Klub pijaczek oliwy z oliwek :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-10, 19:50   #1
Tancerka Pl
Zadomowienie
 
Avatar Tancerka Pl
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Egipt ☼
Wiadomości: 1 769
Talking

Klub pijaczek oliwy z oliwek :)


Witam Drogie Wizażanki

Zauważyłam, że od pewnego czasu w wątku o pijaczkach drożdży pojawiają się pojedyńcze komentarze odnośnie picia oliwy z oliwek - jej zbawiennego działania na skórę, włosy i paznokcie, dlatego postanowiłam założyć ten klub...

Od niedawna sama zaczęłam regularnie pić oliwę z oliwek extra vergin i widzę orgomne rezultaty! Mogę szczerze polecić!


Dlaczego warto spożywać oliwę z oliwek?

  • Oliwa z oliwek extra vergine (z pierwszego tłoczenia), będąca podstawą diety śródziemnomorskiej, bogata w obniżające poziom cholesterolu jednonienasycone kwasy tłuszczowe oraz witaminę E i polifenole, które przeciwdziałają starzeniu się komórek, uznawana jest za najzdrowszy ze wszystkich tłuszczów. Wyjątkowość oliwy z oliwek związana jest również ze sposobem jej wytwarzania. Tłuszcz znajduje się w miąższu oliwki a nie w pestce, do jego wydobycia wystarcza więc mechaniczne wyciśnięcie owocu. Tłuszcze pochodzące z pestek wymagają użycia substancji chemicznych i rafinacji.
Jaka jest rekomendowana dzienna porcja oliwy?

  • Zdrowa i wyważona dieta przewiduje spożycie 2-3 łyżek oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia na czczo dziennie.
Dlaczego oliwa ma intensywny, drapiący w gardle, gorzki smak?

  • Pamiętajmy, że oliwa z oliwek to prawdziwy, 100% sok z owoców. To czy sok z cytryn jest mniej lub bardziej kwaśny zależy przede wszystkim od klimatu, stopnia dojrzałości oraz odmiany owoców, z których został on zrobiony, nigdy jednak nie oczekujemy, że sok z cytryn będzie słodki. Surowe oliwki mają gorzki lub kwaśny smak i właśnie taki jest najczęściej smak oliwy. Intensywnym gorzkawym a nawet ostrym smakiem charakteryzują się świeże, młode oliwy bogate w polifenole - bardzo silne antyutleniacze, które przeciwdziałają starzeniu się komórek.

Czy oliwa jest bardzo kaloryczna?


  • Wszystkie tłuszcze, zarówno te pochodzenia zwierzęcego jak i roślinnego posiadają tę samą ilość kalorii – 9 kalorii na 1 gram. Różnią się natomiast kompozycją kwasów tłuszczowych, których najzdrowsze proporcje znajdują się w oliwie z oliwek.

Oliwa z oliwek ma zbawienny wpływ na osoby palące papierosy - wypicie niewielkiej dawki oliwy lub płukanie oliwą jamy ustnej powoduje oczyszczenie z zalegających złogów nikotynowych.

Oliwa z oliwek daje doskonałe rezultaty stosowana jako kosmetyk. Smarowanie skóry surową oliwą Extra Virgin nadaje jej zdrowy, promienny wygląd, a dobroczynne witaminy bezpośrednio wnikają w głąb. Szczególnie wspaniałe działanie odmładzające ma zawarta w oliwie witamina E - naturalny antyutleniacz. Taki oliwkowy kompres powoduje wygładzenie zmarszczek, odświeża, natłuszcza, działa kojąco na skórę codziennie narażoną na działania stresu i niekorzystnych czynników atmosferycznych. W celu natłuszczenia skóry zaleca się ciepłe kąpiele z dodatkiem kilku łyżek oliwy. Jako domowy kosmetyk stosowany do kąpieli, maseczek, peelingu lub jako substytut kremu daje wspaniałe rezultaty. Oliwkowy masaż pobudza krążenie krwi, dzięki czemu skóra będzie lepiej odżywiona i gładsza.


