WizzAir- pytanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-02, 21:09   #1
schism_
Zadomowienie
 
Avatar schism_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 604

WizzAir- pytanie


Witam
Otóż gdzieś na początku października zarezerwowałam telefonicznie bilety lotnicze do Londynu, na termin w lutym. Kobieta z call-center pytała mnie o nr paszportu. Nie podałam w związku,że dopiero czekałam na odbiór powyższego. Dodała,że mogę zrobić to 'później' Kilka dni po wpłacie przelewu otrzymałam na mail'a potwierdzenie rezerwacji +elektroniczna faktura. Lot mam w najbliższą środę,a nr'u paszportu wciąż nie podałam
Zresztą zastanawia mnie ta konieczność. Na stronie internetowej wizz'a nic nie zostało o tym napisane. Ma znajoma,która niedawno leciała na wycieczkę do Londka ,ryan air i easy jet'em jak wspominała nie miała takich ceregieli,aby podawać obcej osobie swój nr dowodu czy paszportu.
Więc zastanawiam się... o_O
Czy jeśli podam te szczegóły 2 dni przed podróżą(obecnie tel.w domu nie działa ;P) może okazać się,że rezerwacja została anulowana
schism_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 21:36   #2
lilith1234
Rozeznanie
 
Avatar lilith1234
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 942
GG do lilith1234
Dot.: WizzAir- pytanie

ja rezerwowalam przez interenet bilety i o zaden numer paszportu mnie nie pytalim tym bardziej ze mamy unie i paszport po grzyba jest im a tobie tym bardziej potrzebny przy odprawie tez nikt o nic nie pytal, dowodzik prosze i prosze dalej - nie wiem mozesz tam zadzwonic i zapytac czy jest im to potrzebne w jakim celu jesli cie to niepokoi
__________________
what price could you pay... for the changing your destiny...

pani rusycystka
teraz też pani żona


czyli BIOCHEMIA WCIAGA

lilith1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 23:10   #3
schism_
Zadomowienie
 
Avatar schism_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 604
Dot.: WizzAir- pytanie

Dzięki za odp.
Kobitka pytała wtenczas również o dowód (hehe odbiór dopiero za 10 dni ),
może poprostu coś się jej pomyliło ;]
schism_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-31, 22:41   #4
kapsel
Rozeznanie
 
Avatar kapsel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 926
GG do kapsel
wizz air / tanie loty do Londynu

Witam wszystkie wizażanki Czy któras z was rezerwowała moze loty na stronie internetowej wizz air?? Calkowity koszt biletu tam-powrót poznań-londyn luton dla 2 osób dorosłych to 570zł (cena obejmuje cenę biletów,podatki itp, ubezpieczenie - 96zł i po 1 sztuce bagażu na osobę - 2*72zł) czy to dużo?? szczerze to pierwszy raz lece samolotem rezerwowanym przez siebie a nie z biurem podróży a moze któraś jezdzi "sama" do Londynu i mogłaby polecic jakies tanie linie?
__________________
!!!Manchester United!!!

Edytowane przez kapsel
Czas edycji: 2008-10-31 o 22:59
kapsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-01, 11:45   #5
sss7
Zadomowienie
 
Avatar sss7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 1 320
Dot.: wizz air / tanie loty do Londynu

to mało jesli to juz za dwie osoby, kiedys kupowałam bilet przez wizzair ale to było jakis czas temu, jesli to za dwie osoby i z pełnymi opłatami to kupuj , nie zastanawiaj sie zanim taryfa sie zmieni,

az chciałam sprawdzic ten bilet ale nie napisałas dat. taniuski kupuj. Ja jak latałam pare razy do Londynu to zawsze z British airways lub LOTem bo zawsze mi jakims trafem wychodziło taniej niz tanimi liniami, a raz byla fajna okazja norvegian air z Warszawy do Birmingham

Edytowane przez sss7
Czas edycji: 2008-11-01 o 11:49 Powód: dopisywalam :)
sss7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-01, 12:22   #6
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomości: 10 227
GG do cuciola
Dot.: wizz air / tanie loty do Londynu

ja latam Wizzarem z Wloch do Polski i tez staram sie upolowac tanie bilety. Zwykle jesli nie planujesz dat ktore wypadaja w weekend cena jeszcze bardziej tanieje
cuciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-01, 19:49   #7
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: wizz air / tanie loty do Londynu

