Motywacja w odchudzaniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-11-10, 19:51   #1
Misio1849
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 983

Motywacja w odchudzaniu


Witam, próbowałam kilka razy schudnąć i jak już mi się coś udało to nagle przestałam, jadłam słodycze bez opamiętania i znowu mam wagę wyjściowa 80 kg. Chciałabym drugie dziecko ale nie chce startować z wagą 80. Przed pierwszą ciąża ważyłam 64kg. Pomóżcie mi się zmobilizować. Czy ważny jest detox czy można go ominąć? Chciałabym od wtorku zacząć detox jak trzeba i chce już wsiąść się za siebie, dość objadania się jak świnia. Potrzebuje wsparcia

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Misio1849 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 11:40   #2
Dyniowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 66
GG do Dyniowa
Dot.: Motywacja w odchudzaniu

Hej! Ja też zaczynam od jutra. Jeśli chcesz możemy się wzajemnie wspierać Zawsze możesz napisać na priv
Dyniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 12:24   #3
Misio1849
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 983
Dot.: Motywacja w odchudzaniu

Cytat:
Napisane przez Dyniowa Pokaż wiadomość
Hej! Ja też zaczynam od jutra. Jeśli chcesz możemy się wzajemnie wspierać Zawsze możesz napisać na priv
To super

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Misio1849 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-15, 13:13   #4
Carrielli
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 5
Dot.: Motywacja w odchudzaniu

Powodzenia, dziewczyny! Wspieram i tulę Sama chcę schudnąć parę kg.
Carrielli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-15, 13:34   #5
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Motywacja w odchudzaniu

Nie ma żadnego wymogu detoksu. Mnie się najlepiej chudnie, jak z Fitatu wszystko zapisuję i jem to, na co mam ochotę (w ramach rozsądku) - trzymam się kalorii i tyle. Oprócz tego też ruch Efekty nie są błyskawiczne, ale wierzę, że będą trwałe i czuję się dużo lepiej. Takie stopniowe zmienianie nawyków żywieniowych
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-19, 11:44   #6
Yarkav
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 25
Dot.: Motywacja w odchudzaniu

Nie musisz robić żadnego detoksu, jeżeli nie chcesz. Ważna jest konsekwencja. I tu nie chodzi, żebyś zrezygnowała ze wszystkiego, tylko rób sobie raz na jakiś czas cheat meal
Yarkav jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-19, 12:29   #7
niszka77
Przyczajenie
 
Avatar niszka77
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 24
Dot.: Motywacja w odchudzaniu

Przede wszystkim zainteresuj się, jakie masz zapotrzebowanie kaloryczne i dostosuj do tego swoją dietę. Nie powinnaś się głodzić, bo wtedy własnie skończy się na podjadaniu i odwrotnym efekcie - czyli tyciu.
__________________
"Tylko głupiec nie ma wątpliwości." Karel Capek
niszka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-11-23, 16:10   #8
Ninina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 20
Dot.: Motywacja w odchudzaniu

Cytat:
Napisane przez niszka77 Pokaż wiadomość
Przede wszystkim zainteresuj się, jakie masz zapotrzebowanie kaloryczne i dostosuj do tego swoją dietę. Nie powinnaś się głodzić, bo wtedy własnie skończy się na podjadaniu i odwrotnym efekcie - czyli tyciu.
No dokładnie. Dieta powinna być sycąca. Poczytaj sobie troszkę o indeksie glikemicznym.
Ninina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-04, 21:35   #9
PozytywneKaloriePl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6
Dot.: Motywacja w odchudzaniu

Jeśli zdołałaś się odchudzić to znaczy, że nie masz problemu żeby zrzucić kilogramy. Wiele osób zrzuca nadmiar kg i wraca do poprzedniej wagi po czasie albo nawet do większej ilości kilogramów. Wiąże się to najczęściej z tym, że traktujemy jedzenie jako nagrodę. Robi się z tego błędne koło gdy tylko czekamy żeby schudnąć i skończyć dietę by można było sobie znowu pozwalać na duże ilości jedzenia.

Zmiany powinno się wprowadzać stopniowo oraz wyrabiać sobie zdrowe nawyki na całe życie. W tej chwili wygląda to tak, że z jakiegoś powodu musisz wracać do nadmiernego jedzenia. Może zajadasz tak stres?
__________________
www.pozytywnekalorie.pl - blog o odżywianiu

www.kaloryjka.pl

Edytowane przez PozytywneKaloriePl
Czas edycji: 2018-12-04 o 21:36
PozytywneKaloriePl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-04, 22:41   #10
monala1605
Raczkowanie
 
Avatar monala1605
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 49
Dot.: Motywacja w odchudzaniu

Cytat:
Napisane przez Misio1849 Pokaż wiadomość
Witam, próbowałam kilka razy schudnąć i jak już mi się coś udało to nagle przestałam, jadłam słodycze bez opamiętania i znowu mam wagę wyjściowa 80 kg. Chciałabym drugie dziecko ale nie chce startować z wagą 80. Przed pierwszą ciąża ważyłam 64kg. Pomóżcie mi się zmobilizować. Czy ważny jest detox czy można go ominąć? Chciałabym od wtorku zacząć detox jak trzeba i chce już wsiąść się za siebie, dość objadania się jak świnia. Potrzebuje wsparcia

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Znam ten ból. Ja to nawet w jednej ciąży osiągnęłam wagę trzycyfrową. Załamałam się wtedy. Nie mogłam na siebie patrzeć, złapałam jakiś stan depresyjny. Po ciąży tez nie mogłam schudnąć i tak męczyłam się ze sobą 4 lata. Nie daj się, zadbaj o siebie już teraz. Ja zaszłam w ciążę nieplanowaną z dużą nadwagą, między innymi spowodowaną nadmiernym jedzeniem słodyczy. Niestety dostałam cukrzycy ciążowej i już niewiele mogłam z tym zrobić, poza dietą oczywiście i spacerami. Gdybym wiedziała próbowałabym jakoś zmniejszyć tę nieodpartą ochotę na słodycze. Mój mąż aktualnie bierze doppelherz z morwą białą i chyba z cynkiem i mówi, że ma mniejszą ochotę na słodkie. Ja muszę poczekać aż przestanę karmić synka piersią. Też potrzebuję motywacji tylko do zrezygnowania z potajemnego podjadania słodkości.
monala1605 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-04 23:41:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:51.