Leczenie farmakologiczne retinoidami - jaki lekarz prowadzący? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-30, 21:42   #1
p_picasso
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 5

Leczenie farmakologiczne retinoidami - jaki lekarz prowadzący?


Witam wszystkie Panie,
Jestem nowy na Waszym forum i prawdopodobnie jednym z niewielu facetów którzy się wypowiadają na forum. Jednak mam wrażenie że mogę tu dostać fachową poradę.

Przejdę do rzeczy, mam 25 lat i od ~8 lat problemy z trądzikiem na twarzy i plecach (zwłaszcza na plecach), leczone różnymi preparatami wysuszającymi, robionymi na zamówienie etc. bez skutku, są okresy 'uśpienia' czyli zakamuflowania się pod letnią opalenizną przez lato i jesień, oraz nasilenia - zima, wiosna.
Po konsultacji z Panią dermatolog i przypisaniu kolejnej dawki nieskutecznych maści i płynów, powiedziała mi że jedyną opcją jaką dla mnie widzi jest leczenie kapsułkowe retinoidami i dała mi dwie ulotki do poczytania o Almirall i Izotek. Szczerze mówiąc po wyszukaniu paru opinii w Internecie mam mieszane odczucia ze względu na niepełną skuteczność (nie na wszystkich działa) i skutkach ubocznych do których należą m.in. problemy z pamięcią i wahania nastroju.

Czy ktoś ma doświadczenie z tymi preparatami, jeżeli tak, to który wybrać? Oraz szukam jakiegoś dobrego i w miarę taniego dermatologa w Białymstoku/Warszawie który ma doświadczenie w tej kwestii i mógłby fachowo ocenić czy rzeczywiście nie ma innej lepszej możliwości.
Myślę tez o leczeniu połączonym z laserem IPL + RF, jednak wolałbym tego uniknąć ze względu na sumarycznie wysokie koszta.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam, Paweł
p_picasso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-01, 12:17   #2
mangoo123
Raczkowanie
 
Avatar mangoo123
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 182
Dot.: Leczenie farmakologiczne retinoidami - jaki lekarz prowadzący?

Polecam zajrzeć na forum izoteku Znajdziesz tam opisy osób, które przeszły kuracje i tych w trakcie, są też zdjęcia 'przed i po'.

Ja biorę Axotret (tańszy odpowiednik) już 2 miesiące, wszystko ładnie się zagoiło i czuję się dobrze.
mangoo123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:10.