.
Ja przyznaje że nie natłuszczałam małej w środku tzn. między wargami - dlaczego?! Bo nie myślałam że to może czemuś służyć. Dodatkowo praktycznie nie używam chusteczek mokrych tylko kilka razy dziennie mała ląduje pod kranem i stąd mydło i brak nawilżenia zrobiło swoje. Mogę mieć pretensje do siebie że nie postępowałam jak powinnam ale poprostu nie byłam tego świadoma - tego że małe dziewczynki trzeba nawilżać, wręcz wydawało mi się że nie powinnam tam nic wprowadzać a zostawić mikroflorę samej sobie. Mam starszego synka ale z chłopcami jeśli chodzi o higienę jest zdecydowanie łatwiej.

Żurawinko tak jak martysek i wariateczka napisały warg nie da się rozdzielić przy rozchyleniu, u nas zlepienie było u góry zaraz przy ujściu cewki. Na szczęście wargi były zlepione a nie zrośnięte.
Cytat:
Napisane przez martysek Pokaż wiadomość
Karolina84, i tu się w pełni z Tobą zgodzę. Prędzej bym pomyślała, że smarowanie miejsc intymnych wewnątrz prędzej zaszkodzi i przyczyni się do infekcji, niż pomoże.
doslownie myslalam identycznie dlatego nie wpadlam nawet na pomysl by sie pytac lekarza czy ja mam jej czym kolwiek miedzy nozkami smarowac. ja uwazam ze u nas jest to sprawka sudocremu bo przyznam ze chyba z nim przesadzilam, zapobiegawczo nie smarowalam ale i tak z perspektywy czasu stwierdzilam ze i tak bylo to za czesto.

u nas nie wiem czy jest to zlepienie, czy zrost. ale jest dlugosci 2 moze 3 mm doslownie na srodku. wyglada to tak jak by mala miala dwie dziurki - jedna na dole, druga na gorze poki co jak juz pisalam, smaruje linomagiem, a od wczoraj przemywam jej tam tantum rosą.
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-22, 12:23   #38
martysek
Zadomowienie
 
Avatar martysek
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 082
Dot.: Synechia - sprawdź czy problem nie dotyczy Twojej córeczki

Cytat:
Napisane przez bajka1807 Pokaż wiadomość
(...) ja uwazam ze u nas jest to sprawka sudocremu bo przyznam ze chyba z nim przesadzilam, zapobiegawczo nie smarowalam ale i tak z perspektywy czasu stwierdzilam ze i tak bylo to za czesto.(...)
Bajka, my Sudocremu nie używałyśmy wcale. Zawsze albo Linomag albo Alantan Plus maść (czyli bardzo tłusto), ale smarowałam tylko pupę i pachwiny, ewentualnie okolice intymne w zewnątrz, ale nigdy w środku i tu chyba właśnie tkwi przyczyna problemów.
martysek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 13:16   #39
wariateczka88
Zadomowienie
 
Avatar wariateczka88
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: krk i wroc :)
Wiadomości: 1 324
Dot.: Synechia - sprawdź czy problem nie dotyczy Twojej córeczki

a u nas to sklejenie jest u samej gory,i tak jakby na srodku,ale tez nie wiem czy to zlepienie czy zrost,u gory wyglada jak zrost
uzywalam roznych masci i kremow,linomagu,sudecremu ,ale tylko wtedy gdy cos tam sie dzialo,i to na pupie,bo w szpitalu mowili ze nie ma po co profilaktycznie smarowac czystej skory,ze moze predzej to zaszkodzic
no i jak teraz pomysle ze w ogole mowili zeby tam nic nie ruszac
no to snadradowo wychodzi co lekarz,polozna to inne zdanie i inne zalecenia
a to nie jakas dziura zabita dechami gdzie lekarze nie douczeniu,tylko duze miasto
__________________
Nigdy nie zobaczysz,tego co ja widzę
Są chwile które kocham,i których nienawidzę ...