Można spotkać się z różnymi rodzajami oliwy:

VERGIN
  • Vergin olive oil – extra – Oliwy o tej nazwie pochodzą z pierwszego tłoczenia, mają najniższą kwasowość*. Oliwki do produkcji tej oliwy są niedojrzałe, powinny być zbierane ręcznie, a tłoczone w przeciągu 24 godzin po zbiorach. UWAGA! Duża część oliwy o tej nazwie będąca w sprzedaży nie spełnia wymagań stawianych temu rodzajowi.
  • Vergin olive oil – average - produkuje się je z owoców bardziej dojrzałych niż extra vergin, oliwa ta ma odrobinę większą kwasowość.
  • Vergin olive oil - strong – w grupie vergin ma ona największą kwasowość (na poziomie 2%).

REFINED
  • Refined olive oil - powstaje w procesie chemicznej rafinacji vergin olive oil – ma ona na celu poprawę smaku, oczyszczenie oraz nadanie odpowiedniego koloru.
  • Olive oil - otrzymuje się ją w procesie rafinacji miąższu i skórek oliwek. Jest nieco mdła w smaku i ma odrobinę jaśniejszy kolor. Tu kwasowość dochodzi do 3,3%.
  • Olive – pomace oil – to oliwa, którą uzyskujemy z przeróbki pozostałości po wcześniejszych tłoczeniach. Jest ona najniższej jakości.
  • Jest jeszcze Refined olive – pomace oil – to oliwa otrzymana w procesie rafinacji oleju – jej smak lub kwasowość sprawiają, iż nie nadaje się do konsumpcji.
__________________
enjoy ur f*cking day
Tancerka Pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 21:08   #2
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

a co maja wklejone przez Ciebie teksty do konkretnie do pielegnacji wlosow?
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 21:38   #3
finezja19
Raczkowanie
 
Avatar finezja19
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 245
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

Smarować włosy to ja nią mogę, ale zeby tak pić?
finezja19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 21:48   #4
Alterek
Raczkowanie
 
Avatar Alterek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: W-wa.
Wiadomości: 265
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

Moze nie tyle co pić, co dodawac do potraw zamiast oleju... Do picia wole pokrzywe
__________________
zapuszczam włosy!
szukam boho inspiracji!
Alterek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 22:04   #5
belluci2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 676
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

o co tu chodzi??
nie rozumiem????????
__________________



zostało 80 ...70...60 dni intensywnej pracy


belluci2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 22:10   #6
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

no właśnie ja też nie bardzo rozumiem, o co chodzi autorce wątku

Konkretów o rezultatach brak
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 22:44   #7
Limaka
Zadomowienie
 
Avatar Limaka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 167
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

Podaj jakieś przykłady jak pijesz i z czym tą oliwę. Chyba nie tak samą w szklaneczce?
__________________
"Są rzeczy, w które trzeba wierzyć, by je zobaczyć."

Miquel Cervantes
Limaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-11, 12:05   #8
Tancerka Pl
Zadomowienie
 
Avatar Tancerka Pl
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Egipt ☼
Wiadomości: 1 769
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

Napisałam, że należy pić 2 łyżki oliwy z oliwek dziennie tzw. extra vergine (niektórzy piszą virgin). Pierwsza łyżka na czczo, druga, np. wieczorem przed jakimś posiłkiem. Nalewasz oliwę na łyżkę i łykasz, po czym przegryzasz chlebkiem lub popijasz wodą, aby "zabić" ten gorzki smak, który tkwi w przełyku.

Ktoś zapytał się mnie co daje picie takiej oliwy z oliwek na włosy? Otóż będą lśniące, gładkie i łatwiejsze do rozczesania. Sama nie mogę tego potwierdzić, bo piję ją od niedawna, ale słyszałam, że działa zbawiennie przeciw wypadaniu i przyspiesza wzrost włosa. Osoby, które farbują włosy dostrzegają, że ich kolor jest bardziej intensywny, a włosy błyszczą jak diamenty (także nie potwierdzę, bo nie jestem farbowana ).

