Testy owulacyjne - długo utrzymujący się poziom LH - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-27, 16:54   #1
Moneta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7

Testy owulacyjne - długo utrzymujący się poziom LH


Witam,
Staramy się z mężem o dzidziusia. Po bezskutecznych próbach postanowiłam wspomóc się testami owulacyjnymi, żeby lepiej poznać swój organizm, bo z samoobserwacją mam spory kłopot. Moje cykle są nieregularne 24-27 dni. Ostatnia miesiączka zaczęła się 14 kwietnia. Szóstego dnia cyklu zaczęłam robić testy. Zawsze około 15-16. Kreska testowa zawsze była bledsza od kontrolnej. Dziesiątego dnia cyklu test wyszedł pozytywny, tzn. kreska testowa była wyraźna i ciemniejsza od kontrolnej. Od tamtego dnia ciągle wychodzą mi pozytywne testy- kreska testowa ciągle jest mocniejsza od kontrolnej. Nie wiem co mam o tym myśleć, bo to już piąty dzień. Czy to możliwe, że hormon tak długo się utrzymuje? Nie wiem czy miałam czy będę miała owulację. Śluz trudno u mnie zaobserwować. Może ktoś na tym forum miał podobny przypadek? Z góry dziękuję za odp. Pozdrawiam
Moneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 12:57   #2
Kamel
Wtajemniczenie
 
Avatar Kamel
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 546
Dot.: Testy owulacyjne - długo utrzymujący się poziom LH

Witaj
Ja robię testy owulacyjne poraz pierwszy w tym cyklu.
Mam 27-28dniowe cykle. Zaczęłam wykonywać testy 11 dnia cyklu, rano po przebudzeniu.
11dc-negatywny (2kreska bledziutka)-- -----------temp. 36,4
12dc-negatywny (2 kreska bledziutka)------------ temp. 36,3
13dc-negatywny (2 kreska bledziutka)------------ temp. 36,4
14dc- pozytywny (2 kreski tego samego koloru)-- temp.36,4
15dc- pozytywny (2 kreski tego samego koloru)---temp.36,4
16dc-pozytywny (2 kreski tego samego koloru)---temp.36,7

Dziś 16 dzień cyklu i 3 dnień wychodzi mi 2 kreski tego samego koloru, temperatura wzrosła o 3kreski( spałam tylko 4godziny, ale może to już dzień po owulacji, dlatego się podniosła?)
I też nie wiem co to może oznaczać, słyszłam, że 2 dni (dzień przed owulacją i w dzień owulacji) może tak być ale 3 dzień?
Nic, będę dalej robić te testy i zobaczę.
Może ktoś by nam mógł wyjaśnić o co chodzi?
Kamel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 08:42   #3
Moneta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7
Dot.: Testy owulacyjne - długo utrzymujący się poziom LH

Hej! Ja niestety wciąż nie wiem, co było powodem tego, że przez tak długi czas miałam pozytywny wynik testów owulacyjnych. Jak powiedziałam o tym mojemu ginekologowi to zbagatelizował sprawę. W ogólę wcale nie rozwiał moich wątpliwości co do tego, czy wszystko ze mną ok.
Wracając do wątku, jeżeli dobrze zrozumiałam, testy robisz zawsze rano, tj. z porannego moczu a powinno się je robić w ciągu dnia, ponieważ wynik z porannego moczu może być zakłamany. Z tego co napisałaś wynika, że owulację miałaś 15 dnia cyklu, chociaż powiem szczerze, że żadnym ekspertem w tych sprawach nie jestem. Wręcz przeciwnie - mam ogromny problem z poznaniem własnego organizmu, mierzeniem temperatury i sprawdzaniem śluzu. Co do testów owulacyjnych to nie wiem, czy warto w nie inwestować. W tym cyklu wynik pozytywny wyszedł mi tylko raz - wieczorem 10 dnia cyklu. Następnego dnia około południa (bo robiłam po dwa testy dziennie), był już wynik negatywny. Może to wina testów, bo używałam innych niż w poprzednim cyklu.
No nic, w każdym razie życze powodzenia Ja postanowiłam się przestać spinać. Mam nadzieję, że mi się uda.
Pozdrawiam!
Moneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 10:52   #4
EdziaO
Zakorzenienie
 
Avatar EdziaO
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 346
Dot.: Testy owulacyjne - długo utrzymujący się poziom LH

Dziewczyny mi testy wychodziły pozytywne pare godzin przed owu i utrzymywały się kilka dni. Dopiero później robiłam badania z krwi LH. Testy wykazują chyba ok stężenie LH 20. A owu może być przy słabszym pliku. Co za tym idzie możecie mieć owu a testy będą negatywne. I odwrotnie wyższe niż 20 stężenie LH może u Was nie oznaczać owu, może macie wysoki poziom LH. I wówczas będą wychodził ciągle pozytywne bez owu. Te testy naprawdę nie są pewne. Kierując się nimi zmarnowałam czas. Polecam monitoring i badani krwi.
__________________
Bartuś 23.12.2010
Aniołek 01.08.2011...
Hubert 21.11.2012


„Błogosławiony, który daje swoim dzieciom korzenie i skrzydła”
EdziaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:51.