Wszytskie porzyteczne informacje nt. latania i rezerwacji znajdziesz w tym wątku :
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=56171
istotne informacjie o wizz air i innych również tu:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=133051

EDIT - co do Twojego pytanie uważam, że to tanio. Wizz air jest dużo lepszyą linią niż Ryanair, mają lepsze samoloty i lepsze połączenia. Latam często do UK (Szkocja) Czasem zdaża się promocja na bilety za 1 zł lub 0 zł i wtedy płacisz tylko za opłaty lotniskowe i jest taniej. Warto polować na te promocje i często zmienić termin podróży ze względu na te przeceny. Mimo wszytsko 500 lub 600 zł na dwie osoby jest na prawdę do przyjęcia.

Aha jeszcze jedna uwaga. Co do ubezpieczenia. Nie jest ono konieczne do wykupienia. mam nadzieje, że o tym wiesz. Wiele osób rezygnuje z niego, choć często nie warto ryzykować, ale jest to kwestia do rozważenia
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...


Edytowane przez magdziaS
Czas edycji: 2008-11-01 o 19:58
magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-02, 17:20   #8
kapsel
Rozeznanie
 
Avatar kapsel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 926
GG do kapsel
Dot.: wizz air / tanie loty do Londynu

1.czy jako osoba niepełnoletnia mogę rezerwować bilet?
2. Planuje lecieć z moją mamą która ma podwójne nazwisko (czy jak to nazwać), które nie mieści się w okienku rezerwacji:P Mam wpisać jedno? czy będzie problem na lotnisku??

wiem, że powinnam po prostu napisać meila ale odpowiadaja na niego juz tydzień a kontakt telefoniczny 3,66 za minute:P
__________________
!!!Manchester United!!!
kapsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 10:18   #9
shama1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 187
GG do shama1
Wizz air - bilety

czesc dziewczyny, mam pewien problem.. otoz, mam pewien problem. a wiec.. wczoraj zarezerwowalam bilety przez internet. zaplacic trzeba w ciagu 24 h. jednakze.. ja nie umiem :/ chce zrobic przelew tylko zeby zrobic przelew trzeba miec adres odbiorcy.. na glownej stronie jest cos takiego :
Wizz Air Hungary Airlines Ltd.
(Sp. z o.o.)
Airport Business Park C2, Lőrinci út 59.
2220 Vecsés, Węgry



to mam wpisac ten?

poza tym.. po jakim czasie przysla mi te bilety? z gory dziekuje za pomoc
__________________
" Bo marzenia są po to aby je spełniać ... "

stosuje naj - patenty!

58 > 57 > 56 > 55

się rozwijam i uczę
shama1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 13:45   #10
marysia11111
Rozeznanie
 
Avatar marysia11111
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 548
Dot.: Wizz air - bilety

Na Twoim miejscu zadzwoniła bym na lotnisko do stanowiska Wizz Air i dowiedziała od nich. Nie korzystałam co prawda z usług Wizz Air ale bardzo często latam Ryan Air'em - też tanie linie. Zawsze bukuje bilety przez internet. W Ryan Air'ze wygląda to tak że wybieram lot , ilość osób i rezerwuje bilety - otwierają się kolejne strony : wpisuje dane i płacę on line - czyli przez internet bo inaczej nie mogę i do tego musi być karta kredytowa /minimum srebrna/. Ja zawsze korzystałam z odprawy on line /a teraz jest to obowiązkowe a tych liniach/i wówczas sama odprawiam się przez internet i drukuje sobie kartę pokładową- dwa tygodnie przed odlotem lud nieco mniej. Jeżeli nie odprawiałam się on line / jakiś czas temu - gdzie nie można było/ wówczas drukowałam sobie potwierdzenie rezerwacji i na tej podstawie odbierałam bilet na lotnisku podczas odprawy. Trudno mi powiedzieć czy Wizz Air ma takie same procedury czy inne dlatego radzę zadzwonić i się upewnić .
marysia11111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 14:39   #11
shama1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 187
GG do shama1
Dot.: Wizz air - bilety

staram sie od godziny i nikt laskawie telefonu nie raczy podniesc...
__________________
" Bo marzenia są po to aby je spełniać ... "

stosuje naj - patenty!