Owszem, oliwą z oliwek można jak to ktoś napisał "smarować włosy" - robić z niej maseczki. To także dobrze na nie wpływa. Ja polecam maseczkę 2 łyżki oliwy z oliwek do tego sok z połówki cytryny i 1 kapsułka witaminy a+e - najlepiej Capivit, bo łatwo ją "rozciachać" na pół i to nałożyć na godzinkę na włosy
__________________
enjoy ur f*cking day
Tancerka Pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 13:50   #9
suwa89
Zadomowienie
 
Avatar suwa89
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 244
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

Oliwa z oliwek OK... jednak nie będę jej stosować bo drożej wychodzi w porównaniu z zwykłym siemię lnianym, za które 200 g płacę w ziołowej aptece 2,5 zł mielę w młynku ziarno i do tygodnia czasu piję rano na czczo i wieczorem przed spaniem wsypując do szklaneczki 2 łyżki płaskie, efekt jest taki że moje włosy w ciągu trzech miesięcy urosły ok. 6-7 cm
Dodatkowo można robić z tego kleiku papki na włosy - stają się gładkie, a końcówki rozdwojone się "goją" jakby sklejają... Na twarz także stosuję w postaci maseczki co powoduje że moja cera jest bardziej promienna Zrezygnowałam z picia drożdży
Jak każde tłuszcze, siemię lniane zawiera je także sporo, KWAS OMEGA 3, tak tak
Dlatego polecam każdemu w taniutki sposób regenerację swoich włosków i wprowadzenie do organizmu nowych dawek witamin z grupy B, D itp i kwas omega3
:P
__________________
jestem m a m ą
***
zapuszczam włosy
dbam o figurę (waga 50 kg jest super!)
dbam o paznokcie
myślę o synku
idę do przodu, zapominam...
suwa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 14:08   #10
sorejna
Zadomowienie
 
Avatar sorejna
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 009
GG do sorejna
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

a ja oliwę piję gdy nie mam czasu na śniadanie a chce połknąć witaminy (rozpuszczają się w tłuszczach) albo gdy idę na imprezkę mocno zakrapianą alkoholem (film się nie urwie i kac mniejszy)
sorejna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 18:09   #11
Tancerka Pl
Zadomowienie
 
Avatar Tancerka Pl
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Egipt ☼
Wiadomości: 1 769
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

A mam dla Was pewną ciekawostkę Otóż czy wiedziałyście, że psom, które biorą udział w wystawach/pokazach/etc. do pokarmu dodaje się trochę oliwy, aby miały piękną, błyszczącą sierść?

Dzisiaj już przyzwyczaiłam się do tego specyficznego smaku. Nie musiałam zagryzać oliwy chlebkiem
__________________
enjoy ur f*cking day
Tancerka Pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-11, 18:11   #12
Magdzia94
Zakorzenienie
 
Avatar Magdzia94
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18 143
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

Tak wiedziałam, ale mój tego nie trawi, woli jajko
__________________
1. Włosomaniaczka
2.Zdrowo się odżywiam
3. Ćwiczę

Magdzia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 20:55   #13
sorejna
Zadomowienie
 
Avatar sorejna
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 009
GG do sorejna
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

raczej samo żółtko - białka podobno pies nie trawi
oliwa dobra też jest na serce oraz obniża poziom złego cholesterolu a podnosi poziom dobrego
sorejna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 23:02   #14
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

jakoś nie chce mi się wierzyć w tak spektakularny efekt na włosach od picia oliwy
Gładkie, lśniące jak diamenty włosy?
To chyba prędzej od stosowania oliwy zewnętrznie. Z tym się mogłabym zgodzić, bo oleje stosowane bezpośrednio na włosy dają taki własnie efekt
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 07:56   #15
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

Wydaje mi siię, ze oliwa jest taką substancją która po prostu dobrze wpływa na włosy ze wzgledu na zawartość tłuszczy, wielu witamin. Nie wykazuje poza tym jakiś specjalnych właściwości, które sprawiłyby ze włosy będą gęściejsze, będą szybciej rosły. Może być elementem zrównoważonej diety, a nie środkiem na piękniejsze włosy. Poza tmy uważam, ze lepiej dodac oliwę np do sałatki niż pić ją oddzielnie, to sie trochę mija z celem.
Tak samo z wymienionym tu siemieniem lnianym, myśle ze lepiej po prostu o nim pamietac dodajac np do owsianki niż jesc samo - wchodiz w zęby.
To tak moim zdaniem.
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 09:26   #16
lashqueen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Mediolan
Wiadomości: 172
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