Wymianka



Edytowane przez wariateczka88
Czas edycji: 2012-06-22 o 13:17
wariateczka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 13:33   #40
martysek
Zadomowienie
 
Avatar martysek
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 082
Dot.: Synechia - sprawdź czy problem nie dotyczy Twojej córeczki

Wariateczko, nie martwmy się na zapas. Tylko spokój może nas uratować

Nasze mamy i babcie w 99% przypadków też nie wiedziały o tej przypadłości, a przecież żadna z nas nie ma synechii, więc w odpowiednim czasie problem sam się musiał rozwiązać.
martysek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 13:39   #41
ptysza
Zadomowienie
 
Avatar ptysza
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550
Dot.: Synechia - sprawdź czy problem nie dotyczy Twojej córeczki

Cytat:
Napisane przez bajka1807 Pokaż wiadomość
no tak my mamy sie nie oburzac a wychodzi na to ze ty piszesz do nas jak bysmy sie urwaly z ciemnogrodu... ze to taka oczywista oczywistosc - a guzik prawda.

moja mloda od urodzenia do roku byla pod kontrola neonatologow + osobno pediatra a zaden lekarz nie raczyl mnie poinformowac ze istnieje cos takiego jak synechia i ze mam sie w tym kierunku dziecku przygladac plus dodatkowo nawilzac jej okolice intymne. dlatego przypadkowe przeczytanie informacji na ten temat wprawilo mnie w lekki szok. a nie uwazam sie za matke zaniedbujaca dziecko jak rowniez zagladanie dziecku miedzy nogi przez lekarza za norme nie uwazalam dlatego du*py w tym kierunku mu nie zawracalam. widac co lekarz to inna historia ale jak widac na zalaczonym obrazku wiekszosc lekarzy nie wspomina o tym nawet slowem wiec matek poinfrmowanych jest niewielki odsetek.

oczywiscie moja corka tez ma ta przypadlosc, na szczescie w minimalnym stopniu wiec poki co smarowanko linomagiem, ale chyba sprobuje oleju lnianego ponoc lepszy. jak sie nic nie zmieni pojde do swojego "niedoinformowanego" pediatry.

no i czemu zakladasz ze pochodzimy z malych miejscowosci gdzie lekarzy tyle co kot naplakal ? i w duzym miescie ciezko znalezc dobrego lekarza, wiec nie ma co uogolniac.
nie napisałam, że pochodzicie z małych miejscowości tylko, że jeśli z takiej pochodzicie to jest trudniej znaleźć lekarza, który nam odpowiada
bo jest dużo mniejsze pole manewru

a cała ta sytuacja pokazuje tylko i wyłącznie jaki jest poziom służby zdrowia, przecież nikt tu nie pisze, że każda matka powinna znać na pamięć całą encyklopedię chorób dziecięcych, od tego są lekarze, personel medyczny

różne choroby, przypadłości, schorzenia się zdarzają - to normalne
ale nienormalną sytuacją bym nazwała to, że Wy dowiadujecie sie o jakims schorzeniu waszego dziecka z forum internetowego, a nie bezpośrednio od lekarza
ptysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-22, 14:03   #42
martysek
Zadomowienie
 
Avatar martysek
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 082
Dot.: Synechia - sprawdź czy problem nie dotyczy Twojej córeczki

Ptysza, teraz się zgodzę
martysek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 14:11   #43
gucia6
Zakorzenienie
 
Avatar gucia6
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7 636
Dot.: Synechia - sprawdź czy problem nie dotyczy Twojej córeczki

Cytat:
Napisane przez martysek Pokaż wiadomość
Nasze mamy i babcie w 99% przypadków też nie wiedziały o tej przypadłości, a przecież żadna z nas nie ma synechii, więc w odpowiednim czasie problem sam się musiał rozwiązać.
dokladnie to samo sobie pomyślałam...

bardzo możliwe, że natura potrafi sobie z tym problemem poradzić sama i jak dziewczynka zaczyna dojrzewać, to i błony śluzowe zaczynają być odpowidnio nawilżone... i z tego co piszecie, wychodzi, że sklejenie/zrośnięcie jest procesem odwracalnym (poza pewnie istniejącymi skrajnymi przypadkami) ...
ale profilaktyki nigdy za mało
__________________
"what doesn't kill me makes me feel alive"
gucia6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 14:26   #44
ptysza
Zadomowienie
 
