Ślimaki - POMOCY! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-28, 08:32   #1
Karolek76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Wola
Wiadomości: 16

Ślimaki - POMOCY!


Wiem, że jest jakaś mikstura na pozbycie się ślimaków :/ mam w ogródku te z muszlami i zbieram je ciągle ale to jak walka z wiatrakami bo ciągle z okolicznych ogródków przypełzają nowe. I zjadają kwiatki

A wiadomo, że zbieram tylko te które widzę. A one się chowają wszędzie pod liście, gałęzie itp.

Słyszałem o jakiejś miksturze która je przyciąga i do niej przychodzą ale jest dla nich trująca. O ile dobrze mi się wydaje to daje się tam piwo.

Czy ktoś wie co to za mikstura? Albo zna jakieś inne sposoby które są skuteczne? Czy zostaje mi tylko "polowanie" na ślimaki
Karolek76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 15:24   #2
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Ślimaki - POMOCY!

podpytaj w sklepie z nawozami i sadzonkami. Moze cos maja.

Musisz miec dosc wilgotno w ogrodzie jak masz slimaki.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 23:53   #3
optymistka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 119
Dot.: Ślimaki - POMOCY!

kiedyś słyszałam że zwykła sól kuchenna na nie działa... ponoć je zabija (zostaje tylko skorupka po kontakcie z sola) ale nie próbowałam mordować tych zwierzątek
optymistka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 06:58   #4
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Ślimaki - POMOCY!

Maja w ogrodzie mówiła o piwie: do miski wlej jakieś tanie, ale mocne i tą miskę zamontuj tak w ogrodzie, żeby ślimaki łatwo do niej wpełzły. One lubią zapach tego trunku. Utopią się
Może jakieś zwierzątko jada ślimaki? Jakiś ptak np, zamontuj karmink na drzewie, może pomoże?
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 10:15   #5
kataaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 10
Dot.: Ślimaki - POMOCY!

Może jakieś naturalne sposoby? Proponuję posadzić w miejscach gdzie gromadzą się ślimaki np mydlnice lekarską, majeranek lub macierzankę. To odstraszy ślimaki

Pozdrawiam

Projektowanie Ogrodów Kraków
kataaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 08:43   #6
Karolek76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Wola
Wiadomości: 16
Dot.: Ślimaki - POMOCY!

Hmm... można by spróbowac ale obawiam się, że te złośliwe i oślizgłe istoty ominą te kwiatki i rośliny których nie chcą i jak zwykle dorwą te które im smakują m. in. aksamitki które porzerają i zostawiają same łodygi
Karolek76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 08:22   #7
kari_donsion667
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 8
Dot.: Ślimaki - POMOCY!

Cytat:
Napisane przez Karolek76 Pokaż wiadomość
Wiem, że jest jakaś mikstura na pozbycie się ślimaków :/ mam w ogródku te z muszlami i zbieram je ciągle ale to jak walka z wiatrakami bo ciągle z okolicznych ogródków przypełzają nowe. I zjadają kwiatki

A wiadomo, że zbieram tylko te które widzę. A one się chowają wszędzie pod liście, gałęzie itp.

Słyszałem o jakiejś miksturze która je przyciąga i do niej przychodzą ale jest dla nich trująca. O ile dobrze mi się wydaje to daje się tam piwo.

Czy ktoś wie co to za mikstura? Albo zna jakieś inne sposoby które są skuteczne? Czy zostaje mi tylko "polowanie" na ślimaki
To przykre ale chyba najskuteczniejszym sposobem jest zbieranie ich. Próbowałam kilka środków ale problem ślimaków wracał.
kari_donsion667 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-14, 18:42   #8
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Ślimaki - POMOCY!

Ja zbieram do podziurkowanego kartonu z małym otworem i wynoszę do lasu. Ustawiam pojemniki z piwem i one się gromadzą w pobliżu. Wtedy zakładam rękawice i zbieram do pudła.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 19:38   #9
Basienka94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 39
Dot.: Ślimaki - POMOCY!

Moja mama też narzekała na ślimaki na działce. Raz kupiła w sklepie ogrodniczym jakiś preparat - karmę dla ślimaków, które niby miały się tym najeść i już nie wchodziły np. na sałatę. Ale niezbyt to pomogło.
Więc któregoś dnia kupiła kilka podstawek pod doniczkę, wykopała małe dziury w ziemi, wstawiła podstawki właśnie z piwem. Zwykłym, takim z puszki. Ślimaki zwabione zapachem wpadały tam, a że nie umieją pływać już się nie wydostawały. Bardziej brutalnie - po prostu topiły się
Basienka94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 10:51   #10
Karolek76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Wola
Wiadomości: 16
Dot.: Ślimaki - POMOCY!

Wypróbuję to w najbliższym czasie
Karolek76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:18.