U mnie w kuchni oliwa z oliwek extra vergine to podstawa od lat - do gotowania, krotkiego smazenia ale przede wszystkim na surowo do salatek i ogolnie do przyprawiania roznych potraw. Podobnie jest z calymi oliwkami, ktore bardzo lubie. Do smaku jestem przyzwyczajona i moglabym ja pic bez dodatkow. Ale co do spektakularnych efektow, o ktorych piszesz...bo ja wiem??
Czasami robie sobie maseczke z oliwy na dlonie (dosc ciezko sie wchlania), robia sie takie aksamitne (niestety czuc intensywny zapach oliwy i ciezko by bylo stosowac ja do calego ciala). A wlosy wole traktowac olejem lnianym.
Na pewno dla zdrowia warto zjesc z 2 lyzki oliwy dziennie w posilkach, ale nie wydaje mi sie, by byl to tak cudowny srodek na wszystko, jak piszesz . Ot, jeden z wielu elementow zdrowej diety.
__________________

lashqueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 12:15   #17
Little miau miau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: miejska dżungla
Wiadomości: 566
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

Nieprawda - picie oliwy jak syropu, łyzkę stołową przed posiłkiem rano jest zasadniejsze niż w sałtkach ( jedno drugiego nie wyklucza) i jest bardzo zdrowe. Oliwa pita codziennie wpływa wzmaniająca na włosy, paznokcie, skórę i pwnie chlesterole i inne takie.

Wcierając ją we włosy działąmy z zewnątrz a jak wiadomo najlepiej działąc od wewnątrz i od zewnątrz, nie tylko łągodzic skutki zabiegów fryzjerskich i zniszczenia ale też wzmacniac włos od środka - autorka tematu ma więc sporo racji.

W krajach o klimacie śródziemnomorskim picie oliwy z rana jest bardzo powszechne i nie budzi zastrzeżeń
Little miau miau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 13:22   #18
lashqueen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Mediolan
Wiadomości: 172
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

Cytat:
Napisane przez Little miau miau Pokaż wiadomość
Nieprawda - picie oliwy jak syropu, łyzkę stołową przed posiłkiem rano jest zasadniejsze niż w sałtkach ( jedno drugiego nie wyklucza) i jest bardzo zdrowe. Oliwa pita codziennie wpływa wzmaniająca na włosy, paznokcie, skórę i pwnie chlesterole i inne takie.

Wcierając ją we włosy działąmy z zewnątrz a jak wiadomo najlepiej działąc od wewnątrz i od zewnątrz, nie tylko łągodzic skutki zabiegów fryzjerskich i zniszczenia ale też wzmacniac włos od środka - autorka tematu ma więc sporo racji.

W krajach o klimacie śródziemnomorskim picie oliwy z rana jest bardzo powszechne i nie budzi zastrzeżeń


Takie picie na czczo rano z dodatkiem soku z cytryny ma przeciwdzialac zaparciom i ogolnie poprawic trawienie. Dla urody skory czy wlosow nie ma chyba znaczenia, o jakiej porze zazyje sie oliwe i pod jaka postacia. Byle tylko cenne skladniki zawarte w oliwie zostaly przyswojone.
__________________

lashqueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 16:26   #19
Tancerka Pl
Zadomowienie
 
Avatar Tancerka Pl
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Egipt ☼
Wiadomości: 1 769
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

Jasne, że mam dużo racji, gdyż temat witamin, pięknych włosów oraz oliwy (lol) leży w zakresie moich zainteresowań. Także sama intensywnie uczę się biologii (ze względu na profil), ale mniejsza o to...

Oliwę z oliwek najlepiej przyjąć rano na czczo, gdyż wtedy doskonale oczyszcza organizm z toksyn - odkaża krew. Jest doskonała przy piciu witamin szczególnie witaminy A, która jest przyswajana jedynie z tłuszczem.
__________________
enjoy ur f*cking day
Tancerka Pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-12, 19:12   #20
Little miau miau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: miejska dżungla
Wiadomości: 566
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

Ja np nie studiuję biologii ale jeśli w tych śródziemnomorskich wiochach gdzie każdy gospodarz ma swoją własną, tłoczoną przez siebie oliwę z oliwek i mówi, że jeśc z chlebem, do sałatek a najlepiej z łychę rano przed jedzeniem - to ja marna córa kapusty kiszonej i schabowego nie będę tego kwestionowac.