Avatar ptysza
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550
Dot.: Synechia - sprawdź czy problem nie dotyczy Twojej córeczki

Cytat:
Napisane przez martysek Pokaż wiadomość
Ptysza, teraz się zgodzę


ale o co Ci chodziło z tymi pachami to nie kumam przeciez nie pocisz sie pod pachami, zeby Ci sie nie skleiły tylko, żeby wyrównać temperaturę
ptysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 15:12   #45
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Synechia - sprawdź czy problem nie dotyczy Twojej córeczki

U nas też jest sklejona/zrośnięta górna część - dolna jest ładna
Ja nie smarowałam tam nic, smarowałam tylko pupkę kremem nivea na odparzenia i czasami sudocremem więc kremami jej tam raczej nie wysuszyłam. W poniedziałek lecę do lekarza zobaczymy co powie. Na razie smaruję alantanem - myślicie że można alanatanem? Czy lepiej kupić linomag?
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 20:01   #46
martysek
Zadomowienie
 
Avatar martysek
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 082
Dot.: Synechia - sprawdź czy problem nie dotyczy Twojej córeczki

Martunia, myślę, że zielony Alantan będzie ok.

Ptysza, Nie mogłam wpaść na inny przykład. To śluz w pochwie wydziela się po to, żeby się nie skleiła?
martysek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 21:49   #47
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Synechia - sprawdź czy problem nie dotyczy Twojej córeczki

U mnie na bilansie u córki wyszedł ten problem. Ma 2 lata. Wczesniej nikt mi nie mówił ze coś jest nie tak. Jesteśmy już po wizycie u chirurga, czeka nas mały zabieg. Chirurg powiedział ze wargi są sklejone delikatnie ale zabieg warto zrobić. Stanu zapałnego nie ma.

Pytałam skąd sie to wzięło - lekarz powiedział ze przyczyn moze być wiele ale to nie jest kwestia zaniedbania higieny ( bałam sie ze jakos niewłaściwie ja pielegnowalam).

Wczesniej smarowalam mała tylko linomagiem, od jakiegoś czasu używam kremu Nivea do pupy i myśle ze to moze być częściowo przyczyna sklejenia warg sromowych.
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 22:08   #48
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Synechia - sprawdź czy problem nie dotyczy Twojej córeczki

Byłyśmy u różnych lekarzy, niektórzy zaglądali w pieluchę inni nie. Ci zaglądający oglądali... pośladki. Bo warg nikt nawet nie dotykał. Mojej pozaglądać nie mogę. Przy zmianie pieluchy szybko denerwuje się i zaczyna wierzgać nogami. Muszę TŻa wziąć do pomocy żeby nóżki przytrzymał co by mama w brodę kopniaka nie dostała Ale profilaktycznie dziś posmarowałam alantanem.

O problemie słyszę pierwszy raz. Lepiej późno niż wcale. Nie ma co mieć pretensji do mam, które nie wiedziały. Cały czas się czegoś uczymy, powiedziałabym, że każda mama powinna zdobywać wiedzę. Wątek ma 2 dni a wejść tylko 890 i 46 odpowiedzi. Po prostu szał jak w "wizażowe patologie"

Edytowane przez Glodomorek
Czas edycji: 2012-06-22 o 22:18 Powód: korekta
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 22:14   #49
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Synechia - sprawdź czy problem nie dotyczy Twojej córeczki

Ja wczesniej nie wiedziałam o tym i nie mam do siebie pretensji. Lekarz zauważył problem i zwrócił uwagę. Ja zagladalam tam i dopiero jak mi chirurg palcem pokazał to zauważyłam.

Mamy kupić masc Emla I przyjść na zabieg. Potem przemywac rywanolem, robić nasiadowki z rumianku i kupić parafine.
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-22, 23:13   #50
martysek
Zadomowienie
 
Avatar martysek
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 082
Dot.: Synechia - sprawdź czy problem nie dotyczy Twojej córeczki

Glodomorku, taka liczba wejść to dużo czy mało, bo się zbytnio nie orientuję.
martysek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 23:56   #51
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Synechia - sprawdź czy problem nie dotyczy Twojej córeczki

Cytat:
Napisane przez martysek Pokaż wiadomość
Glodomorku, taka liczba wejść to dużo czy mało, bo się zbytnio nie orientuję.
Zawsze mogłoby być więcej Może w weekend więcej mam zajrzy.

