samolot:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-16, 21:39   #1
mroofka89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3
Unhappy

samolot:(


Wiem, ze już podobny wątek był poruszany na tym forum, ale nie chce pisać w archiwalnych postach.
1.W czerwcu lecę do Szwecji LOTem. To jest tylko 1,5h samolotem, ale spędzę tam dwa miesiące i potrzebuję zabrać ze sobą dużo rzeczy. Jakie są limity wagowe w bagażu głównym? Jak się je przekroczy to, co wtedy?
2.Czy mogę wziąć jako bagaż główny dwie walizki, kosmetyczkę i plecak? Czy to nie będzie problemem przy odbiorze, że nadam całą tonę bagażu?
3.A co ze statywem do aparatu? Jest delikatny i jak będą nim rzucać, to mi go zaraz rozwalą, a jako podręczny go raczej wnieść nie można.
4.Czy muszę jakoś specjalnie oznaczać każda z rzeczy, bo na walizkach to jest miejsce, żeby je podpisać, ale nie wiem, co zrobić ze statywem i kosmetyczką.
5.Czy w bagażu głównym mogę mieć, co mi się podoba, tzn. płyty, książki, pozostałe kosmetyki?
6.A co z dużym aparatem z obiektywem? Czytałam, że można wnosić tylko małe aparaty, ale nie chciałabym go zostawiać w głównym.
7. Czy w razie co mogę np. do jednej z walizek zapakować te wszystkie w/w rzeczy tj statyw, kosmetyczkę, które są jakby oddzielnymi walizkami?
mroofka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 13:34   #2
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: samolot:(

Cytat:
Napisane przez mroofka89 Pokaż wiadomość
Wiem, ze już podobny wątek był poruszany na tym forum, ale nie chce pisać w archiwalnych postach.
1.W czerwcu lecę do Szwecji LOTem. To jest tylko 1,5h samolotem, ale spędzę tam dwa miesiące i potrzebuję zabrać ze sobą dużo rzeczy. Jakie są limity wagowe w bagażu głównym? Jak się je przekroczy to, co wtedy?
2.Czy mogę wziąć jako bagaż główny dwie walizki, kosmetyczkę i plecak? Czy to nie będzie problemem przy odbiorze, że nadam całą tonę bagażu?
3.A co ze statywem do aparatu? Jest delikatny i jak będą nim rzucać, to mi go zaraz rozwalą, a jako podręczny go raczej wnieść nie można.
4.Czy muszę jakoś specjalnie oznaczać każda z rzeczy, bo na walizkach to jest miejsce, żeby je podpisać, ale nie wiem, co zrobić ze statywem i kosmetyczką.
5.Czy w bagażu głównym mogę mieć, co mi się podoba, tzn. płyty, książki, pozostałe kosmetyki?
6.A co z dużym aparatem z obiektywem? Czytałam, że można wnosić tylko małe aparaty, ale nie chciałabym go zostawiać w głównym.
7. Czy w razie co mogę np. do jednej z walizek zapakować te wszystkie w/w rzeczy tj statyw, kosmetyczkę, które są jakby oddzielnymi walizkami?
1. limity sa na stronie LOTu wypisane, podejrzewam, ze 20kg bagaz glowny, 5 podreczny. Ale kazda linia inaczej wyznacza. Jesli przekroczysz, to albo doplacasz iles pieniedzy za kilogram, albo wyrzucasz, co zbedne
2. nie bedzie problemem, poki miescisz sie w limicie wagowym. Jednak ja bym Ci proponowala kosmetyczke wlozyc do glownego, a plecak jako podreczny.
3. mozesz go wniesc jako podreczny, jesli go schowasz np. do plecaka. Najlepiej go schowac w glownym. Ja przewozilam tysiac razy bardziej delikatne rzezy i nigdy nic sie nawet nie ukruszylo, wiec bez przesady.
4. jesli bedziesz te rzeczy nadawac jako bagaz glowny (czego nie polecam i na pewno na lotnisku sie nie zgodza), to dostaniesz na kazda rzecz naklejke z lotniskiem i panstwem, do ktorego leci.
5. tak
6. mozna wniesc aparat, zdemontuj sobie tylko obiektyw i normalnie wrzuc do podrecznego.
7. tak powinnas zrobic !!!!!!

I taka rada - mimo, ze jedziesz na dluzszy czas, nie bierz zbyt wielu rzeczy, bo wiekszosc z nich i tak Ci sie nie przyda, zapewne cos na miejscu kupisz i juz w ogole nie bedziesz wiedziala, jak sie zapakowac spowrotem do polski.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 14:10   #3
mroofka89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3
Dot.: samolot:(

dzięki śliczne
mroofka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:51.