58 > 57 > 56 > 55

się rozwijam i uczę
shama1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-25, 17:07   #12
marysia11111
Rozeznanie
 
Avatar marysia11111
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 548
Dot.: Wizz air - bilety

http://www.rezerwacja.pl/index.php?name=regulamin

Wejdż na tą stronę i poszukaj punktu płatności - można płacić za bilet przelewem. jest tam też numer konta i adres Netmedia sa - spółki sprzedającej bilety m/innymi Wizz air. Ja to tylko przed chwilką przejrzałam - przeczytaj uważnie!!!!!!!! Powodzenia!!!!
marysia11111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 17:09   #13
marita26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 29
Dot.: Wizz air - bilety

Spróbuj tylko te dane wpisać w przelewie, które podają na swojej stronce http://book.wizzair.com/useful_infor...nsfer_payment/ - podejrzewam że przejdzie bez adresu - choć ten adres który wpisałaś jest też ok. Ja placę kartą więc nie wiem jak z przelewami, ale myślę, że gdyby był potrzebny adres to by go podali. Biletów Ci nie przyślą, na lotnisko bierzesz tylko tzw. bilet elektroniczny, tzn wydruk albo stronki która pokaże Ci się po rezerwacji albo e-maila jakiego dostaniesz od Wizzaira. Zapisz to sobie druknij i pokaż pani/panu na lotnisku (choć czasami nawet na to nie patrzą tylko po nazwisku widzą że jesteś na liscie pasażerów. - ale lepiej to weź) Na dole stronki Wizzaira o tym piszą*http://book.wizzair.com/useful_infor.../how_to_book/* .wysiwyg { background-attachment: scroll; background-repeat: repeat; background-position: 0% 0%; background-color: #f7f7f7; background-image: none; color: #000000; font-family: "Times New Roman"; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: 400; font-size: 16px; line-height: normal; margin-top: 5px; margin-right: 10px; margin-bottom: 10px; margin-left: 10px; padding-top: 0px; padding-right: 0px; padding-bottom: 0px; padding-left: 0px } .wysiwyg a:link, .wysiwyg_alink { color: #5e0a5e } .wysiwyg a:hover, .wysiwyg a:active, .wysiwyg_ahover { color: #5e0a5e } p { margin: 0px; } .inlineimg { vertical-align: middle; }
marita26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 12:59   #14
bassienkaw
Zakorzenienie
 
Avatar bassienkaw
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: wcześniej Mysłowice, teraz Jaworzno
Wiadomości: 12 812
Dot.: Wizz air - bilety

Dziewczyny mam pytanie. Rezerwowaliśmy z mężem bilety przez stronę wizzair z Katowic do Sheffield. Niestety albo i stety, ale musimy zrezygnować z lotu. Z tego co wiem, to jest możliwość zwrotu jakiejś tam części pieniędzy. ZNalazłam przepis o zwrocie, o rezygnacji, ale nei wiem jak tego dokonać... wie ktoś?
__________________
Mama: Łucji i Julii

90 - 86 - 82- 78 - 74 - 70 -66 -61 - 60

Moja historia odchudzania






bassienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-05, 14:45   #15
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: WizzAir- pytanie

odkład latam zawsze pokazywałam przy odprawie dowód osobisty i oni już sobie tam spisują co potrzebują, teraz przy odprawie online wybiera się rodzaj dokumentu i wpisuje nr i nie ma w tym nic dziwnego, to tylko wylegitymowanie się. Sa rożne sytuacje wymagające potwierdzenia tożsamości.