Teraz forum przegląda prawie 300 osób. 2 godziny temu było prawie 700 (ciekawska jestem a co).

Edytowane przez Glodomorek
Czas edycji: 2012-06-22 o 23:58
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 00:49   #52
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Synechia - sprawdź czy problem nie dotyczy Twojej córeczki

Cytat:
Napisane przez gucia6 Pokaż wiadomość
dokladnie to samo sobie pomyślałam...

bardzo możliwe, że natura potrafi sobie z tym problemem poradzić sama i jak dziewczynka zaczyna dojrzewać, to i błony śluzowe zaczynają być odpowidnio nawilżone... i z tego co piszecie, wychodzi, że sklejenie/zrośnięcie jest procesem odwracalnym (poza pewnie istniejącymi skrajnymi przypadkami) ...
ale profilaktyki nigdy za mało
Dokładnie tak jest. Jak dziewczynka zaczyna dojrzewać to wargi sromowe same się naturalnie pod wpływem estrogenów rozklejają.

Cytat:
Napisane przez julka910 Pokaż wiadomość
U mnie na bilansie u córki wyszedł ten problem. Ma 2 lata. Wczesniej nikt mi nie mówił ze coś jest nie tak. Jesteśmy już po wizycie u chirurga, czeka nas mały zabieg. Chirurg powiedział ze wargi są sklejone delikatnie ale zabieg warto zrobić. Stanu zapałnego nie ma.

Pytałam skąd sie to wzięło - lekarz powiedział ze przyczyn moze być wiele ale to nie jest kwestia zaniedbania higieny ( bałam sie ze jakos niewłaściwie ja pielegnowalam).

Wczesniej smarowalam mała tylko linomagiem, od jakiegoś czasu używam kremu Nivea do pupy i myśle ze to moze być częściowo przyczyna sklejenia warg sromowych.
Cytat:
Napisane przez julka910 Pokaż wiadomość
Ja wczesniej nie wiedziałam o tym i nie mam do siebie pretensji. Lekarz zauważył problem i zwrócił uwagę. Ja zagladalam tam i dopiero jak mi chirurg palcem pokazał to zauważyłam.

Mamy kupić masc Emla I przyjść na zabieg. Potem przemywac rywanolem, robić nasiadowki z rumianku i kupić parafine.
Ja nie chcę kwestionować kompetencji lekarza, ale "zabieg" to naprawdę powinna być ostateczność, np. wtedy kiedy sklejenie uniemożliwia swobodne oddawanie moczu. W przypadku Twojej córeczki to nie ma miejsca więc ja bym sobie odpuściła. Na początek smaruj jakimś tłustym kremem - jak dziewczyny pisały linomagiem zielonym lub bepanthenem i próbuj delikatnie po każdym smarowaniou rozchylać wargi.
U nas to bardzo szybko przyniosło efekt i po sklejeniu juz od dawna nie ma śladu, nie nawraca również. My używaliśmy Badger BabyBalm, oparty na oliwie z oliwek. Jeśli zrośnięcie jest poważne i utrudnia oddawanie moczu to stosuje się maści estrogenowe, ale najpierw należy po prostu natłuszczać i obserwować czy problem sie zmniejsza. A zabiegi chirurgiczne to zostawcie jako ostatnią instancję.
Tak na marginesie jak moje dziecko cierpiało na tę przypadłość to czytałam dramatyczny apel juz teraz dorosłej kobiety, której w dzieciństwie wielokrotnie na siłe rozklejano wargi sromowe. Teraz ma tam jedną bliznę i zero satysfakcji z seksu. Mi to dało do myślenia i wyciągnęłam jak się okazało odpowiednie wnioski nie idąc do lekarza...

Edytowane przez aaliyah
Czas edycji: 2012-06-23 o 00:54
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 10:44   #53
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Synechia - sprawdź czy problem nie dotyczy Twojej córeczki

Wiecie mam wrażenie ze żyję w Ciemnogrodzie jesli chodzi o podejście lekarza do pacjenta, małego czy dużego, stopień niedoinformowania rodziców przez lekarzy o tak ważnych kwestiach które dotyczą naszych dzieci mnie przeraża.