Mam dużo wiary w takie "zabobony"
Little miau miau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 23:05   #21
suwa89
Zadomowienie
 
Avatar suwa89
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 244
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

otóż kończę w tym roku technikum o zawodzie technolog żywności i mogę wam powiedzieć że to co jemy na czczo ma duże znaczenie, szybciej się dany produkt wchłania, oczyszcza organizm z toksyn itp,
wiadomo że jak każda oliwa z oliwy jest zdrowa, tak samo siemię lniane, czy wypicie zmielonego czosnku ; ] sens w tym czy nam to pomaga? noo jest tyle postów np na temat picia drożdży zabitych, uwalnia się witamina z gr b i inne pierwiatki, ale czy porost włosów po tym napoku szybszy jest? uważam /od jakiegoś czasu/ że nie, a siemię lniane /poważnie/ wypite naczczo co dzień dał mi spore efekty, włosy zdrowe, prawie się już nie rozdwajają a także szybciej rosną mi paznokcie i są mocniejsze
jak któraś z pan ma w domu oliwe z oliwy to próbujcie pić przez jakiś czas będziemy obserwowały efekty :P
ja w kuchnie to na czcoo mogę czyścić co najwyżej jamę ustną olejem Kujawskim hehe...) bo do oliwy się tak szybko nie przekonam by ją pić :P
Może wasze doświadczenia owszem więc do dzieła
__________________
jestem m a m ą
***
zapuszczam włosy
dbam o figurę (waga 50 kg jest super!)
dbam o paznokcie
myślę o synku
idę do przodu, zapominam...
suwa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 23:27   #22
Carrie85
Raczkowanie
 
Avatar Carrie85
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 417
GG do Carrie85
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

Cytat:
Napisane przez suwa89 Pokaż wiadomość
uważam /od jakiegoś czasu/ że nie, a siemię lniane /poważnie/ wypite naczczo co dzień dał mi spore efekty, włosy zdrowe, prawie się już nie rozdwajają a także szybciej rosną mi paznokcie i są mocniejsze
jakis czas temu pilam codziennie siemie, ale nie widzialam ze ma tez dobre efekty na wlosy, paznokcie itp. wiem ze jest b.dobre na problemy trawienne
chyba znow bede pic siemie.
Carrie85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 17:58   #23
suwa89
Zadomowienie
 
Avatar suwa89
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 244
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

Cytat:
Napisane przez Carrie85 Pokaż wiadomość
jakis czas temu pilam codziennie siemie, ale nie widzialam ze ma tez dobre efekty na wlosy, paznokcie itp. wiem ze jest b.dobre na problemy trawienne
chyba znow bede pic siemie.
proste ) warto pić :P ojjj a mi się pomalu odechciewa i pewnie jak skończę puszeczkę tego siemię lnianego to dam sobie tydzień czasu spokoju :P
__________________
jestem m a m ą
***
zapuszczam włosy
dbam o figurę (waga 50 kg jest super!)
dbam o paznokcie
myślę o synku
idę do przodu, zapominam...
suwa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 18:33   #24
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

Cytat:
Napisane przez Tancerka Pl Pokaż wiadomość
Oliwę z oliwek najlepiej przyjąć rano na czczo, gdyż wtedy doskonale oczyszcza organizm z toksyn - odkaża krew.
Na czym polega odkażanie krwi ?

Wystarczy zadbać o zbliansowaną dietę i nie trzeba bawić się w picie oliwy

BTW. słynny olej rycynowy to z założenia preparat stosowany w zaparciach. Wiele osób chwali jego dobroczynne działanie na skap. I wcale nie trzeba go pić, żeby zaobserwować jak wpływa na włosy
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 18:42   #25
Tancerka Pl
Zadomowienie
 
Avatar Tancerka Pl
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Egipt ☼
Wiadomości: 1 769
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

Mój Boże Trace cierpliwosc wiele informacji na temat oliwy, oczyszczania krwi z toksyn mozna znalezc na obslawionych googlach.

