Studia techniczne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-15, 17:40   #1
fazi07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 3

Studia techniczne


Witam, moje 1 pytanie dot. znajomości języka, otóż chciałbym iść na kierunek techniczny, prawdopodobnie na AGH MiBM lub AiR. Chciałbym się dowiedzieć jak jest z językiem, czy będąc na tych studniach potrzebna jest dobra znajmość języka angielskiego lub jakiegoś innego ? Powiem szczerze, że z językami u mnie kiepsko, dlatego ciekawy jestem czy to nie bedzie jakims problemem, ewentualnie czy w trakcie studiów są jakieś zajęcia z języka?
Druga sprawa jak jest z samą nauką, czy będąc słabym z fizyki (praktycznie nic nie umiem, przyczyny nie zalezne ode mnie) da sie przetrwać ? Z matmy tak średnio, ale daję rade.
Ostatnia rzecz, jak jest z rekrutacją, jak trzeba napisać maturę, żeby dostać się na AGH ?
Z góry dzięki na info
fazi07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 18:27   #2
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Studia techniczne

Cytat:
Napisane przez fazi07 Pokaż wiadomość
Witam, moje 1 pytanie dot. znajomości języka, otóż chciałbym iść na kierunek techniczny, prawdopodobnie na AGH MiBM lub AiR. Chciałbym się dowiedzieć jak jest z językiem, czy będąc na tych studniach potrzebna jest dobra znajmość języka angielskiego lub jakiegoś innego ? Powiem szczerze, że z językami u mnie kiepsko, dlatego ciekawy jestem czy to nie bedzie jakims problemem, ewentualnie czy w trakcie studiów są jakieś zajęcia z języka?
Druga sprawa jak jest z samą nauką, czy będąc słabym z fizyki (praktycznie nic nie umiem, przyczyny nie zalezne ode mnie) da sie przetrwać ? Z matmy tak średnio, ale daję rade.
Ostatnia rzecz, jak jest z rekrutacją, jak trzeba napisać maturę, żeby dostać się na AGH ?
Z góry dzięki na info
Przede wszystkim, to zacznij od ostatniej sprawy. Sprawdź co Ci się liczy do rekrutacji. Ale język na milion procent.

Kolega 2 lata temu składał na AiR, 90% R matma, 80% R ang i się nie dostał, więc jeśli z językami stoisz słabo, to ja bym się na Twoim miejscu pożegnała. Przynajmniej z AiR, nie wiem jak z MiBM.
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 19:51   #3
Huitzilopochtli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 75
Dot.: Studia techniczne

Cytat:
Napisane przez fazi07 Pokaż wiadomość
Witam, moje 1 pytanie dot. znajomości języka, otóż chciałbym iść na kierunek techniczny, prawdopodobnie na AGH MiBM lub AiR. Chciałbym się dowiedzieć jak jest z językiem, czy będąc na tych studniach potrzebna jest dobra znajmość języka angielskiego lub jakiegoś innego ? Powiem szczerze, że z językami u mnie kiepsko, dlatego ciekawy jestem czy to nie bedzie jakims problemem, ewentualnie czy w trakcie studiów są jakieś zajęcia z języka?
Druga sprawa jak jest z samą nauką, czy będąc słabym z fizyki (praktycznie nic nie umiem, przyczyny nie zalezne ode mnie) da sie przetrwać ? Z matmy tak średnio, ale daję rade.
Ostatnia rzecz, jak jest z rekrutacją, jak trzeba napisać maturę, żeby dostać się na AGH ?
Z góry dzięki na info
Na AGH liczą się dwie matury, jedna przedmiotu określonego dla danego kierunku (zawsze jest matematyka, a oprócz tego jeszcze coś, np. fizyka, geografia, etc.) oraz matura z języka zdawanego na maturze. Stosunek tych dwóch matur to 4:1, w sumie punktów jest 1000, 200 można dostać za sam język (pisany na rozszerzeniu, podstawa to tylko max. 100 punktów).
Na AiR progi były zazwyczaj wysokie, w granicach 900 punktów. AGH publikuje je na swojej stronie, więc chyba nie ma problemu, by to sprawdzić i sobie przeliczyć
Radzę też przyjrzeć się uważnie zasadom rekrutacji jeśli chodzi o wybieranie kierunków pierwszego, drugiego... wyboru, bo przy rekrutacji zawsze będą miały pierwszeństwo osoby, które wybrały kierunek jako pierwszy (nawet, gdyby ich wynik był niższy od Twojego). Może nie sporo, ale część ludzi regularnie się na to nacina.

Nie mam pojęcia, czy znajomość angielskiego przydaje się na tych kierunkach. Na całym AGH zajęcia z języka są od drugiego roku i trwają dwa lata, chyba, że zdasz wcześniej egzamin/masz certyfikat uprawniający do zwolnienia się z zajęć.

Edytowane przez Huitzilopochtli
Czas edycji: 2014-12-15 o 19:53
Huitzilopochtli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 20:13   #4
Hemikryptofit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 376
Dot.: Studia techniczne

.

Edytowane przez Hemikryptofit
Czas edycji: 2018-02-12 o 08:21
Hemikryptofit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-15 21:13:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:34.