Sprawdzałam ostatnio i wydawało mi sie że jest ok, teraz nie daje mi sprawdzić, ale z tego co pamiętam (?) przy codziennej higienie wyjście i okolice warg były ok.

Jeśli teraz jest to tak często spotykany problem to może wiąże sie on ze stosowaną coraz częściej chemią np. w kosmetykach - chusteczki nawilżane często z m.in parabenami ( które przedostają się przez cienką skórę ) czy pampersami ( też długi okres kontaktu ze strefami int.) Myślę że nie mozna tego wykluczyć, w końcu jakiś powód jest że synechia występuje częściej niż kiedyś.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 13:50   #54
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Synechia - sprawdź czy problem nie dotyczy Twojej córeczki

Niestety nas problem tez dotyczy a nie mialam pojecia o czyms takim. Nigdy malej "tam" nie zagladalam, dopiero po przeczytaniu tego watku sprawdzilam.

Czy bepanthen bedzie dobry do smarowania? Mieszkam w uk i nie ma tu linomagu.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 17:18   #55
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Synechia - sprawdź czy problem nie dotyczy Twojej córeczki

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Niestety nas problem tez dotyczy a nie mialam pojecia o czyms takim. Nigdy malej "tam" nie zagladalam, dopiero po przeczytaniu tego watku sprawdzilam.

Czy bepanthen bedzie dobry do smarowania? Mieszkam w uk i nie ma tu linomagu.
Ja też mieszkam w UK. Bepanthen może być, my wyleczyłyśmy się tym: http://www.amazon.co.uk/Badger-Balm-...0464620&sr=8-1
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 18:39   #56
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Synechia - sprawdź czy problem nie dotyczy Twojej córeczki

Ja jednak zrobię zabieg. Mała ma sklejone wargi mniejsze i delikatnie wargi większe. Jeden zabieg zrobimy, jak sie problem powtórzy to będę myśleć o innych rozwiązaniach.
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 19:05   #57
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Synechia - sprawdź czy problem nie dotyczy Twojej córeczki

Cytat:
Napisane przez julka910 Pokaż wiadomość
Ja jednak zrobię zabieg. Mała ma sklejone wargi mniejsze i delikatnie wargi większe. Jeden zabieg zrobimy, jak sie problem powtórzy to będę myśleć o innych rozwiązaniach.
A dlaczego nie chcesz najpierw spróbować maści z estrogenami? Po co dziecko narażać na nieprzyjemne zabiegi jak można posmarować i po sprawie? Chciałabyś żeby Ci ktoś na siłę majstrował przy kroczu? Zrobisz jak uważasz. Ja jestem szczęśliwa, że udało nam się uniknąc interwencji lekarskiej.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 19:16   #58
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Synechia - sprawdź czy problem nie dotyczy Twojej córeczki

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
A dlaczego nie chcesz najpierw spróbować maści z estrogenami? Po co dziecko narażać na nieprzyjemne zabiegi jak można posmarować i po sprawie? Chciałabyś żeby Ci ktoś na siłę majstrował przy kroczu? Zrobisz jak uważasz. Ja jestem szczęśliwa, że udało nam się uniknąc interwencji lekarskiej.
Wiem, moja decyzja moze sie wydawać dziwna. No ale taka decyzje podjęłam wspólnie z lekarzem.
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 19:17   #59
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Synechia - sprawdź czy problem nie dotyczy Twojej córeczki

Cytat:
Napisane przez julka910 Pokaż wiadomość
Wiem, moja decyzja moze sie wydawać dziwna. No ale taka decyzje podjęłam wspólnie z lekarzem.
I masz prawo do tego bo to Twoje dziecko. Mam nadzieję, że zabieg pójdzie gładko.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 19:21   #60
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Synechia - sprawdź czy problem nie dotyczy Twojej córeczki

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
I masz prawo do tego bo to Twoje dziecko. Mam nadzieję, że zabieg pójdzie gładko.
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-06 23:43:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:29.