Edytowane przez ewelline
Czas edycji: 2011-06-10 o 02:02
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 14:27   #16
Bambucha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9
zmiana rezerwacji wizzair

Drogie Wizażanki

Czy któraś(któryś) z Was zmieniała rezerwację z wizzair.
Chodzi mi o zmianę terminu.
Na stronie pisze, że opłaty to 135zł...ale znając tą firmę podejrzewam, że są jakieś ukryte koszty.
Czy ktoś się orientuje w tym temacie?
Bambucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 17:26   #17
jola_lojalna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 234
Dot.: zmiana rezerwacji wizzair

Pewnie trzeba będzie dzwonić na infolinię Wizz Air i zapłacić 4 zł + VAT za minutę więc licząc ze zajmie Ci to jakieś 10 minut to dodatkowe niecałe 50 zł
Ja kiedyś kupiłam lot, ale zawiesili połączenie i dostałam do wykorzystania kasę, ale żeby to zrobić musiałabym zadzwonić... podziękowałam, bo wyszłoby na moją niekorzyść.
jola_lojalna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 22:45   #18
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: zmiana rezerwacji wizzair

Cytat:
Napisane przez Bambucha Pokaż wiadomość
Drogie Wizażanki

Czy któraś(któryś) z Was zmieniała rezerwację z wizzair.
Chodzi mi o zmianę terminu.
Na stronie pisze, że opłaty to 135zł...ale znając tą firmę podejrzewam, że są jakieś ukryte koszty.
Czy ktoś się orientuje w tym temacie?
najczesciej jest to oplata , wysokosc zalezna od przewoznika - w tym przypadku 135 zloty+ roznica pomiedzy cena Twojego biletu a cena za nowy bilet

wejdz na ich strone i sprawdz on line ile zazyczy do oplay, zawsze mozesz cxl transakcje zanim nacisniesz zatwierdz czy tez place.
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 01:30   #19
Queer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 55
GG do Queer
Dot.: zmiana rezerwacji wizzair

Raz mi się zdarzyło, że musiałam zmieniać rezerwacje, bo im padł serwer i zarezerwowali mi lot rano a powrót wieczorem tego samego dnia, a miałam wracać dopiero po 3 dniach. Napisałam do niech grzecznie maila co jest grane, i otrzymałam odpowiedz, że oni nie mają śladu ze sobie inaczej rezerwowałam, ale jeśli chce zmienić datę powrotu to muszę dopłacić 150 zł przy czym to były 3 bilety więc wyszło po 50 zł od osoby, żadnych innych ukrytych kosztów nie było i nie musiałam tam wydzwaniać, wszystko załatwiłam w ciągu 2 dni
__________________
Słońce jest zawsze tam gdzie pada deszcz

jesteś moją prywatną złotą rybką


Queer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-04, 08:30   #20
Bambucha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9
Dot.: zmiana rezerwacji wizzair

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Dokonałam zmiany rezerwacji. Opłata była 135zł przy czym lot był dużo tańszy dlatego nie było innych opłat.
I małe ostrzeżenie dla wszystkich:
Dopłaty w wizzair można dokonać tylko kartą kredytową!
Ja takiej nie posiadam więc przyspożyło mi to niemałych kłopotów, ale jakoś się udało.

Pozdrawiam
Bambucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 17:33   #21
Krecio94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1
[WizzAir] Przelew bankowy

Witam,

Wczoraj około godziny 21 zarezerwowałem bilety ale dopiero dziś o 16 przelałem pieniądze.
Pisze "Płatność należy uiścić w ciągu 1 bankowego dnia roboczego po dokonaniu rezerwacji, w przeciwnym razie zostanie ona anulowana."
A pieniądze po przelewie dotrą tam o ile się nie mylę jutro o 12 30?
Co dobrze zrobiłem wszystko?
Krecio94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 09:06   #22
shonyen
Zakorzenienie
 
Avatar shonyen
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 6 350
Dot.: [WizzAir] Przelew bankowy

jest ok - ostatnio płaciłam podobnie, pieniądze doszły później - szły chyba 3 dni robocze (tzn. u mnie się wypłata zaksięgowała od razu, Wizz księgował długo u siebie).
Nie ma się co martwić - spokojnie do czasu otrzymania przelewu Twoja rezerwacja przy wybranym sposobie płatności zostanie zachowana
shonyen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-19 09:06:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:03.