A co do drugiej czesci twojego postu... Ogladalas chociazby zalozmy reklame Capivita (hydro control)? Skore nalezy takze nawilzac od srodka, aby zauwazyc rezultaty (nie wystarczy smarowanie kremami z zewnatrz). To samo tyczy sie chociazby oliwy. Z zewnatrz stosowanie przyniesie rezultaty, ale jezeli robisz to i to jest lepiej.

Oliwa z oliwek zawiera nienasycone kwasy tluszczowe - przypomnienie z podstawowki , ktore sa niesamowicie zdrowe dla nas.

PS. A myslisz, ze w sklad dobrej, zbilansowanej diety nie wchodzi przyjmowanie tluszczow?
__________________
enjoy ur f*cking day
Tancerka Pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 22:46   #26
martii90
Zakorzenienie
 
Avatar martii90
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 622
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

O kurczę, dopiero teraz zauważyłam, że ten temat powstał Ja piję oliwę dopiero od jakiegoś tygodnia więc o efektach na własnej skórze nie mogę jeszcze za dużo powiedzieć, jednak czytałam i słyszałam trochę o jej właściwościach, dlatego postanowiłam, że nie zaszkodzi spróbować Co do gorzkiego smaku, po tym tygodniu praktycznie wcale mi już nie przeszkadza, a nawet zaczyna trochę smakować ;p O wiele łatwiej mi przechodzi przez gardło niż siemie lniane, które jako ziarenka bardzo lubię, jednak ten glut mnie przerasta Oliwa w każdym razie wchodzi na pewno wchodzi do mojego codziennego menu
__________________
- the best is yet to come


Instagram
martii90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 17:29   #27
Tancerka Pl
Zadomowienie
 
Avatar Tancerka Pl
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Egipt ☼
Wiadomości: 1 769
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

Oooo jak milo, ze widze tutaj osobe, ktora faktycznie pije oliwe i moze cos wiecej na ten temat powiedziec

Ja juz tez tego smaku gorzkiego nie czuje. Siemie lniane takze mi nie szly. Lekarz kiedys mi je przepisal, ale przestawilam sie na oliwe.

Co mi sie teraz najbardziej podoba, to fakt, ze zanim pilam oliwe mialam strasznie przesuszone lapki , mimo noszenia rekawic, etc. Teraz pekniecia ladnie sie zagoily.

Oliwa rules
__________________
enjoy ur f*cking day
Tancerka Pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 18:59   #28
martii90
Zakorzenienie
 
Avatar martii90
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 622
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

Ja odkąd pamiętam mam zimą ręce jak tarka... ale w tym roku odkryłam Ziaja kozie mleko do rąk i smarując kilka razy dziennie udało mi się sprawić że były gładziutkie. Były, bo w zeszłą środę czekałam 35 minut na tramwaj i akurat tego nieszczęsnego dnia musiałam zapomnieć rękawiczek Jeszcze dzisiaj czuję malutkie szorstkie miejsca. Ale wracając do oliwy, ciekawe czy u siebie też zauważę jej wpływ na łapki Dzisiaj z kolei wstałam o połowę czasu za późno i zapomniałam o oliwie, bo biegłam na kolosa Nadrobiłam po powrocie, ale tak czy siak porcje chyba zwiększę do jednej łyżki 2 razy dziennie

edit: zostawiłam rysunek w graphicguestbook, kilka dni temu
__________________
- the best is yet to come


Instagram

Edytowane przez martii90
Czas edycji: 2009-01-15 o 19:00
martii90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 08:56   #29
Tancerka Pl
Zadomowienie
 
Avatar Tancerka Pl
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Egipt ☼
Wiadomości: 1 769
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

nom dzieki za rysunek )

to ile pijesz tej oliwy? lyzka dziennie? ja pije dwie duze lyzki
__________________
enjoy ur f*cking day
Tancerka Pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 09:55   #30
martii90
Zakorzenienie
 
Avatar martii90
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 622
Dot.: Klub pijaczek oliwy z oliwek :)

od dzisiaj dwie duże
__________________
- the best is yet to come


Instagram
martii90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-06 09:52:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:29.